Bajnokok Ligája

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: procee » 2018.05.27. 13:41

argo001 írta:Nem tudok gratulálni, ugyanis epét tudnék hányni.

...és nem ez a sportszerűtlen. :roll:

Nem is arra értettem, hogy nem gratulálsz, azzal igazából nincsen baj, mert Bayernesként ez érthető, én sem a mikéntjéhez gratulálok a dolognak, hanem szimplán az eredményhez.

Csupán, azt nem szeretem, és már idegesít, hogy komolyan évek óta megy a Real szídása, kifogások mantrázása,és a mi lett volna ha... Már nekem, mint Bayern szurkolónak is sok ez. Nem kellene belépni a szánalmas kategóriába. A magunk dolgával kell törődni, s bizonyos tévedések és egyéb fura körülmények ellenére igenis a mi kezünkben volt a továbbjutás, nem éltünk vele , elengedtük, megvertük magunkat.Az eredmények alapján a kiestünk, kész. Elkell fogadni, elengedni, s tovább lépni! Nem arra kell koncentrálni, hogy mi lett volna ha, hanem hogy mi lenne ha!
Elemezni kell a dolgokat, górcső alá vetni a tényeket! Amelyek azt mutatják, hogy x éve nem tudjuk átlépni a korlátainkat, (bár, igazából lehet hogy az elődöntőbe jutás is már ezt jelenti a jelenlegi keretnek), s nem tudunk a 3 nagy spanyol csapattal mit kezdeni.
Volt itt Guardiola, Ancelotti, Heynckess. Jobb, nagyobb neveket nem tudtunk volna hozni, azt hiszem.
Az egyenletből az jön ki tehát, hogy a keret erőssége/összetétele nem megfelelő. Volt két klasszis szélsőnk, kiöregedtek, de nem hajlandó a vezetőség tovább lépni, elfogadni ezt és újítani. Nélkülük pedig be kell látni a támadó részlegünk gyenge. Most persze úgy alakult, hogy Coman sem volt bevethető, ez pech, Gnabry és Costa pedig kölcsönben volt. S ez nálam kulcs momentum, mert ez nyilvánvalóan megmutatja, hogy már idén sem számíthattunk alapjaiban véve a Robberyre, a vezetőség hibázott. 34-36 évesen pedig teljesen abszurd, ha azért nem fogunk igazolni, mert ők itt vannak. (C. Ronaldo 33 évesen pedzegeti, hogy elhagyja a Realt, mert érzi, hogy azért már nem megy úgy neki (s még így si veri a támadóinkat...), Iniesta 34 évesen elbúcsúzott Barcelonából.) Évekig nem volt csere csatárunk, mert Itt van Lewa.... A középpálya persze telítve van, túlságosan is.
Egyensúlyba kell rakni a dolgokat. A Coman-Gnabry duo kevés lesz szélre, ha nagy terveink vannak, mivel ők is eléggé sérülékenyek, igazolni kell, s ha minőséget szeretnénk, zsebbe kell nyúlni egy szélsőért. Adott esetben bőven beleférne, hogy a középpályánkról valakit beáldozunk, hogy a szélén is meglegyünk végre létszámban és minőségben, szóval nincs elfogadási parancsom belülről az olyan nyilatkozatokra hogy : "Házon belül oldjuk meg Robbery pótlását" vagy "Megmutatjuk, hogy a klub a főnök"---> Mert, ezek szerint a Robbery páros itt évekig főnök volt, hisz a szélső posztra miattuk nem igazoltunk valószínűleg, s ezt a középre igazolásainkkal kompenzáltuk.... Írom ezt úgy, hogy véletlenül sem Robben vagy Ribery felé szól a kritikám. A vezetőség sok esetben egysíkú gondolkodásmódja, tutyimutyi megoldásai, töketlenkedései (lásd legújabb eseményként az edzőkérdést...) sok esetben visszatartják a csapat fejlődését. Aztán jönnek a magyarázkodásokkal, s az anyagi bevételről szóló bizonygatásokkal. Egyrészt engem nem érdekel mennyi kolbászra telik nekik, másrészt ha tudom, hogy jól csinálom a dolgom, nem magyarázkodom. Tessék összekapni magunkat!
procee

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.05.27. 13:55

A legnagyobb akadálya a továbblépésnek Uli, akármilyen szörnyű leírni. Neki kellene felállnia az asztaltól elsőként.
argo001

HozzászólásSzerző: Basti » 2018.05.27. 15:24

ezek a kommentek és ez a hangulat nagyon hasonlít a 2012-esre, amikor a cselszki oltári mákkal elorozta előlünk a trófeát és sokan lúzergenerációzták Schweinékat (majd nyilván egy év múlva már istenítették őket...)

srácok, továbbra is bármikor át lehet nyergelni madridistáknak. akinek csak a győzelem, a kupák száma számít az nagyon szarul érezheti magát bayernesként és a jövőben is így lesz - őszintén mondom, nem gecizésből.

én mint a "lúzer", továbbra is kitartok az elveim mellett és az elveimhez passzoló csapat, a Bayern és a Bayern szellemisége mellett. számomra sokkal értékesebb becsületesen, jobb játékkal veszíteni mint mákkal nyerni. nálam a 99-es, 2012-es bl döntő, az atma elleni 16os elődöntő, és az idei madrid ellen visszavágó is ott vannak a polcon, azon dolgok polcán amire büszkének lehet lenni, mert mi voltunk a jobbak, mindent beleadtunk, hőisesen küzdöttünk, de Fortuna (inkluzíve bírók) szembeköpött.

Van egy olyan mondás, hogy az ember a bukás által tud fejlődni a legjobban (vagy valami ilyesmi). S lentről visszajönni, sokkal nagyobb dolog, mint mákkal nyerni. Csak annyit mondok 1999 -> 2001 vagy 2012 -> 2013. Én ezért szerettem meg a csapatot és ezért is sülne le a pofámról a bőr, ha egy így nyernék soroztabn, ahogy a "galaktikusok".
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: Basti » 2018.05.27. 15:29

amúgy zizu nagyszerű ezdő: veszi azt a hátvédet aki ellen sose mernek lapot adni a bírók komoly meccsen és egyszerűen leszedeti vele azt az embert, akire épül az ellenfél játéka.

nem lehetek elég hálás a sorsnak, hogy nem lettem madridista. ez a képződmény a focivilágban valami elképesztően undorító morális pöcegödör. tegnap még magukat is sikerült alulmúlni, nem hittem a szememnek :?
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: Littbarski » 2018.05.27. 16:53

Nagyon nem szeretem a Real Madridot , de sajnos igaz amit írt az úriember pár sorral fentebb , csak mi nem éltünk a lehetőseggel ami megvolt , hogy búcsúztassuk őket ,csak magunkat okolhatjuk Lewat tisztelem becsülöm nagyon jó játékosnak tartom , de nagy meccseken megremeg a lába sok helyzetet kihagy, a mi klasszisaink kiöregedőben , és még így is ott volt a lehetőség , hogy továbbjussunk , temérdek helyzet ez sajnos csak rajtunk múlott és bosszantó ez!! kicsit van az emberben csalódottság ez érthető! de mindig a Real ekézni sem lehet megérdemelték a sikert mert mégis ők lőttek több gólt , ők nyertek! senki nem állt továbbjutásra ellenük 1 percig sem, bírói hiba vagy nem hiba, sosem tudjuk meg mi lett volna ha nem fújja be azt a 11 est Benatia ellen az utolsó pillanatokban , a hosszabbítás esélyét megérdemelte volna a Juve ezt akkor is megírtam , de a 11 es is adható volt más kérdés nem minden játékvezető merte volna megadni.Szóval mi szorongattuk meg őket a legjobban , sőt mind a 2 meccsen jobbak voltunk , csak hát ugye a hibák :-(( sajnos ezek sokba kerülnek ezen a szinten , egy ilyen csapat mint a Real nincsen amúgy sem rászorulva ilyen ajándékokra , így meg ugye nagyon nehéz ha hibázik ekkorákat egy sportember.Sajnálom én is nagyon az egészet , de mást nem lehet tenni mint gratulálni a Realnak, és remélem jövőre újra nekirugaszkodunk , pár erősítés nagyon elkel , mert ami elég a Bundesligában nem biztos hogy elég a Bl későbbi szakaszában.. Én nagyon örülnék ha meg bírnánk szerezni Balet, csak sajnos már nem 70 milla , hanem 100 legalább , de akkor is meg kell erősíteni a csapatot , kell pár komoly játékos.
Littbarski

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.05.27. 17:00

Basti írta:ezek a kommentek és ez a hangulat nagyon hasonlít a 2012-esre, amikor a cselszki oltári mákkal elorozta előlünk a trófeát és sokan lúzergenerációzták Schweinékat (majd nyilván egy év múlva már istenítették őket...)

srácok, továbbra is bármikor át lehet nyergelni madridistáknak. akinek csak a győzelem, a kupák száma számít az nagyon szarul érezheti magát bayernesként és a jövőben is így lesz - őszintén mondom, nem gecizésből.

én mint a "lúzer", továbbra is kitartok az elveim mellett és az elveimhez passzoló csapat, a Bayern és a Bayern szellemisége mellett. számomra sokkal értékesebb becsületesen, jobb játékkal veszíteni mint mákkal nyerni. nálam a 99-es, 2012-es bl döntő, az atma elleni 16os elődöntő, és az idei madrid ellen visszavágó is ott vannak a polcon, azon dolgok polcán amire büszkének lehet lenni, mert mi voltunk a jobbak, mindent beleadtunk, hőisesen küzdöttünk, de Fortuna (inkluzíve bírók) szembeköpött.

Van egy olyan mondás, hogy az ember a bukás által tud fejlődni a legjobban (vagy valami ilyesmi). S lentről visszajönni, sokkal nagyobb dolog, mint mákkal nyerni. Csak annyit mondok 1999 -> 2001 vagy 2012 -> 2013. Én ezért szerettem meg a csapatot és ezért is sülne le a pofámról a bőr, ha egy így nyernék soroztabn, ahogy a "galaktikusok".

Inkább bosszantalak még bayernesként. :roll:
argo001

HozzászólásSzerző: Wolf » 2018.05.27. 17:17

Basti írta:ezek a kommentek és ez a hangulat nagyon hasonlít a 2012-esre, amikor a cselszki oltári mákkal elorozta előlünk a trófeát és sokan lúzergenerációzták Schweinékat (majd nyilván egy év múlva már istenítették őket...)

Ebben a Bayernben több megnyert BL cím volt kódolva, mint az az egy 2013-as nyolc év alatt.

Főleg 2013 után, de a sors nem adta.

A csapat saját magának köszönheti, hogy az idei elődöntőben ismét alulmaradt a Reállal szemben. Rafinha, Tolisso, Ulreich nagyot hibázott, a hibákat pedig kihasználta a Madrid, és büntetett.

A győzelmet nem kell megmagyarázni. A vesztesben mindig ott van mi lett volna ha.... De ilyen nincs.

A keret minőségi fejlődésen kell, hogy átalakuljon. Ahhoz pedig pénz kell, ami van is. De a hagyományokhoz illően nem költünk. Mert meg kell mutatni, hogy a klub az úr, és nem a játékos. Na ez ma már nem megy. Főleg azoknál, akiknél kopogtatnak a kérők.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wolf 2018.05.27. 17:19-kor.
Wolf

HozzászólásSzerző: procee » 2018.05.27. 17:18

Nekem aztán végképp nincsen olyan hangulatom, amit te leírsz, Basti!
Az, hogy kritikát merek megfogalmazni a saját csapatomról, nem jelenti azt, hogy Real drukker szeretnék lenni. Azért vagyok szurkoló, mert a csapatom javát szeretném, s a csapatom javát minden esetben a fejlődés szolgálja! Vannak gyenge pontjaink jelenleg, ezekre hívtam fel a figyelmet, a javulás érdekében, mert vannak tényezők ahol a fejlődés megtorpanását mertem észrevételezni. Nem vagyok benne biztos, hogy mindenki így látja a dolgokat, én az elmúlt évek történései alapján ezekre a következtetésekre jutottam. Nem kívántam senki fejét sem, sem játékosét, sem vezetőségi tagét. Pusztán érzékeltettem, hogy változásra van szükség, mert lemaradunk. A jó döntésekről nem fogok több oldalas esszét írni ide, mert az nagy vonalakban is annyi lenne, ezt mindenki tudja. Azonban a porszemekre a gépezetben igenis oda kell figyelni, és ki kell őket küszöbölni! Ami jó azt megtartani, ami rossz elengedni és változtatni. Épp ez az amit mondtál, hogy a kudarcokból lehet a legtöbbet tanulni, s erőt meríteni a győzelemhez! Ehhez viszont Uliéknak is alkalmazkodni, változni kell, természetesen meghatározott kereten belül, de kell!

2012-höz azért sem hasonlítható a helyzet, mert idén nem jutottunk döntőbe, egy lépéssel előbb ébredtünk az álmunkból, a realitás talajára.
A szezon kezdet után a bajnoki cím is igen említésre méltó diadal, nemhogy a BL 4 közé kerülés, s az ottani több mint tisztes kiesés!
A Kupa döntő elveszítése más tészta, óriási presztízs blama, azonban nekem ott "csupán" az fájt, hogy nem éreztem, hogy a játékosok mindent megtennének egy utolsó győztes csatáért, melyet Yupp ért vívnak.

Mindezek ellenére a szezon eredményei miatt véletlenül sincsen bennem elégedetlenség, ám azért megmutatta azt is ez az év, hogy nincsen minden rendben. S ezeknek a dolgoknak utána kell járni, okulni, tanulni, fejlődni!

Annyiban azonban hasonlíthat a dolog 2012-re, hogy én akkor sem lúzereztem le senkit és most sem teszem, ha érzed mit szeretnék mondani.... Az idősebb játékosokat sem azért vettem elő, mert nem vagyok rájuk büszke, hanem mert észre kell venni, hogy a Robbery korszak kényelmi időszakába a vezetőség belealudt! Fel kell ébredni, s megmozdulni, remélhetőleg jó irányba!

Mia San Mia!
procee

HozzászólásSzerző: Basti » 2018.05.27. 17:51

ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy ne bíráljuk a csapatot, sőt!! az az alapja minden sikernek, a folyamatos bírálatok, felülvizsgálatok, ezek hajtják előre a klubot. ennek én is feltétlen híve vagyok. legyen szó Uli elévült hozzállásáról vagy a túlerőletett Robbréy douóról, az elamaradt generációváltásról stb-stb.

én csak annyit mondtam, hogy nem fogunk soha hasonlítani a Realhoz, és ez így van jól, szerintem ne is hasonlítsunk hozzájuk.
de ez azzal is fog járni, hogy
a) továbbra sem hozzánk fognak vágyakozni a beképzelt, széttetovált nagy sztárok (lásd Kroos)
b) így továbbra sem lesz minőségi cserénk minden posztra, nulla szar játék mellett is mindent eldöntő csodaklasszisaink
c) nem fogjuk sorban behúzni a BL-t
d) de nem is fogunk mindent alárendelni a győzelemnek a cél szenetesíti az eszközt címszó alatt.

ez utóbbi kettőre hívtam fel a figyelmet most hatványozottan, hogy ezzel sokaknak azért érdemes lesz/lenne kibékülniük.

aztán lehet ezzel nem egyetérteni nyilván. sokféleképpen látjuk a világot.
Basti

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.27. 19:35

Nekem igazából az fáj, hogy ez a madrid semmivel sem jobb csapat mint mi (voltunk pár éve)..mégis ők fognak a történelem könyvekbe bevonulni....pedig 12-14 között mi is megcsinálhattuk volna a triplázást...

Viszont szokták mondani, hogy a győzelmet nem kell magyarázni...ez szerintem (és mondom ezt egykori sportolóként) az olyan sportágakban ahol a stopper/centi az ellenfeled igaz is...viszont a foci lássuk be nem ilyen...12-ben és 13-ban szerintem senki számára nem volt kérdés, hogy ki a legjobb csapat Európában...de korábban a "nagy Barca" idején is ez volt a helyzet....viszont ennek a Madridnak a triplázását folyamatos bírózások kísérték...tegnap is Ramos azért az ippon-ért még csak egy sárgát sem kapott?

és lehet azzal jönni, hogy a Madridnak milyen padja van...mi mégis úgy domináltuk le őket, hogy Jupp "masterplan"-je a 8. perc után ment a kukába...és tegnap sem igazán a padjuk döntött...2 ilyen kapushiba a BL döntőn....Salah szintű támadóból pedig a Madridban is csak 1 van, Ronaldo...
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák