Bajnokok Ligája

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ptg » 2019.08.31. 10:42

Ennyit érnek a statisztikák, legyen szó játékosokról, csapatokról... meg az is kérdés, ki rendelte meg és milyen kéz alkotta az algoritmust :D :D

De legyen neki igaza, onnan kezdve statisztikával kelek, fekszek.. :D
ptg

HozzászólásSzerző: procee » 2019.08.31. 14:24

Örültem volna egy erősebb csoportnak, kicsit csalódott vagyok. A Tottenham nagyon jó ellenfél, a másik két csapat helyett jobban szerettem volna mondjuk az Inter/Salzburgot és Lillet... Játszós csapatok ellen élvezetesebb formába jönni a kieséses szakaszra...
procee

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.09.17. 22:21

Hát Hummels parádésan játszik... egyértelműen a dortmund védelmének vezére... kérdés, hogy a Bayernben miért nem tudott ilyen fókuszáltan játszani...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.09.17. 23:06

Mert egy olyan edző szórakozott kínjában a karrierjével, aki kevesebbet tud a fociról, mint ő. S ezt a csapatunkból még min. 10-en elmondhatják magukról.

Véder Nagyúr írta:Hát Hummels parádésan játszik... egyértelműen a dortmund védelmének vezére... kérdés, hogy a Bayernben miért nem tudott ilyen fókuszáltan játszani...
Racilaci

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.09.17. 23:40

Sziasztok!

Én csak 68. perctől láttam, de klasszisokkal jobb volt a Borussia... ebben az etepban bőven megnyerhették volna... akár messze is juthatnak, bár ez még csak az első csata volt...

Mindig példálózok a Pool-al, mint elit, hát ma kaptak egy nagy pofont...
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.09.18. 07:22

Racilaci írta:Mert egy olyan edző szórakozott kínjában a karrierjével, aki kevesebbet tud a fociról, mint ő. S ezt a csapatunkból még min. 10-en elmondhatják magukról.

Véder Nagyúr írta:Hát Hummels parádésan játszik... egyértelműen a dortmund védelmének vezére... kérdés, hogy a Bayernben miért nem tudott ilyen fókuszáltan játszani...

azt ugye tudod, hogy Hummels játszott Jupp és Anchelotti alatt is a Bayernben? és egyik edzőnél sem tudott olyan szinten teljesíteni mint a Dortmundban. ( mellesleg az Anchelotti elleni puccs egyik szervezője volt ) .

Kicsit ez a fogjunk minden Kovacra kezd unalmas lenni.
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Wolf » 2019.09.18. 09:02

A Dortmund elszórakozta..!

Hazai pályán, jó játékkal meglehetett volna a három pont. A lehetőségekkel nem éltek. Reus az első félidőben hatalmas ziccert hagyott ki, a másodikban meg a büntetőt puskázta el. Kényelmes pozícióban várhatták volna a következő kört.

A Lipcse megoldotta, jól játszottak.

Klopp tavaly is így kezdte Nápolyban. Aztán ők emelhették fel a BL. trófeát.
Wolf

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.09.18. 19:59

Az összes új szerzemény kezd + Tolisso. És ezúttal Pavard belső védőként van előrejelezve.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.09.18. 20:20

Nekem az elég új, hogy ne lett volna jó pl. Jupp alatt.

Az meg, hogy most kijött neki nagyon a lépés, az egy dolog. A másik, hogy nálunk is nagyszerűen játszott. (Néhány elvesztett pontot a nyakába, vagy épp Boa nyakába varrtak, aztán most nézhetjük, hogy pontosan tök ugyanúgy kapunk egy helyzetből két gólt.) Ugyanígy ő volt a Pool elleni idegenbeli meccsünkön az egyik kulcsemberünk, a tavasszal meg nem tudom hányszor olvastam ezen a fórumon, hogy tanárian játszott. Hummels szerintem máig a legjobb német belső védő, érdekes, ahogy bohóckodik Löw Rüdigerrel, meg Tah-hal. Azzal együtt, hogy kiemelkedő a higgadtsága, a presszingtűrése, s nagyon pontos játékra képes, vannak hátrányai is: egészen kiemelkedő meccsein is tud egyet-kettőt hibázni, akár nagyot is; kontráknál látványosan lassú; hosszú ideje majdnem teljesen feleslegesen húzódik fel szögletre, szabadrúgásokra, szinte sosem jön össze szegénynek.

Kovac játékstílusa nem feküdt neki, hisz a jellemző játékunk esetén nincs nyomás alatt a védelmünk, pedig ott jön ki a legkiemelkedőbb képessége. (Ugyanebbe a zsákutcába fordult a vébén Löw, ott is szenvedés volt az egész.) Hosszú passzaira nem volt igény, mert mi tologatunk és cipelünk. Ellenben a szögletek meg nem jöttek be neki. Ja, és ha lekontráztak minket, akkor kizárólag a szintén jóval átlagon felüli játékintelligenciájának volt köszönhető, hogy úgy helyezkedett, hogy legtöbbször nem volt vele baj. Így lett a tavasz legjobb védője...

Ezzel együtt méltatlanul adtak rajta túl, de legalább a BVB elkönyvelheti a legnagyobb átigazolási sikerét.

És most már kezd egy kicsit rögzülni az Ancelotti elleni "puccs" narratívája. Eddig évekig úgy tudtam (akár erről a fórumról is), hogy Carlo az utolsó idejében lényegében nem tartott edzést, rutinból rakta össze a kezdőt és a taktikát, előfordult, hogy kerülte az öltözőben nemcsak a német, de az angol nyelvet is, s nem tartott a csapat sehová. Ezt elégelték meg a csapat hangadó játékosai - olyan nevek, akik nem a puccsszervezésekkel vívták ki a tiszteletet, hanem mert pl. világbajnokok és kulcsemberek voltak -, s léptek fel a csapat érdekében a vezetőségnél. Ezt puccsnak vagy lázadásnak beállítani kissé túlzás. (Lázadás az, ha nem veszik fel a munkát, nem mennek el csereként melegíteni, háttal a pályának ülnek le a kispadra, ilyesmi; puccs az, ha kineveznek valakit mindenki háta mögött árnyékedzőnek.)

Pont olyan túlzás, mint amekkora ferdítés az, miszerint inkább lelépett a BVB-be, mert "nem akart megküzdeni a helyéért", miközben a helyére hoztak két 6-7 évvel fiatalabb világbajnokot, s az edző kerek-perec megmondta, hogy alapesetben nem számít vele a kezdőben.

Véder Nagyúr írta:
Racilaci írta:Mert egy olyan edző szórakozott kínjában a karrierjével, aki kevesebbet tud a fociról, mint ő. S ezt a csapatunkból még min. 10-en elmondhatják magukról.

azt ugye tudod, hogy Hummels játszott Jupp és Anchelotti alatt is a Bayernben? és egyik edzőnél sem tudott olyan szinten teljesíteni mint a Dortmundban. ( mellesleg az Anchelotti elleni puccs egyik szervezője volt ) .

Kicsit ez a fogjunk minden Kovacra kezd unalmas lenni.
Racilaci

Előző

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák