Bajnokok Ligája

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.04.17. 10:31

Basti írta:elnézve azt a videót amit belinkeltél még inkább az az érzésem, hogy benatia csak odaemelte a lábát, és semmilyen rúgást nem kapott a kis spanyol színészpalánta, aki már egy ütemmel előtte eldobta magát mikor megérezte a kezét magán.
teljesen egyértelmű hogy a hazai pálya és a fehér mez nyomására lett ez azonnal befújva.

Robben lábára casemiro rálépett. mindegyik felvételen rajta van. míg asensio esetében a marca talált egy 1000+1-dik kameraállást amin talán összeér egy mm-re a cipőjük.

ribéry esete meg nem volt szabálytalanság, maga a sértett mondta. innentől a mérséklés lett volna az alap. nem tudom ebben mi olyan nehezen érthető.

Jó, akkor maradjunk annyiban, hogy ezek a szituációk még egy évvel később is vita tárgyát képezik a szurkolók körében. Hogyan kellene a játékvezetőnek pár másodperc alatt mindenféle külső segítség nélkül jól megítélnie? Ő csak annyit lát, hogy elesik egy játékos, "mintha lett volna kontakt". Nem támasztunk irreális elvárásokat a bírókkal szemben? De ugyanez igaz a partjelzőkre. Számomra a Real elleni párharc egy végletekig kiélezett, komoly bírói hibákkal tarkított összecsapás volt, amiből a Real jött ki szerencsésebben. Én ennél többet nem tudok és nem is akarok belelátni.

Ribery esete nem volt szabálytalanság? Érdekes vélemény, de ezt nem az elszenvedőnek kell megítélnie, nem ő az illetékes. Megint megkérdezném, hogy más, elődöntőben kapott pirosért mennyi eltiltás kaptak játékosok? Mert ez az amivel érdemes és kell összehasonlítani. Akkor én is túlzónak éreztem, de nincs összehasonlítási alapom.
misafeco

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018.04.17. 11:27

Halkan megjegyzem, hogy a kialakult helyzetből akár jól is kijohetunk.
A jv hatalmas nyomás alatt lesz.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: Basti » 2018.04.17. 11:43

Ribéry rálépett a játékosra, ami fájdalmat okozott neki. ez tény. még ha nem is szándékos volt - ahogy az áldozat is állítja - akkor is megérdemelt volna egy sárgát, mert nagy rössel jött. de akkor sem egyből pirosat és súlyosbított eltiltást. itt a gond. s ott hogy ésszerű érvek sem győzték meg az ueafát.

szerintem senki sem mondta azt, hogy a real elcsalja a meccseket és lefizeti a bírót. csak annyit hogy nekik mindig könynebb szívvel fújnak őket segítő dolgokat...és oké, a pályán lehet tévedni, akár sorozatban is csapat javára. gyanús, de nem lehetetlen.
a zöld asztalnál viszont nem: az szerinted fair, hogy egy komoly elődöntő előtt fel sem merült az eltiltás lehetősége Ramosnál? miközben mindenki várt valami következményt.
és minket a bizonyítékok ellenére keményen büntettek egy döntő előtt?
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.04.17. 11:56

mia san mia írta:Halkan megjegyzem, hogy a kialakult helyzetből akár jól is kijohetunk.
A jv hatalmas nyomás alatt lesz.

Ebből az lesz, hogy mindent behúznak lesnek, semmit nem adnak meg tizenegyesnek, és senki se kap sárgát. :D
Basti írta:Ribéry rálépett a játékosra, ami fájdalmat okozott neki. ez tény. még ha nem is szándékos volt - ahogy az áldozat is állítja - akkor is megérdemelt volna egy sárgát, mert nagy rössel jött. de akkor sem egyből pirosat és súlyosbított eltiltást. itt a gond. s ott hogy ésszerű érvek sem győzték meg az ueafát.

szerintem senki sem mondta azt, hogy a real elcsalja a meccseket és lefizeti a bírót. csak annyit hogy nekik mindig könynebb szívvel fújnak őket segítő dolgokat...és oké, a pályán lehet tévedni, akár sorozatban is csapat javára. gyanús, de nem lehetetlen.
a zöld asztalnál viszont nem: az szerinted fair, hogy egy komoly elődöntő előtt fel sem merült az eltiltás lehetősége Ramosnál? miközben mindenki várt valami következményt.
és minket a bizonyítékok ellenére keményen büntettek egy döntő előtt?

Ribery esetében nem velem vitatkozol, mert én se tiltottam volna el a döntőről. Narancssárga lapos volt, mint Rumenigge meg is jegyezte később. Ha már a bíró úgy döntött, hogy leküldi, elég lett volna a visszavágóról eltiltani. De ezzel nem összehasonlítási alap Ramos esete, hiába mindkétszer az UEFA fegyelmi bizottsága dönt. Két egymástól független eset. Másik példa: Az UEFA következetesen meghosszabbította azon Real játékosok eltiltását, akik az utolsó előtti csoportmeccsen ezzel trükköztek. Ugye még Mourinhónál volt Alonso és Ramos, tavaly ősszel pedig Carvajal. Ott nem kivételeztek a Madriddal, most miért tennék, ha tényleg vétkesek?

De térjünk vissza erre a beszélgetésre az elődöntők után, kíváncsi vagyok, hogy milyen bíráskodás lesz. Annyira rossz bíró biztosan nem lesz, mint Kassai, persze nem akarom elkiabálni. :)
misafeco

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.04.19. 10:48

Jupp biztosan sokat jegyzetelt a tegnapi Real meccs közben. Szerintem megfelelő taktikával verhetőek, persze biztosan más lesz a hozzáállásuk a tétnélküli bajnokihoz képest. Zidane nem nagyon pihentetett, ezt azért megjegyezném.
misafeco

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.04.19. 10:53

a realnak nincs hétvégi bajnokija, úgyhogy szerdáig pihenhetnek ...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.04.19. 11:24

Véder Nagyúr írta:a realnak nincs hétvégi bajnokija, úgyhogy szerdáig pihenhetnek ...

Mi is azt fogjuk csinálni remélhetőleg. Cserejátékosok+ifi a Hannover ellen.
misafeco

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018.04.19. 11:29

Nem csoda, hogy nem pihentetett. Még így is benne van, hogy ritmust vesztenek.
Várom nagyon a meccset, remélem sikerül előnyt szerezni hazai pályán.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018.04.19. 11:33

Jupp biztosan tudja ki az akit pihentetni kell és ki az akinek játék kell ahhoz, hogy ritmusban maradjon.
Robbery szerintem pihen, a védelem legyen csak egyutt, középre jöhet Tolisso Rudy előre Wagner balra Bernat jobbra Müller. Egy hely kiadó még, ha Jupp is így gondolkozik.
mia san mia

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.04.19. 12:43

én azt sem bánnám, ha szombaton csak 9en lépnének pályára :D
Véder Nagyúr

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák