Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.01.12. 23:10

A védelmet tovább kell erősíteni és Boát elengedni ő már nem fog tudni hozni 1 megfelelő szintet. A 2016os EB óta gyér a formája és folyamatos sérülések sújtják...
Hernandez nem lenne rossz de nem 80 milkáért. Nem Javi helyett hanem mellé kéne 1 olyan kp aki elsősorban védekezésben hasznos és másodsorban támadásban, mert ha nem nézzük a többi játékosunkat mindegyik jobban érzi magát ha támadni kell(Thiago, James Goretzka, Sanches, Kimmich, Tolisso) max Kimmich húzható vissza de termetéből adódóan nem tud eredményesen védekezni. Ebbe a szerepkörbe még goretzkát lehetne betanítani de 1 romboló kp mindenképpen kell.
Ezt a chelsea-s ifis sztori már-már bagatell..... ha 1 ifiatáért 35 m Font-ot ki ad a vezetőség akkor 1 Werner-ért aki bizonyított a bundesben és az európai porondon nem beszélve a válogatottban mennyi kellene leperkálni?
Hagyni kéne ezt a vonalat.... Így is van 2 túlárazott csere szintű játékos a csapatban Sanches és Tolisso személyében na meg 1 önmaga paródiája Müller...
dani15

HozzászólásSzerző: szokedawg » 2019.01.12. 23:40

Védelemmel kezdeni kell valamit. Ez tény. Ide szerintem jó igazolás a Pavard. Bár ide még majd lehet kell valaki, mivel a bal oldal félig üres. Kivancsi vagyok, hogy oldja meg ezt a vezetőség.
Középpályára meg csak egy vérbeli védekező játékost lenne értelme igazolni. Kimmich, Thiago, Goretzka, Tolisso, Sanchez, Müller szerintem továbbra is marad. Valószínűleg csak James megy.
Előttem említették, hogy a Thauvinm Werner páros jöhetne. Ennek amúgy örülnék. Egyrészt azért, mert Hazard, Salah szintű játékost nem fogunk tudni igazolni. Kettő ha ez tényleg megtörténne hosszú idő után először érezném azt, hogy legalább számszerűleg meg vagyunk előre, feltéve ha a két veteránon kívül nem távozik senki. Minőségen lehet vitatkozni, most nem teszem. Az elmúlt évek bl kieséseinek egyik legfőbb oka az volt, hogy nem volt elég támadónk előre, így nem tudtuk feltörni a jobb csapatok védelmét.
Ezen a két játékoson kívül amúgy Havertz, aki jöhetne. Esetleg megkörnyékezném a City-t Bernardo Silva vagy Sané szerződtettésével. Zsebbe nyúlósnak.
szokedawg

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.01.13. 10:16

Ha már tavaly nyáron sikerült "visszanyesni" a túlburjánzó kp-ját, szerintem nem kellene megint feleslegesen felduzzasztani.

Rabiot érkezésének csak úgy volna értelme, ha Martinez mellett még távozna valaki vagy a kp-ról (ez esélyesen James vagy Thiago) vagy a Boa/Hummels duóból valaki.
ebben az esetben lényegében egy Martinez->Rabiot, James/Thiago->Kimmich váltás történne, másodikban meg Pavard lenne CB, Kimmich maradna RB, és történne egy Martinez->Rabiot csere.

Hernandezt semmilyen szempontból nem látom jó megoldásnak. Drága és ha távozna is tőlünk egy CB, akkor meg már itt lenne Pavard. Ha meg ne talán-tán úgy alakul, hogy távozna Boa/Hummels-ből valaki+Martinez+Thiago/James-ből valaki, akkor már inkább Havertzet vegyük meg. Pavard lenne a CB, Kimmich az RB, Rabiot a vkp, és történne még egy Thiago/James-> Havertz csere.

Inkább a Robbery pótlásra tartalékoljuk a puskaport

A Juve középső védői se fiatalabbak mint Boa/Hummels (sőt!)...szerintem a védelem minősége inkébb attól függ, hogy van-e előttük megfelelő kp-jás védekezés (ami nem feltételnül dedikált vkp-t jelent)
speziale

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.01.13. 17:15

speziale írta:Ha már tavaly nyáron sikerült "visszanyesni" a túlburjánzó kp-ját, szerintem nem kellene megint feleslegesen felduzzasztani.

Rabiot érkezésének csak úgy volna értelme, ha Martinez mellett még távozna valaki vagy a kp-ról (ez esélyesen James vagy Thiago) vagy a Boa/Hummels duóból valaki.
ebben az esetben lényegében egy Martinez->Rabiot, James/Thiago->Kimmich váltás történne, másodikban meg Pavard lenne CB, Kimmich maradna RB, és történne egy Martinez->Rabiot csere.

Hernandezt semmilyen szempontból nem látom jó megoldásnak. Drága és ha távozna is tőlünk egy CB, akkor meg már itt lenne Pavard. Ha meg ne talán-tán úgy alakul, hogy távozna Boa/Hummels-ből valaki+Martinez+Thiago/James-ből valaki, akkor már inkább Havertzet vegyük meg. Pavard lenne a CB, Kimmich az RB, Rabiot a vkp, és történne még egy Thiago/James-> Havertz csere.

Inkább a Robbery pótlásra tartalékoljuk a puskaport

A Juve középső védői se fiatalabbak mint Boa/Hummels (sőt!)...szerintem a védelem minősége inkébb attól függ, hogy van-e előttük megfelelő kp-jás védekezés (ami nem feltételnül dedikált vkp-t jelent)

Mondjuk ezt se értem h ha jön vki a kp-ra akkor miért Javi-nak kellene távozni amikor Tolisso és Sanches lóg ki lefelé. Mindkettőben van potenciál azt elismerem de nem itt fognak kibontakozni. Tolisso olyan mindenes szóval mindenhol jó de sehol sem kimagasló igazán. 40 milla 1 kiegészítő játékosért meg luxus.

Ez jogos, csak az a bibi h 2013 óta egyik edző sem tudta megvalósítani a kp védekezést ami által hatékonyabb lenne a védő munka!

1 tipikus labdaszerző kell és mellé 1 box to box kp mint anno Basti az most Thiago. Bár én őt nem tékozolnám el annyira hátul sokkal többet ér ő elől.

Mondjuk én kukázgatnék a Bundesben vagy nemzetközi szinten is a még fel nem kapott de ígéretes tehetségeknél.

Mondjuk a mainzi védekező mindenes Gbamin:
https://www.transfermarkt.de/jean-phili ... ler/182894

És a Betis baloldali védő mindenes Firpo:
https://www.transfermarkt.de/junior-fir ... ler/374139

Költséghatékony megoldások lennének és mindkettőben van kakaó!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dani15 2019.01.13. 17:38-kor.
dani15

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.01.13. 17:33

Többetekknél miért van Thiago az "eladási listán"???
Nem kíván távozni, a vezetőség sem akarja eladni, a teljesítményével egyáltalán nem adós.

Szóval kíváncsi vagyok h miért?!
dani15

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.01.14. 20:45

Szélsők kellenének, méghozzá igazán komoly minőségben, ugyanis Robbéry-t kellene pótolni. Mostanában ugyan meg sem közelítik a csúcsformájukat, mégis az ősz végén Ribéry lett a húzóemberünk, de Robben is elég sokat tett hozzá, amikor játszott.
Itt van Coman, Gnabry és Davies, én tuti nem leszek elégedett, ha egy Hudson-Odoi érkezik oda, miközben Pavard-t megvettük, illetve pl. Rabiot-t emlegetik. Előbbit nem tudom hová szánjuk, de én egy Süle, Hummels, Boa, Kimmich fogat mellett nem látnám túl szívesen a kezdőben. A középpálya közepére meg bőven megvagyunk, minek adnánk ott ki pénzt akárkiért is? Főleg olyanért, akinek amúgy nyáron lejár a szerződése?

James-szel nem tudjuk mi lesz, de tulajdonképpen diszkontáron megvehetnénk végleg, ráadásul már bizonyította, hogy jól tud itt játszani. A kölcsönjátékárt se kevés pénzt adtunk ki, akkor egyszerűbb lenne leigazolni. Főképp úgy, hogy most a Real se feltétlenül annyira vonzó, hogy nagyon vissza akarjon menni.
De ha a kolumbiai megy is, akkor is előrébb lehet tolni Thiagot, pontosabban inkább több támadószerepkört adni neki, mert védekezni úgyse nagyon tud. És akkor ott van Müller is, aki ugyan kicsit előrébb, de szintén játszhat középen.
Továbbra is azt mondom, hogy a Sánches-Tolisso duóval is kezdeni kell valamit. Ha már fiatalítunk, akkor adjunk nekik esélyt, és váljon el a sz@r a májtól. Goretzka-val is hasonló a helyzet, bár szerintem benne nagyobb potenciál van.

Ha már középen variálunk, én se feltétlen értem, hogy miért pont Javit akarjuk elküldeni. Ő az egyetlen vkp a keretben, aki tényleg tud is védekezni. A védekezésünk pedig szerintem se feltétlenül Boa, Hummels vagy Süle miatt annyira bizonytalan.
A mai futballban a védőknek masszív fedezet kell, amit ha nem kapnak meg, akkor jönnek a csúfos hibák. Ez ugyanúgy megtörténik a Real, a Barca vagy a PSG védelmével is, pedig nem kispályások vannak ott se. Közben meg ott van a Liverpool vagy a Dortmund, ahol meg nem szaladgálnak akkora nevek hátul, mégis jól működnek.
Rabiot meg aztán pláne nem jelent megoldást, miután ő se annyira tud védekezni. Meg nem is szeret. Az a pletyka járja, hogy ki akarja kötni az új helyén, hogy nem játszathatnak vele vkp-t, mert nem akarja. Nem tudom igaz-e, de ha netán igen, komoly kérdéseket vet fel.

dani15 írta:Többetekknél miért van Thiago az "eladási listán"???
Nem kíván távozni, a vezetőség sem akarja eladni, a teljesítményével egyáltalán nem adós.
Szóval kíváncsi vagyok h miért?!

Rengeteget sérült, ráadásul nem is tűnik igazán pótolhatatlannak. Oké, kreatív, technikás és váratlan megoldásokra képes, de túl hullámzó. Én nem vagyok tőle elájulva, mert neki már ezen a szinten bőven húzóembernek kéne lennie.
Egy Tolisso vagy Goretzka esetén még elnézhető, ha nem olyan stabilak és nem mindig megy úgy a játék, de egy Thiago vagy James esetében már mást vár az ember. Amikor nem játszik jól, akkor össze-vissza eladja a labdát, ütemtelen belépői vannak, szörnyen lassítja a játékot, nettó emberhátrány.
Mire meg formába lendülne, addig meg is sérül. Írtam korábban, hogy nekem Xavi és Iniesta "szerencsétlen" vegyítésének tűnik. Nincsenek olyan meglátásai és labdái, mint Xavinak voltak, nem is olyan kiegyensúlyozott, viszont nem is olyan lendületes és bátor, mint az egykori Iniesta.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: mpali » 2019.01.15. 09:08

Carrasco neve is elkezdett forogni.
mpali

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.01.15. 12:44

A Kovac-éra legnagyobb bűnének azt tartom, hogy Kimmichen, Alabán és Sülén kívül lényegében mindenkinek megkérdőjeleződött a helye a csapatban. Elég csak ezen a fórumon a hozzászólásokat olvasni: 29-31 éves világbajnok, topjátékosokat "adunk-veszünk", mert már "önmaguk paródiái", "bohócok" stb.

Oké, legyen fiatalítás, egyetértek vele, de basszus, ne engedjünk már el klasszisokat! Mi meg fel se nagyon vessük, hogy Thiago, James, Lewa stb. csak azért menjen, mert egy középszerű edző sematikus rendszerében időnként formán kívül vagy kedvetlenül játszanak.

Kovac idején néhány hét alatt lényegében mindenki formán kívülre került. Ezen kéne változtatni, nem a kereten másod-, meg harmadrangú játékosok elsőrangúak helyére történő igazolásával.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.01.15. 13:23

Amit írtam én tartom, de az is kérdés hogy ki szeretne maradni és kivel hogy tudunk megegyezni.

- James, Kimmich, Thiago hármasból ki kettő legyen? Mindhárom jó mindhármat szívesen látnám, kérdés spanyol ajkúakkal hogy tudunk egyezni, de talán inkább James mint Thiago, nehéz.....

- Müller helyére jó lehetne James de itt kérdés hogy mit kezdünk a Bayern arcát jelképező Müllerrel, közepén formában jó

- jobb szél kérdés nekem ki a jobb, Odoi vs Gnabry, ide inkább úgy várnék egy klasszist és Odoi pluszba cserenek. Akkor lenne Gnabry, Coman, Odoi, plusz egy klasszis, a széleket így kérném.

- Hernandez nekem kérdés jobb e mint egy Hummels pl. Jöhetne de drága és még fiatal.

Összességében jó ez a kezdő, Odoi az egyetlen problémám és talán Hernandez
Atesz12

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.01.15. 14:15

Ezt a James inkább mint Thiagot nem teljesen értem. Az egyik a játékosunk évek óta és talán ha a szűk 3 évet nézzük akkor az egyik legjobbja a csapatnak.

A másik hisztizik, nem is a mi játékosunk, elvágyódik és egyébként 1-2 hónapnál tovább nem játszott jól, mert vagy sérült volt vagy gyenge teljesítményt nyújtott, de ugyanezt zavarta le a Realnál is.

Jó játékos mind a kettő, de hozzáállásban ég és föld a két játékos. Szerintem Boateng nem klasszis játékos már vagy 2 éve, hiába van jó korban. Az ő helyére simán eltudnám képzelni Hernandezt. Hummels helyén már kevésbé, de a szélső kérdést egyre kevésbé értem. Van jelenleg 5 szélső amiből 2 idős távozik maradnak a fiatalok erre akarunk hozni egy még fiatalabbat és állítolag kínálgatjuk a 10-es mezt. Ha 5 szélsőt akarunk akkor abból 1 legyen már érett játékos, még Wernernek is jobban örülnék pedig ő nem is igazi szélső és akkor lehetne forgatni az embereket.
szabi90

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb