Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2017.08.29. 01:31

Az a gond, hogy el kéne dönteni melyik irányba indulunk el. Feladjuk az erős széljátékot és inkább középre igazolunk és ehhez igazítjuk a taktikát, vagy marad a 4-2-3-1, amihez elengedhetetlenek a klasszikus szélsők. Jelenleg a kettő között vagyunk, főleg a James igazolással és a szélsők nem megfelelő pótlásával érzem, hogy elindultunk a szélek gyengítése felé. Ez önmagában nem baj, csak akkor a taktika/felállás is ehhez legyen igazítva, mert pl James, Thiago, Müller kiküldése a szélre baklövés.
Valaki említette a 3 védős rendszert. Erről korábban nyilatkozott Carlo, miszerint nem fogja alkalmazni, mert nem szereti azt. Így szinte kár ilyenben gondolkodni, amíg az olasz itt van.
Ha sok középpályást szeretnénk látni, akkor a legjobb megoldás idővel a 4-3-1-2-es felállás lenne, ahol klasszikus szélsők nélkül játszanánk. Itt lenne hely egyidőben Thiagonak, Jamesnek, Müllernek és mindenki a posztjának megfelelő helyen lenne.
Neuer
Kimmich-Boa-Hummels-Alaba
Vidal-Thiago-Tolisso
James
Müller-Lewa
Ez nem épp egy futóbolond felállás, szóval a lassúsága lehet gyenge pont, ellenben tényleg a posztjukon szerepelnek a játékosok. Ehhez viszont a keret még mindig nem tökéletesen alkalmas, hisz ide cserecsatár elengedhetetlen és az se lenne hátrány, ha az egyik csatár gyors és technikás lenne (Alexis, Agüero, Griezman stb).
Thommeyy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.29. 07:03

Az a baj, hogy ha klasszikus szélsők nélkül akarunk játszani, akkor is le kell zárni a széleket. Alaba és Kimmich ehhez önmagában édeskevés. Ugyanúgy ott fogunk tartani, hogy minimum védekezésben majd Thiago, Vidal, Müller v James stb. fog kilépni a szélekre. Mert támadásban még csak-csak megoldjuk középen, elvégre mi diktálunk (bár elég kiszámítható lesz a dolog), de ha az ellenfél támad, akkor nem fogják megtenni azt a szívességet, hogy parlagon hagyják a széleket, maikor ott kínálkozik a lehetőség.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2017.08.29. 23:36

pussybuvar írta:Az a baj, hogy ha klasszikus szélsők nélkül akarunk játszani, akkor is le kell zárni a széleket. Alaba és Kimmich ehhez önmagában édeskevés. Ugyanúgy ott fogunk tartani, hogy minimum védekezésben majd Thiago, Vidal, Müller v James stb. fog kilépni a szélekre. Mert támadásban még csak-csak megoldjuk középen, elvégre mi diktálunk (bár elég kiszámítható lesz a dolog), de ha az ellenfél támad, akkor nem fogják megtenni azt a szívességet, hogy parlagon hagyják a széleket, maikor ott kínálkozik a lehetőség.

Igen, sajnos. Csak nemigen van más lehetőségünk, ha ebbe az irányba megyünk el. Alaba helyett nem lesz másik balbekk, jobbra most lett volna 1-2 opció, de letettünk róluk. Az a baj, hogy amíg nincs meg a végleges koncepció, ami Carlo alatt tényleg nincs, addig nem is tudunk megfelelően igazolni. Már rég el kellett volna dönteni, mihez is kezdjünk.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.09.12. 23:34

pussybuvar írta:Az a baj, hogy ha klasszikus szélsők nélkül akarunk játszani, akkor is le kell zárni a széleket. Alaba és Kimmich ehhez önmagában édeskevés. Ugyanúgy ott fogunk tartani, hogy minimum védekezésben majd Thiago, Vidal, Müller v James stb. fog kilépni a szélekre. Mert támadásban még csak-csak megoldjuk középen, elvégre mi diktálunk (bár elég kiszámítható lesz a dolog), de ha az ellenfél támad, akkor nem fogják megtenni azt a szívességet, hogy parlagon hagyják a széleket, maikor ott kínálkozik a lehetőség.

Elnézve a legutóbbi német válogatott meccset az fogalmazódott még meg bennem, hogy szerintem akár egy 4-1-4-1-es felállás is játszhatna nálunk. Szerintem ez nem követel annyit a szélsőktől minőségben. Ebben a felállásban Müller is jobban élt.
Mert akkor a két szélre jövőre lehetne egy Gnabry-Coman-Brandt-Müller, középre meg egy Müller-James-Thiago-Vidal rotálás. A támadósor mögé pedig Rudy-Kimmich-thiago vetésforgó.
Tolisso-t én kipróbálnám jobb védőben, elég erős a testalkata és Kimmichnél azért gyorsabb.
Megjegyzem nem is maga a felállás lenne a legfontosabb, hanem hogy legyen valami koncepció a játékban. Jupp totális focijában is igazából a "felrajzolt" felállás nem sokat jelentett, mert a csapat egésze támadott és védekezett, és a rengeteg letámadásól szerzett és megjátszott labdánál sehol nem volt a mágnestáblán felrajzolt felállás.
speziale

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » Tegnap, 17:08

Felállást tekintve nekem alapvető a jövő szempontjából, hogy a középső védelem:

Boatenh-Hummels Sülevel rotálva vész esetén Martinez.

Sokat gondolkoztam ezen, és tényleg Martinezt lehet a sérülései miatt húzzák vissza, más értelmes magyarázat az agyhalálon kívül nincs. Habár elvileg pont, hogy a belső védőnek kéne szerintem gyorsabbnak lennie, vagy ott a pár miatt kiegyensúlyozzák egymást, de vkp-ban a helyezkedése és a szerelési skilljei (ha jó a védekezése a csapatnak, a területek jól vannak elosztva, akkor máris szűr, a védő meg szerel, erre értem)miatt szerintem így is jobb, ha megsérül puzzle, és Rudy helyettesítő. Szerintem.

Így talán lenne védekezése a csapatnak, hiszen a kp-s védekezés, ami nagyon hiányzik nem a bravúrós mentések, mert klasszisaink vannak hátul.

Ha már nincs egy Schweinsteigerünk, vagy Kroosunk, akkor a 4-3-3-as/4-2-3-1-es mágnestábla azért tetszene vkp-val(!), mert kiegészítenék egymást, és akár Thiago, Müller, James is tudna együtt játszani -illetve Kimmich vész esetén-, és meg lenne a csapat lüktetése tán, és egymásra épülése. Persze koncepció is jó lenne, látni hogyan védekezünk, hogyan támadunk labdatartás... kontrázni miért nem tudunk, ha kevesebbet tartjuk a labdát. Szóval vannak itt kérdések: 1.) koncepció 2.) megfelelő emberek megfelelő posztokra puzzle-t felépíteni, és úgy rotálni, nem a vakvilágba.
Kontár Béla

Előző

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb