Nemzetközi Átigazolási Hírek

Átigazolási hírek, pletykák. Vélemények.

Re: Nemzetközi Átigazolási Hírek

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.02.01. 12:07

Azért voltak itt nagy igazolások a télen, meg voltak buta igazolások is!
Kezdjük a legnagyobb riválisnak már nem mondható Borussia Dortmundal. Ott ugye rendbe kellet tenni a védelmet. Érkezett is Manuel Akanji 22 éves hátvéd a Baseltől 21millió euroért cserébe. Az öreg Subotic ment, erre lehet azt mondani, hogy ésszerű döntés, de nem ezek a barmok eladták Marc Bartrát 15millióért azt a védőt aki elvileg az új beugró nyáron úgy is távozó edzővel nem jött ki! Aztán maradt a Léverkuseni szintet messze nem teljesíteni tudó Toprak.
Közben elöl Aubameyangot pótolták a chelsea belga csatárával Michy Batshuayial, szigorúan kölcsönbe, ez okos döntés aztán még be is válhat.Érkezett még Sergio Gómez spanyol bal szélső Barcelonából.
A Köln hozott 11millióért Nizzából egy 22 éves francia középső középpályást Vincent Koziello személyében.
A Schalke kölcsönkapta a Juvetól horvát támadóját Marko Pjacat.
Mario Gómez ugye visszatért Stuttgartba. A Mainz meg leigazolta Nigel de Jongot, jó lesz vele vigyázni a hétvégén, nehogy bajt csináljon a játékosainkban!

Ennyit a ligáról, nézzünk szét a többi ligában. Coutinho Liverpoolból Barcába, nem értem mért kellet oda már most, hiszen a BLben úgy sem játszhat, no de mindegy. Sanchez elment Manchesterbe, de nem a Cityhez ahol talán van esélye trófeákat nyerni, hanem a MUhoz cserébe megkapták Mkhitaryant. Walcottot lepasszolták az Evertonnak. A Liverpool mivel van pénz a brazil távozása miatt megvásárolta Virgil van Dijk holland belső védőt 78 millió euróért. Majd a City Laportet pár nap múlva 65ért, jelzem jobb játékos és még 3 évvel fiatalabb is. Giroud elment a Chelsebe Moratának segíteni a góllövésbe. A Tottenham meg elhozta a PSGből kiszoruló Lucast 30 milláért.
Pierre-Emerick Aubameyang a futball újabb hőse, aki a süllyedő BVBt itt hagyva, ahol jelzem még lett volna esély harcolnia BL helyekért, átpártol az Arsenalhoz, amellyel majd jövőre szépen focizhat az Europaligában a Borussia meg egy jó edzővel a BLen!
Kozi31

HozzászólásSzerző: procee » 2018.02.03. 12:40

Batshuayi-val a BVB szerintem nagyon jól járt, bár azt nem tudom, van e vételi opciójuk.
Ahogyan azt sem értem, a Chelsea-ben miért mellőzték őt, főleg, hogy Morata formán kívül van.... Képességei alapján méltó utódja lehet Aubamenyang-nak, simán elérheti azt a szintet, sőt! A Bundes legjobbja lesz idővel szerintem, nem véletlenül vetettem fel anno, hogy ha már csatárt nézünk, én őt hoznám. (Bár, így most formába tud lendülni, megkapja a lehetőséget, s Bundes edzett is lesz, ami késik nem múlik.):D Bartra elengedését szakmai okokból nem értem, azonban a lelki tényezőket figyelembe véve annál jobban. Akanji talán tudja majd pótolni idővel, Toprak azért nem az a a szint....
procee

HozzászólásSzerző: Gronk » 2018.02.03. 16:10

Nincs a BVB-nek Batshu-ra vételi opciója, így igazából csak nagy szívességet tesznek a Chelsea-nek. Ha itt beválik egy jó formában levő csatárt kapnak vissza, ha mégsem tartanak rá igényt, akkor meg nagy pénzért tudnák tovább passzolni. A Dortmundot ismerve pedig nyáron vesznek majd egy olcsóbb csatárt (Smolov és társai vonal), vagy 2 fiatal tehetséget...
Bartra eladása nem nagy meglepetés, inkább az hogy a piaci becsült árát se tudták elkérni érte. Elviekben a leverkuseni Tah-t nézték majd ki nyártól oda, mert életbe lép valami nem túl drága kivásárlási záradék a szerződésében, és elég jó védő - de nem biztos, hogy egyszerű lesz a Bundesben tartani, pedig kéne!
Mia san mia !!
Gronk

Előző

Vissza: Transfermarkt (archív)