NationalElf

Re: NationalElf

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2018.06.27. 19:03

Müllerrel nem lenne gond ha nem szélsőként játszatnák. Ő egy ólálkodó játékos a csatár mögött, és erre szükség is lett volna a VB-én, de ettől most függetlenül f@s volt ő is
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.06.27. 19:04

Müllerre innentől kezdve egy szót nem pazarolnék, a srác még annyit se ér.
argo001

HozzászólásSzerző: nationalelf » 2018.06.27. 19:31

Sziasztok.

1996-óta vagyok német futball fan.
Ennyire gyatra játékot utoljár a 2000-es EB-n láttam.

Ahhoz már hozzá vagyok szokva, hogy barátságos meccset nem tudnak játszani a németek.
Szóval én azokból nem vonok le semmilyen következtetést. Gondolok itt arra, hogy sokan utalnak pl. a szaudiak elleni meccsre.

Ez viszont borzalom volt. A játék, a hozzáállás, a sebesség, az összeállítás. Minden.
Nektek nem volt olyan érzésetek, hogy nem is akartak továbbjutni? Vagy, hogy esetleg bunda volt.?

Mert ezt másképpen nem tudom magyarázni. Tudják, hogy vezet Svédország és nyugodtan kocognak, sétálnak a középpályán a labdával.

Egyszerűen nem tudom ezt az egészet hova tenni.
Eddigi is azon a véleményem voltam, hogy Goeretzka borzalmasan túl van értékelve. Ez számomra sajnos ma is bebizonyosodott.

Az egészben Reus-t sajnálom a legjobban. Végre ott lehetett egy világbajnokságon és ilyen módon kell neki hazamenni. A mai meccsen Hummels és Süle nyújtott csak elfogadhatót. Mert bizony volt egy-két zseniális szerelésük és labdaszerzésük. Simán lehetett volna 4-0 is.

Sajnos Löw felelősségét említeni kell.
nationalelf

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.06.27. 19:35

Nem értem, hogyan lehet egy elviekben profi szakember számára kérdés a pozíciója egy ilyen blama után.

Ha én ilyen teljesítmény nélküli munkát végeznék a munkahelyemen, még arra se lenne időm, hogy önszántamból felmondjak, olyan gyorsan rúgnának ki.
argo001

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.06.27. 21:20

Szerintem ne kérjük Löwöt... Látszik hogy nem tudja elengedni a dolgokat, túlzottan ragaszkodik elképzeléseihez amik lehet nem épp célra vezetők.

A válogatás sem sikerült a motiváció se látszott amit az edzőnek kellene megteremteni szerintem és igazán pár játékos is enervált volt. Nem akarták ezt igazán mint csapat, személyek voltak akik igen biztos, de mint csapat nem.

26 kapura lövés 6 tálalta el a kaput és nincs gól?!
Atesz12

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.06.27. 21:49

argo001 írta:Nem értem, hogyan lehet egy elviekben profi szakember számára kérdés a pozíciója egy ilyen blama után.

Ha én ilyen teljesítmény nélküli munkát végeznék a munkahelyemen, még arra se lenne időm, hogy önszántamból felmondjak, olyan gyorsan rúgnának ki.

Én is eléggé lehangolt vagyok a szereplés miatt.
Löw szerintem a következőkben hibázott:
1) keret összeállítás: hozott 5 belső védőt, miközben Kimmichnek pl. nem volt alternatívája. miért nem lehetett Mustafit hozni, aki már játszott szélső védőt, de tud belül is lenni. Vagy Weiser-t, aki többek között a konföderációs kupán a döntőben a gólpasszt adta. A támadó részleg sem volt átgondolva: Draxler már a PSG-ben is hátrébb játszik, nem szélsőt. Így gyakorlatilag 2 olyan emberrel jöttek a németek akik jól tudnak szélen játszani (Reus, Brandt). Miért nem hozta Sané-t? A Csatároknál miért Gomezt hozta, amikor itt lett volna Wagner tele önbizalommal?
2) a meglévő keretet is rosszul pakolta fel. Miért kezdett Draxler a svédek ellen abban a pozícióban amiben Müller szokott játszani, és Müllert meg miért tolta ki a szélre, amikor ott szar?
Dél-Korea ellen miért megint Khedira kezdett? Szerintem ez a keret a Werner-Müller-Brabdt-Reus támadósorral és mögöttük a Kroos-Goretzka kp-val lett volna a legerősebb...de így sohasem játszottak
3) szerintem eljött az idő, hogy ezt a őrült posessing-nyakig feltolt védelem játékot elfelejtsék Németországban

Ugyanakkor bármilyen hibákat is követett el Löw, azért lássuk be most valahogy semmi sem jött össze a németeknek. eleve a legnehezebb csoportba kerültek. A hiper-szuper támadósorral rendelkező franciák egy sokkal gyengébb csoportban rúgtak 3 gólt, abból 1 11-es volt. Az argig szintén egy gyengébb csoportban rúgtak szintén 3-at. A németeknek ha csak a kapufáik bemennek akkor már tovább mentek volna...arról nem is beszélve, hogy hány óriási helyzetet hagytak ki....
Szóval itt a fejekben sem volt minden rendben...lehet néhány játékos már túlságosan jól lakott...kellenek a fiatalok: Werner-Selke-Gnabry-Brandt-Goretzka-Sané-Süle-Henrichs-Can
Kimmichből meg rendes box-to-box irányítót kellene már faragni
speziale

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.06.27. 22:52

Löwnek már régen fel kellett volna ismernie, hogy ez a keret nem alkalmas arra a hadrendre, amit játszatni akar.
Először is ordít a háromvédős felállásért a használható belsővédők száma. Ezzel Kimmich is nyugodtan fentragadhat adott esetben, Hectort pedig el lehet felejteni, és berakni a helyére egy vállalhatóan védekező szélsőt, mondjuk Draxlert. Boateng és Hummels néha kiléphet a védősorból irányítani, mert a fele kontra úgy ment végig, hogy előrecsámborogtak, aztán nem volt aki visszazárjon.
A középpálya a legnehezebb dió, Kroos helye ugye megkérdőjelezhetetlen, mert kell valaki, aki fazont szab a játéknak, mellé viszont olyan valaki kell, aki elég fegyelmezett és tud ütközni. Erre se Khedira (4 éve még csak-csak), se Gündogan, se Rudy nem alkalmas. De legyen Gündogan, a semminél ő is jobb. De akkor adjon nekik Löw egyértelmű taktikai utasításokat...
Eléjük kell valaki kötetlenebb szerepbe, Reus, vagy Brandt.
És akkor jön a csatársor. Werner egyedüli ékként játszatása egyértelműen a legnagyobb hibája Löwnek. Az eredmény: 0 rúgott gól, veszélyt is csak akkor jelentett, amikor Gomez bejött mellé és ki tudott lépni a szélre. Lehetett volna Müller-Gomez, legalább fejjel lett volna némi veszély a csoportbeli ellenfelekkel szemben, de ha már mindenképpen kell Werner, akkor is legyen segítsége, mert egyedül teljesen eltűnik.

Ami a jövőt illeti, ezek után jöhet az új edző és a nagytakarítás. Özil, Khedira, Müller csak akkor kerüljön vissza a csapatba, ha jelentős javulást mutatnak a klubcsapataikban. Az első kettő inkább még akkor se. 2022-re a keret egy része már eléggé kifelé fog menni, addigra be kell építeni a fiatalokat, és lehet megint próbálkozni.
misafeco

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.06.27. 23:17

Ilyenkor azért eszembe jut, hogy pl 2014ben, milyen sokan le voltak sokkolva, amikor Lahm bejelentette hogy visszavonul a válogatottságtól. simán kinézem belőle, hogy ezt előre látta, és inkább a csúcson hagyta abba
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2018.06.28. 00:23

Mondjuk az adja magát, hogy Kimmich jobbhátvédként jobbszélsőt játszik, balhátvédünk meg nincs. Tehát, maradni kellett volna a Konföderációs kupán bevált 3 védős rendszernél. Löw eltaktikázta a csapatot, ez a nagy büdös igazság
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.06.28. 07:33

Taktika ide vagy oda, nem azon múlik,hogy a játékosok hajtanak e, küzdenek e, vagy pedig úgy játszanak mint a falhoz vert lóf*szok... 10 percel a vége előtt is olyan szellemben játszottak, mintha már régen továbbjutottak volna és tét nélküli meccs lenne.
Véder Nagyúr

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák