Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2017.08.07. 09:46

Nem kell feltétlenül a nemzeti hovatartozást kihangsúlyozni, viszont vannak olyan posztok,ahol a német utánpótlásképzés jellege miatt(mindenki középpályásként kezdi,utána lehet önerőből továbbfejlődni)pontosan lehet tudni azt,hogy milyen posztokon lehet megszerezni olcsóbb (igen) német játékosokat, akiknek a teljesítménye semmivel sem rosszabb,mint a más top li. érkező focistae,sőt a bundesliga speciális közegebe nem kell idő beilleszkedniük.Kellenek a klasszisok hogyne,csakhogy a pályán nem az lesz a klasszis,akinek amúgy ismerősen cseng a neve,vagy hires kluboknal fordult meg előtte ,mert az első nem feltétlenül következik a másik kettőből.
Sokat számít a játékos habitusa is nem lehet a dolgot annyival elintézni, hogy a profinak tudnia kell ,hogy mit jelent profinak lenni.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.08.07. 11:26

philipp lahm bayern írta:Lehetne pl Bernat, Rafinha, TOlisso, Sanchez, Rodriguez,Coman helyett fiatal nemeteket hozni akik ütnék a szintjüket pl Benjamin Henrichs, Plattenhardt, Draxler, Goretzka, Brandt, Werner,Sane, Gomez, Bellarabi, Khedira, Tah.
Pl Tolisso helyett simán hozhato lettvolna Goretzka, vagy James helyett Draxler, Sane, Brandt vagy csatárnak Werner,Gomez. Rafinha,Bernat helyett Benjamin Henrichs, Plattenhardt.Simán hozható a német vonal és általában a latin, francia,portugál, spanyol játékosok tul vannak értékelve mig a németek olcsók.PL Morata került 80 misibe 24 évesen futott egy jóbbacska szezont mig Werner 21 évesen jobb szezonja volt de úgysem kerülne 35 millionál többe.Ha spanyol vagy brazil lenne adnának 90-100-at is érte.

Ezzel egyetértek azzal a kiegészítéssel, hogy nem azért kell németeket hozni, mert németek, hanem azért, mert a tudásukhoz képest olcsón megszerezhetőek, gyorsabban beilleszkednek, kisebb eséllyel lépnek le külföldre később.

A Werner 35-ben nagyon nem lennék biztos a helyedben. A Red Bullnak semmi oka eladni, ennyiért maximum akkor tudnánk megszerezni, ha jövőre lejárna a szerződése. Az árak piszkosul mennek felfelé a Bundesligában, még ha nem is olyan mértékben, mint máshol.

Goretzka szerintem így is jön jövőre, a Schalke nem akart most megválni tőle.

Draxlert nem fogjuk elhozni a PSG-től, Sanénál talán több esélyünk van, jövőre be lehetne próbálkozni. Brandt jó eséllyel nálunk köt ki.

A mondanivalóm lényege, hogy sokan nagyon rápörögtek erre a német témára, szerintem egy 80-90%-ban német csapat óriási túlzás lenne. Illetve döntsük el, hogy a Bundesliga lerablása jó, vagy nem. Engem nem igazán érdekelnek a haterek, de van abban valami, hogy a liga erősségének, népszerűségének nem tesz túl jót a dominanciánk.
misafeco

HozzászólásSzerző: philipp lahm bayern » 2017.08.07. 14:09

misafeco írta:
philipp lahm bayern írta:Lehetne pl Bernat, Rafinha, TOlisso, Sanchez, Rodriguez,Coman helyett fiatal nemeteket hozni akik ütnék a szintjüket pl Benjamin Henrichs, Plattenhardt, Draxler, Goretzka, Brandt, Werner,Sane, Gomez, Bellarabi, Khedira, Tah.
Pl Tolisso helyett simán hozhato lettvolna Goretzka, vagy James helyett Draxler, Sane, Brandt vagy csatárnak Werner,Gomez. Rafinha,Bernat helyett Benjamin Henrichs, Plattenhardt.Simán hozható a német vonal és általában a latin, francia,portugál, spanyol játékosok tul vannak értékelve mig a németek olcsók.PL Morata került 80 misibe 24 évesen futott egy jóbbacska szezont mig Werner 21 évesen jobb szezonja volt de úgysem kerülne 35 millionál többe.Ha spanyol vagy brazil lenne adnának 90-100-at is érte.

Ezzel egyetértek azzal a kiegészítéssel, hogy nem azért kell németeket hozni, mert németek, hanem azért, mert a tudásukhoz képest olcsón megszerezhetőek, gyorsabban beilleszkednek, kisebb eséllyel lépnek le külföldre később.

A Werner 35-ben nagyon nem lennék biztos a helyedben. A Red Bullnak semmi oka eladni, ennyiért maximum akkor tudnánk megszerezni, ha jövőre lejárna a szerződése. Az árak piszkosul mennek felfelé a Bundesligában, még ha nem is olyan mértékben, mint máshol.

Goretzka szerintem így is jön jövőre, a Schalke nem akart most megválni tőle.

Draxlert nem fogjuk elhozni a PSG-től, Sanénál talán több esélyünk van, jövőre be lehetne próbálkozni. Brandt jó eséllyel nálunk köt ki.

A mondanivalóm lényege, hogy sokan nagyon rápörögtek erre a német témára, szerintem egy 80-90%-ban német csapat óriási túlzás lenne. Illetve döntsük el, hogy a Bundesliga lerablása jó, vagy nem. Engem nem igazán érdekelnek a haterek, de van abban valami, hogy a liga erősségének, népszerűségének nem tesz túl jót a dominanciánk.

Értem hogy mit akarsz mondani de nem azért ilyen gyengék a többi bundes csapatok mert leraboljuk hanem mert nem tudják megtartani a legjobbjaikat vagy nem is akarjak mint pl Leverkusen, Schalke... Ha nem mi szerezzük meg a bundesliga legjobbjait akkor megteszi a Barca, Real, Chelsea, United, City, Psg, Juve, Milan, Inter, Pool, Arsenal stb. Dembele és Auba pl szerintem idén lelépnek dortmundbol és senki nem szol egy szótse de ha mi igazolnánk le akkor jönnének a lerablással.A Dortmund most ott tart, hogy lephetne egy szintet feljebb ha megtartaná a legjobbjait fizetésemeléssel, szerzödéshosszabitassal de nem nagyon akarják.Ha kapnának is 200 milliot a 2 játékosért megint kellene 1 szezon mig összeállna a csapat az uj játékosokkal jó esetben és ha beválnak jövőre megint jönne egy Barca, Real és vinné öket.Tehát nem mi vagyunk a hibások, hogy eligazolnak a bundes legjobbak.Lewa,Hummels mar a Real, Mu-ban lenne ha nem igazoljuk le.Gundogan ,Sane, Miktarian ,Kagava, Xaka, Can, Firmino, De bruyne is mind eligazolt.
philipp lahm bayern

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.08.08. 17:51

Ez a kölcsönadás virágzását éli, főleg olasz és német csapatok között népszerű ez a módi, lásd most Emre Mor (BVB ---> Inter).
Bayern90

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2017.08.08. 19:08

Sajnos a foci már korántsem olyan mint régen.....sajnos ezekkel az Oligarchákal ill. Sejkekkell akik csak egy játszotérnek vahy pénzmosodának használják a focitmeglett fertözve....nem pedig korszerüség stb.
Pár éve amikor kifizettük az allianz arenat illetve az hogy nincs adóságunk mindenki még a nemzetközi sajtó is arról beszélt hogy milyen fènyes jövő elött állunk....sajnos ez nem a mi hibánk hohy nem igy letz illetve van. igazából a bundesliga csapatok lerablása az sajnos berögzödés lett pedig ha nemzetközi szinten is sikeresek akarunk lenni akkor igenis csúnyán fogalmazva fiók csapatoknak kell néznünk a többi buli csapatot.
Szükséges egy jó játékos megfigyelő és a Német tehetségeket lerabolni addig amig egy Psg nem lépnközbe....
Már tehetséges fiatal játekosokal korán kell szerzödést kötni és kölcsönbem ott hagyni.

Szerintem ez a járható út a jelenlegi átigazolási káoszban...

A BVB és Watzke rinyál? Azért a penz amit pl Götzeért kaptak az jó volt....ja az nem zavarja ha a PSG REAL VAGY BARCA rabólja le öket...vicc....senki nem tartott fegyvert Hummels ill Lewa vagy anno Götce fejéhez hogy hozzánk jöjjenek.... továbra is ez a járható útvszerintem...bundesböl igazolni....makd megtartani öket....szerintem....
.
csuri004

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.09. 20:04

Én is úgy gondolom, hogy legalább azokra a posztokra hozhatnánk németeket, ahova lehet találni minőséget. Azt megértem, hogy egy Robben, Ribéry, Javi, Lewa, talán Thiago itt van. De pl. amit Rafinha, de akár Bernat tud, azt szerintem lenne német, aki lehozná.
Fiatal tehetségek kapcsán se vagyok meggyőzve arról, hogy Renato Sanches vagy Tolisso jobb a német alternatíváknál.
De ha nem is német, legalább halászhatnánk a BuLi-ból. Nem vettük meg De Bruyne-t vagy Draxlert, erre most jött James. Kroost eladtuk, van helyette Vidal. Közben lelépett egy Gündogan vagy Sané, távozóban Dembelé, Aube stb..

Viszont ezt látom a kisebbik problémának. A nagyobb az, hogy a keretünk minősége ugyan baromi erősnek tűnik, viszont az összetétele nem stimmel. Gyakorlatilag egyetlen olyan felállást se tudnék mondani, amiben mindenki a helyén lenne úgy, hogy közben nem szorul jobb képességű játékos a padra. Ehhez a kerethez egyszerűen nincs tökéletesen passzoló játékrendszer.

Szóval szerintem lehetett volna okosabban is igazolni, mert nem látom az előrelépést tavalyhoz képest. A szélen csökkentek az érdemi alternatíváink,kényszermegoldás persze elképzelhető. Jamesnek meg nemigen látom a helyét, úgy általánosságban elmondható, hogy összetorlódtunk középen.
Majd Kimmich lesz jobbvédő (Alaba bal), Javi belsővédő, Thiago, Vidal, Müller vagy James bóklászik a széleken, miközben alapvetően mindegyikük jobb lenne középen a középpályán. És a védelem széleire még tökéletesen megértem a dolgot, oda nagyon nehéz igazi minőséget venni. Viszont a Renato-Tolisso-Rudy-James fogat nekem elég érthetetlennek tűnik.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.08.09. 21:40

pussybuvar írta:Én is úgy gondolom, hogy legalább azokra a posztokra hozhatnánk németeket, ahova lehet találni minőséget. Azt megértem, hogy egy Robben, Ribéry, Javi, Lewa, talán Thiago itt van. De pl. amit Rafinha, de akár Bernat tud, azt szerintem lenne német, aki lehozná.
Fiatal tehetségek kapcsán se vagyok meggyőzve arról, hogy Renato Sanches vagy Tolisso jobb a német alternatíváknál.
De ha nem is német, legalább halászhatnánk a BuLi-ból. Nem vettük meg De Bruyne-t vagy Draxlert, erre most jött James. Kroost eladtuk, van helyette Vidal. Közben lelépett egy Gündogan vagy Sané, távozóban Dembelé, Aube stb..

Viszont ezt látom a kisebbik problémának. A nagyobb az, hogy a keretünk minősége ugyan baromi erősnek tűnik, viszont az összetétele nem stimmel. Gyakorlatilag egyetlen olyan felállást se tudnék mondani, amiben mindenki a helyén lenne úgy, hogy közben nem szorul jobb képességű játékos a padra. Ehhez a kerethez egyszerűen nincs tökéletesen passzoló játékrendszer.

Szóval szerintem lehetett volna okosabban is igazolni, mert nem látom az előrelépést tavalyhoz képest. A szélen csökkentek az érdemi alternatíváink,kényszermegoldás persze elképzelhető. Jamesnek meg nemigen látom a helyét, úgy általánosságban elmondható, hogy összetorlódtunk középen.
Majd Kimmich lesz jobbvédő (Alaba bal), Javi belsővédő, Thiago, Vidal, Müller vagy James bóklászik a széleken, miközben alapvetően mindegyikük jobb lenne középen a középpályán. És a védelem széleire még tökéletesen megértem a dolgot, oda nagyon nehéz igazi minőséget venni. Viszont a Renato-Tolisso-Rudy-James fogat nekem elég érthetetlennek tűnik.

Ennek az egésznek akkor lenne értelme, ha 4-3-1-2-ben játszanánk. De sajnos nem igazán látom, hogy kísérleteznénk vele.

A középpályánk baromira fel van duzzasztva, Thiago, Vidal, Tolisso, Rudy, Sanches, de még Martinezt is fel lehet tolni, ha valami csoda folytán minden belsővédőnk egészséges.

A széleken nagyon nem vagyunk meg, se létszámra, se minőségre, Riberyvel én már nem számolnék, Coman vagy beválik hosszú távon, vagy nem, Robben pedig örülhetünk, ha nem marad le a nagyobb meccsek nagy részéről. Emellett Lewának sincs értelmes cseréje. A 4-2-3-1-re a keret egyszerűen nem alkalmas, egyedül a középső ember van rendesen lefedve a támadóalakzatban Müllerrel és Jamesszal. 6 ember 4 posztra amúgy is nevetségesen kevés, ezt súlyosbítva a szélsők hiányával egyértelmű, hogy nem kellene erőltetni. James nem szélső, se Müller. Kirakhatod őket a vonal mellé, de nem fogják azt hozni, mint középen visszavontan, vagy Müller kétcsatáros játékban. Miért adtuk kölcsön Costát/Gnabryt, ha továbbra is a szélsőjátékot akarjuk erőltetni?

Emellett megfontolandó, hogy egyik kezdő szélsővédőnk se kifejezetten védekező, háromemberes középpálya mellett sokkal jobban el tudnák látni a feladatukat. Jövőre akár 3-4-1-2-re is átállhatnánk, és még jobban fel lehetne küldeni Alabát/Kimmichet, persze ahhoz kellene még védőigazolás.

Vagy akkor robbantsunk bankot, és tényleg hozzunk el egy minőségi szélsőt, különben nagyon be fogunk égni a 4-2-3-1-gyel/4-3-3-mal.
misafeco

HozzászólásSzerző: Waldner » 2017.08.09. 22:10

Én úgy látom az a baj, hogy egy seggel próbálunk két lovat megülni... Egyszerűen mintha Uliék sem tudnák, hogy most merre induljunk. És félve írom le, de az igazi káosz azóta van, mióta újra Ő trónol Münchenben és a vaskalapos arroganciájával oszt ki mindenkit aki neki nem tetsző gondolatokat fejez ki... Mellette pedig ott van Rummenigge aki talán az utóbbi évek "nemzetköziesedjünk"-féle irányvonalért felelt. Amilyen jól működött ez a kettősség a börtön előtt (Sammer hathatós segítségével), most olyan nagy a szar.

Míg Uli a sitten volt, addig láthatóan haladtunk egy olyan vonalon (egyértelműen próbáltunk felzárkózni szinte minden tekintetben az európai elit mellé), ami sokaknak nem tetszett, de azért részben védhető volt. Mióta Uli kijött azóta hozzuk a felkapott hazait még akkor is, ha nem igazán hiányposztra jönnek (Süle-Rudy), hozunk egy "nagy" nevet is, még ha azzal csak a szarnak adunk egy újabb pofont (James) meg hozunk egy rekordigazolást is, aki sem ez, sem az igazából, de itt van, hát mindenki kussoljon. Olyan, mintha mindkét fél (Kalle és Uli) próbálna kompromisszumot kötni, csak közben ezt a csapat szenvedi meg.

El kéne dönteni, lehetőleg ennek a szezonnak a végére, hogy mi a faszt akarunk kezdeni magunkkal a jövőben. Mert ez így igazán egyik sem.
Waldner

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2017.08.10. 17:22

Igy van....amondó vagyok hogy raboljuk le a Bundesligat...jobb mintha pk egy Dembele Barcat vagy Realt erösitsen...
csuri004

HozzászólásSzerző: rogozsin » 2017.08.14. 15:28

Valaki tudja, hogy a PSG hogyan ússza meg a pénzügyi fairplay szabályának túllépését a 222 milliós igazolással?
és ezen felül még igazolnak..szal..
akkor most ez a szabály rájuk nem vonatkozik?
vmi info?
rogozsin

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb