Bundesliga

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.05.30. 18:40

A "stadion kérdés" is megoldódik lassan, pillanatnyilag harmadosztályú az 1860.
Bayern90

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.05.30. 18:41

Bayern90 írta:A "stadion kérdés" is megoldódik lassan, pillanatnyilag harmadosztályú az 1860.

Ahogy leírtam 0-2, eldőlt. (már ha az idegenbeli gólok számítanak, mert az oroszlánosok nem lőnek hármat kapott gól nélkül).
Bayern90

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.05.30. 19:08

Lemaradtam róla, hogy Olic az 1860-ban játszik... :?
misafeco

HozzászólásSzerző: akos89 » 2017.05.30. 20:36

Engem meglepett Tuchel menesztése.
Nehéz mondjuk megítélni, hogy miként is teljesített, jó vagy rossz döntés-e a kirúgása.
Tavaly minden idők legmagasabb pontszámával záró második helyezettje lett a Dortmund a ligának. (ha nincs a Super-Bayern tavaly minden bizonnyal bajnokok) Nyert egy Német Kupát, tavaly elment három kezdőjátékos. BL-ben is tűrhető a két év termése.
Idén viszont a ligában eléggé alul teljesített. A csapat védekezése a Klopp-féle csapathoz képest sokat gyengült, folyamatosan romlik. A taktika összességében kevésbé passzol a Dortmundhoz, mint amit Klopp játszatott. A meddő labdajáratás láthatóan visszavetette Őket sok csapat ellen.
A kezdőt is többször megkérdőjelezhetően rakta össze. Formáció tekintetében is, illetve ilyen Durm-féle besült játékosokban nem tudom mit látott pl. Pulisic kaliberű spílerekkel szemben.
A játékosigazolások tekintetében nem tudom mennyire döntött Ő és milyen részben a vezetőség.
A csapat enyhén szólva is orrnehéz. Isak, Mor Merino momentumhoz sem nagyon jutott. Götze, Schürrle, Rode egyelőre nem nagyon jött be. Park meg az Ő kívánsága volt, hát teljesen értelmetlen igazolás.

Talán Favre lehetne a megfelelő ember a helyére. Neki voltak jó időszaki a 'Gladbachnál. Erősödnek még Toprakkal és Dahouddal. A keret egész jó lesz már szerintem.
Mind a BL-ben mind a bajnokságban szükség van egy erős Dortmundra!! Remélem sikerül nekik összekapni a csapatot!
akos89

HozzászólásSzerző: Gronk » 2017.05.31. 13:31

A BVB mondhatni jó áron szokta elpasszolni a játékosait, de ha igazak a hírek (márpedig nagyon úgy tűnik), akkor Auba megy a PSG-be, 70 mill. körüli összegért.
Még a mértékadó tm szerint is 65 az értéke, és további 3 évig szól a szerződése! akár 90-100at is simán elkérhetnének érte. De hát ez legyen az ő butaságuk.

A miénk az, hogy Costát valószínű aránylag olcsón fogjuk elengedni, pedig kérőiből nincs hiány..

Kíváncsi vagyok a darazsak kivel fogják pótolni, ha nem hoznak valami nagyobb nevet (lehetőségeikhez mérten), hanem vesznek egy ígéretes tehetséget, akár még jobban visszaeshetnek. Pénzük megint lesz, de sok ott a középszer játékos.

És ha már bundesliga, a farkasok bent maradásával (aminek örömére el is hozzák Brooks-ot a herthából 17-18 millióért) szerintem egy elég kemény, erős bundes idényre számíthatunk. Mondhatni erős most a 18 csapat, pláne ha még jól is erősítenek a klubbok a nyáron. és akkor a Lever, Gladbach, Schalke, Wolfi nincs európai porondon, mind koncentrálhatnak ezerrel a bajnokságra. bár ez nagy körbeveréseket is eredményezhet, a legkiegyensúlyozottabb csapat pedig mi leszünk (valószínűleg), de nem lepődnék meg, ha esetleg nem mi lennénk a bajnokok. (mondjuk ezt egy bl sikerért most simán elcserélném, de gondolom ti is :D)
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.06.02. 18:15

Azért az durva, hogy a Löwen nem nevez a harmadosztályba... Én valahol sajnálom őket, hiányoznak a müncheni derbik :(
jasw

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.06.02. 20:33

[quote="jasw"]Azért az durva, hogy a Löwen nem nevez a harmadosztályba... Én valahol sajnálom őket, hiányoznak a müncheni derbik :([/quote

Kiváncsi vagyok mi lehet a valós ok !!!???
Gondolom nem a pénz !!!
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.06.05. 14:56

Olvastam, hogy Tuchel kihagy egy évet, megint. Nem tudom eldönteni, hogy ha ez igaz, miért jó neki. Nekem nyilván jó lenne egy évet melózni aztán egyet nyaralni, de nem hiszem, hogy nála is ez a döntő faktor. :D
Bayern90

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.06.06. 12:05

Bayern90 írta:Olvastam, hogy Tuchel kihagy egy évet, megint. Nem tudom eldönteni, hogy ha ez igaz, miért jó neki. Nekem nyilván jó lenne egy évet melózni aztán egyet nyaralni, de nem hiszem, hogy nála is ez a döntő faktor. :D

Menesztés esetén az szokott lenni az eljárás menete, hogy végkielégítés mellett még fizetik az elküldött edző következő évi bérét is, kivéve, ha máshol munkába áll. Valószínűleg úgy gondolja Tuchel, hogy senkitől se kapna olyan bért, mint a Dortmundtól, ezért inkább pihen egy évet, havonta jön a csekk, aztán amikor vége van a jó világnak, akkor újra akcióba lép. Nem ő lenne az első, aki ezt teszi.
jasw

HozzászólásSzerző: procee » 2017.06.06. 12:48

Ha minden igaz, Tuchel helyére Peter Bosz, az Aajax fiataljait az EL döntőig vezető 53 esztendős szakembere fog érkezni. Elsőre azt mondom, nem is rossz döntés ez, jól is járhat a Dortmund, s azon sem lepődnék meg, ha pár fiatal követné őt a BVB-be.
procee

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák