Európa-Liga

Re: Európa-Liga

HozzászólásSzerző: Gronk » 2017.04.20. 23:40

Hát ez nagyon nem a németek éve...
Borzasztó balszerencsék!

Mi is és a BVB is nagy balszerencsével maradtunk alul.. most a Schalke meccsre a második félidőtől kapcsolódtam be, de csúsztak-másztak, vért izzadtak, mentek is 3-0val, megérdemelték volna a második meccs alapján, végül kiestek.

Összességében hiányzik a végletekig való harcolás, sajnos!

És jövőre se tudok nagyon bizakodó szemmel előre nézni (ha magunkat nem vesszük, mint biztos erős pont, akkor Dortmundnak nagyon össze kell szednie magát, a Lipcse még kérdőjel, de a többi kupainduló lehet csak pofozógép lesz..) .
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.04.20. 23:43

A Dortmund szét fog esni (ez igazából már idén is látszik), a Lipcsét meg a Hofit az első komolyabb szembe jövő csapat kitömi, mi pedig a legjobb 8-nál szintén nem dédelgethetünk szebb álmokat, hacsak nem mélyítjük a keretet.
Nagyon sötét idők várnak a Bundesligára, hosszú távon nagyon ki fog jönni, hogy a financiális helyzetünk nem azonos a többi top bajnokságéval. Nem minden a pénz, viszont pénz nélkül nem megy.
argo001

HozzászólásSzerző: Gronk » 2017.04.21. 00:28

argo001 írta:A Dortmund szét fog esni (ez igazából már idén is látszik), a Lipcsét meg a Hofit az első komolyabb szembe jövő csapat kitömi, mi pedig a legjobb 8-nál szintén nem dédelgethetünk szebb álmokat, hacsak nem mélyítjük a keretet.
Nagyon sötét idők várnak a Bundesligára, hosszú távon nagyon ki fog jönni, hogy a financiális helyzetünk nem azonos a többi top bajnokságéval. Nem minden a pénz, viszont pénz nélkül nem megy.

Nem akarom lenézni a Monacót, de a Klopp-féle Dortmund 99% hogy továbblépett volna rajtuk...
Alapvetően van ott egy fiatal orrerős keret, nem tudom nyáron mennyit fognak még erősíteni, de nem biztos hogy Toprak fogja befoltozni a gyengélkedő védelmet.. vagy Dahoud a megfelelő ember a védelem és a támadók összekötésére. Auba valszeg dobbantani fog, azt beszélik Lacazette-vel pótolhatják.
Talán Tuchel se a megfelelő ember oda, amikor én néha Dortmund meccset láttam, szervezetlenül rohant a csapat fel-alá.

A Lipcsét még ne írjuk le, nem tudom mekkora büdzsével gazdálkodhatnak, de nyáron ott is komolyabb pénzeket kell elkölteni (és nem csak fiatalokra) ha az elitben is szeretnének maradni.

A Hoffe sanszosan BL csapat lesz, persze egy jó idény után azt is kinézném belőlük hogy a selejtezőben nem tudnának bejutni.. ez a gond az ilyen csapatokkal (és nem nézem le őket!) itt ugye mi az edzőt figyeljük, de nagy kérdés hogyan tudnak erősíteni amúgy.. (valszeg vesznek pár fiatalt, aztán volt megint egy igen jó bevételes szezonjuk), de ők a bl-be tényleg csak pofozógép lehetnek, ha bejutnak.

Nekünk a nyáron közel 200 milliót kéne költenünk, amiből hozunk mondjuk.. 4 játékost (Hazard a nagy álmom ide) de Carrasconak is örülnék; Verrattinak - Sanchez menjen egy teljes évre kölcsönbe, ráférne; egy olyan cserecsatárnak, akit nyugodtabb szívvel lehetne felküldeni egy nagyobb csapat ellen is; illetve ott van még a jobbhátvéd kérdés, bár úgy néz ki Kimmich lesz az -imádom a srácot, ha így döntünk remélem helyt fog állni, csak bár kicsit gyorsabb lenne! :)
Visszatérve sanszos, hogy ennyit a vezetőség nem fog költeni, Süle eddig nagy fogás, neki örülök!
(ha pedig Costát eladjuk, adjuk már el nagy pénzért! min 40-45-ért!!!)

A BL-t összegezve pedig, 5 meccs van vissza a bajnokságból, és a Leverkusennek, a Schalkénak és a Wolfsburgnak matematikai esélye se maradt, hogy odaérjen a 4. helyre; de a Gladbach se fog.
Na meg az Európa ligás csapatok se lesznek acélosak, ahogy most kinéz a dolog.

Szóval nehéz év következik, nem sok eredményes német csapat lesz.
Magunkban bízhatunk, (megint)! talán egy évre rá erősebb lesz a felhozatal..

Elnézést az OFF-ért, tudom az írásom nagy része nem ide való!
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: procee » 2017.09.15. 09:18

Hát az EL-ben sem vitézkedtek eddig a német csapatok... A Hoffenheim nekem negatív meglepetés, hogy otthon nem bírt a Braga-val. Dárdaiék egy pontot azért otthon tartottak, a Kölntől pedig véletlen sem vártam még pont szerzést sem az Arsenal ellen. Remélem, a következő kör eredményesebb lesz.
procee

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2017.09.15. 12:10

A Hoffenheim nehéz helyzetbe hozta magát. Massziv idegenbeli teljesítmény nélkül simán kieshetnek.A Hertha csoportja gyengébb, plusz ők a csoport legjobb csapatával x-eltek,náluk az kell,hogy a kötelezőket hozzák és akkor továbbjutnak.
A Köln nagyon gyengén kezdte a szezont,meglepne ,ha az El.-re maradna bennük valami.
Normális koeff akkor jön össze ha BVB átcsúszna ide,amire jókora sansz van,látva az előző meccsuket
sandorbayern

Előző

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák