Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: procee » 2019.02.10. 13:21

pussybuvar írta:
procee írta:VKP-t mindenféleképpen kell igazolnunk, mert Martinez már nem a régi, s nincsen más alternatívánk. A nagy kérdés, hogy ki lenne megfelelő? :)

Ha német, akkor szerintem Weigl lenne a legalkalmasabb. Ill. nem tudom Can védekezése mennyire javult az évek során, akár őt is meg lehetne kísérelni "hazahozni", a legjobb korban van, és azért pár nagycsapatban már megállta a helyét, ahogyan a BuLi-ban is.

Egyébként Torreia-t és Gbamint dicsérik még nagyon sok helyről. Nem ismerem őket, nem sokszor láttam őket játszani, de lehet bennük potenciál. Esetleg Rice vagy Tousart jöhet még szóba, ha a fiatalok között keresgélünk. William Carvalho se rossz, de nála kicsit zavar, hogy eddig még nem jutott el komolyabb csapathoz, 26 évesen meg aligha fog már érdemben fejlődni.

Weigl lenne szerintem is a legjobb, azonban őt azért nem is írtam, mert ugye kijelentették, hogy a BVB a Bayernbe nem ad el játékost! :D
Ettől függetlenül a vezetőség helyében én rámennék a témára. ;)
procee

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2019.02.11. 15:35

A Barcelona leigazolta Luka Jovicot......csalodott vagyok mert megvoltam gyözödve hogy nalunk fog kikötni......
Nem baj mi csak igazoljunk az MLS-ből....
Nagyon levagyunk maradva a többi klubhoz kepest, senkit nem tudunk megszerezni.....jelenleg....
Remélem ez valtozik...
csuri004

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.02.12. 08:31

ez még csak sajtóhír. de ha tényleg lemaradunk róla, akkor jókora balfaszok vagyunk már megint. de ehhez lassan már kezdünk hozzászokni.

arról ne is beszéljünk, hogy biztos gombokért adták el...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: procee » 2019.02.12. 13:05

Ezért is írtam múltkor, hogy már nem kapom fel a fejem olyan hírekre, hogy valaki iránt érdeklődünk. Ugyanis hiába az érdeklődés, vagy maga a klub sem gondolja komolyan, vagy egyszerűen Brazzo ennyire töketlen, hozzá nem értő, de az eredmény lassan 90 százalékban ugyanaz, ránk sem hederít az a játékos, vagy ha játékos igen, a klubjával meg sem próbálkoztunk tárgyalni, mert pénzt kérnek érte...
Ez számomra elég szomorú. Szóval igazából nem is áltatom magam, meg nem fogok mérgelődni, ha valaki nem jön hozzánk pedig "akartuk"... Ilyenekkel ugyanis már tele a padlás, a valóság pedig az amit látunk. Sikerült az MLS-ből igazolni és ennyi. Na jó, persze Pavard majd jön nyáron, azonban ezt is úgy jelentettük be, hogy a Stuttgarti vezetőség maga semmit nem tud róla. Nekem ez nagyon nem tetszik... Lejáratjuk magunkat.

Minden esetre, Werner és Brandt még itt vannak nekünk, mint elérhető játékosok, a remény hal meg utoljára....
procee

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.02.12. 17:30

Az senkit ne zavarjon, hogy pl. Goretzka-nál pont fordítva történt, a Barca elől happoltuk el. Meg annyira bírom, hogy Jovic, miután elkelt, hirtelen úgy van beállítva, mint valami félisten. Még pár nap, és már ő lesz a világ legjobb csatára. Lemaradtunk róla, hát mi vagyunk a világ balf@sz@i, mintha legalábbis egy Dybala, Hazard vagy Reus váltana csapatot "gombokért".

Bezzeg, ha leigazoltuk volna, akkor meg jönne a rinyálás, hogy klasszis helyett csak egy középszerű BuLi játékost hoztunk, akinek van egy kiemelkedő idénye, de amúgy csak egy fiatal tehetség.
Arról sem kellene megfeledkezni,hogy ha vki tényleg akkora tehetséges, akkor a fél világ rögtön sorban áll érte. Ugyan miért akarna pont hozzánk jönni? Miért lenne a vezetőség feltétlenül hülye, ha máshova igazol? Azt el sem lehet képzelni, hogy vki mondjuk szívesebben igazol egy Barca-ba, Real-ba, City-be?

Halkan tenném hozzá, hogy Coman, Kimmich vagy Sánches nagyobb reménységek voltak anno, mint Jovic. Pavard is esélyesen az, Süle is az volt. A szerb kb. Gnabry-szint, nyilván más poszton játszik, de olyasmi kaliber. Nem 1 ,nem 2 ilyen játékos szaladgál a pályákon, de akármelyiket nem mi vesszük meg, bohócok vagyunk.
Persze megint az lesz, hogy ha beválik a katalánoknál, akkor mi vagyunk a világ barmai, bezzeg ha megbukik, akkor meg jótékonyan elfelejtjük, hogy nem szálltunk be érte a licitbe feleslegesen.

Amúgy a Hodson-Odoi témában is ez volt. Fosok vagyunk, hogy nem igazoljuk le olcsón, ami persze pont nem rajtunk múlik, mert ha a klubja nem akarja elengedni, akkor mindegy mit csinálunk. Ő elvileg jönni akart volna, a Chelsea nem engedi el.
De akkor is dilettáns a vezetőség, ha nem ad érte 60-70 millát, elvégre annyiért csak eladnák. Gondolom mindenki boldog lenne, ha ilyen összegeket adnánk ki nevesincs, nullkilométeres spílerekért, csak mert tehetségesek.
Aztán a legnagyobb vicc az volt, amikor a Schalke leigazolt jóval kevesebbért egy tök másik fiatal játékost, aztán felmerült, hogy mekkora ökrök vagyunk, hogy még a S04 is jobban igazol. Elvégre minden fiatal tehetség ugyanannyit ér, a klubjaik is ugyanúgy üzletelnek.

Amúgy Davies-t se kéne előre ennyire leírni meg kiröhögni. Nyilván nem egy Neymar vagy Messi szintről indul és robbant be, de még bmi lehet belőle. Attól, hogy vki egy puding bajnokságból jött, még nem biztos, hogy maga is az.
Ő egy kanadai gyerek, az MLS-ben kapott lehetőséget, ott kimagaslóan teljesített, ennél többet nem tudott tenni. 18 évesen hol kellett volna játszania egy kanadainak? Onnan nem igazán van lehetőség arra, hogy rögtön egy BuLi-ban vagy PL-ben kapjon lehetőséget fiatalként.
Lehet, hogy egy újabb Usami vagy Dos Santos lesz, de legalább várjuk meg amíg bekövetkezik és utána gúnyolódjunk rajta. Na nem mintha egy Sánches vagy Götze jobb fogás lett volna, pedig mindenki értük rajongott, amikor megvettük őket, mégse váltak be.
Más meg igen, ilyen az élet. Mint ahogy mindenki Sancho-val példálózik, így kell jól igazolni, miközben a másik 600 fiatal tehetségről szó nincs, akik megbuktak és eltűntek a süllyesztőben.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: procee » 2019.02.12. 19:05

Odoi témában nekem az volt fura, amekkora összegekről szó volt.
A nagyok között még az asztalon semmi, de már 40 milliók... Na az lett volna tré, ha ennyiért leigazoljuk... Daviesről pedig egy szóval nem mondtam, hogy leírtam. Simán túlszárnyalhatja még az előbb említett Odoi-t is!
Azonban Brazzo viselkedése sokszor mégjoban felkavarja a média által kavargatott bizonyos dolgot, s ez minden csak nem profizmus. Felmutatni meg egyelőre nem tud semmit, a kapkodáson és felelőtlen kinyilatkoztatásokon kívül. Ezáltal bárkiről is van szó, s ha még meg is szólal a témában a sportdirektorunk, még mindig hiteltelen számomra a dolog... Majd ha ténylegesen aláírta a papírt az új érkező, foglalkozom a dologgal, mert addig csak áltatás, altatás...

Ettől függetlenül a Werner/Brandt duo lehet a legjobb választás lenne számunkra.
procee

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.02.12. 21:35

Az a baj, hogy bármi történik, abból biztos, hogy sokan csak a negatívumokat látják meg. Ha igazolunk vkit, akkor miért pont őt, ha más máshová igazol, akkor őt kellett volna. Ha marad a csapatában, akkor is. Miért azt adjuk el, akit, miért annyiért stb.. A világ viszont nem ilyen egyszerű, az nem FIFA játék.
Én is imádnám, ha leigazolnánk Sanét, Brandtot, Hazard-t vagy korábban sokat emlegettem Reust is. Utóbbi viszont többször lenyilatkozta, hogy nem akar Münchenben játszani. A 'kusen legendásan szeret keresztbe tenni nekünk, hogy senkit ne tudjunk onnan igazolni. Sané pedig az egyik legerősebb angol csapat meghatározó játékosa. Ahogyan Hazard is, aki többször benyalt már a Realnak, eddig mégis maradt Londonban.
Lehet, sőt kell is próbálkozni, de azt is be kell látni, hogy nem mindenkinek a Bayern álmai klubja. Nem csak a klubvezetőkön múlik kiket hoznak ide. Megint egyre több topcsapat van, hol milyen tényezők vonzóbbak, komoly verseny van, nemcsak árban.

Vegyük végig milyen szempontokat nézünk egy-egy játékos vételénél/eladásánál:
- minőség (mennyire klasszis)
- kor
- nemzetiség
- sérülékenység
- BuLi tapasztalat
- nemzetközi tapasztalat
- topcsapat-tapasztalat
- ár
- kompatibilitás (mennyire illik a klubhoz)
- egyéni szimpátia

Ezek közül nyilván mindenkinek más a prioritás, kinek melyik mennyire számít. De az tuti, hogy itt nem lehet olyat húzni, ami mindenkinek minden szempontból megfelel. Sőt, olyat se lehet, ami minden szempontból rendben van. Vagy hát nyilván lehetne komoly tapasztalattal rendelkező fiatal klasszis németet hozni olcsón, de azért nemigen van ilyen.
Ehhez képest azért az elmúlt évekből Hummels, Kimmich, Süle, Ulreich, Goretzka, James, Coman, Gnabry igazolások szerintem kifejezetten rendben vannak. De Tolisso se volt rossz. Sőt, én azt mondanám, hogy Sánches leigazolása is nagy fegyvertény volt, arról már nem az igazolási politikánk tehet, hogy egyelőre nem vált be. És jön még Pavard és Arp is majd.

A játékosok meg az alábbi szempontokat nézik a lehetséges új klubjukkal kapcsolatosan:
- egyéni szimpátia
- történelem és hagyományok
- nyitó szerepkör (pl. alapember vagy kispadra sem fér oda)
- fizetés (és bónuszok)
- kompatibilitás (nemzetiség, csapattársak, edző, klubvezetés stb.)
- minőség (kupaesélyek, pl. középcsapat vagy BL-esélyes)
- poszt (van akinél kritikus lehet milyen pozícióban játszatnák)
- szerződéshossz
- jövőbeli kilátások (mennyire válhat fontosabb taggá, mennyit fejlődhet stb.)
- klubhűség (ez nyilván nem az új klubra vonatkozik, pont gátolja az eligazolást)

Látszik, hogy alapvetően elég jól állunk ezekkel. Nem is véletlen, hogy a korábban említett játékosokat le tudtuk igazolni, sokszor erős konkurencia mellett is, illetve a klasszisainkat is magas hatásfokkal tudjuk megtartani. Ugyanakkor nyilván nem fog mindenki a mi ajtónkon kopogtatni.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.02.12. 21:48

Teljesen egyetértek. Szerintem is rendben voltak az igazolásaink. Mondjuk ez a tél már nem, s Brazzo még nem tett le semmit az asztalra, csak pofára esést, de ez egy másik kérdés.

(Egyébként a BVB-fórumot követem, ott is rendre téma, hogy "milyen bénák" az igazolásokban...)
Racilaci

HozzászólásSzerző: procee » 2019.02.12. 22:22

Valóban végrehajtottunk nagy fogásokat, s épül az új generáció is szépen, nincs is ezzel baj. Sőt, nem dőlök a kardomba, ha nem sikerül megszereznünk egy tehetséget (főleg, ha nem is német...)

Érzésem szerint Brazzoval nem tudunk profin, gyorsan határozottan reagálni dolgokra. Ezért is nem illik itt ő a képbe, mert a kapkodás, kuszaság nem illik a következetes építkezésbe.

Ne Odoiért próbáljunk 40 misit kiadni, hanem akkor inkább építsük tovább a német vonalat. 40 misi környékén már a Lever is elkezdene velünk szóba állni, s szerintem Brandt is örömmel érkezne a barátai/társai (Goretzka, Gnabry) mellé Münchenbe, amely sportszakmai szempontból is mindenféleképpen előrelépés számára. Ez csak egy példa.
procee

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.02.12. 23:16

procee írta:Valóban végrehajtottunk nagy fogásokat, s épül az új generáció is szépen, nincs is ezzel baj. Sőt, nem dőlök a kardomba, ha nem sikerül megszereznünk egy tehetséget (főleg, ha nem is német...)

Érzésem szerint Brazzoval nem tudunk profin, gyorsan határozottan reagálni dolgokra. Ezért is nem illik itt ő a képbe, mert a kapkodás, kuszaság nem illik a következetes építkezésbe.

Ne Odoiért próbáljunk 40 misit kiadni, hanem akkor inkább építsük tovább a német vonalat. 40 misi környékén már a Lever is elkezdene velünk szóba állni, s szerintem Brandt is örömmel érkezne a barátai/társai (Goretzka, Gnabry) mellé Münchenbe, amely sportszakmai szempontból is mindenféleképpen előrelépés számára. Ez csak egy példa.

Csak Brandt nekünk nem jelentene előrelépés sportszakmai szempontból, semmivel nem jár előrébb mint Coman vagy Gnabry akikkel kapcsolatban folyamatos a kételkedés. Brandt, Coman vagy Gnabry helyett lehetett volna érdekes vagy ha nem jön Davies. Az idei szezonban is rosszabb az általános osztályzata mint Gnabrynak de még Hazardnál vagy Rebicnél is és tudom 20 éves a srác de 2 éve alig fejlődik. Ide mostmár egy tapasztalt 25-30 közötti ember kell aki mutatja az utat előre, egyedül Wernert nem sajnálnám mert ő tudna játszani Lewandowski helyén is.

Brandt vonal az ugyanaz lenne mint a Pépé,Lozano és hasonlók.
szabi90

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb