Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.06.11. 14:07

Nem a védő kevés, hanem az összetételük nem jó.

Láttuk, mire mentünk a rotálással, ugyanakkor meg a padra venni 120 millióért két játékost, kicsit luxusnak tűnik. Ha viszont nem a padra kerül a két újonnan jött, akkor Hummels és Alaba is simán elgondolkodhat azon, hogy mikor nagyobb kockázat lépni: most vagy egy év múlva. Boa példáján okulva könnyen lehet, hogy legalább az egyikük úgy gondolkodik, jövőre nagyobb a kockázat, most meg ráadásul azon kívül, hogy ő a padra szorul, nem is körvonalazódik semmi komoly.

És ha így lesz, akkor a védelmet illetően nem nézünk ki jobban, mint amikor még nem költöttük rá a büdzsé felét... - úgy, hogy messze nem a védelmünkkel volt a legtöbb baj.

(Nekem egyébként Pavard és Hernandez is tetszik, de nem hiszek abban, hogy célszerű őket hosszan padoztatni, illetve a Bayern jellemzően nem is szokta, illetve nem is tudja vitamentesen padoztatni az ilyen játékosait.)

Davies egyelőre egy lutri, s azért ne feledjük, hogy Gnabry se egy klasszis játékos, még akkor sem, ha mostanában ki is jött neki a lépés.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.06.12. 21:16

Annyira körbe van udvarolva Sané hogy ha nem jön az ciki lesz és gáz....
Atesz12

HozzászólásSzerző: procee » 2019.06.12. 22:16

Boscolahm írta:Sziasztok!

Többen írtátok, hogy eddig jónak találjátok a Bayern átigazolási politikáját. Én a másik oldalon állok ;)
Uli azt ígérte, hogy rengeteg zsozsettát költenek el spílerek megvásárlására. Pedzegetett 200 millát. Nem akarom bántani szegényt, de alsó hangon ennyit már mindenki elkölt, aki nemzetközi szinten el akar valamit érni, kis túlzással az Újpest is. Főleg csak úgy költünk ennyit, hogy a „nagy spórolás” jegyében, tavaly egyetlen egy fityinget sem vertünk el, mert idén kirukkolunk valami nagy dobással. Hát az eddig elmarad.
Igaz vettük Arp-ot, 35-ért Pavardot, ami ár érték arányban még jónak is tűnik, és Lucas-t… 80 –ért. Pool Virgil Van Dijket vette 70-75 körül és Ő a teljes szezont végig tolta és jelenleg benne van Európa legjobb top egy védői között ;) Mi 80-at úgy adtunk ki egy védőre, hogy az teljesen üveglábú…
Ha Boatenget lepattintják, ami több mint valószínű, akkor ugyan úgy, mint a tavalyi évben hat, azaz 6 db. védővel vágunk neki a szezonnak… Úgy hogy ebből egy ultra mega giga sérülékeny. Azért ez több mint aggasztó. Fog itt még Tolisso és Goretzka védőt játszani…
Szélső támadónk meg van kettő a keretben. Ide érkezne még Sane, ami még több, mint kérdéses, persze gondolom, ha őt nem sikerülne leigazolni, lenne más alternatíva. De akkor is még csak három szélső támadónk lenne. Az még mindig édes kevés. Persze Müllert is ki lehet ide tolni… de szerintem neki nem ez az igazi „élettere”…
Ha Lewa megsérülne egy Pool vagy Real elleni derbin, akkor ki lenne a helyettese? Arp vagy Müller? Alaba esetleg felmehetne bal összekötőbe olykor olykor? Kimmich be a középpályára néha? Hogy a helyükön is tudjanak játszani más sztárok védőként. Müller alternatívja esetleg, Thiago előrelépne? De kb. Őt meg csak Kimmich tudná helyettesíteni a labdakihozatalokban. Ha Javi megsérül, ami több mint benne van a pakliban, akkor Tolisso vagy Goretka fog „rombolni”? … Annyi megválaszolatlan kérdés van és eddig a keret összeállítása szerintem nem jó úton jár. Belső középpályás sor meg lerágott csont a téma, ott meg kész tömegnyomor van, Javi, Tolisso, Goretzka, Sanchez, Thiago, esetleg Müller…
Szerintem mindannyian játszottunk már focis játékkal manager-el vagy FIFA-val vagy PES-el stb. És abban biztos vagyok, hogy egy dologban mindenki ugyan arra törekedett. Egy posztra legalább két játékosom legyen, de nagyon több sem, esetleg egy vagy kettő univerzális játékos, aki több poszton is bevethető. És nem kell a „második sornak” world class spílereknek lennie, de az sem baj, ha ott is akad egy kettő. Mostani igazolási szisztémánk (a tavalyit is ide számítom), kicsit átgondolatlannak érzem, mintha csak úgy vásárolgatnánk játékosokat, ha már, Ő jó, akkor jöjjön. Kicsit, mint régen a Real. Tavaly úgy, hogy nem költöttünk egy árva fityinget sem, így kevésnek érzem eddig az idei erősítést, ahhoz képest, amekorra csinnadrattával beharangozták, hogy mega giga igazolások lesznek várhatóak… Persze messze még a vége, még nyitva a „piac…”

S még a kiemelt részhez ha hozzátesszük azt a tényt, hogy távozott Robben, Ribery, James, (no meg Rafinha is) s Boateng is menni fog... Mennyiségben sem kevés, de ami komoly az az, hogy iszonyatosan durva minőséget kell pótolnunk! Egy db Sané-val vagy Carrascoval még mindig nem leszünk majd beljebb... Együtt a kettővel(vagy Wernerrel, Havertzel, Draxlerrel), megspékelve Rodrival esetleg, már más lenne. Ja, de az sokba kerül... Ugye? Egy év spórolás s egy amolyan beáldozott szezon után, mikor legendák, világklasszisok távoznak, nekem ne jöjjenek itt a pénzzel, meg a csak 200 millió van stb...
procee

HozzászólásSzerző: P25_B » 2019.06.13. 01:21

Megértem, hogy nem vagy elégedett az átigazolási politikával, magam sem...., de egy dolgot ne felejtsünk. A Bayern-nek nem önti a pénzt egyik bank és milliárdos sem, így nagy összegű bevásárlást, ne haragudj, de valótlanság elvárni, ugyanis minden egyes eurocentet meg kellett szerezni és beosztani. Ha elkezdenénk vásárolgatni, mondjuk 200 millióra és nem jön össze (ami simán benne van bármikor), akkor a kora 2000-es évek Dortmundjának az útját bejárhatnánk és akkor lenne sírás.
Nekem csak az fáj, hogy lehetett volna az eddig elköltött összeget sokkal de sokkal okosabban beosztani és megfelelő játékosokat vásárolni.
Továbbá ne legyünk már kishitűek, a mai pénzes világfociban egy bajnoki/kupa kettős és negyed/nyolcaddöntős szereplés a BL-ben bőven jó eredmény. Ha többet akarunk, akkor annak durva ára van...nagyon durva...és az már nem Bayern költségvetési szint.
P25_B

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.06.13. 12:05

A real már megvette Hazardot, Jovicot és most Mendyt, a Barca megveszi Griezmannt ( meg még ki tudja kiket ) mi meg mit csinálunk? veszünk egy üveglábú védőt, ahelyett hogy lecsaptunk volna De Ligtre, meg veszünk majd egy Carrascot kínából. hát ha ez van a "sosem látott költekezés" évében, akkor mire számíthatunk az ezt követő "sima" években?
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.06.13. 14:57

Sziasztok!

Isten igazából Uli azt mondogatja, hangoztatja mindig, hogy mi az elit vagyunk, a top háromban vagyunk, a Real és a Barca szintjén vagyunk. Na most a Real esetében igazat mondott, mind a ketten ugyan ott búcsúztunk a BL-ből ;) Csak míg többek között ez a két óriás (is) 100 millió eurókat költögetnek játékosokra, addig mi csak „nézelődünk.” Isten igazából nincs is azzal baj, ha nem ad sok ki pénzt, csak akkor minek hangoztatja, hogy mi vagyunk az elit, top három elit tagja, és most mega giga vásárlás jön… Akkor mondja csak, hogy gyerekek pár évig, nem cél a BL, mert nincs zsé és így nem vagyunk versenyképesek… Cél csak a Bundásliga és a német kupa…

Nem tudom eldönteni, hogy a vezetőink „készültek” e az átigazolásra még tavaly vagyis készíthettek e közép- vagy hosszú távú tervet. Olyan mintha igen is meg nem is. Tudták már, hogy kik fognak dobbantani a klubtól, erre még esetlegesen rájöhet Boa esete persze. Valamelyest tettek már „megelőző” intézkedéseket pl.: Pavard. Esetleg még Lucas. Aztán itt meg is álltunk. Értem, hogy valószínűleg Sane hirtelen jött be a képbe, és most áll a történet, hogy jön e vagy sem, mert addig nem mennek rá a kettes számú harcos megvásárlására, amíg Sane ügy nem rendeződik. De miért nem? Ha Sane jön, akkor is csak három szélsőnk van és abból is Coman elég sérülékeny… Meg ettől még vehetnénk védőket stb. Egy évünk volt felkészülni a „nagy bevásárlásra” de eddig nem sok minden történt…
Remélem azért mert az utánpótlásból akarnak erősíteni …
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.06.13. 18:40

procee írta:
Boscolahm írta:Sziasztok!

Többen írtátok, hogy eddig jónak találjátok a Bayern átigazolási politikáját. Én a másik oldalon állok ;)
Uli azt ígérte, hogy rengeteg zsozsettát költenek el spílerek megvásárlására. Pedzegetett 200 millát. Nem akarom bántani szegényt, de alsó hangon ennyit már mindenki elkölt, aki nemzetközi szinten el akar valamit érni, kis túlzással az Újpest is. Főleg csak úgy költünk ennyit, hogy a „nagy spórolás” jegyében, tavaly egyetlen egy fityinget sem vertünk el, mert idén kirukkolunk valami nagy dobással. Hát az eddig elmarad.
Igaz vettük Arp-ot, 35-ért Pavardot, ami ár érték arányban még jónak is tűnik, és Lucas-t… 80 –ért. Pool Virgil Van Dijket vette 70-75 körül és Ő a teljes szezont végig tolta és jelenleg benne van Európa legjobb top egy védői között ;) Mi 80-at úgy adtunk ki egy védőre, hogy az teljesen üveglábú…
Ha Boatenget lepattintják, ami több mint valószínű, akkor ugyan úgy, mint a tavalyi évben hat, azaz 6 db. védővel vágunk neki a szezonnak… Úgy hogy ebből egy ultra mega giga sérülékeny. Azért ez több mint aggasztó. Fog itt még Tolisso és Goretzka védőt játszani…
Szélső támadónk meg van kettő a keretben. Ide érkezne még Sane, ami még több, mint kérdéses, persze gondolom, ha őt nem sikerülne leigazolni, lenne más alternatíva. De akkor is még csak három szélső támadónk lenne. Az még mindig édes kevés. Persze Müllert is ki lehet ide tolni… de szerintem neki nem ez az igazi „élettere”…
Ha Lewa megsérülne egy Pool vagy Real elleni derbin, akkor ki lenne a helyettese? Arp vagy Müller? Alaba esetleg felmehetne bal összekötőbe olykor olykor? Kimmich be a középpályára néha? Hogy a helyükön is tudjanak játszani más sztárok védőként. Müller alternatívja esetleg, Thiago előrelépne? De kb. Őt meg csak Kimmich tudná helyettesíteni a labdakihozatalokban. Ha Javi megsérül, ami több mint benne van a pakliban, akkor Tolisso vagy Goretka fog „rombolni”? … Annyi megválaszolatlan kérdés van és eddig a keret összeállítása szerintem nem jó úton jár. Belső középpályás sor meg lerágott csont a téma, ott meg kész tömegnyomor van, Javi, Tolisso, Goretzka, Sanchez, Thiago, esetleg Müller…
Szerintem mindannyian játszottunk már focis játékkal manager-el vagy FIFA-val vagy PES-el stb. És abban biztos vagyok, hogy egy dologban mindenki ugyan arra törekedett. Egy posztra legalább két játékosom legyen, de nagyon több sem, esetleg egy vagy kettő univerzális játékos, aki több poszton is bevethető. És nem kell a „második sornak” world class spílereknek lennie, de az sem baj, ha ott is akad egy kettő. Mostani igazolási szisztémánk (a tavalyit is ide számítom), kicsit átgondolatlannak érzem, mintha csak úgy vásárolgatnánk játékosokat, ha már, Ő jó, akkor jöjjön. Kicsit, mint régen a Real. Tavaly úgy, hogy nem költöttünk egy árva fityinget sem, így kevésnek érzem eddig az idei erősítést, ahhoz képest, amekorra csinnadrattával beharangozták, hogy mega giga igazolások lesznek várhatóak… Persze messze még a vége, még nyitva a „piac…”

S még a kiemelt részhez ha hozzátesszük azt a tényt, hogy távozott Robben, Ribery, James, (no meg Rafinha is) s Boateng is menni fog... Mennyiségben sem kevés, de ami komoly az az, hogy iszonyatosan durva minőséget kell pótolnunk! Egy db Sané-val vagy Carrascoval még mindig nem leszünk majd beljebb... Együtt a kettővel(vagy Wernerrel, Havertzel, Draxlerrel), megspékelve Rodrival esetleg, már más lenne. Ja, de az sokba kerül... Ugye? Egy év spórolás s egy amolyan beáldozott szezon után, mikor legendák, világklasszisok távoznak, nekem ne jöjjenek itt a pénzzel, meg a csak 200 millió van stb...

Boa nem volt formában helyette Hernandez nem gondolnám hogy iszonyatosan durva romlás. Rafi helyett Pavard min ugyan az a szint. Robberyt nem lehet pótolni ezt elvárni nem lehet 1-2 éven belül, de Sané jó irány abszolút ez nem kérdés.

James nem illet most ide pedig jó játékos de leragott csont a kp tumultus, oda jó Müller Goretzka vagy Thiago is pl.

Szóval Boa - Hernandez, Rafi - Pavard szerintem ok. James már nem fért be mások kapnak priot (most mindegy ki a jobb ez egy másik történet) Sané kell mellé egy Werner és jó az irány akkor, jövőre pedig ha idefér Havertz.

Emlékeztetőül utolsó Bundesliga rekord igazolasok Martinez 40 millió, Tolisso 41 millió, Hernandez 80 millió. Ilyen a liga és annak a pénzügyi lehetőségei, de nekem ez tetszik, ezért (is) nézem és nem mást.
Atesz12

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.06.13. 18:44

Véder Nagyúr írta:A real már megvette Hazardot, Jovicot és most Mendyt, a Barca megveszi Griezmannt ( meg még ki tudja kiket ) mi meg mit csinálunk? veszünk egy üveglábú védőt, ahelyett hogy lecsaptunk volna De Ligtre, meg veszünk majd egy Carrascot kínából. hát ha ez van a "sosem látott költekezés" évében, akkor mire számíthatunk az ezt követő "sima" években?

Azért várjuk ki a végét, de Ligt is csinált a tavasszal két tetmeccsen kapitális hibát (bl, nemzetek ligája). Jó a srác de azért nem kell hanyatt esni se tőle
Atesz12

HozzászólásSzerző: akos89 » 2019.06.13. 23:50

Legalább az átigazolási szezon végét várjuk már meg és akkor lehet igazán panaszkodni.

Az átigazolási politikánk ilyen volt meg ilyen is lesz , lehet fikázni. Ehhez képest az elmúlt 10 évben a BL-t ugyan ""csak"" egyszer nyertük meg de döntőztünk 3 alkalommal, kétszer fordult elő, hogy nem a későbbi győztes ejtette ki a Bayernt, ebből egyedül a 11-es Inter elleni búcsún van mit szégyellni. Kb. 8 éven keresztül top3nak tartották a csapatot és az hogy egynél többször nem sikerült nyerni inkább a kárunkra tévedő bírók, balszerencse, súlyos edzői hibák oka mintsem a kis pénzből épített kereté.

Most azt sem értem mit értünk a Robbery pótlason, mikor idén már olyan volt mintha itt sem lettek volna, 1-2 emlékezetes 10 perc vagy szép gól kivételével. Az eggyel korábbi szezon is véleményes, mert már akkor is 60 perceket bírtak és inkább erolkodtek. A korábbi klasszis parosukat meg nem lehet direktben pótolni, az egy korszak volt, elmúlt...

A másik, elhangzott hogy miért nem de Ligt, miért Hernandez. Mert utóbbi pl. hajlandó is volt, szeretett volna ide jönni?!
A pénzen kívül sok jatekosnak konkrét uticélja van.
Hazard csak a Real kedvéért volt hajlandó a Chelseat otthagyni. Jovic meg akar maradt is volna egy évet fejlődni, de hát neki is a Reál a szerelme és hát ugye hívták.. Griezmann Barca sztori kb ugyanez. De Ligt esetében is simán el tudom képzelni hogy nem lát fantáziát a Bayernben.

Egyebkent Carrasco sem lenne rossz. Sok Kínából visszatérő játékos vált be mostanában. Emlékszem pár éve sokszor pörgött itt a neve a topikban.

Szóval először érdemes kivárni a fejleményeket. Én meg azt is el tudom képzelni hogy két lépcsőben zajlik majd ez az építkezés. Tehát idén max Sane vagy Carrasco pl. Aztán Werner és Havetz jövőre érkezik.
akos89

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.06.14. 06:47

Én sem értem ezt a negatív hangulatot, pláne így az átigazolási szezon elején. Tán azt mondta volna Uli vagy bárki, hogy már júniusban elverünk 200 millát? Egyelőre én sem vagyok elégedett a jelen helyzettel, de jelenleg nincsenek meccsek, nem futnak versenyek, tehát totál mindegy milyen a keretünk. Érdemben az fog érdekelni, hogy majd augusztus végén hogy állunk.

Lucas vagy Pavard engem sem nyűgöz le különösebben, főképp azért, mert máshol lennének fontosabb lyukak. Ugyanakkor ők is fontos láncszemek lehetnek, hiszen évek óta tartó hiányosságot oldottunk meg. Rafinha egy személyben volt a bal és jobb szárny backupja.
Most Pavard és Lucas esetében úgy zárjuk le mindkét szélen a posztokat, hogy közben középen is bármikor be tudnak szállni, ha kell. Már csak jól kell használni őket és a védelem hosszú évekre stabil lehet.

Viszont De Ligt tipikusan az az eset, hogy "jaj de hülyék vagyunk, hogy nem jön, kiszúrják a szemünk másokkal" stb. blabla megy, miközben ha meg ő jön és pl. Lucas megy máshová, akkor ugyanígy lehetne nyomni ezt a dumát.
A két francia semmivel nem bizonyított eddig kevesebbet, nem tudom miért kell ilyen Pepe, Jovic meg De Ligt félék miatt kattogni, mintha legalább több éve stabil klasszisokról beszélnénk. A hollandus is nagyon felkapott, de eddig akárhány meccsen láttam, mindegyiken betlizett.
Arról nem is beszélve, hogy korábban már biztos volt, hogy a Barcába megy, aztán elalélt attól, hogy CR a Juvéba hívta, most meg úgy tűnik, hogy a PSG-be megy. De biztos csak rajtunk múlik, hogy nem vettük meg...

Sané helyett Carrasco ebben a formában nonszensz. Ugyanakkor, ha abból indulunk ki, hogy Sané mondjuk nem akar jönni, akkor muszáj mást hozni. Hazard, Brandt és Grizi kiesett, Wernert és Havertz-et idén még nem akarják elengedni. Mégis kinél kéne kilincselni?
Ha már ilyen Thauvin, Pepe, Hudson-Odoi stb. nevek merülnek fel, akkor megint ott tartunk, hogy Carrasco neve mindjárt jobban cseng. Ő amúgy nagy spíler volt, tavaly még a fél világ, beleértve ezt a fórumot is, őt akarta.
Annyiból fos a dolog, hogy nem tudom azóta mi van vele, a kínai bajnokság nagyon könnyű lufi. Egyrészt fizikálisan gondok lehetnek vele, másrészt a mentalitásáról sokat elárul, hogy egy AtMa után, noha több élcsapat is akarta, inkább elment haknizni. Bár ugye Ribéry is nagy vándormadár és bohóc volt, mielőtt leigazoltuk volna.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb