Sajtótájékoztatók

Benatia: A Bayern a világ legjobb klubja

A tegnap aláíró játékos ma a nagyközönség elé állt, a Bayern vezetősége megerősítette Xabi Alonso érkezését

Mehdi Benatia:

  • Szuper évem volt a Romával, de a Bayern egy egészen különleges klub.
  • Másoktól is kaptam ajánlatot, de a Bayern München a világ legjobb klubja. Nagyon örülök, hogy itt lehetek.
  • Marokkóban nagyon büszkék rám, sok visszajelzést hallottam.
  • Ma a fittneszedzővel fogok dolgozni, majd eldöntjük hogyan tovább és mikor szálljak be.
  • A Bundesligát mindenki szívesen nézi. Itt több gólt lőnek, valamint a stadionok is mindig megtelnek.
  • Ez egy nagy kihívás számomra. Szeretném a csapatot még erősebbé tenni és szeretnék a lehető legtöbbet játszani.
  • A freiburgi szerződés azért sem sikerült, mert nem tudtam németül.
  • Hét évvel ezelőtt nekem is volt egy keresztszalag-szakadásom. Minden jót kívánok Javi Martíneznek.
  • Nem a középpályán látom a helyemet. Védő vagyok, tudok a három és a négyvédős rendszerben is játszani.
  • A Bayernbe megérkezni olyan, mint egy új életet kezdeni.

Matthias Sammer:

  • Nagyon örülök, hogy Benatia itt van. A karakterével és a kvalitásaival tovább fog minket erősíteni.
  • Robosztus, gyors, mozgékony, jó a passzjátéka, és jól is fejel.
  • A sportbeli teljesítményétől és a személyiségétől levagyunk nyűgözve, ezért kapott 5 éves szerződést.
  • Xabi Alonso azonnal sportbeli minőséget tud nekünk szállítani. Legalább két évig topszinten tud játszani.

Jan-Christian Dreesen: 

  • Benatia már a kezdeteknél megmondta, hogy csak a Bayernbe akar jönni.
  • A kassza még nem egészen ürült ki, még tudunk reagálni. Készen állunk invesztálni.
  • Igazak az Alonsoval és a Reallal való megbeszélések. A játékossal alapvetően megegyeztünk.
  • Xabi Alonso ma érkezik orvosi vizsgálatra. Egy két napon belül egyezség születik, a Reallal való tárgyalások nagyon előrehaladottak.
  • Nem kölcsönszerződésről van szó, hanem átigazolásról.

mehdi5.jpg
ben.jpg

Hozzászólnék

Szólj hozzá!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

To Top