Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.07.17. 10:24

Még azon gondolkodom, hogy a háromvédős felállás mennyire lenne jól használható a jövőben. Kimmichnek talán jobban fekszik egy támadóbb szerep, és Alaba is középpályásként kezdte, három belső védővel feljebb léphetnének valamennyivel. Persze ehhez kellene még belsővédőt szerezni, 4 ember 3 posztra kevés (ha Martinezt is ide vesszük).
misafeco

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.07.17. 12:04

misafeco írta:Még azon gondolkodom, hogy a háromvédős felállás mennyire lenne jól használható a jövőben. Kimmichnek talán jobban fekszik egy támadóbb szerep, és Alaba is középpályásként kezdte, három belső védővel feljebb léphetnének valamennyivel. Persze ehhez kellene még belsővédőt szerezni, 4 ember 3 posztra kevés (ha Martinezt is ide vesszük).

Ez szerintem nem járható út. Alapvetően ez egy defenzívebb játékot vetítene elő, legalábbis eggyel kevesebb embert a támadóharmadban - elnézve a középpályások és a támadók mennyiségét és minőségét, egy ember elvétele nem indokolt.

Szokatlanul nagy volt most a mozgás a csapatnál, és nem hiszem, hogy lesznek még (nagy) érkezők. Egy cserecsatárt el tudnék képzelni, de most nyilatkozták nemrégiben, hogy megvannak a támadókkal (ezzel mondjuk nem értek egyet, Lewa kiesése esetén bajba kerülünk, nekem ez azt vetíti előre, hogy Müller a vészmegoldás ilyen esetekben).

Egyébként, ezt leszámítva, posztokra tulajdonképp megvagyunk (igaz, Hámesz nem kifejezett szélső, de a mutatott játék alapján ő nem is feltétlenül a Costa-típusú felfutok-beadom játékos lesz, hanem kreatív szervező - befelé húzom, rálövöm, fordítok stb., kicsit hasonló Robbenhez). Arra leszek kíváncsi, milyen szerepet szánunk Tolissónak, Sanchesnek és Rudynak - Tolisso nem tűnt túl ügyetlennek, igaz, ügyesnek sem. :D Rudy posztját, szerepét, és úgy általában véve jellegét tekintve Rode2 lesz, legalábbis erre számítok, Sanches... na ő nagyon érdekes.

Szóval szerintem ez 4-2-3-1, 4-3-3, esetleg 4-3-1-2, de nem az oldalvonalhoz rögzített szélsőkkel. Ebben a rendszerben Robben él, Ribéryt viszont el kell felejtenünk, sajnos az öregen látszik, hogy már egy sörmeccsen is képes elfáradni.
argo001

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.07.17. 14:07

argo001 írta:Ez szerintem nem járható út. Alapvetően ez egy defenzívebb játékot vetítene elő, legalábbis eggyel kevesebb embert a támadóharmadban - elnézve a középpályások és a támadók mennyiségét és minőségét, egy ember elvétele nem indokolt.

Szokatlanul nagy volt most a mozgás a csapatnál, és nem hiszem, hogy lesznek még (nagy) érkezők. Egy cserecsatárt el tudnék képzelni, de most nyilatkozták nemrégiben, hogy megvannak a támadókkal (ezzel mondjuk nem értek egyet, Lewa kiesése esetén bajba kerülünk, nekem ez azt vetíti előre, hogy Müller a vészmegoldás ilyen esetekben).

Egyébként, ezt leszámítva, posztokra tulajdonképp megvagyunk (igaz, Hámesz nem kifejezett szélső, de a mutatott játék alapján ő nem is feltétlenül a Costa-típusú felfutok-beadom játékos lesz, hanem kreatív szervező - befelé húzom, rálövöm, fordítok stb., kicsit hasonló Robbenhez). Arra leszek kíváncsi, milyen szerepet szánunk Tolissónak, Sanchesnek és Rudynak - Tolisso nem tűnt túl ügyetlennek, igaz, ügyesnek sem. :D Rudy posztját, szerepét, és úgy általában véve jellegét tekintve Rode2 lesz, legalábbis erre számítok, Sanches... na ő nagyon érdekes.

Szóval szerintem ez 4-2-3-1, 4-3-3, esetleg 4-3-1-2, de nem az oldalvonalhoz rögzített szélsőkkel. Ebben a rendszerben Robben él, Ribéryt viszont el kell felejtenünk, sajnos az öregen látszik, hogy már egy sörmeccsen is képes elfáradni.

A 3-4-(3) és a 4-3-(3) között csak az a különbség, hogy a vkp belép a két belsővédő mellé, és a szélsővédők kicsit feljebb mennek, ami a jelenlegi szélsővédő-felhozatalunkat nézve nem lenne hátrány.
Ahogy a kétcsatáros játék ismét divatba jön, szerintem logikus lépés lenne a belső védők számának növelése. Egy csatárral könnyebben elbánhat két védő, kettővel már sokkal nehezebb dolguk van. Szerintem a háromvédős taktika a közeljövőben sokkal népszerűbbé fog válni. Löw már kísérletezett vele, és szerintem nem is rossz eredménnyel.
misafeco

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.07.20. 20:25

Én továbbra is, úgy gondolom James első számú helye a széleken lesz, vagy Robben, vagy Ribery(főleg Ribery helyén) helyett. 4-3-3 lesz az alaptaktika melyben az irányító stílusa miatt, olyasmi lehet, ha rendben van a keret, hogy asszimetrikus lesz a felállás.

-------------------Neuer--------------------------
Kimmich/Rafinha--Hummels/Martinez--Boateng/Süle--Alaba/Bernat
--------------------Tolisso/Martinez/Rudy------------------
-------Vidal/R. Sanches/ Tolisso*-------Thiago/James/Tolisso/R. Sanches
Robben/Coman/James/Müller----------------James/Ribery/Müller
----------------------Lewandovski/Müller (Evina)-------------------------

*Kimmich, Alaba tud a kp-n is játszani 4-3-3-ban pl.

Szóval James személyében kaptunk egy Iniesta típust, aki a 4-3-3-ban középen, és bal szélen is bevethető, mivel sokan vagyunk kp-n, és a régi tapasztalatok miatt Ribery révén, első számulag balon lesz, de ha kell középen is lesz.

4-2-3-1

Meg Müllerrel kedvezőbb felállás. Tolisso a svájci bicskánk egyfajta Yaya Touré szerintem, így ez a csapat alkalmas mind a klasszikus 4-2-3-1-re, illetve Ancelotti alaptaktikájára a 4-3-3-ra, amit a labdatartás miatt a játékosok miatt a régebbi Barcával lenne keverve.

A 4-4-2(akár rombuszban is), és a 4-2-2-2 is vész esetén hozható, vagy különleges taktika miatt.

Azonban látjuk mik lesznek az alaptaktikák, és mire képes a keret (sérülések), ezért alap 4-3-3, és B terv 4-2-3-1 a mágnes táblán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kontár Béla 2017.07.20. 20:30-kor.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.07.20. 20:28

Ami fontos lenne, ha 3 védővel állunk fel olykor -valamiért-, akkor Dorsch, és Felix götze is jusson szóhoz.

Lewa helyére meg Evinát cserélgetném be az utolsó 10 percekre, vagy átállásokkor -2 csatár; 3 csatár-.

Akár egy meccs végére 3 csatárban lehetne: Evina-Lewa-Müller. Mögöttük James-Thiago, és egy vkp, a többi egyértelmű.
Kontár Béla

Előző

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb