AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.08.10. 22:08

Thiago tipikusan az a játékos, akinek a hiányán látszana meg, hogy mennyire fontos láncszem volt. Amúgy tök jó, hogy mindenkitől meg akarunk szabadulni, de kit fog hozni a helyükre a csapat? A középpálya az egyetlen csapatrész, amiben a világ (egyik) legjobbja a Bayern, miért is kellene szétverni?

Mert azt, hogy elölről ki kell szórni a feleslegessé vált játékosokat, még tudnám támogatni, vagy a védekezésbe friss embereket hozni. De a középpályával mi a probléma?
misafeco

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.11. 08:28

Boa:
Ne mondjuk már azt, hogy nélküle is megvan a csapat, mert baromira nincs meg. Most is 3 belsővédőnk van, mert Javi alapvetően nem az, Mai meg egyelőre még BuLira is kevés. Ebből eladnánk Boatenget és nem kéne hozni senkit? Ez komoly? Vidal meg Thiado fáj a túltelített középpályán, de Boa nem félig-meddig hiányposzton? Nem is értem.
Jelenleg azt mondom jól vagyunk védőkben, mert van 3 klasszisunk és egy fiatal tehetségünk vésztartaléknak. Ha nagy bajok ütnek be, akkor Javi ha nem is klasszis védőként, de derekasan helytállhat. Ennek elégnek kell lenni. Ha viszont ebből Boa kiesik, akkor kampó.
Eleve, Süle még nincs Boateng vagy Hummels szintjén, noha előbbit mostani formájában már közelíti. Javival védőként ugyanez a helyzet. Halkan jegyezném meg, hogy Boa a saját posztján bőven van olyan jó, mint Vidal vagy Thiago a sajátján, de inkább jobb.

Thiago:
Nem értem miért kell annyira ajnározni. Én nagyon boldog voltam, amikor érkezett, mert a világ egyik legpotensebb játékosa volt. De be kell látni, hogy SEMMIT nem fejlődött azóta. Sokszor láttam anno a Barcában játszani és a védekezőjátéka javult valamelyest, de ennyi.
Semmi stabilitást nem képes adni a középpályának, rengeteg labdát szór el, fizikálisan gyenge és lassú is. Ő lehetett volna az új Xavi vagy Iniesta, de előbbinek túl pontatlan és nem olyan zseniális a passzjátéka, utóbbinak meg körülményes és nincs meg benne az a robbanékonyság.
Arról nem is beszélve, hogy rendkívül sérülékeny és hangulatember, akinek folyamatosan ingadozik a teljesítménye. Engem kevésbé izgat, hogy néha van egy-egy parádés csele vagy labdaátvétele, mert az ilyen flikk-flakkok nélkül meg lehet lenni. Ha viszont egy tucat labdát elad meg 5-6 támadás megakad rajta, mert rátekeredik a labdára, az sokkal károsabb.

A középpályára szerintem egyelőre nemigen kell ember. Sőt, még akár Rudy is mehet, bár ő BuLiba bőven jó tud lenni. Itt van Javi és James, akik klasszisok. A Tolisso-Goretzka-Sánches trióval meg kezdeni kell valamit. Semmi értelme nincs 3 ilyen tehetségnek, ha nem kapnak elég szerepet.
Az alapképességek alapján szerintem legalább egyikőjük pár hónap alatt eljuthat egy Thiago-szintre. De még ha mindhármójuk betli, akkor is, ez derüljön ki minél hamarabb és szabaduljunk meg tőlük, ha nem jók. Nagyon hasonló ez a Coman-Gnabry(-Davies) fogathoz.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.08.11. 08:50

misafeco írta:Thiago tipikusan az a játékos, akinek a hiányán látszana meg, hogy mennyire fontos láncszem volt. Amúgy tök jó, hogy mindenkitől meg akarunk szabadulni, de kit fog hozni a helyükre a csapat? A középpálya az egyetlen csapatrész, amiben a világ (egyik) legjobbja a Bayern, miért is kellene szétverni?

Mert azt, hogy elölről ki kell szórni a feleslegessé vált játékosokat, még tudnám támogatni, vagy a védekezésbe friss embereket hozni. De a középpályával mi a probléma?

Szerintem senki nem akarja eladni a fél csapatot.
De...a kp-ra az elmúlt 2 évben érkezett 4 ember (na jó James nem oda érkezett, de az lett belőle). Tele vagyunk ott. Belefér, hogy eladjuk onnan Vidal-t és Thiago-t

Másrészt a tény egyelőre az, hogy Vidal megy...mint ahogy az is spekuláció, hogy ha Thiago és Boa megy, akkor nem igazolunk senkit.
speziale

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2018.08.11. 23:28

De azt azért nézzúk meg kik érkeztek....
Ilyen Rudy meg Sanchesekkel nem érünk el sokmindent nemzetközi szinten....
Azért ők messze vannak Thiagotól...
csuri004

HozzászólásSzerző: procee » 2018.08.12. 09:07

Na, akkor ma kupameccs!

Nálam így kezdésként csak a győzelem az elfogadható.
A Frankfurt igencsak átalakult, távozott az edző ugye, éppen hozzánk, távozott Hradecky, Mascarell, Prince, Wolf, Meier s bár érkeztek okos kis igazolások(Geraldes, Pacienca, Wiedwald, Torró, Nicolai Müller. Allan, Rönnow), azért lesz dolga az új edzőnek, míg egységes masszát gyúr a tagokból. Ráadásul Rebic is hétfőn tért vissza csak, s nincs 100 százalékos állapotban.

Érdekes kis meccs lesz, remélem több gólos Bayern sikerrel!
procee

HozzászólásSzerző: Fußballmeister » 2018.08.12. 19:47

Robben és Ribery a kezdőben, Gnabry már most sérült. Abban az egy dologban reménykedek, hogy az idei teljes szezont beáldozzuk, hogy megnézzük Kovacot és jövőre robbantunk egyet. Ha nem ez lesz, akkor tényleg nem értem, hogy mi a cél.
Fußballmeister

HozzászólásSzerző: procee » 2018.08.12. 20:25

Fußballmeister írta:Robben és Ribery a kezdőben, Gnabry már most sérült. Abban az egy dologban reménykedek, hogy az idei teljes szezont beáldozzuk, hogy megnézzük Kovacot és jövőre robbantunk egyet. Ha nem ez lesz, akkor tényleg nem értem, hogy mi a cél.

Egy 34 és egy 35 éves játékos a két szélén. Fél óráig maximum, jók is leszünk erőben, aztán pedig majd lesünk, miért esünk szét. Egyik részről Coman beállítása segíthet persze, azonban ennyi az össz alternatívánk a jelenlegi meccsre, s még el sem kezdődött a szezon. Mi lesz itt a sorozatos terhelések időszakában? :O Komolyan csak engem frusztrál ez? :O
procee

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.08.12. 20:48

procee írta:
Fußballmeister írta:Robben és Ribery a kezdőben, Gnabry már most sérült. Abban az egy dologban reménykedek, hogy az idei teljes szezont beáldozzuk, hogy megnézzük Kovacot és jövőre robbantunk egyet. Ha nem ez lesz, akkor tényleg nem értem, hogy mi a cél.

Egy 34 és egy 35 éves játékos a két szélén. Fél óráig maximum, jók is leszünk erőben, aztán pedig majd lesünk, miért esünk szét. Egyik részről Coman beállítása segíthet persze, azonban ennyi az össz alternatívánk a jelenlegi meccsre, s még el sem kezdődött a szezon. Mi lesz itt a sorozatos terhelések időszakában? :O Komolyan csak engem frusztrál ez? :O

Már párszor én is hangot adtam neki. De hát ez van az egyik része osztja a vezetőség hangját, de hát 4 szélső 2 posztra elég és még sokan is vannak. Ja ha 4 olyan játékos lenne aki amúgy nem sérült. Mert ha eléjük raknék év elején egy csak 15 meccset hagysz ki sérülés miatt a szezonban ajánlatot simán aláírná mind a 4.....
szprajtboy

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.08.12. 20:55

Kimmich ezt szépen Lewa fejére varázsolta :)
szprajtboy

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.08.12. 21:20

1. Félidő:
Neuer-Talán dolga se volt.
Kimmich-Nagyon extra jó, hogy van.
Hummels,Süle - Elmegy.
Alaba-Megrekedt valahol a fejlődésben semmit nem tesz hozzá a meccshez.
Javi Martinez,Thiago- teszik amit tenniük kell.
Müller-tipikus csetlikbotlik volt egy közepesen jó lövése ami mellé ment ha Goretzka egészséges lecserélném.
Ribéry-Semmit sem csinált =/ Coman csere simán mehet.
Lewandowski sokszor Ribéry helyett is játszik a szélen nem tudom hova tűnt Ribéry?
Robben-Benne még lehet egy jó év.
szprajtboy

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb