Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.04.12. 10:38

Thommeyy írta:
szabi90 írta:Én amúgy James-t megvenném és tovább adnám, ne a Real csináljon belőle üzletet.

Most a pletykák egyébként Pépéről,Wernerről, Ziyechről és Jovicról szólnak.

Hát ebből a sorból egyértelműen Wernert venném.

Miért Wernert? Szerintem messze nem olyan jó, mint amilyennek pár szezonnal ezelőtt tűnt. Emellett pedig nem is illene bele a játékunkba. Werner tulajdonképpen egy Poldi 2.0 lenne nálunk, egyszerűen nem illik a rendszerbe. Mindezek ellenére, nagy valószínűséggel őt el fogják hozni.

Pépé szerintem jelenleg a legjobb döntés lenne. Ballábas, gólerős jobbszélső. A Robben utáni űrt úgy hiszem be tudná tölteni. És csak zárójelben megjegyzem EGYSZER SEM volt sérült a mostani és az előző szezonban. Ebbe az atomsérülékeny Bayernbe nagyon kell olyan stabil ember, akivel meccsenként fixen lehet számolni. Igaz nyilvánvalóan megkérnék az árát.

Ziyech jó játékos, de nem tudom kell-e nekünk irányító.

Jovic pedig nagyon jó, viszont ameddig Lewa itt van nincs értelme másik befejezőcsatárt hozni, tekintve, hogy mindketten elsőszámúak akarnának lenni.

Pépé-vel nekem annyi a bajom, hogy a jobb oldalon játszik, ahol nekem Gnabry teljesítménye miatt szerintem megérdemli a kezdőséget.

Werner inkább a balon, ahol Coman rengeteget sérült, így bőven lenne játék ideje, ha meg egészséges Coman, ő tud Lewa helyett vagy mellett is játszani. Talán nem lenne akkora elégedetlenség.

Ziyech pedig jobb szélső, ő irányítóként nagyon ritkán vagy soha nem játszott.

Jovic pedig valóban jó, de Lewandowski nem fog úgy szerződést hosszabítani, hogy megvesszük.
szabi90

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2019.04.12. 19:05

szabi90 írta:
Pépé-vel nekem annyi a bajom, hogy a jobb oldalon játszik, ahol nekem Gnabry teljesítménye miatt szerintem megérdemli a kezdőséget.

Werner inkább a balon, ahol Coman rengeteget sérült, így bőven lenne játék ideje, ha meg egészséges Coman, ő tud Lewa helyett vagy mellett is játszani. Talán nem lenne akkora elégedetlenség.

Jovic pedig valóban jó, de Lewandowski nem fog úgy szerződést hosszabítani, hogy megvesszük.

Werner balos játszatása túlságosan vészmegoldás jellegű, persze tud ő ott, de maximum középszer szinten. Én inkább stabil embereket hoznék meghatározott posztra. Ezért is favorizálom Pépét. Nagyon sok problémát megoldana nekünk a következő években. Gnabryt átraknám balra, ami valójában az igazi pozíciója és Comannal együtt vihetnék azt az oldalt. Mivel mindketten nagyon sérülékenyek, így biztosan jutna mindkettőjüknek lehetőség bőven. Kicsit amolyan versenyeztetés jellegű lehetne a dolog, amivel a jövő szempontjából a csapat csak jól járhat. A jobb oldalt pedig Pépé és Davies vinné, ami szerintem szintén egy jó párosítás. Mindenki a fő posztján játszana és a keret is sérülésállóbb lenne. Potenciális elsőszámú csatárra ebben a rendszerben nincs szükségünk, amíg Lewa itt van. Werner meg cserének biztosan nem jönne. Egyetlen esetben látom értelmét, mégpedig ha rendszerszinten átállunk kétcsatáros felállásra pl 4-4-2-re. Viszont akkor még nincs szükségünk annyi és olyan jellegű középpályásra, mint most.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.04.21. 12:29

Thommeyy írta:
szabi90 írta:

Werner balos játszatása túlságosan vészmegoldás jellegű, persze tud ő ott, de maximum középszer szinten. Én inkább stabil embereket hoznék meghatározott posztra. Ezért is favorizálom Pépét. Nagyon sok problémát megoldana nekünk a következő években. Gnabryt átraknám balra, ami valójában az igazi pozíciója és Comannal együtt vihetnék azt az oldalt. Mivel mindketten nagyon sérülékenyek, így biztosan jutna mindkettőjüknek lehetőség bőven. Kicsit amolyan versenyeztetés jellegű lehetne a dolog, amivel a jövő szempontjából a csapat csak jól járhat. A jobb oldalt pedig Pépé és Davies vinné, ami szerintem szintén egy jó párosítás. Mindenki a fő posztján játszana és a keret is sérülésállóbb lenne. Potenciális elsőszámú csatárra ebben a rendszerben nincs szükségünk, amíg Lewa itt van. Werner meg cserének biztosan nem jönne. Egyetlen esetben látom értelmét, mégpedig ha rendszerszinten átállunk kétcsatáros felállásra pl 4-4-2-re. Viszont akkor még nincs szükségünk annyi és olyan jellegű középpályásra, mint most.

Szerintem túl jó ahhoz Gnabry a jobbon hogy csak úgy áttegyük, illetve azért idén nem valami sérülékeny talán 5 meccset hagyott ki és az ne felejtsük hogy Wernernél 40 millióról írnak Pépénél 80-ról, de közben már volt hír itt Neres,Sané,Ziyech,Dybala,Chiesa, Bergwijn. Szóval kíváncsi leszek. Chiesa még kevés és talán Ziyech is öreg már, de a többiben van potenciál bőven.
szabi90

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.04.21. 12:31

Azért a távozók névsora is kezd kialakulni. Rafinha,Robben,Ribery,Boateng,Sanchez és mivel folyamatosan összehoznak minket fiatal támadóközéppályásokkal én úgy gondolom James sem marad. Úgy látom mozgékonyabb embert keresünk. Kicsit hasonlót mint Müller.
szabi90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.22. 17:18

Boatenget nagyon nem kéne eladni, de én Sánches-t is sokkal inkább kölcsönadnám egy BuLi csapathoz. Piszkosul fiatal még, és ha csak feleannyi potenciál van benne, mint amit anno belelátott a világ, akkor még egy nagyon jó kis játékos válhat belőle. Ne felejtsük el, hogy ez annyiból is fontos lehetne, hogy ha hozzánk abszolút nem is passzol és itt nem tud teljesíteni, akkor is magasabb áron tudjuk értékesíteni, ha szintre hozza magát, mint most.

Én az ilyen Pepe, Bergwijn, Ziyech, Neres, Hudson-Odoi szintű játékosokért tuti nem fizetnék 50-nél többet, de inkább még annyit se. Most komolyan, az elmúlt évekből van olyan topcsapat, ahol az ilyen igazolások közül csak egy is jól sült volna el? Lehet pl. Vinicius bevált volna a Realnál, de ő meg kidőlt, ahogy Dembelé a Barcánál is. Nálunk is hasonlóan járt Coman.
És ez a másik ellenérv, hogy mi is mindig csak befürdünk az ilyen nagy fiatal támadóbb tehetségekkel. Elég csak a Götze, Shaqiri, Sánches vonalra gondolni. Nem hiszem, hogy pl. egy Pepe húzna ki minket a csávából, tök felesleges érte 80 millákat kiadni. Volt 1-2 jobb szezonja egy röhejes bajnokságban. Akkor már inkább építsük be Davies-t, és simán lehet, hogy pár hónap alatt megüti Pepe vagy Bergwijn szintjét.
Ha nem akarunk überklasszist hozni, akkor stabilabban válogathatunk a BuLi-ból. Itt van Sancho, Brandt, Bailey, Werner, Hazard, közülük tuti jönne valaki olcsóbban, minőségben viszont aligha gyengébbek, ellenben bizonyítottak a bajnokságban.
Ha meg nagyot akarunk robbantani, akkor a minimumszint Sané. Na érte azt mondom megérné kiadni ~100 millát. Vagy Griezmann, Dybala, Son, Mbappé, Hazard stb.. Persze nyilván az is kérdés akarnának-e jönni, ill. eladnák-e őket. Nyilván Grizi, Hazard vagy Mbappé kizárt, de most csak a neveket dobtam be, hogy kik ütik meg a mércét, akikért érdemes rohadt sokat kiadni.

Őszintén szólva nem örülök neki, hogy James-ért sajnáljuk a 40-et, közben Lucasért kiadtunk 80-at, meg ilyen Pepékkel és Odoi-okkal boronálnak össze. Felőlem mehet James, de akkor jöjjön Havertz vagy Werner. Fiatal német klasszis, ne valami másik ligából idehozott épp felkapott másik nemzetiségű "wannabe" "sztár".
Ha James-t kivesszük a képletből, akkor nem marad klasszikus irányítónk, szóval lehet érdemes elfelejteni azt az irányt. Itt van Müller, akivel egy Werner tökéletes megoldás lehet. Werner és Müller is tud a csatár mögött vagy mellett játszani. Lewa sem csak egy ügyetlen centerbólya csatár, szóval jól ellenne Timoval vagy ugye Thomas-szal. Mellette pedig a lengyel tehermentesítésére is remek lenne, hiszen Müller egyedül kevés előre, viszont egy Müller-Werner duó már simán működhet.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.04.22. 22:50

pussybuvar írta:Boatenget nagyon nem kéne eladni, de én Sánches-t is sokkal inkább kölcsönadnám egy BuLi csapathoz. Piszkosul fiatal még, és ha csak feleannyi potenciál van benne, mint amit anno belelátott a világ, akkor még egy nagyon jó kis játékos válhat belőle. Ne felejtsük el, hogy ez annyiból is fontos lehetne, hogy ha hozzánk abszolút nem is passzol és itt nem tud teljesíteni, akkor is magasabb áron tudjuk értékesíteni, ha szintre hozza magát, mint most.

Én az ilyen Pepe, Bergwijn, Ziyech, Neres, Hudson-Odoi szintű játékosokért tuti nem fizetnék 50-nél többet, de inkább még annyit se. Most komolyan, az elmúlt évekből van olyan topcsapat, ahol az ilyen igazolások közül csak egy is jól sült volna el? Lehet pl. Vinicius bevált volna a Realnál, de ő meg kidőlt, ahogy Dembelé a Barcánál is. Nálunk is hasonlóan járt Coman.
És ez a másik ellenérv, hogy mi is mindig csak befürdünk az ilyen nagy fiatal támadóbb tehetségekkel. Elég csak a Götze, Shaqiri, Sánches vonalra gondolni. Nem hiszem, hogy pl. egy Pepe húzna ki minket a csávából, tök felesleges érte 80 millákat kiadni. Volt 1-2 jobb szezonja egy röhejes bajnokságban. Akkor már inkább építsük be Davies-t, és simán lehet, hogy pár hónap alatt megüti Pepe vagy Bergwijn szintjét.
Ha nem akarunk überklasszist hozni, akkor stabilabban válogathatunk a BuLi-ból. Itt van Sancho, Brandt, Bailey, Werner, Hazard, közülük tuti jönne valaki olcsóbban, minőségben viszont aligha gyengébbek, ellenben bizonyítottak a bajnokságban.
Ha meg nagyot akarunk robbantani, akkor a minimumszint Sané. Na érte azt mondom megérné kiadni ~100 millát. Vagy Griezmann, Dybala, Son, Mbappé, Hazard stb.. Persze nyilván az is kérdés akarnának-e jönni, ill. eladnák-e őket. Nyilván Grizi, Hazard vagy Mbappé kizárt, de most csak a neveket dobtam be, hogy kik ütik meg a mércét, akikért érdemes rohadt sokat kiadni.

Őszintén szólva nem örülök neki, hogy James-ért sajnáljuk a 40-et, közben Lucasért kiadtunk 80-at, meg ilyen Pepékkel és Odoi-okkal boronálnak össze. Felőlem mehet James, de akkor jöjjön Havertz vagy Werner. Fiatal német klasszis, ne valami másik ligából idehozott épp felkapott másik nemzetiségű "wannabe" "sztár".
Ha James-t kivesszük a képletből, akkor nem marad klasszikus irányítónk, szóval lehet érdemes elfelejteni azt az irányt. Itt van Müller, akivel egy Werner tökéletes megoldás lehet. Werner és Müller is tud a csatár mögött vagy mellett játszani. Lewa sem csak egy ügyetlen centerbólya csatár, szóval jól ellenne Timoval vagy ugye Thomas-szal. Mellette pedig a lengyel tehermentesítésére is remek lenne, hiszen Müller egyedül kevés előre, viszont egy Müller-Werner duó már simán működhet.

Nem ertem h miért ragaszkodsz foggal körömmel Boa-hoz hiszen a 2016os EB óta lejtmenetben van és borzasztó sok hibát vét. Alaírom szó nélkül tűri a padot de ő csak Uli gőgje és a "Német egyensúly" miatt maradt a csapatban. Nincs már meg benne szaz éhség mint korábban.
dani15

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.23. 07:18

Azért, mert remek korban van, rengeteg tapasztalattal, német és évek óta a Bayern tagja. Ha vannak is fura allűrjei, de alapvetően nem lázad, ül a padon, ha kell, beszáll és nem lóg ki a csapatból. Emellett jól lát a pályán, próbál bekapcsolódni a játékba is, hosszú indításokat adni.
Lehet bírálni és szidni, de nem tudom mennyivel találnánk nála jobbat. Süle vagy Hummels tán nem hibáznak? Más csapatok belsővédői nem hibáznak? Pavard vagy Lucas nem fognak hibázni? Találunk olyan képességű és rutinú védőt, aki tűri a padot és jól be tud szállni, ha kell?

Nem tenném ki a csapatból amiatt, mert jön pár új játékos, aki még semmit nem tett itt le az asztalra. Halkan tenném hozzá, hogy Pavard vezérletével nem épp remekel a Stuttgart védelme. Nyilván egy fecske nem csinál nyarat, de valahol elég aggasztó a dolog. Ha egy világklasszis van a védelemben, akkor nem szabadna a kiesés elől menekülni, a legtöbb kapott góllal a bajnokságban...
Lucas meg egyrészt súlyosan sérült, másrészt az AtMa-ban sem volt kirobbanthatatlan alapember. Szóval nem Varane, Ramos, van Dijk stb. szintű játékosok jönnek, akiknél azt mondanám, hogy na igen, őket be kell tenni. Egyébként ők sem hibátlanok.

Úgy gondolom, hogy ha egy Lucas vagy Pavard nem Boa mellé, hanem Boa helyett érkezik, akkor ezzel az "1-1 cserével" semmivel nem vagyunk beljebb, minimálisan léphetünk előre. Nyilván 2 francia jön, ami így komoly erősítés, de nem gondolom, hogy Boát kéne kirakni emiatt. Igazából senkit.
A 2 francia jöjjön alapvetően a szélek fedezésére, ha nagyon kell, be tudnak szállni középen, elvégre ott sem voltunk meg stabilan létszámban. De szerintem simán elbírja a keret, hogy a Süle-Hummels-Boa trió mellett legyen még itt 4 védő.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.23. 08:13

Nem tudjuk mit terveznek Boa előbb fogja tudni mint mi és ha ő akar menni akkor viszont szakítani kell rajta. Őt én se tenném ki, de szerintem nem lesz kezdő és ő ezt nem fogja bevállalni, de hatha:)

Update :

Boa párharc mutatója 1.5 per meccs értékelés 6.87
Pavard ugyan ez 2.8 per meccs (400 több perc) és 6.69 (gyenge csapatban látszik hogy hajt)
Atesz12

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.04.23. 12:47

pussybuvar írta:Azért, mert remek korban van, rengeteg tapasztalattal, német és évek óta a Bayern tagja. Ha vannak is fura allűrjei, de alapvetően nem lázad, ül a padon, ha kell, beszáll és nem lóg ki a csapatból. Emellett jól lát a pályán, próbál bekapcsolódni a játékba is, hosszú indításokat adni.
Lehet bírálni és szidni, de nem tudom mennyivel találnánk nála jobbat. Süle vagy Hummels tán nem hibáznak? Más csapatok belsővédői nem hibáznak? Pavard vagy Lucas nem fognak hibázni? Találunk olyan képességű és rutinú védőt, aki tűri a padot és jól be tud szállni, ha kell?

Nem tenném ki a csapatból amiatt, mert jön pár új játékos, aki még semmit nem tett itt le az asztalra. Halkan tenném hozzá, hogy Pavard vezérletével nem épp remekel a Stuttgart védelme. Nyilván egy fecske nem csinál nyarat, de valahol elég aggasztó a dolog. Ha egy világklasszis van a védelemben, akkor nem szabadna a kiesés elől menekülni, a legtöbb kapott góllal a bajnokságban...
Lucas meg egyrészt súlyosan sérült, másrészt az AtMa-ban sem volt kirobbanthatatlan alapember. Szóval nem Varane, Ramos, van Dijk stb. szintű játékosok jönnek, akiknél azt mondanám, hogy na igen, őket be kell tenni. Egyébként ők sem hibátlanok.

Úgy gondolom, hogy ha egy Lucas vagy Pavard nem Boa mellé, hanem Boa helyett érkezik, akkor ezzel az "1-1 cserével" semmivel nem vagyunk beljebb, minimálisan léphetünk előre. Nyilván 2 francia jön, ami így komoly erősítés, de nem gondolom, hogy Boát kéne kirakni emiatt. Igazából senkit.
A 2 francia jöjjön alapvetően a szélek fedezésére, ha nagyon kell, be tudnak szállni középen, elvégre ott sem voltunk meg stabilan létszámban. De szerintem simán elbírja a keret, hogy a Süle-Hummels-Boa trió mellett legyen még itt 4 védő.

Rengeteg a tapasztalta, jó korban van. Csak évek óta gyenge, gyengébb mint Hummels és gyengébb mint Süle. 2 éve hajtogatja hogy ő más csapatba menne és jön két olyan fiatal akiben benne van a potenciál hogy Boa régi szintjén játszon. A jelenlegi hibáival a sor végén lenne. Az hogy német az pedig örökké nem menti meg és nem is támad fel úgy mint Müller és igen próbálkozik hosszú labdákkal, csak nagyon rég volt hogy az sikeres volt. Az is mindent elmond hogy kiszorult a válogatottból és a Bayernből is.
szabi90

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2019.04.24. 15:38

Ez az Odoi is sérült, Hernandest is sérülten vettük meg. Mit akarunk, hát így is porcelán lábúak a játékosaink és erre vesszük az alapból sérülteket sorra.
Kozi31

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb