NationalElf

Re: NationalElf

HozzászólásSzerző: Gronk » 2018.06.28. 10:54

Mintha a Frankfurt elleni kupadöntőnket néztem volna vissza a tegnapi német meccs képében...

Hatalmas égés és pofon ez a német futballnak! Egyrészt sajnálom is, de rohadt dühös is vagyok rájuk, szinte kivétel nélkül! :|
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.06.28. 11:32

Elég furcsa lesz úgy nézni a vb-t, hogy nincs olyan csapat, akinek igazából drukkolok. Kb. hasonló érzés lehetett a spanyol fanoknak, amikor 4 év dicsőség után már a csoportkörből kizúgtak.
misafeco

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.06.28. 12:53

Svédország ellen kihagyta Özilt és Khedirát berakta Reusot. A játék képe egy fokkal jobb lett de Draxler meg Müller még mindig súlynehezék volt. Ezt észrevette reagált is . Átszervezés után a Werner-Reus-Brandt-Gomez támadósor már nem tűnt olyan enerváltnak . Erre mit csinál Dél-Korea ellen ? berakja Goretzkát de nem Khedira hanem Müller helyére és visszahozza Özilt akinél a rokkantníugdíjasok gyorsabban futnak mint ő a labda után pont a két fék akik nélkül a svédek ellen is jobban ment. Szomorú ha azt a következtetést vonta le az öreg hogy Mexikó ellen jobban játszottak és kell ez a két "sztár". Nem voltak éhesek a játékosok a sikerre. Reus akart , de hiába . Werner tömörülő csapat ellen egyedül mintha csak Götzét láttam volna ékként. A csapat egyéneit és az edzőjét is kereszte lehet feszíteni megérdemlik . (talán Reus az egyedüli aki nem meg Süle és Hummels kettős is jól játszott Korea ellen de mi az már hogy a két középső védő a legjobb Korea ellen Oo)
szprajtboy

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.06.28. 13:28

Reus mit is csinált konkrétan azon kívül, hogy a svédek ellen bepattant a térdéről a labda? Mindenki azt várta, hogy na most végre nem sérült, majd megmutatja, aztán ugyanúgy beleszürkült a mezőnybe, mint mindenki más körülötte. Az egész támadószekcióból egyedül Brandtot lehet dicsérni, aki összesen nem játszott egy félidőnyit. Tényleg, miért is nem került be a kezdőbe Dél-Korea ellen?
A támadószekciónál már csak a középpálya volt nagyobb nulla. Kroost lehet mentegetni az utolsó perces gólja miatt, de ezen kívül abszolút maga alatt teljesített. Ugyanaz a lélektelen, labdákat elszóró, alibiző nulla volt, mint mindenki, akit Löw berakott mellé. A védelem legalább a kötelezőt hozta. Kimmichet leszámítva, aki érthetetlen módon fel volt tolva a középpályára úgy, hogy senki nem zárt vissza a helyére.
misafeco

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.06.28. 15:08

misafeco írta:Reus mit is csinált konkrétan azon kívül, hogy a svédek ellen bepattant a térdéről a labda? Mindenki azt várta, hogy na most végre nem sérült, majd megmutatja, aztán ugyanúgy beleszürkült a mezőnybe, mint mindenki más körülötte. Az egész támadószekcióból egyedül Brandtot lehet dicsérni, aki összesen nem játszott egy félidőnyit. Tényleg, miért is nem került be a kezdőbe Dél-Korea ellen?
A támadószekciónál már csak a középpálya volt nagyobb nulla. Kroost lehet mentegetni az utolsó perces gólja miatt, de ezen kívül abszolút maga alatt teljesített. Ugyanaz a lélektelen, labdákat elszóró, alibiző nulla volt, mint mindenki, akit Löw berakott mellé. A védelem legalább a kötelezőt hozta. Kimmichet leszámítva, aki érthetetlen módon fel volt tolva a középpályára úgy, hogy senki nem zárt vissza a helyére.

Egy fecske nem csinál nyarat de a legveszélyesebb támadások mind keresztül mentek rajta minden oldalon feltűnt sokat mozgott próbálkozott. Támadó harmadba messze kitűnt (mondjuk nem volt nehéz).
szprajtboy

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.06.28. 15:43

Elég rég volt az amikor legalább a negyed döntőig ne kellet volna szurkolni a válogatottnak! Az a baj, hogy nem az lesz mint a spanyoloknál, hogy összeszedik magukat a következő VBre, hanem olaszos előérzetem van!
Na hajrá James, ő az egyetlen játékosunk aki stabil kezdőként még pályára lép a világbajnokságon!
Kozi31

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.06.28. 15:56

Nem is értem miért kételkedik valaki abban, hogy top 3as csapat vagyunk...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.06.28. 17:37

Véder Nagyúr írta:Nem is értem miért kételkedik valaki abban, hogy top 3as csapat vagyunk...

Aki egy kicsit is figyeli a Bayernt, az már rég elengedte ezt a mesét.
argo001

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.06.28. 18:33

Ezt a blamát álmomban nem gondoltam volna. :cry: Még csak nem is arról van szó, hogy valami hatalmas pechhel vagy szerencsétlen csillagállással kiesett a csapat, hanem gyakorlatilag értékelhetetlenek az eredmények. A híg mezőnyhöz képest persze nehéz csoport, de egyébként nudli ellenfelek ellen sikerült egyetlen győzelmet összehozni, azt is kínkeservesen. Egy lőtt gól, no comment... :roll:

Én sokkal inkább a játékosokra haragszom, mint Löwre. Ugyanis szinte mindenki mélyen tudása alatt teljesített. És sajnos több esetben nem azt láttam, hogy semmi nem akar összejönni, hanem mintha nem is lett volna meg a kellő akarás és alázat. Azért az edzőnek ilyenkor nagyon nehéz dolga van.
Abban mindenképp kritika illeti Löwöt, hogy nem tudta motiválni és felpörgetni a játékosokat. Ugyanakkor mindig elmondom, hogy ha egy játékosnak nem jelent kellő motivációt, hogy magára öltheti a címeres mezt és egy VB-n képviselheti hazáját, akkor ott komoly bajok vannak, és nem az edzővel...
Arról nem is beszélve, hogy a Mexikó elleni pofon lehetett volna józanító, de nem volt. A svédek ellen nagy nehezen összejött a kisebb csoda, mi adjon erőt, ha ez nem. És mégse adott, mert egy kicseszett Korea ellen úgy lézengett mindenki a pályán, mintha direkt nem akartak volna győzni. Ha 2 ilyen meccs után egy győzelmi kényszerben ennyire futja, azzal nehéz mit kezdeni a padról.

Bele lehet kötni a ki nem vitt játékosokba, leginkább Sané furcsa. De tegyük a szívünkre a kezünket, pl. egy Dél-Koreát bármilyen nevekkel simán le kell tudni győzni. A taktika és nagyjából a posztok rendben voltak, egyszerűen fásultan, enerváltan és lélektelenül játszottak a fiúk, így nem volt tartalom, ami megtöltse az edző által adott kereteket.
Azt is mondhatnánk, hogy azért nem motiváltak a játékosok, mert bérelt helyek vannak és nem küzdenek. A csoportmeccseken az lehetne a legnagyobb hajtóerő, hogy bizonyítsák a delikvensek, hogy nekik van helyük a csapatban. De erre is csak azt tudom mondani, hogy Joginál ez mindig így volt, mindig megvoltak a kedvencei és eddig se volt ezzel probléma, nem tette nemtörődömökké a játékosokat.

Nagyon mélyen magába kell néznie szinte mindenkinek, leginkább az elviekben vezéregyéniségeknek. Neuer értem, hogy sokat hagyott ki, ha bizonytalanabb az érthető, de ettől még fejben ott lehetett volna lenni, az független a meccshiánytól. De mellette Kroos, Müller, Khedira, Özil, Gomez, Reus vagy épp Boa sokkal élesebb kellett volna legyenek.
Tök jó, hogy ott egy Brandt, Werner, Goretzka, Süle vagy Kimmich, de ahhoz még rutintalanok, hogy rájuk kelljen építeni, összezuhannak, ha a tapasztaltabb játékosok csak alibiznek és tőlük várják a csodát. Hummelst leszámítva nem volt erős jelenléte senkinek a pályán, nem volt vezér. Kahnnak igaza volt, nem volt meg a csapat gerince, csak névlegesen. Az meg már ezen a szinten édeskevés.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.06.29. 04:33

Nagyon rosszul esett ez a kiesés, azonban az egész csapat végig ROSSZUL játszott, szóval megérdemelt ez a bukás. :(

Nem foghatják sem pechre, sem csalásra,sem egyébre.

Az egy jó kérdés, hogy Lahm, és Schweini szerepe pl a 2014-es vb sikerben mekkora volt? NAGY, tehát nem szabad lebecsülni az egyéniségeinket, persze túlzásba sem kell esni, de attól még, hogy egyesek a fifa csapatba akkor nem őket szavazták teszem azt(erős fiktiv példa, mert nem néztem kiket hova szavaztak), akkor is nagyok voltak. Meg persze a HIÁNYUK sokszor jobban megmutatja mennyit is értek, és a jelenükben nem eléggé becsüljük őket- igen volt, hogy én is elengedtem egy-két kritikus kommentet olykor, de mindez szerintem nem önellentmondás, ezen berkeken belül, hanem inkább azt mondom bárki kritizálható, és még nekik is voltak hibáik, amelyek nem bajok, vagy ha bajok, akkor is voltak. :) )

Szerintem Löw amiben hibázott:

1.) Egy jó alap felhúzásának a hiánya, főleg egy generáció váltás után. Így nem jöttek létre a pályán a szerepek, vagy nem látszódtak, de én ebbe gondolom a hibát.

2.) Bármennyire akarták a csapatnak nem volt fazonja... sőt amit mindig mondanak egyéniségei sem (persze régen voltak nem erről van szó, de pont mennyire megcáfolja az álkritikákat ez a sajnálatos kiesés, bár ne került volna rá sor!)

3.) Látjuk úgy néz ki "bárkiből"(!) lehet 3szoros bl címvédő... még a "csoda gólja ellenére" is a svédek ellen! Habár szerintem itt teljesítményileg jobb lenne, és a biztonsága miatt, meg a kevés sérülése miatt itt is hasznos lehetne, illetve Kalle elszúrhatta Őt a túlzott, és nem igaz őszinteségével -mert van amit elismerek benne-, mert beért, és sajnálom , ennek ellenére, hogy más szakította le a bongyorjai produktív szemeit, de egyenlőre mindezek ellenére -még ha itt sokszor jól, is jöhetne..stb- itt sincs annak a közelében, mint amire predesztinálva volt Ő, meg tette önmagát, pedig aztán madridban "mindent" megkap(önbizalmat művien felépítve, ezt jól mutatja a gólja meg az egója... hogy sokat számít milyen csapat hogy van felépítve MARKETINGBŐL, ez még belőle is kihozta a szabad gólt, de úgy néz ki, ha nincs ez a rendszer mellette, akkor végképp nem tud vezér lenni, amit sajnálok, törleszthetett volna. Ha megbocsájtana, tudnék én is megbocsájtani, de ez a vb szereplése (a gólja miatt lehetett volna komolya is), megint mély sebet hagyott bennem vele kapcsolatban... eleve ez az egész ügye, és "sikeressége", és valós teljesítménye, és hasznossága egy külön könyvet édemelne, kontextusokba helyezve.

4.) Mindenki lézengett, tragédia volt az egész, több elemzést nem érdemel! Nem volt meg a harmónia a fiatalok, és idősek közt sem a pályán, az egész nagyon nagy rémség volt!

5:) Löwnek alap esetben le kéne mondania, és igen a motiválás is a feladatai közé tartozik(habár írták előttem mi, ha ez a torna nem motivál, meg a címeres mez, szóval vicc...), de nem kell olyan forrón enni a kását, nem vagyok benne biztos, hogy Löw eltávolítása/lemondása lenne a legjobb döntés, de meglátjuk mi lesz.
Kontár Béla

ElőzőKövetkező

Vissza: BL, Válogatott, egyéb ligák