Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.08.01. 22:59

Nekem nem tetszik, hogy Martinez védő, főleg az alapján, amit látok. Pepnél elfogadtam, mert sok kényszer pálya volt, meg más volt a kp filozófia, amit eredményesre is vitt. De Ancelotti mit csinál, azt nem tudom.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.08.01. 23:07

Felesleges taktikáról beszélni a csapat jelenlegi állapotát tekintve. Ezt a produkciót bármelyik fórumozó hozná a padon, vagy a mágnestáblák előtt.
argo001

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.09. 21:54

misafeco írta:Emellett megfontolandó, hogy egyik kezdő szélsővédőnk se kifejezetten védekező, háromemberes középpálya mellett sokkal jobban el tudnák látni a feladatukat. Jövőre akár 3-4-1-2-re is átállhatnánk, és még jobban fel lehetne küldeni Alabát/Kimmichet, persze ahhoz kellene még védőigazolás.

Az egy dolog, hogy egyik szélsővédőnk se kifejezetten védekező játékos, de nem is kifejezetten szélső. Márpedig egy 3-védős felállásban pláne klasszikus szélsők kellenek, akik a védekező és támadó feladatokat is képesek ellátni a széleken. Erre szerintem se Alaba, se Kimmich nem alkalmas.

A keretünk kapcsán pedig újfent csak azt tudom mondani, hogy semmilyen formációra nem alkalmas. Valaki mindig idegenebb pozícióba fog kényszerülni. Müller a csatár mögött lenne legjobb, James irányítónak és Thiago is inkább előrébb, mintsem visszavontan. Szélre meg csak Robbéry és Coman. Ellenben középre gyakorlatilag a fél keretet be lehetne rakni.

Azért az elég ijesztő, hogy jelenleg a talán legjobb nevekből álló kezdőben 10 mezőnyjátékosból 7 alapposztja valahol a középpálya közepén van... És akkor még ott van Tolisso, Renato és Rudy is.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.08.27. 20:07

pussybuvar írta:
misafeco írta:Emellett megfontolandó, hogy egyik kezdő szélsővédőnk se kifejezetten védekező, háromemberes középpálya mellett sokkal jobban el tudnák látni a feladatukat. Jövőre akár 3-4-1-2-re is átállhatnánk, és még jobban fel lehetne küldeni Alabát/Kimmichet, persze ahhoz kellene még védőigazolás.

Az egy dolog, hogy egyik szélsővédőnk se kifejezetten védekező játékos, de nem is kifejezetten szélső. Márpedig egy 3-védős felállásban pláne klasszikus szélsők kellenek, akik a védekező és támadó feladatokat is képesek ellátni a széleken. Erre szerintem se Alaba, se Kimmich nem alkalmas.

A keretünk kapcsán pedig újfent csak azt tudom mondani, hogy semmilyen formációra nem alkalmas. Valaki mindig idegenebb pozícióba fog kényszerülni. Müller a csatár mögött lenne legjobb, James irányítónak és Thiago is inkább előrébb, mintsem visszavontan. Szélre meg csak Robbéry és Coman. Ellenben középre gyakorlatilag a fél keretet be lehetne rakni.

Azért az elég ijesztő, hogy jelenleg a talán legjobb nevekből álló kezdőben 10 mezőnyjátékosból 7 alapposztja valahol a középpálya közepén van... És akkor még ott van Tolisso, Renato és Rudy is.

Én úgy gondolom, hogy a jelenlegi keretünkhöz sokkal jobban illene egy 3-5-2-es rendszer, valahogy így:

Neuer
Hummels/Boa/Süle/Javi/Alaba
Alaba/Bernat/Rudy/Vidal/Thiago/Tolisso/Ribery/Kimmich/Müller/Hernandez
Lewa/Müller/Coman/Robben/Hernandez
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.27. 20:39

Továbbra is úgy vélem, hogy a 3-védős rendszer nálunk nem működne.

1. Nem túl optimális 3 belsővédővel felállni, ha összesen annyi van a keretben. Javi még csak-csak beírható 4.-nek, de Alaba már abszolút nem jó oda.

2. A szélre olyan spílerek kellenének, akik hasonló szinten tudnak védekezni, mint támadni, ill. egyértelműen szélsők. Nálunk egyedül Bernat ilyen.

3. Egyrészt nem tudom kire gondoltál Hernandez alatt, talán Jamesre(?) Másrészt nem látom át ezt a névsort, amit felvázoltál. Alaba védőnek hátul középen? Coman, Robben vagy James csatárnak egy kétcsatáros rendszerben?
pussybuvar

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.08.27. 20:40

speziale írta:
pussybuvar írta:

Én úgy gondolom, hogy a jelenlegi keretünkhöz sokkal jobban illene egy 3-5-2-es rendszer, valahogy így:

Neuer
Hummels/Boa/Süle/Javi/Alaba
Alaba/Bernat/Rudy/Vidal/Thiago/Tolisso/Ribery/Kimmich/Müller/Hernandez
Lewa/Müller/Coman/Robben/Hernandez

Hernandez = Rodriguez?

Szerintem egyébként, az a 4-4-2 illene hozzánk a leginkább amire a tegnapi meccs végén átálltunk. Müller helye is meglenne/ahol válthatnák egymást Rodriguezzel és Robbennel és talán Coman is jobbna megélne.

a 3-5-2 rendszer egyébként nagyon kezd divatba jönni, Wengert ma tönkre verték vele, de van akinek működik.
szabi90

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.08.27. 21:00

pussybuvar írta:Továbbra is úgy vélem, hogy a 3-védős rendszer nálunk nem működne.

1. Nem túl optimális 3 belsővédővel felállni, ha összesen annyi van a keretben. Javi még csak-csak beírható 4.-nek, de Alaba már abszolút nem jó oda.

2. A szélre olyan spílerek kellenének, akik hasonló szinten tudnak védekezni, mint támadni, ill. egyértelműen szélsők. Nálunk egyedül Bernat ilyen.

3. Egyrészt nem tudom kire gondoltál Hernandez alatt, talán Jamesre(?) Másrészt nem látom át ezt a névsort, amit felvázoltál. Alaba védőnek hátul középen? Coman, Robben vagy James csatárnak egy kétcsatáros rendszerben?

Egyrészt Hernandez=James

Másrészt:
hátulra nyilván a Boa/Hummels/Süle/Javi 4-es lenne az elsődleges, de ha esetleg nagy sérülés hullám van, akkor Alaba vagy Kimmich is beférhet oda. Pep-nél ők már játszottak ilyen szerepkörben. De nyilván ők csak vészmegoldások lennének

Nem látom, hogy Robben miért ne játszhatna csatárt- Nyilván itt nem kifejezetten befejező csatár pozicíóról beszélünk, hanem valami olyasmi szerepkör, mint Neymar volt a Barcaban vagy Bale a Real-ban

Ugyanakkor a 4-2-3-1-hez még inkább nincsen meg a keretünk:
- Lewanak egyáltalán nincs helyettese
- ebben a rendszerben klasszik szélsők kellenének, Robbery utánpótlása viszont nemigazán megoldott
- a jelenlegi rendszerben a 6/8-as pozícióban sincsen olyan szintű párosunk mint anno Bs31/Kroos. Jelenleg bármilyen párost alkalmazunk ezeken a posztokon azok vagy támadásban vagy védekezésben vagy mindkettőben alacsonyabb szintet képviselnek
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.27. 21:45

4 játékos 3 posztra igencsak rizikós, főleg, hogy kifejezetten sérülékenyek is vannak köztük. Alaba és Kimmich pedig valóban játszottak már középhátvédet, de azt inkább felejtsük is el, komolytalan. ;)

3-5-2-es rendszerben két csatár van elöl és egyik sem olyan, mint Bale vagy Neymar. Ők 3-csatáros rendszerben vannak a szélsőbb pozíciókban. 3-5-2-ben Robbéry csak a középpálya szélén lenne elképzelhető, csak ahhoz meg tudniuk kéne védekezni. Igazából nekik ilyen felállásban nincs helyük.

Szerintem a 4-2-3-1-hez jobban megvagyunk, mint a 3-védős rendszerhez. Lewának így sincs, úgy sincs helyettese. Egyelőre Müllert lehet bedobni helyette, ha gáz van. Egy kétcsatáros játékban viszont csak Müller-Lewa duó mehetne, akkor meg egyiknek sincs helyettese. Amúgy csatárposztra égető lenne egy igazolás.
A szélekre Robbéry mellett ott van Coman, kölcsönben Gnabry. James és Müller is bevethető, ha muszáj. Nem ideális, de még mindig jobb, mintha 3-védős rendszerben gondolkodunk, mert oda aztán tényleg igazi szélsők kellenének. Akkor egyedül Bernat jöhetne szóba, de ő lufi, 4-2-3-1-ben legalább van a 2 posztra 3 játékosunk, aki tökéletesen beillik.
Hogyne lenne 6/8-ba olyan. Javi-Thiago vagy Javi/Vidal igencsak ütősek. Most az nem a keret hibája, ha Martinez nem lesz vkp.. Amúgy anno még Kroos nem volt olyan klasszis, mint most, ill. akkor is inkább Javi-Schweini volt az álomduó.

Nekem amúgy azért tetszene sokkal jobban a 4-2-3-1, mert rengeteg a belső középpályára való játékosunk, ebben a rendszerben pedig 3 is pályán lehet belőlük. James irányítóban a legjobb, Thiago is ott vagy hátrébb szervezőben. Javi tökéletes vkp-nak, mellé mehet Vidal, ha rombolósabb-védekezőbb csapat kell (ilyenkor Thiago irányíthat), Thiago, ha dominálni és támadni akarunk egy kreatívabb csapattal (ilyenkor meg előrébb James irányítana).
Robbéry pótlása meg olyan, hogy egyelőre itt van Coman, kölcsönben Gnabry. Csak németekből olyan spílerek vannak, mint Reus, Draxler, Sané vagy Brandt. Ha ide nem találunk idővel ütős játékost, akkor amúgy is lehúzhatjuk a rolót. Ráadásul ebből könnyen lehet 4-2-1-3, akkor meg Müller és Werner is simán ott lehetnek, külföldiekről nem is beszélve.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.08.27. 22:33

pussybuvar írta:4 játékos 3 posztra igencsak rizikós, főleg, hogy kifejezetten sérülékenyek is vannak köztük. Alaba és Kimmich pedig valóban játszottak már középhátvédet, de azt inkább felejtsük is el, komolytalan. ;)

3-5-2-es rendszerben két csatár van elöl és egyik sem olyan, mint Bale vagy Neymar. Ők 3-csatáros rendszerben vannak a szélsőbb pozíciókban. 3-5-2-ben Robbéry csak a középpálya szélén lenne elképzelhető, csak ahhoz meg tudniuk kéne védekezni. Igazából nekik ilyen felállásban nincs helyük.

Szerintem a 4-2-3-1-hez jobban megvagyunk, mint a 3-védős rendszerhez. Lewának így sincs, úgy sincs helyettese. Egyelőre Müllert lehet bedobni helyette, ha gáz van. Egy kétcsatáros játékban viszont csak Müller-Lewa duó mehetne, akkor meg egyiknek sincs helyettese. Amúgy csatárposztra égető lenne egy igazolás.
A szélekre Robbéry mellett ott van Coman, kölcsönben Gnabry. James és Müller is bevethető, ha muszáj. Nem ideális, de még mindig jobb, mintha 3-védős rendszerben gondolkodunk, mert oda aztán tényleg igazi szélsők kellenének. Akkor egyedül Bernat jöhetne szóba, de ő lufi, 4-2-3-1-ben legalább van a 2 posztra 3 játékosunk, aki tökéletesen beillik.
Hogyne lenne 6/8-ba olyan. Javi-Thiago vagy Javi/Vidal igencsak ütősek. Most az nem a keret hibája, ha Martinez nem lesz vkp.. Amúgy anno még Kroos nem volt olyan klasszis, mint most, ill. akkor is inkább Javi-Schweini volt az álomduó.

Nekem amúgy azért tetszene sokkal jobban a 4-2-3-1, mert rengeteg a belső középpályára való játékosunk, ebben a rendszerben pedig 3 is pályán lehet belőlük. James irányítóban a legjobb, Thiago is ott vagy hátrébb szervezőben. Javi tökéletes vkp-nak, mellé mehet Vidal, ha rombolósabb-védekezőbb csapat kell (ilyenkor Thiago irányíthat), Thiago, ha dominálni és támadni akarunk egy kreatívabb csapattal (ilyenkor meg előrébb James irányítana).
Robbéry pótlása meg olyan, hogy egyelőre itt van Coman, kölcsönben Gnabry. Csak németekből olyan spílerek vannak, mint Reus, Draxler, Sané vagy Brandt. Ha ide nem találunk idővel ütős játékost, akkor amúgy is lehúzhatjuk a rolót. Ráadásul ebből könnyen lehet 4-2-1-3, akkor meg Müller és Werner is simán ott lehetnek, külföldiekről nem is beszélve.

Nem értek egyet!

4-2-3-1-es rendszerben ha Lewa lesérül, csak papíron helyettese neki Müller. Láthattuk, hogy a gyakorlatban Müller egyedül elöl teljesen súlytalan. ellenben 2 csatáros rendszerben ha Lewa kiesik, akkor egy Robben-Müller vagy Coman-müller duó szerintem sokkal hatékonyabb megoldás
Javi/vidal páros meg lehet védőmunkában erősek, de ki fog szervezni? Ráadásul Vidal labdabiztossága fényévekre van Kroosétól vagy Bs31-tól (meg az agyvize is könnyen felforr és ő fizikálisan nem bírja végignyomni az igazán komoly meccseket, a Reál elleni visszavágón is már a félidőben látszott, hogy a seggén veszi a levegőt). Egy Thiago/Javi duó esetén meg az a baj, hogy Thiago védőmunkája kevés, ő nem tud ütközni középpályán, de a labdától is könnyebben el tudják egy kis lökéssel választani. És én kedvelem Thiagot mert nagy zsugás, de mondjuk a hosszú passzok/oldalfordítások az nem az ő világa, látszanak rajta a Barca-s gyökerek. Javi meg előre játékban meg szervezésben kevés egy BS31-hez vagy Krooshoz képest.

ráadásul 4-2-3-1-ben mi a helyzet:
a hamis 9-es pozira van egy Thiago, Müller, James, miközben Lewanak de facto nincs alternatívája (jövőre esetleg Gnabry lehet, de ő most nincs), viszont szélre össz-vissza van egy Robben-Ribery-Coman. Oda Müller és James is vészmegoldás
És akkor a 6/8-as 2 pozira van: Javi/Rudí/Vidal/Tolisso/thiago (Sanchez?)
És akkor kimmichnek, aki nem is igazi szélső védő, van egy Rafinha helyettese, egy (szerintem) többre hivatott Bernat meg koptatja a padot Alaba mögött (de ő is csak a kp-re lehetne még jó)
A lényeg:
4-2-3-1-ben vannak olyan posztok ahová nagyon sokan vagyunk, és vannak olyanok, ahol meg nics igazi alternatíva. Szerintem a 3-5-2-ben jobban ki lenne balanszírozva a csapat
De tőlem mehetnénk 4-3-3-ban szerintem az is jobban illene ehhez a csapathoz :mrgreen:
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.28. 08:24

Coman vagy Robben egy kétcsatáros játékban aligha alkalmas csatárnak. Akkor már sokkal jobb, ha hárman vannak elöl, Lewa hiányában Müller középen, a szélekre pedig már mehet támadónak Robben vagy Coman. De a kétcsatáros játékhoz nem jók klasszikus szélsők, mint mondjuk Robben.

Ha Javi és Vidal van rombolni, akkor szervez előrébb Thiago vagy James. Nem árnyékékes pozícióban, hanem irányítóban. Ha James és Müller vészmegoldás szélre, akkor Robben vagy Coman pláne az csatárnak. Érdemi alternatívája egyik csatárunknak se lenne.
Középre meg mindenképp sokan vagyunk, de pont ezért jó egy olyan felállás, ahol sokan vannak bent. 4-4-2-ben csak 2 belső ember van, a többieket már szét kell szórni kényszerposztokra.

A 4-3-3 jó lehet, csak ne kerüljön Thiago vagy pl. Vidal sokat a szélekre. Ha középen koncentrálódnak, akkor viszont úgyis lesz, aki előrébb helyezkedik. Szóval az egész átmegy 4-2-1-3-ba vagy 4-1-2-3-ba. Előbbi meg csak annyiban különbözik a 4-2-3-1-től, hogy a szélsők feljebb helyezkednek, az irányító meg visszább.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb