Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2017.08.29. 01:31

Az a gond, hogy el kéne dönteni melyik irányba indulunk el. Feladjuk az erős széljátékot és inkább középre igazolunk és ehhez igazítjuk a taktikát, vagy marad a 4-2-3-1, amihez elengedhetetlenek a klasszikus szélsők. Jelenleg a kettő között vagyunk, főleg a James igazolással és a szélsők nem megfelelő pótlásával érzem, hogy elindultunk a szélek gyengítése felé. Ez önmagában nem baj, csak akkor a taktika/felállás is ehhez legyen igazítva, mert pl James, Thiago, Müller kiküldése a szélre baklövés.
Valaki említette a 3 védős rendszert. Erről korábban nyilatkozott Carlo, miszerint nem fogja alkalmazni, mert nem szereti azt. Így szinte kár ilyenben gondolkodni, amíg az olasz itt van.
Ha sok középpályást szeretnénk látni, akkor a legjobb megoldás idővel a 4-3-1-2-es felállás lenne, ahol klasszikus szélsők nélkül játszanánk. Itt lenne hely egyidőben Thiagonak, Jamesnek, Müllernek és mindenki a posztjának megfelelő helyen lenne.
Neuer
Kimmich-Boa-Hummels-Alaba
Vidal-Thiago-Tolisso
James
Müller-Lewa
Ez nem épp egy futóbolond felállás, szóval a lassúsága lehet gyenge pont, ellenben tényleg a posztjukon szerepelnek a játékosok. Ehhez viszont a keret még mindig nem tökéletesen alkalmas, hisz ide cserecsatár elengedhetetlen és az se lenne hátrány, ha az egyik csatár gyors és technikás lenne (Alexis, Agüero, Griezman stb).
Thommeyy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.29. 07:03

Az a baj, hogy ha klasszikus szélsők nélkül akarunk játszani, akkor is le kell zárni a széleket. Alaba és Kimmich ehhez önmagában édeskevés. Ugyanúgy ott fogunk tartani, hogy minimum védekezésben majd Thiago, Vidal, Müller v James stb. fog kilépni a szélekre. Mert támadásban még csak-csak megoldjuk középen, elvégre mi diktálunk (bár elég kiszámítható lesz a dolog), de ha az ellenfél támad, akkor nem fogják megtenni azt a szívességet, hogy parlagon hagyják a széleket, maikor ott kínálkozik a lehetőség.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2017.08.29. 23:36

pussybuvar írta:Az a baj, hogy ha klasszikus szélsők nélkül akarunk játszani, akkor is le kell zárni a széleket. Alaba és Kimmich ehhez önmagában édeskevés. Ugyanúgy ott fogunk tartani, hogy minimum védekezésben majd Thiago, Vidal, Müller v James stb. fog kilépni a szélekre. Mert támadásban még csak-csak megoldjuk középen, elvégre mi diktálunk (bár elég kiszámítható lesz a dolog), de ha az ellenfél támad, akkor nem fogják megtenni azt a szívességet, hogy parlagon hagyják a széleket, maikor ott kínálkozik a lehetőség.

Igen, sajnos. Csak nemigen van más lehetőségünk, ha ebbe az irányba megyünk el. Alaba helyett nem lesz másik balbekk, jobbra most lett volna 1-2 opció, de letettünk róluk. Az a baj, hogy amíg nincs meg a végleges koncepció, ami Carlo alatt tényleg nincs, addig nem is tudunk megfelelően igazolni. Már rég el kellett volna dönteni, mihez is kezdjünk.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.09.12. 23:34

pussybuvar írta:Az a baj, hogy ha klasszikus szélsők nélkül akarunk játszani, akkor is le kell zárni a széleket. Alaba és Kimmich ehhez önmagában édeskevés. Ugyanúgy ott fogunk tartani, hogy minimum védekezésben majd Thiago, Vidal, Müller v James stb. fog kilépni a szélekre. Mert támadásban még csak-csak megoldjuk középen, elvégre mi diktálunk (bár elég kiszámítható lesz a dolog), de ha az ellenfél támad, akkor nem fogják megtenni azt a szívességet, hogy parlagon hagyják a széleket, maikor ott kínálkozik a lehetőség.

Elnézve a legutóbbi német válogatott meccset az fogalmazódott még meg bennem, hogy szerintem akár egy 4-1-4-1-es felállás is játszhatna nálunk. Szerintem ez nem követel annyit a szélsőktől minőségben. Ebben a felállásban Müller is jobban élt.
Mert akkor a két szélre jövőre lehetne egy Gnabry-Coman-Brandt-Müller, középre meg egy Müller-James-Thiago-Vidal rotálás. A támadósor mögé pedig Rudy-Kimmich-thiago vetésforgó.
Tolisso-t én kipróbálnám jobb védőben, elég erős a testalkata és Kimmichnél azért gyorsabb.
Megjegyzem nem is maga a felállás lenne a legfontosabb, hanem hogy legyen valami koncepció a játékban. Jupp totális focijában is igazából a "felrajzolt" felállás nem sokat jelentett, mert a csapat egésze támadott és védekezett, és a rengeteg letámadásól szerzett és megjátszott labdánál sehol nem volt a mágnestáblán felrajzolt felállás.
speziale

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.09.25. 17:08

Felállást tekintve nekem alapvető a jövő szempontjából, hogy a középső védelem:

Boatenh-Hummels Sülevel rotálva vész esetén Martinez.

Sokat gondolkoztam ezen, és tényleg Martinezt lehet a sérülései miatt húzzák vissza, más értelmes magyarázat az agyhalálon kívül nincs. Habár elvileg pont, hogy a belső védőnek kéne szerintem gyorsabbnak lennie, vagy ott a pár miatt kiegyensúlyozzák egymást, de vkp-ban a helyezkedése és a szerelési skilljei (ha jó a védekezése a csapatnak, a területek jól vannak elosztva, akkor máris szűr, a védő meg szerel, erre értem)miatt szerintem így is jobb, ha megsérül puzzle, és Rudy helyettesítő. Szerintem.

Így talán lenne védekezése a csapatnak, hiszen a kp-s védekezés, ami nagyon hiányzik nem a bravúrós mentések, mert klasszisaink vannak hátul.

Ha már nincs egy Schweinsteigerünk, vagy Kroosunk, akkor a 4-3-3-as/4-2-3-1-es mágnestábla azért tetszene vkp-val(!), mert kiegészítenék egymást, és akár Thiago, Müller, James is tudna együtt játszani -illetve Kimmich vész esetén-, és meg lenne a csapat lüktetése tán, és egymásra épülése. Persze koncepció is jó lenne, látni hogyan védekezünk, hogyan támadunk labdatartás... kontrázni miért nem tudunk, ha kevesebbet tartjuk a labdát. Szóval vannak itt kérdések: 1.) koncepció 2.) megfelelő emberek megfelelő posztokra puzzle-t felépíteni, és úgy rotálni, nem a vakvilágba.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.09.28. 11:23

Taktikailag valami nagyon nincs rendben, de az osszjatek meg jobban akadozik
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.09.28. 12:32

Az első és legfontosabb lépés:

VÉDEKEZÉS, amit többször leírtam, ha már legalább 0 kapott góllal le tudunk hozni egy meccset, utána már durván nagy gond nem lehet, és ehhez bizony nem kell kontra csapat legyünk -sosem voltunk azok-. Sajnos ilyen gyerekbetegségekkel kellene foglalkozni ismét, ez a 0. pont. (Ehhez jön hozzá, hogy a keretet is megfelelően kell használni Martinez, Rudy vkp, Boateng-Hummels alap Süle rotálva, amit korábban is írtam).
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.09.28. 12:49

Az persze természetes egy csapatnál, ha a világsztárok kiöregednek, az gondokat idéz elő. Sok tekintetben "nyögjük", hogy Robberyéket nem helyettesítettük megfelelőlen, vagy nem lett "újra" varázsolva másokkal-vagy a jelenlegiekkel- egy másik koncepció-vagy hasonló, ráépülős, de érdemi-. Persze szerintem a "régi" is tök jó, és megoldható lett volna, és megoldható lenne most is talán.

Robberyt, vagy ha egyikük sérült volt akkor az egyiküket MINDIG többen fogták, ezzel erőtlenebbek voltak a visszatámadások is. Ezért mondja mindenki, hogy 1 az 1-ben emberek, vagy Weltklassék kellettek volna a támadórészlegbe -már lassan az is mindegy, hogy szélső, vagy echte támadó, vagy jelenleg tekintsünk el ettől, a lényeg az 1vs1-, hiszen kit fogjanak? Az egy szem Lewat felőröli a belső védelem, és kész. A támadó harmadban ezzel mind támadásban mind védekezésben veszítettünk, mivel Robbery már nem tudja hozni a megfelelő szintet, ha mégis akkor 30 percig-persze hasznosak lehetnének még nagyon sőt egy új jó emberrel kiegészülve baromi jók is lehetnének akár-.

Itt ügye az első taktikai rész, ami a keretből ered. A másik, hogy mivel már nem teljes meccses játékosok, így visszazárni sem tudnak úgy-még asszimetrikusan sem, sehogy-, ezt is megszenvedi a védekezés.

Szóval taktikailag is látjuk mit jelent a hiányuk, mindig is láttuk, de most még a többi poszt koncepciótlansága/vagy minőségtelensége miatt is abszolút borul minden (ügye nem mindegy, hogy Schweini-Lahm-Martinez-L. Gustavo/Alonso van -e hátad mögött pl.).

Azt meg talán már felesleges is leírnom, hogy a meccs közben Ők, azok akik egy dribblivel, brilliáns húzással eldöntenek mindent.

Tehát sok sebből vérzünk, még ha mondom, ezzel a társasággal is bőven lenne bármire esélyünk, de ehhez taktika kéne, elképzelés, együttműködés, jó rotálás nem a vakvilágba, és megfelelő szerepek. Persze szerintem igazolni is tudni kéne, de ennél sokkal mélyebben van most a probléma, ez nyilvánvaló.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: procee » 2017.09.28. 21:37

A következő meccsekre ezt a felállást vízionálnám.....

------------------------Ulreich

Tolisso - ---Boateng ---------- Hummels------ ------- Alaba

-----------------Kimmich/Vidal-------Martinez---------------
Robben/James------------Thiago/Müller-----------------Ribery/Coman
------------------------------Lewandowski--------------------

A széleket lehet variálni ugye, pluszban ha sem Thiagonak, sem Müllernek nem megy, akár Vidal is lehet Lewa mögött, vagy James.
Belső védőnek ott van Süle rotálásra, szélső hátvédben Rafinha.
Középpályára még ugye Rudy.

Így posztokon teljesen jól lehetne rotálni a keretet, s tuti eredményesek lennénk.

S hogy miért cserélném fel Kimmich és Tolisso helyét? Tolisso fizikálisan erősebb, a hosszú labdái nagyon jók, ám Kimmich játékintelligenciája magasabb és kreatívabb is. Így szerintem mindketten hasznosabbak lehetnének.
procee

HozzászólásSzerző: pizarro » 2017.09.28. 22:07

Martínezt, ha nem is lenne ésszerű (márpedig az), Uli papi akkor is betolatná a középpályára.
Kimmich szerintem marad a jelenlegi helyén, ebben inkább Carlo engedett (tavaly még életkorra hivatkozva Rafit részesítette előnyben)
Tolisso kapcsán az fordult meg a fejemben, hogy ő nem Sagnol embere? Ha lesz is új edző, Sagnol gondolom marad a csapatnál.
pizarro

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb