NationalElf

Re: NationalElf

HozzászólásSzerző: akos89 » 2017.06.07. 17:15

Teljesen a tesztre kihegyezett meccs volt. Először három védővel próbálkozott Löw, majd a meccs végére átállt a 4 védős rendszerre. Akkorra már jobb is lett a teljesítménye a csapatnak.
Kimmich tényleg jó volt. Jövőre BÁRMELYIK játékos árán helyet kell neki szorítani a Bayern kezdőjében.
Draxler is jó volt, bár néha kicsit túlcselezte magát.
Viszont a legjobban szerintem Goretzka játszott. Őt nagyon nem szabad külföldi csapathoz engedni. itt a helye nálunk!!

Amúgy azon gondolkoztam meccs közben hogy mennyi hiányzó volt, aztán leesett, hogy mégsem. :o
Többen visszavonultak és vannak az állandó sérültek (Reus, Gündogan, Schürrle) akikre talán nem lehet majd számítani vagy a jövőt illetően erősen kérdéses Götze.
Szóval nagyon kellenek az új emberek. Nem is véletlen, hogy Löw ennyi embert próbálgat még egy selejtezőn vagy a konfetti kupán is.
Az újak közül Goretzka és Werner tuti vb kerettag lesz jövőre. Meg még kell egy fél tucat új arc...
akos89

HozzászólásSzerző: pizarro » 2017.06.07. 19:11

Ha Löw 2010-12 között meglépte, hogy egy EB-döntős keretből (persze, sérülés + visszavonulás is) egy teljesen új csapatot épített fel, lényegében az U21 EB-győztes kezdő feléből, akkor most sem szabad kifutattnia a végéig a saját lieblingjeit, hanem ebből a mostani nyári keretből is masszívan merítenie kell a VB-kerethez. Egy emberes marékkal.
Pláne, hogy a támadósor legalább fele olyanokból áll, akik hiába világbajnokok, de sosem fogják átlépni a saját árnyékukat.
pizarro

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.06.08. 20:45

Nem várok sokat a csapattól a jövő évi vb-n szerintem nagyon sok a kérdőjel. Szélsővédő nincs, a középpálya közepe csak-csak okés, támadófronton is sok a kérdőjel, mind szélső, mind csatárposzton...
jasw

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.06.08. 21:02

jasw írta:Nem várok sokat a csapattól a jövő évi vb-n szerintem nagyon sok a kérdőjel. Szélsővédő nincs, a középpálya közepe csak-csak okés, támadófronton is sok a kérdőjel, mind szélső, mind csatárposzton...

Én sem gondolom, hogy a németek a VB-cím legnagyobb esélyesei, jelen állás szerint. Kicsit el lett hanyagolva a csatárposzt, na meg a védelem is nagyban függött Lahmtól. Top 8, esetleg top 4 benne van a gárdában, aztán ez még alakulhat.
argo001

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.06.09. 14:11

argo001 írta:
jasw írta:Nem várok sokat a csapattól a jövő évi vb-n szerintem nagyon sok a kérdőjel. Szélsővédő nincs, a középpálya közepe csak-csak okés, támadófronton is sok a kérdőjel, mind szélső, mind csatárposzton...

Én sem gondolom, hogy a németek a VB-cím legnagyobb esélyesei, jelen állás szerint. Kicsit el lett hanyagolva a csatárposzt, na meg a védelem is nagyban függött Lahmtól. Top 8, esetleg top 4 benne van a gárdában, aztán ez még alakulhat.

Az EB-n a Franciákra voksoltak a legtöbben, a Portugálokra a Magyar meccs közben sem gondolta volna senki, hogy a leendő tornagyőztest szorongattuk ép meg !!!!
A Németekkel mindig óvatosan kell bánni.
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.06.09. 14:15

Én csalódott lennék, ha legalább az elődöntőig nem mennének el, 2004-ben volt utoljára ilyen nagy világversenyen.
misafeco

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.06.18. 20:37

Érdekes a Német keret a konföderációs kupára és az u21-es EB-re.
Brandt az idei éve alapján szerintem kevésbé érdemli meg a felnőtt válogatottságot mint Gnabry, de valamiért Dahoud is maradt az U21-el, viszont legalább komolyak az esélyek mind a két tornán.
szabi90

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.06.21. 00:09

Öröm Kimmich játéka megint. Jó nézni a srácot! Egyszerűen sajnálom, hogy a kp-ra nem fér be, de leírtam, hogy végülis így nyerhetünk a legtöbbet, és "hamis" jobb védőbe is tud irányítani. :D
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: procee » 2017.06.25. 18:59

A csoportkörből első helyen jutottunk ki. Gratulálok a csapatnak. Öröm nézni, ahogy ma Henrichs, Brandt és Younes beálltak, s megmutatták miért is válogatottak. Kimmich meg kis ideig Kapitány lett! Jó látni, hogy a nagy hiányzók mellett ma nem volt Stindl, Goretzka, Mustafi, Hector, s mégis hoztuk a meccset. Nem lennék Löw helyében, mikor a 23 as keretet kell kihírdetni a VB-re. Félelmetes belegondolni, hogy a fiatalok addigra mégjobbak lehetnek, ide értve az U21-eseket is, valamint olyan sérültek találhatnak magukra, mint Reus, Gündogan...
procee

HozzászólásSzerző: akos89 » 2017.06.25. 20:32

Azért ter Stegen 1 vagy 2 bravúr mellett megint csúnyán bepotyázott egy gólt. Elég gáz, hogy Neuer mögött mindegyik kapus hoz meccsenként egy bakit. Szegény Trapp meg sem kapta a beígért lehetőségét a harmadik csoportmeccsen.

Amúgy a mezőnyben tényleg rengeteg jó játékos van. Ez a Younes is sokat fejlődött az Ajaxban, egyszerűen ragad hozzá a labda. Kimmich megint kimagaslót nyújtott. Werner agilis, szélvész gyors volt. Alig akad rossz teljesítmény.

A jövő évi keret kialakításánál lehet pár nagyobb név is áldozatul fog esni, ha nem teljesít jól év közben. Nem is baj, mert egy csapat ne nevekből álljon, hanem a teljesítménye, formája miatt legyen ott 1-1 játékos.
akos89

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák