Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.20. 13:03

Közben Arp hosszabbított a HSV-val, nem tudom ez ránk nézve mit jelent, de valószínűleg nem sok jót.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Fußballmeister » 2018.07.20. 14:50

Ha valóban egy 3-4-1-2-es rendszerben gondolkozik Kovac, akkor könnyen kikövetkeztethetőek a távozók és érthető az is, hogy miért nem gondolkozunk szélsőkben sem.

Nem tudom, de én továbbra sem tudom elképzelni, hogy 3 védős rendszer legyen.

- Így egész sok kulcsjátékosnak nem jutna hely a kezdőben
- Alaba és Kimmich sérülése esetén gyakorlatilag a védelem és a széljáték is totálisan felborulna
- Hummels és Boateng játékában azért jócskán benne van a hiba hátul ahhoz, hogy ha Alaba és Kimmich fennmarad egy támadásál, a KP csődöt mond, akkor csak rájuk legyen bízva 1-1 komolyabb kontra.

De ha valóban ebben gondolkozik a vezetőség, akkor viszont teljesen érthetőek a Pavarddal kapcsolatos pletykák, sőt, ebben az esetben valószínűleg Bernatot is eladjuk és Alaba cseréjének is kell valaki.

Kép
Fußballmeister

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.20. 15:04

Korábban sokszor szóba került már ez, totálisan alkalmatlan a jelenlegi keret a 3 vagy 5 védős rendszerre. Vagy legalábbis össze-vissza kell felrakni a játékosokat, vagy épp nem tudjuk a legjobb kezdőd kiállítani.

Ahhoz, hogy átálljunk egy olyan szisztémára, nem kevés változtatást kéne eszközölni a kereten, ami felveti a kérdést, hogy megér-e annyit ez az egész. Én mindig is úgy gondoltam, hogy egy épkézláb edző nem a keretet szabja át úgy, hogy a saját játékrendszeréhez alkalmas legyen, hanem a rendszert és a taktikát alakítja úgy, hogy passzoljon a kerethez.
Nyilván pár változtatást lehet csinálni, de a fél keretet lecserélni, mert Kovac nem tud egy értelmes taktikát felhúzni egyetlen 4-védős felállásra se, az nonszensz lenne.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2018.07.20. 16:04

Mai,Martinez,Sule,Hummels,Boateng/Pavard }belsővedo
Kimmich,Rafinha,Alaba,Bernat/ }szarnyvedo
Martinez,Rudy,Renatu}hatos
Thiago,James,Tolisso,Goretzka,Vidal}boxtobox
James,Thiago,Müller }tizes
Müller, Gnabry,Lewa,Wagner,Coman}csatár
A keretből a 69 éves Robbery és Coman lóg ki.A szarnyvedok a támadásban középpályások Sok edző nyolcasokkal pótolja a kieső wingbacket.
Kovac valószínűleg fokozatos lesz.A 4231 ből fog 3412-t,a 433-ból 3142-t alakitani az egyik szarnyvedo mozgatasaval.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2018.07.20. 16:10

Mivel nem célja a magas presszing,a visszarendeződéseket a saját terfelre úgy tudja stabilla tenni ,hogy a komfortzonajanak megfelelően 3 védőt fog ott tartani,a presszing a saját térfélen kezdődik (ehhez elég 2 letamado elől) a direkt tamadojatek gyorsasagat a felfuto wingbackek fogják adni,akik a masodikvonalba lövik vissza a labdakat(Kp.Boateng),vagy a 2 csatár fejét keresik.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2018.07.20. 17:17

Az Arp-mizéria tökéletesen összefoglalja a nyarunkat.
Bayern90

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2018.07.20. 17:18

azon csodálkozom, hogy a riválisok közül senki nem fizetett ki 5 M-t a Hamburgnak, de legalábbis többet a mi 2,5 M-nál.
Bayern90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.20. 17:19

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy amikor a keretünk alkalmas kismillió felállás megvalósítására, akkor mi a tökömnek kéne egy olyat erőltetni, aminek épp nem felel meg... 1-2 helyen kell belenyúlni a csapatba és a keret bőven világszínvonalú. Csak épp ülepen kéne rúgni a játékosokat, hogy hozzák is ki magukból a tudásuk legalább 80-85%-át és akkor gondunk nem lenne.

Hátul jól megvagyunk, az Alaba-Hummels-Boa-Kimmich sor brutálisan erős, Süle minőségi csere, aki be is verekedheti magát a csapatba. Ott a fiatal Mai, aki BuLiba jó lehet, komolyabb meccseken meg vész esetén Javi meg tudja játszani a posztot.
Rafinha és Bernat esetében lehet gondolkodni a lecserélésükön, ugyanakkor dedikáltan a padra nem biztos, hogy sokkal jobbat tudunk venni, amúgy is igen szerény a felhozatal ezekre a posztokra.

A középpálya közepén rogyásig vagyunk, a szélre kell egy klasszis. Comant én bedobnám a mélybe, Robbéry és Gnabry pedig a meccsek többségén elég kell legyenek. Az öregek és a sérülések miatt kellene egy megbízható klasszis, aki húzóember lehet a szélen.
Csatárposzton meg Lewa a világ egyik legjobbja, csak vissza kell rángatni a földre. De nála is az a helyzet, hogy jelenleg jobbat aligha találnánk, a leváltása rizikós. Csak akkor kell ezen gondolkodni, ha már nem hajlandó odatenni magát Bayern mezben.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.07.20. 21:44

Azért mire azt gondoltam, hogy hamar behúzunk egy Arp, Martial, Pavard pakkot és lezárjuk az átigazolásokat, csak hosszabbított Arp. Félő, hogy ebből egy Rebic lesz egy Thiago eladással és azt gondoljuk minden rendben, aztán majd már a PSG,Juve és hasonlók ellen is csak pislogunk. Kicsit olyan mintha mindenki pörögne az erősítéseken rajtunk kívül. A juve túl van egy Ronaldo,Caldara,Can 3-ason és még pörögnek, pedig hasonlóan sima nekik is a bajnokság.
szabi90

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.07.20. 22:31

Martial egy cselgép, de mintha a befejezés gond lenne. Azonban a helyzet teremtése nagyon jó, jól osztogat nem egy olyan labdája volt ami hatalmas kapus bravúr vagy más béna miatt nem lett assziszt.Juventus érdeklődik állítólag iránta...
Atesz12

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb