Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.17. 11:16

Ja, én nem arra gondoltam, hogy ne lett volna Neuhaus helyett a padon. Hanem arra, hogy Neuhaus-t teljesen felesleges lett volna megvennünk, mert nem játszott soha vkp-t. Igaz, hogy Cuisance is sokszor volt CM, de ő azért sokszor játszott korábban védekezőbb szerepkörben is. Egyébként fun fact: Roca sem vkp. eredetileg.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.17. 14:25

Kérdezték Lewa-t a Coutinho transzfer kapcsán és elejtett még 1 érdekes félmondatot, mely szerint fog még valami történni átigazolási fronton....
További érdkesség ebben a Coutinho dealben, hogy 120 millió a kivásárlási ára jövőre.

Szóval a teóriám: Werner fog még érkezni (állítólag megadnánk a 40 millió eur-t, amit a Lipcse kért, és tárgyaltunk a napokban a játékos ügynökével).

Sanét pedig nem hozzuk el most nyáron, hanem megnézzük, hogyan halad a felépülése (meg lehet a City nem nagyon akart engedni az árból), és B tervnek itt lesz Coutinho kivásárlási opciója

Azt nagyon nehezen hiszem el, hogy idén megvennénk Sanét 100 millió EUR körül, majd jövőre még Coutinho-t is 120-ért.
speziale

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.08.17. 15:20

speziale írta:Kérdezték Lewa-t a Coutinho transzfer kapcsán és elejtett még 1 érdekes félmondatot, mely szerint fog még valami történni átigazolási fronton....
További érdkesség ebben a Coutinho dealben, hogy 120 millió a kivásárlási ára jövőre.

Szóval a teóriám: Werner fog még érkezni (állítólag megadnánk a 40 millió eur-t, amit a Lipcse kért, és tárgyaltunk a napokban a játékos ügynökével).

Sanét pedig nem hozzuk el most nyáron, hanem megnézzük, hogyan halad a felépülése (meg lehet a City nem nagyon akart engedni az árból), és B tervnek itt lesz Coutinho kivásárlási opciója

Azt nagyon nehezen hiszem el, hogy idén megvennénk Sanét 100 millió EUR körül, majd jövőre még Coutinho-t is 120-ért.

Ezt mind szép és jó de még mindig kovac az edzőnk.....
dani15

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.17. 15:28

Coutinho-ért ez a 120 millás opció teljesen jó. Ha beválik annyira, hogy meg akarjuk venni, akkor ennyiért a mai piaci viszonyok mellett bőven megéri.

Szerintem ez és Sané ügye nemcsak egymással függ össze. Perisic is kölcsönbe érkezett, kérdés hogy válik be. Utóbbi ugyanúgy kérdés Davies kapcsán, ahogy az is, hogy végül védőként vagy előrébb számítunk-e rá. Közben van 2 nagy potenciállal bíró, de még fejlődni szükséges szélsőnk, akik viszont nagyon sérülékenyek. Ha még egy komolyabb krach beüt, főleg Comannál, akkor lehet oda a pályafutása.
Szóval a széleken jelenleg rengeteg a kérdőjel. Ha Werner jön, akkor az is egy kérdés lesz, hogy ő mennyire állja meg a helyét a széleken. Mindezektől összességében függhet Sané sorsa. Ha Coutinho beválik, de mondjuk a többi faktor nem áll össze, akkor simán lehet, hogy egyszerre vesszük meg őket Sanéval.

Ellenben lassan lehet el kéne gondolkodni azon is, kiket kéne kölcsönadni. Itt van ugye Früchtl, Mai, Davies, Sánches, Cruisance, Singh és Arp. Oké, Singh ellehet akár a 2. csapatban is, eredetileg is oda vették, bár állítólag eléggé kilóg onnan, pazarlás, ahogyan Mai-nak is kéne már a szintlépés. Ők és Früchtl esélytelen itt bármire jelenleg.
De ha jön Werner, akkor Arpnak is reménytelen lesz a helyzete. Középre pedig fiatalokból sok lesz a Cruisance-Sánches-Goretzka trió, miközben itt van Javi, Thiago, Tolisso és Müller is. De Davies is csak akkor keverdhet oda, ha a széleken beütnek a sérülések, mert Coutinho, Perisic, Gnabry és Coman mellett amúgy aligha lesz szerepe, + Müller és Arp ott is "tud" játszani. Pláne, ha jön Werner.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: ptg » 2019.08.17. 15:39

ptg

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.08.17. 16:51

pussybuvar írta:Coutinho-ért ez a 120 millás opció teljesen jó. Ha beválik annyira, hogy meg akarjuk venni, akkor ennyiért a mai piaci viszonyok mellett bőven megéri.

Szerintem ez és Sané ügye nemcsak egymással függ össze. Perisic is kölcsönbe érkezett, kérdés hogy válik be. Utóbbi ugyanúgy kérdés Davies kapcsán, ahogy az is, hogy végül védőként vagy előrébb számítunk-e rá. Közben van 2 nagy potenciállal bíró, de még fejlődni szükséges szélsőnk, akik viszont nagyon sérülékenyek. Ha még egy komolyabb krach beüt, főleg Comannál, akkor lehet oda a pályafutása.
Szóval a széleken jelenleg rengeteg a kérdőjel. Ha Werner jön, akkor az is egy kérdés lesz, hogy ő mennyire állja meg a helyét a széleken. Mindezektől összességében függhet Sané sorsa. Ha Coutinho beválik, de mondjuk a többi faktor nem áll össze, akkor simán lehet, hogy egyszerre vesszük meg őket Sanéval.

Ellenben lassan lehet el kéne gondolkodni azon is, kiket kéne kölcsönadni. Itt van ugye Früchtl, Mai, Davies, Sánches, Cruisance, Singh és Arp. Oké, Singh ellehet akár a 2. csapatban is, eredetileg is oda vették, bár állítólag eléggé kilóg onnan, pazarlás, ahogyan Mai-nak is kéne már a szintlépés. Ők és Früchtl esélytelen itt bármire jelenleg.
De ha jön Werner, akkor Arpnak is reménytelen lesz a helyzete. Középre pedig fiatalokból sok lesz a Cruisance-Sánches-Goretzka trió, miközben itt van Javi, Thiago, Tolisso és Müller is. De Davies is csak akkor keverdhet oda, ha a széleken beütnek a sérülések, mert Coutinho, Perisic, Gnabry és Coman mellett amúgy aligha lesz szerepe, + Müller és Arp ott is "tud" játszani. Pláne, ha jön Werner.

Coman-hoz 1 olyan edző kéne mint Pep aki rávezeti őt miképpen tudja kiaknázni a benne rejlő potenciált ahogy azt Sané esetében is működött... ennek hiányában meg a sérülékenysége tudatában én nem igen építkeznék rá... Davies soha nem volt védő ez is a spórolás jegyében jött fel mint opció.... Most is lett volna lehetőség "tesco-s" igazolásokra 25m €-ért ment a betistől a barkaszba a baloldali mindenes J.Firpo védekező kp posztra meg a mainzi Gbamin az evertonba szintén ennyiért...

Werner-re meg soha nem szabad szélsőként tekinteni ezt megmondta saját maga is h el van szélen de ő csatár! 2 csatáros játékban érzi jól magát vagy olyan szerepkörben mint Müller!

Ha tetszik ha nem Müller már csak kirakat figura nem húzóember.... más csapatnál már rég picsán rúgták volna...

Mai-nak már régen kellett volna keresni 1 jó csapatot kölcsön vagy eladás de visszavásárlási opcióval.
Már 10 éve nincs koncepció arra hogyan építsük be az akadémián pallérozódó fiatalokat csak a lefitymálás megy pl a chelsea vagy a stici felé h mi nem veszünk össze rahedli fiatalt csak azért h egyből továbbadjuk blablabla.... Ha Mandzukic vagy a 2 argentin közül netán beesik vki akkor Arp-nak mennyie kell kölcsönbe mondjuk brémába

A rendszer akkor állna össze ha a szláv banda elhúzná a csíkot mert látványosan nem tud mit kezdeni ezzel a játékosállománnyal kovac! Brazzo meg amatőr...
dani15

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.17. 20:21

Comannak szerintem nem igazán van szüksége edzői tanácsokra. Neki arra van szüksége, hogy huzamosabb ideig ne legyen sérült. Két út van előtte. Az egyik, hogy a kapu előtti szitukban gyúrja magabiztosabbra magát, illetve a beadások terén. Ehhez jobb szem és agy kell a pályán, kicsit koncentráltabban és intelligensebben játszani. A másik, hogy marad ezen a "sebességgel és cselekkel megoldok mindent" vonalon, ehhez új dolgot nem kell tanulnia, "csak" tökéletesre csiszolni a jelen skilljeit.

Davies-t én sem erőltetném a védelemben, főleg, hogy itt van Lucas, aki jól tud a balon is játszani. Viszont ezt a Firpo-Gbamin vonalat ne erőltessük. Megint ott tartunk, mint a Ziyech-Odoi stb. témáknál. Ilyeneket tucatszámra lehet mondani, nyilván mindig az kéne, aki nem jött. Aztán ha egy év múlva a Dortmund 30-ért leigazolta volna Cruisance-t, akkor menne a pocskondiázás, hogy miért nem tudtuk elhozni.

Nem igazán érdekel, hogy mit mond Werner. Alaba meg Kimmich pedig a középpályán akartak játszani, de ez nem kívánságműsor. Nem mindig a játékos tudja legjobban megítélni hol a leghasznosabb. Ettől függetlenül átállhatnánk a 2-csatáros játékra.
Vagy az árnyékékes formációra. Akkor lenne hely Müllernek és Wernernek is, de Arp is be tudna szállni. Igazság szerint jelenleg Thomas-nak nagyon nincs meg a helye, igazából már évek óta. Most pedig azért a szélekre is leszünk elegen. Coutinho, Gnabry, Coman, Perisic, Davies...
Itt Müllernek nem lesz hely, csak ha sérülés van. Igazából én őt már csak a padon képzelném el, aki beszáll, és ahol tud, segít. Elég nagy területét le tudja fedni a pályának a támadórészlegben, még ha nem is tud olyan szintet teljesíteni. Ez annyiból nagy előny, hogy sok helyre be lehet dobni, ha gond van.

Arpnak vagy egy esetleges Wernernek szintén nincs rés. De ha Timo csak jövőre jön, Lewa még akkor se lesz kifutóban. Márpedig Wernert kár lenne elszalasztani, mert nagy a csatárínség Németországban. Valahogy be kéne húzni és beépíteni okosba.
Nem kéne úgy járni vele, mint Poldival vagy Kloséval. Ennyiből mindenképp egyetértek abban, hogy hiba lehet kitolni a szélre. Klose és Poldi esetében ugyanez okozta a vesztünket, ahogyan Henry-val is ez lett a Barcában. Villa még egész fasza volt ott is.

Egyébként most megint Mandukic-ról cikkeznek elég erőteljesen. Én neki csak akkor örülnék, ha Wernerre most nem lenne esély, ill. Arp menne kölcsönbe. Amúgy max. 1-2 év lehet még benne, ráadásul anno nem is túl pozitív módon távozott innen.
Milyen 2 argentinról van szó? Lemaradtam vmiről? Kovac-ról már sokszor leírtam a véleményem. Ki jönne helyette? Kloppnak minél hamarabb meg kéne nyerni a PL-t is, mert akkor lehet dobbantana a Poolból. Akik még szóba jöttek, Tuchel semmit nem nyújt Párizsban, de a tavalyi szazon alapján Nagelsmann se volt akkora zenész. Kíváncsi vagyok mire megy a Lipcsével.
Brazzo meg akármekkora amatőr, egyelőre Coutinho, Perisic, Pavard, Lucas. És szó van Mandzukic-ról, Wernerről, Sanéról, Havertzről. Azért ezek nem rossz nevek. Most megy az okoskodás, hogy ha más lett volna a helyén, akkor Sané már rég itt lenne, de ezt semmi nem támasztja alá. Voltak azért furcsa átigazolási Sagák más elitkluboknál is, nem kellett hozzá Salihamidzic, hogy "bénázás" legyen.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.17. 21:53

Mondjuk Arp és Davies leigazolását őszintén szólva sosem értettem igazán. Mondjuk ketten kerültek valami 13 millió eur-ba.
De abban sem hittem sose, hogy davies balhátvédként funkcioánlhat. Pont ezért vettük Pavard-ot és Lucas-t, mert szélen és középen is bevethetőek. Ha meg úgy alakulna, hogy Alaba és Lucas egyszerre sérült, még mindig több értelme volna Gnabry-t hátraküldeni, mivel Nagelsman alatt játszott szélső hátvéd poszton is párszor.

Érdekes ez az uli nyilatkozat egyébként. Ha jól értem, akkor véget ért a transfermarkt a nyárra. Mindenesetre volt egy Kalle nyilatkozat is, ahol Sanéról kérdezték és azt mondta, hogy "mindenki tudja, hogy egy ilyen sérülés milyen súlyos és mennyi ideig tart felépülni". Ez elég erős indikáció volt, hogy Sané már biztosan nem jön nyáron.
De továbbra is tartom, hogy sané és Coutinho nem lesz itt nálunk jövőre egyszerre. Egyszerűen nem fér bele az átigazolási budget-ba (főleg ha Havertzet is akarjuk).

A werner ügy fölött viszont nem tudok napirendre térni. Német, évek óta stabil (jó) teljesítményt nyújt. Akar is jönni hozzánk, és 40 millióért mozdítható lett volna...
egyébként a 433-a nem klasszikus vonalszélsők kellenek, szóval egy olyan rendszerbe szerintem jól illeszthető lenne.

Ja, és Sanchezt meg ki kell rúgni a p***ába. Nem tudom mit képzel magáról. Hiába vannak remek fizikai adottságai a játékhoz, de esze nem sok van. Márpedig egy középpályásnak az is kell, hogy lásson a pályán. Ez a Signh gyerek sokkal érettebben játszik nála.
speziale

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.08.17. 22:50

Vékony a keret kell még 2-3 ember. Jöttek (Perisic, Couthino, Cuisance) Erre adjunk kölcsönbe embert mert elégedetlenek lesznek akik padoznak. CHE?!

Sanchez várjon a sorára, ez egy munkahely is és ő állítólag profi. Ha úgy ítélik meg hogy kell ha másért nem azért hogy a csapatbusz ki legyen balanszolva akkor marad szépen a fenekén. Más is van a padon nem csak ő.

Kimmich személyes kedvencem évek óta de most aggasztó amit művel. Mondjuk ezt is szeretem benne hogy kemény és kiáll az igazáért de ezt tegye normál keretek között ne teregesse a szennyest és közben várom a tavalyi teljesítményt. Bár lehet kis pihi kellene neki, hátha jót tesz.

Gnabry a másik kedvencem, szerintem ő nagyon profi megy csinálja, nem durcizik nyomja tovább, nagyon bírom.
Atesz12

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.18. 07:44

Egyébként még annyit az átigazolások margójára, hogy azért adogattunk el kölcsönbe játékosokat a nyáron.

Shabani-->Wolves
Jeong-->Freiburg
Fein-->Hamburg
Awoudja/Benedict-->Stuttgart
Meier-->Mainz
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb