NationalElf

Re: NationalElf

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.09.04. 22:14

Kimmich határozottan jó.
argo001

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2016.09.05. 13:06

Müller duplájával lövőtávon belülre került a válogatott góllövők örökranglistáján a 37 gólos Bierhoff,de a 42 gólos Ballack sem elérhetetlen a selejtezők végére.
Thomas Müller 79 mérkőzés-34 gól /2016 09. 04 Norvégia után/
sandorbayern

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.01.10. 20:58

Nagyon jó a főoldali cikk. Főképp, azt emelném ki, hogy ez a rendszer, ami lesz a jövőben nem segít a kicsiknek. Így is 32 csapat közül is nehéz kitűnni. Másrészt nem lesz sportértéke sem. Ha mindenki kijuthat, akkor minek a selejtező? Így is túl vannak terhelve a játékosok. Inkább több a kicsiknek való selejtező, vagy akár elő vb is jobb lenne, ahol kiejtik egymást. Legyen egy meccs mondjuk Andorra, és San Marino között, és ha szerencséjük van, akkor több kört is túl élhetnek, nőnének az esélyeik, ha szűkülne az olló, és érdekesebb lenne egy kiemeléssel teli történet, pedig nem vagyok a híve a status qounak-mondjuk az aktuális helyezés előző 2 világesemény kapcsán, talán inkább a jelenkori realitást mutatná- de ezúttal ez segítene.

Ügye a fogadások is nagy kérdések, ugyanis azzal, hogy mindenre lehet fogadni egy nagy iparág lett, meg ügye itt is Kínáról van szó, meg Ázsiáról, és Afrikáról, de nem úgy hogy nekik jó legyen, hanem a profit, ahogy a cikk írja túl tolja a biciklit. Sajnos ebből kizárólag azok járnak jól, akik gyors profitot remélnek. Pedig nem igaz, hogy a mai globalizált Világban egy 32 csapatos vb-ről nem lehet elég bőrt lehúzni, hogy mindenki elégedett legyen, és kell sportértéknek is lenni már bocsánat. Tehát egy olyan rendszer lesz, ami mindenkinek rossz valójában, egyedül akik sok pénzt várnak a nagy piacú ember tömegekből- vagyis MÉG több pénzt- azoknak kedvez -azt nem veszik számításba, hogy ezzel egy nagy lufi van, ami ki is fog durrani-. Itthon meg el lehet lőni megint, hogy x év után vb-re kijutottunk. Most nem azért, mert a csoportmeccseinket nem veheti el Tőlünk senki, főleg a Portugálok ellenit, de ott is Ausztria, Izland volt. Ha legalább egy jó generációs -talán az osztrákok azok lettek volna- Izlandi csapat...stb van, akkor oké, ahogy a Bosnyákok voltak pl 2010-ben a vb-n azt hiszem. Az fasza. Úgyis az jut be nagyjából, akik tényleg jók, egy 32-es táblára, és akik JÓ meccset tudnak játszani. Itt pl a status quo ellen is beszélek, mert kit érdekel egy vérszegény ifista Holland csapat, amikor felépült egy bazi erős xy válogatott. Szóval, akárhonnan nézem nem jó.

Szerintem, amúgy is a "kicsik" -éppen ki az mondjuk- lábában van kevesebb meccs. Így nekik kéne valami jó selejtezős rendszert kitalálni, illetve másképp felzárkóztatni bizonyos térségeket, mert ez kizárólag profit maximalizálás, és nyugodjunk meg semmi nem történik, ha itt -mivel nemzetekről van szó, így azért tenni kell utánpótlással...stb a sporteredményekért folyamatosan, nem kizárólag a pénz a lényeg- lenne kiemelés, mint a snookerben teszem azt.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.01.10. 21:14

Ami még fontos, azon kívül, hogy a "selejtezőket" kell megreformálni- ugyanis mindegy, hogy vbnek, vagy selejtezőnek hívjuk papíron sarkítva, írom szerintem érthető mire célzok-, hogy pl.: viszont kell néhány meccs a "nagyoknak" is, ügye "hideg" lábakkal nem lehet oda állni, így szerintem mondjuk 16-tól lehetne az első 8 kiemelt, de akár mint régen a Bl-ben dupla csoport kör is lehetne... szóval szerintem bőven van ésszerű lehetőség egy izgalmasabb jobb vb-re -habár a Bl-ben pont megbukott, de kitudja ez esetben mit eredményezne pl ez, persze itt egy belsős előselejtező menne le tulajdonképpen-.

Ami még probléma lenne, hogy a rendező ország mikor tűnik fel a színen? Ügye egy Német válogatott a 16-ban vagy a 32 ben, de akkor, miképp nyílik meg az esemény. Mondjuk, ha már mindenképp Ázsiába akarják vinni az eseményt, akkor nem gond az ilyesmi, vagy Afrikába. Ez még jó ötlet is lehetne, mert az ázsiaiak nagyrészt tuti megcsinálnák, amit vállaltak, sőt a helyi focinak is jót tehetne...stb, de vannak országok, ahol meg csődbe vinnék a gazdaságot egy feleslges Világeseménnyel, tehát itt is a felzárkóztatás, vagy a gyors profit, nagy hangulat, aztán ott rohadnak a stadionok? Szóval itt is sok kérdés van. Egy szó, mint száz sehogy nem tetszik, amit kialakítottak, és hozzáteszem itt nálam, ahogy említem szó sincs arról, hogy pl.: kizárólag Euban legyen, de meg kell fontolni, hogy hova viszik az eseményt, ne csupán a "külcsiny", meg mert jól hangzik, meg nem volt ott még...stb + profit újdonság erejével legyen.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: pizarro » 2017.01.11. 16:54

https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%8 ... e#Schedule

A Nemzetek Ligája alapelképzelése sem lenne rossz: selejtezők helyett nézhetsz német-spanyol meg portugál-holland meccseket, és még egy trófeát is adnak mellé. (már nem neked :) ) Ki lehetne maxolni a pénzeket is stb.
Nekünk is érdekes lenne, ha a legtöbb meccsünket azonos szintű csapatok ellen vívnánk; s tisztább, hiszen nem villoghatnánk az azeriek elleni győzelmekkel.

A megvalósítás viszont elég nyakatekert, és a háromcsapatos csoportok kegyetlenek, nemcsak egy OCD-kényszerbeteg szemének, de az átlagembernek is.
pizarro

HozzászólásSzerző: Szkafi92 » 2017.01.11. 22:18

Ez a nemzetek ligája rendszer abból a szempontból mindenképpen jó, hogy azonos képességű csapatok játszanak szoros mérkőzéseket, nincs előre lefutott találkozó, ez igaz. A jégkorongban szintén ugyanez működik divíziós világbajnokságok formájában. Az, hogy hármas csoportok vannak, tényleg nem jó, sokkal jobb lenne két 6-os csoport, ahol több lehetőség van javítani, illetve több meccs alapján igazságosabban lehet sorrendet meghatározni.
Amit a fő problémának tartok, hogy ebben a rendszerben benne van, hogy hosszú távon még inkább növekednek a különbségek az eltérő divíziók csapatai között. Ha valaki nem tud mondjuk már egy jó ideje előrelépni, akkor éles mérkőzésen ugye nem találkozik felsőbb osztálybeli csapattal. Viszont így hiába játszik jó mérkőzéseket a hasonló erősségűekkel, ha mégis feljut akkor ott pofozógép lesz és kezdődik minden az elejéről. (a magyar jégkorong válogatott pontosan ebben a helyzetben van/volt, feljutottunk, majd hiába: szinte esély sem volt a masszívan első osztályos csapatok ellen) Persze más a két sportág, de egy ilyen "kvázi kasztrendszer" nagyon nem jönne jól a kisebb válogatottaknak.
Mi a legnagyobb kiszúrásos társasjáték?? Az ÉLET.
Szkafi92

HozzászólásSzerző: akos89 » 2017.05.17. 20:01

Löw kihirdette a keretet a Konföderációs Kupára.
Szerintem nagyon jól döntött. Egyrészt nem kockáztatja feleslegesen a top játékosokat egy harmad rangú kupáért, ezáltal kellő pihenőidőt is ad nekik az új szezonra való felkészülésben.
Másrészt látszik, hogy rohadtul készül a '18-as VB-re.

BS, Lahm, Klose, Poldi helyett kellenek az új emberek, húzójátékosok. Aztán ott van Reus és Gündogan akik mindig lesérülnek a tornák előtt. Götze jövője eléggé kérdéses. Khedira soha nem volt top játékos. Pár korábbi nagy reménység meg nagyon eltűnt (pl. Bender fivérek)

Kiváncsi vagyok Wernerre, aki gyors, jól bánik a labdával, jó befejező. Végre lehet egy top csatára a válogatottnak. Aztán a Sané, Draxler, Brandt támadó trióban is nagy potenciál rejlik. Nekik kezdő szintre kell fejlődniük. Vkp.-ra Goretzkat kell beépíteni. Meg ugye Kimmichet is vagy jobb hátvédnek, attól függ..
Csatárok hiányában Wagnert sem szabad elvetni. Na meg ott vannak az új igazolásaink. Rudy de főleg Süle.
Szóval itt a konfetti meg egy év, hogy összerakja Löw a csapatot. Az biztos, hogy jó pár lyukat be kell tömni, de azt gondolom hogy az anyag bőven meg van hozzá...
akos89

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2017.05.17. 20:58

Ide írom, de több helyen is láttam már, hogy Goretzka szerepét a védekező középpályás posztra vizionáljátok .Goretzka nem mélységi irányító és nem ütköző ember,hanem box to box játékos,cm,sőt néha cam,aki képes a jobb oldalon is játszani. Szóval nyolcas és nem hatos.Szoval ,a transzfereknel igy kalkuláljatok vele.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.06.06. 23:07

Milyen volt Kimmich, Süle, Rudy, látta valaki a dánok elleni meccset? Én csak a (nem csúnya :mrgreen: ) gólt néztem meg.
misafeco

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.06.06. 23:09

Kimmich ragyogó gólt ollózott, de egyébként nem volt valami nagy tempó. Figyeltem a következő Bayern-játékosok mozgását: Rudy szó-szó, Süle jó lesz. Ja és remélem, hogy nem jön Brandt, nekem elég fogalmatlannak tűnt. :D

Btw, Goretzka se volt rossz.
argo001

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák