Európa-Liga

Re: Európa-Liga

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2016.04.14. 23:22

Azért magasabb szinten már meglátszik Tuchelen, hogy ő még nem elit edző... hiba a gálázás a bajnokságban, ha az igazi rangadókat nem tudja hozni pl ellenünk... Ezzel szemben Klopp rutinja hozta a Poolnak a meccset.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Basti » 2016.04.14. 23:29

kontrafoci a szexi és a menő; a possesion meg a csúnya ,rút gonosz.
aztán mégis csak kiderül hogy a meccs kulcsfontosságú szakaszában. előny birtokában jó lenne uralni az eseményeket és nem belemenni a futkosódásba.
pedig 2013 tavaszán már kaptak ebből leckét. kár érte.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: Tony Montana » 2016.04.14. 23:30

Na akkor a Dortmund koncentrálhat a bajnokságra! Legalább oda is majd figyelnünk kell!
Aki nem bírja a csapatát annak nincs helye a stadionban
Tony Montana

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.04.14. 23:40

Haza érek erre az eredményre. :(

Amúgy a Dortmundnak a lerabláshoz: most ügye sokkal jobb, hogy egy Német egy másik bajnokságot erősít (Klopp)!? Ha nem a kis pocsolyájukban akarnak játszadozni a hugyukkal, akkor egyenlőre el kell felejteni, ezt a "lerablás" féle dolgot. Az meg egy vicc, hogy egy kurva El-t nem tud már egy Német nyerni. :( Amikor stabilan 1-2 játékos különbség lesz a két klub között meg, ha stabil Bl 8 meg bajnoki esélyesek lesznek, akkor majd elfogadom, hogy "mivel mindentéren a Bayern az ellenfél", de addig szépen építgessék magukat, és rabolják le -ahogy Ők mondják- a többi klubbot, mert úgyis ezt csinálják, tehát: többet meg ne halljam, hogy: "jajj szegény Dortmund Hummels is ide hoznánk, áááá ne inkább menjen a Barcába az sokkal jobb", majd a bl 16 között jól kiverik őket Hummelsel, és még ellenünk is megerősödik a védelmük pl, az nem számít. :)

U.I.: A mentalitás, amit oly sokszor imádnak egyesek a Dortmundnál most hol volt? Én nem mondom, hogy nálunk nem kéne olykor több tök, de azért ilyen téren az "ellenfelet" magasztalni is erős, ügye. :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: skizo92 » 2016.04.15. 01:35

Nehezen látom be, miért és hogy került elő ez a reaktív-proaktív-vita.
Tuchel szituatívan szokta alkalmazni a foci különböző eszközeit, mint az elit edzők általában, nem kifejezetten doktriner módon áll a meccsekhez, azok irányítását nem szokta elveszíteni.
Aubameyang elbassza a helyzetei 90%-át, Reus a nagy meccseken érdemben ritkán alkot a nagy sérülése óta (bár most majdnem jó volt), ekkora pressing-csatában benne van a labdavesztés. Ezzel együtt lehet - helyesebben - együtt kell élni, ezek kvázi adottságnak tekintendők, szal, én már nemigen vagyok hajlandó felbaszni az agyam ezeken. Ami miatt viszont Tuchel 80%-ban hibás, az az, hogy kvázi nyugiban nézte, hogy sarkazgatnak, elröhögcsélik az elbaszott helyzeteiket, Hummels ad-hoc felfut tízesbe. Persze, ezekből nem lett baj közvetlenül, de az első Pool-gól után már nem tom, milyen jel kellett volna, hogy ezt a szép lassú csúszást a koncentráció-lejtőn valahogy megállítsa. Már ekkor elő kellett volna kapni a törököt és eldugni a labdát. Még azt mondom, a második gólnál is be lehetett volna vinni egy momentum-törő cserét, de sikerült azt a bravúrt megcsinálni, hogy egálnál, 10 percre beküldött két embert, akik a kollektív nihil meg "majd meglesz"-feeling közepette lófasz funkciót nem tudtak ellátni. Legalább szólt volna egyszer Schmelzernek, hogy még egy idióta Bernatesque labdavesztés és úszhat haza. Hát, nem tette meg.

Kicsit inadekvátnak és túlzónak érzem az 5:1 felemlegetését, egyúttal némi irigységet is érzek, amiért én nem tudok valakit/valamit ilyen szinten gyűlölni. Talán annyiban mégiscsak találó idecitálni ezt a meccset, mert ennek és a tavaszinak a tükrében elmondható, Tuchel nem hülye és képes tanulni.
skizo92

HozzászólásSzerző: Steve75 » 2016.04.15. 07:42

Ezt nagyon elqrta a Dortmund és innen is látszik, hogy Tuchel még nem top edző ugyanakkor biztos tanul a tegnapiakból. Este félidőben még úgy feküdtem le, hogy a Dortmund biztos továbbjutó erre ma reggel arra kelek, hogy kiestek 4-3-mal. Az tuti, hogy a forduló lúzerei ők voltak és nem a Wolfsburg.

ui. azt meg külön érdekesnek tartom, hogy mennyi Bayern szurkoló ül le Dortmund meccset nézni reménykedve a továbbjutásukban míg a magyar Dortmund szurkolók egy része kifejezetten azért szurkolt, hogy pl. a Juve kiverje a csapatunkat (de ez máskor is így volt, Juve helyére bárki behelyettesíthető).
Félreértés ne essék és is örülök ha győznek/továbbjutnak hiszen gyűjtögessék csak a pontokat a német focinak, de azért nem esek át a ló túloldalára.
Steve75

HozzászólásSzerző: Basti » 2016.04.15. 08:55

NorthWise írta:
Basti írta:kontrafoci a szexi és a menő; a possesion meg a csúnya ,rút gonosz.
aztán mégis csak kiderül hogy a meccs kulcsfontosságú szakaszában. előny birtokában jó lenne uralni az eseményeket és nem belemenni a futkosódásba.
pedig 2013 tavaszán már kaptak ebből leckét. kár érte.

Na, ezt most nem értem mire írod, amikor Peppel előnyt sem bírtunk elérni még soha elődöntőben, de azért tartogatni, meg uralni nagyon ügyesen, szinte kíválóan, mondhatni gólgazdag módon (0-1; 0-4, 0-3, 3-2) sikerült. Ez, hogy kontrafoci szexi, vagy nem szexi, hát ebbe jobb nem is belemenni, mindkettő bizonyította már, hogy lehet nagyon jól művelni mind a két verziót. Ha a Dortmund tartogatta volna a 60. perctől, ugyanúgy lett volna két ziccere a poolnak, amikből gólt szerezhet. Ezt pont a Bayern-fanként tudom :D

a dortmund meccsére írtam, de a kényszeres rigojád, miszerint a Bayern szar és kész, ezt a témát is felülírta. gratula.

hogy is kezdődött a topik most?
"hű de szuper a bvb játéka, bezzeg ők nem labdabirtokolnak, azír"

nos, nagyon szuper lett, biztos örülnek a bvb-szurkolók az este után.

na de segítek, mert látom magas amire céloztam:
a fociban nincs olyan hogy fekete-fehér. csak ti hiszitek azt hogy a possession az valami szar dolog alanyi jogon, meg hogy itt ez a FŐ cél. lófaszt. az egy eszköz a meccs uralására, emellé kell még odarakni a jó labadaszerzést, gegenpressinget, hosszú, váratlan indításokat, széljátékot, ezzel lehet megnyerni a meccseket, meg formában lévő csatárokkal. mint ahogy nyertük azokat pl az ősz folyamán, nem is akárhogyan. most viszont nem, mert fos a forma és a mentális állapot. that's all. csak itt kezdődik a bibi. Ti ezt a tényt, vagyis hogyha nem fos a forma és vannak klasszis belső védőink, akkor kiválóan tudunk játszani, akarjátok elhazudni. egy bayernes fórumon meggyőzni mindenkit h tök szar a bayern, mindig, minden körülmények között. non-szensz. és nemcsak én mondom. sokan mondják ezt, csak inkább már nem olvassák a netes bayernes fórumokat mert hányingerük van emiatt.

tökéletes példa ez real és barca elleni fiaskó rendszeres felemlegetése, egyetlen hivatkozási pontként. a real ellenit még el is fogadom (bár rámosz két, semmiből talált fejesgólját nem nevezném taktikai győzelemnek, de mind1, legyen a mi rendszerünk hibája, nem lőttünk rá választ, aláírom) de hogy a barka elleni B-csapatunk fiaskóját is hivatkozási alapnak hozzátok, egyértelműen bizonyítja, hogy itt inkorrekt módon megy a "kritika", érzelmi alapon. pont. gyerekes túlzásokkal szemben nem lehet vitázni.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: Basti » 2016.04.15. 12:56

az intelligenciádhoz mérten próbálnám megértetni, hogy engem nem a személyek érdekelnek, leszarom Pepet. engem és még nagyon sok embert a mónikasó színvonalú hiszti zavar amit lenyomtok. "de móanika, mindkét spanyol elvert mint szódás a lovát, tehát nem vagyunk topcsapat. ...de maónika, mindig csak a tikitaka...stb"

de örömmel vettem, hogy legalább egy pontban beláttad tévedésed a túlzások kapcsán. csak így tovább.
NorthWise írta: Igen, a tavalyi Barca elleni elődöntő szerintem sem mérvadó
Basti

HozzászólásSzerző: pizarro » 2016.04.16. 09:14

NorthWise írta: Olyan, mintha mi lennénk a BL Liverpoolja. Next year is our year!

Mondjuk tudod ezzel kapcsolatban megkérdezhetnénk a Real szurkolóit, milyen érzés, hogy milliárd euróból 14 év alatt egyelőre egyetlen BL-döntőt sikerült kisajtolniuk.
Vagy az Arsenal szurkolóit, milyen érzés a 16 között szopakodni évek óta - és drágább igazolásokkal...
Vagy a Mu szurkolóit, milyen érzés, hogy a sikeredzőjük 2013-as (!!!) távozása óta csak vegetálnak, egyébként lényegesen több pénzből, mint mások.
Vagy a Liverpool szurkolóit, hogy ebben az évtizedben kb. 1-szer ha ott voltak a BL-főtáblán.
Vagy a Chelsea-szurkolóit, milyen érzés a 10. helyért küzdeni, BL-ről meg már nem is álmodva. Milliárd euróból, csodaedzővel beállva a szezonba.
De akár a Bayern-szurkolóit is, milyen érzés volt 2002-2012 közötti időszakot átélni, amikor csak úgy sorakoztak a BL-győzelmek egymás hegyén-hátán. Vagy előtte 25 évig...

Ezt ugyanannak látom, mint a német válogatott lefitymálása volt, akik a VB-címet megelőzően legalább úgy kapták az ívet, mekkora lúzerek, mintha legalábbis az angol válogatott lettek volna, akik az egész futballtörténelemben egyetlen egyszer tudtak döntőt játszani VB/EB-n, azt is hazai pályán.

Ehiszem, hogy a BL-győzelem óta megnőtt az étvágyunk, többre vágyunk, több is a célunk, természetesek és magától értetődőek is a céljaink (épp a csapat jó szerepléséből fakadóan!!!) de azért ne csináljunk úgy, mintha a Barcán kívül itt bármelyik csapat is kollekciót állított volna össze BL-trófeákból az elmúlt 10+ évben. Ahogyan nekünk is a következő év, a mi évünk, úgy az összeg többinek is...

(és igen, csúnyán elb#sztuk 2014-ben a lehetőségünket. Ahogyan elb#sztuk 1999-ben, 2000-ben és 2012-ben is.)
pizarro

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2016.04.16. 13:13

Scottboat írta:A Jürgen - Tuchel mérkőzés ismét megerősített abban, amit mindig is állítottam,
mikor még a padunkat erősítette, hogy Emre Can nem Bájern és pláne nem ELF
szint, ahol még a medicin labdák őrzését se bíznám rá.
Oly gyors, mint a téli hajnal és mire megfordul kétszer kél fel a nap ...
Kimmichnek viszont, akit a védelem közepéről mosófával kergetnék el,
feltalálójával egyetemben, EB-n a helye, ott a középpályán!
Remélem ezzel a gondolattal LÖW doktor is, két orrpurgálás közepette, eljátszadozik ...

Jobbhátvédnek nagyon gyenge,a középpályán pedig vannak tőle jobb játékosok(Schweinsteger,Kroos,Gündogán,de még Geis is) és fiatalabb tehetségek(Weigl és -igen:Kimmich).Lehet,hogy mindenben összeesküvést sejtek,de az az érzésem,hogy Löwnél a származás legalább annyira fontos,mint a napi forma(Mustafi,Bellarabi,Rüdiger).
Ami az elf jobbhátvéd posztját illeti Löw zavartalanul ki fogja vinni a bundes kiesés elől küzdő Hoffenheim jobb bunkóját és szerintem simán kezdetni is fogja(-rudy).
sandorbayern

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák