NationalElf

Re: NationalElf

HozzászólásSzerző: PetoPisti » 2016.06.21. 23:13

Waldner írta:
PetoPisti írta:Kimmich meg tényleg fantasztikus labdákat osztogat, de azt tud hátulról is, én simán elpazarolnám oda. De teszem fel a kérdés: pazarlás lenne ez egyáltalán? Ha ott is klasszis teljesítményt nyújt akkor nem beszélhetünk pazarlásról :P Arról nem is beszélve, hogy kp-n sokkal könnyebb az űrt betölteni, hisz bőven megvagyunk, de a jobb védő poszt az üres mind nálunk, mind az elf-ben.

Egyrészt az a gondom ezzel, hogy nem tudjuk, hogy szélen klasszis lehet-e? Nekem nem tűnik hozzá elég gyorsnak és atletikusnak. Azon is vitatkozhatunk egyelőre szerintem, hogy védekezhet-e majd olyan jól mint Lahm vagy Alaba? Nekem Ő egyelőre egy mélységi irányítónak tűnik mint Schweini vagy Alonso, nem az a védőfenomén.

A másik problémám, hogy ha még azt is mondhatjuk majd, hogy jó lesz Ő védőnek is, akkor sem csukhatjuk be a szemünket afelett, hogy a szélsővédő poszt folyamatosan "redukálódik le", egy jó védő/támadó és gyors játékossá . Kimmichben pedig már most megvan az a játékintelligencia, "látás" és rúgótechnika amivel jóval túlmutatna egy ilyen "egydimenziós" védőn. Neki a karmesteri pálca kell majd, nem az, hogy a szélre legyen száműzve és fel-le rohangásszon.

Ez nálam felülírja azt, hogy hova mennyi játékosunk van. Egyébként Vidal 29 éves, a két spanyolunk sérülékeny és Thiagóból azért a "hűségesküje" ellenére kinézem, hogy 2-3 év múlva váltana.

Való igaz hogy nem dinamikus, plusz annyira nem is tették próbára így nem tudjuk mennyire tud védekezni. Mindegy hol játszik, csak játszon, mert egy klasszis lesz. :D Nagyon szimpatikus a forma. Kicsit Xavira emlékeztet engem.

Hosszútávon egy Renato Kimmich duó a középpályán, hát félelmetes. :D
PetoPisti

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.06.21. 23:46

PetoPisti írta:Kimmich tanár jobb védőben is. Hihetetlen ez a faszi! DANKE PEP!!! 8-) 8-)

Pepnek azért van valami szeme néha a focihoz. van Gaal-t is lehet szidni... Ő is nagyon jó edző. Számomra sokakkal ellentétben Ancelottinajk van "megterítve", ilyen értelemben, nem a 2013-as csapat. ;)´

A témához IS szóljak: Kimmich ügye benm rossz a VÁLOGATOTTBAN, mint jobbvédő. Nyilván ehhez taktika kell, és Löw sem olyan hülye ügye....

Gratulálok a csapatnak az 1:0-és sikerhez, ami lehetett volna 100000:0 is. :) Nem, ez a lényeg a 16-on túl, és a döntőbe jutásig van Löwnek nagy feladata. -Persze Storcnak is, de elnézést kérek a túl buzgó nemzeti szurkolóktól, akik nem látják talán a fától az erdőt: a legjobb 16-nak örüljünk, és remélem tovább jutunk, de talán nem túlzás EGYENLŐRE reálisan nézve, azt mondani, hogy minden meccs ajándék, és remélem senki nem sértődik meg azon, hogy a Németeket, látom a Spanyolok leggyőzésére a legalmasabbnak, és avégső győztesként, ha már év tizedek túl nekik szurkoltam... mert a válogatott egy 24 csapatos eb -re kijutott egy jó sorsolással. Persze trollfoci meg anyjukpicsája, de értelmes ember elismeri, ez nem káérogás, nem szemétség, hanem realitás, de tényleg.... nem úőgy mint a Bayernnél "hjnajj kikapunk xy még a kis kutya fasza is jobban jétszott". Szóval köszönöm. Remélem nem lettem kevesebb hazafi, ezzel, és továbbra is a Magyar eb győzelem az első, a realitás, ameddig van remény a második, de ne ugassnak már le. Köszönöm!
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.06.21. 23:48

Amúgy Kimmich lehetne valóban Xavi- Xabi Lonso kveerék is akár. Ahhoz a csapatoknak is kéne alkalmazkodni, ezt hozzá tenném.. ha értitek mire gondolok.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.06.21. 23:49

Ha elfelejtettem volna: igen Löw ma nagyot húzott, ráadásul az elképzeléseimhez hasonlóan részben. Így duplán gratulálok a csapatnak! :D
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2016.06.22. 08:43

jasw írta:
sandorbayern írta:Tehetséges fiatal csatár,akiből válogatott lehet a közeljövőben:Selke(Lipcse) és Eggestein(Werder).

Azért Eggesteint itt említeni elég erős, ennyi erővel a freiburgi Amamoo, vagy a frankfurti Waldschmidt nevét is ide lehet tenni. Illetve, Werner is érdekes lehet még, csak ő is kicsit zöld egyelőre.

Igaz,nem írtam oda,hogy Eggesteint nem közvetlenül Gomez után gondolom.Timo Werner szintén egy lehetőség,de a Stuttgartban eddig akkor volt jobb,ha nem centert,hanem szélsőt játszott.Kíváncsi leszek rá,hogy a Lipcse mit fog kihozni belőle.
Selkének már a válogatott közelében kellene lennie,de ezért nem Löwöt hibáztatom,hanem a Selke- managerét ,aki a red bull pénze mellett döntött.
Ha már fiatalok-Weisert viszont kivihette volna Löw a jobbhátvéd posztra,legalább lett volna Kimmich és Höwedes mellé valaki,aki a klubjában a szélén játszik.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: Wolf » 2016.06.26. 19:00

Özil mentálisan nincs rendben. A kihagyott büntető, és a kihagyott helyzet után teljesen visszaesett. Hector pedig az eddig mutatott játéka alapján nem ide való. Gyors, és időként jól védekezik, de a beadásai sz@rt nem értek. Ráadásul majdnem adott egy gólpasszt a szlovák támadónak. Boaeteng parádés, Draxler bizonyított. Kroos is szürke eddig. A legjobb nyolc között olasz-spanyol ellenfél?!
Wolf

HozzászólásSzerző: rogozsin » 2016.06.27. 11:30

Állítom, hogy ha Lahm még elvállalta volna, akkor ő is sokkal jobb lenne a bal oldalon ennél a Hector gyereknél...nem értem, tuti lenne oda jobb játékos.
Özil szürke, Gomez egy falábú...
Hiányzik elölről egy Klose..
Spanyolok ellen szerintem vége lesz.
rogozsin

HozzászólásSzerző: axis » 2016.06.27. 11:41

.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára axis 2016.07.31. 14:37-kor.
axis

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.06.27. 12:00

Mókás volt, ahogy Boatenget lecserélték, nem pacsizott le Löw-vel, hanem megütögette a vállát inkább. :lol:
Löw egyébiránt megint szaglászott. Nem tudom, milyen zamatok lehetnek ott, ha újra és újra le kell csekkolnia.
argo001

HozzászólásSzerző: rogozsin » 2016.06.27. 12:06

Olaszokkal játszanék szívesebben, de azt érzem, hogy a spanyolok továbbmennek.
rogozsin

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák