Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.24. 22:47

Boát meg a Fenerbache vinné.
Racilaci

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2019.08.25. 07:36

Szomorú lennék...igy is az vagyok higy Hummels elment, főleg Pavard eddigi teljesitményét elnezve hogy inkább beládozzuk a mi világbajnokainkat a Franciákért, bar Hernández befog válni szerinttem.
csuri004

Kedvenc játékos: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.25. 20:07

Boát mindenképp meg kell tartani, mert Pavard eddig nagyon bizonytalan, Mairól meg semmit nem tudunk, egyelőre sokkal inkább a B-csapatban fog szerintem játszani. Javi pedig eleve soha nem volt annyira jó védőnek, ill. a sérülékenysége miatt nem lehet már rá építeni.
Egy Lucas-Süle duó meg édeskevés, igazolni pedig már aligha fogunk. A kérdés az, hogy megkapja-e a lehetőséget a bizonyításra, mert a keretet elnézve, ennek így kéne lennie. Hummels távozásával nem látok okot arra, hogy Boa miért ne kapna elég játékidőt ahhoz, hogy döntésre lehessen vinni a sorsát.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.26. 09:36

speziale írta:@Bosco

Itt valami súlyos félreértés van. A zárójeles értékek a JUPP időszak értékei. Bár igaz, most látom, hogy Müllernél rosszul írtam, ott Jupp évében volt 95 perces a mutató, és Kovac alatt 130.

vagyis Jupp alatt a 6-ból 2 ember rosszabbul (Ribery, Coman), 2 ember ugyanúgy (Robben, Lewa), 2 ember pedig rosszabbul teljesített (James, Müller).
De véleményem szerint mivel nem robotokról beszélünk, ezért néhány %-os eltérés azért bőven benne van a pakliban.
Igazából ha objektíven állunk a dologhoz, és nem mindenáron az igazad akarod igazolni, akkor annyi megállapítás tehető, hogy a 6-ból 5 támadót Kovac lényegében ugyanolyan hatékonyan használt mint Jupp. Müller nem illeszkedett annyira a rendszerbe, viszont cserébe elég eredményesen integrálta Gnabry-t.

De ha nagyon leegyszerűsítem: JUPP alatt a 6 támadó átlagosan 122 perc/kanadai pontot produkált. Kovac alatt a 7 támadónk átlagosan 123 perc/kanadai pontot produkált. De nézhetem azt is, hogy Jupp alatt a 3 legerősebb támadónk átlagosan 100 perc/kanadai pont, Kovac alatt pedig 102 perc/kanadai pontot produkált. Azt hiszem itt egyik esetben sem beszélhetünk statisztikailag szignifikáns eltérésről

Szia!

Teljesen mindegy, hogy utólag, hogy módosítod az adatokat, hidd el én akkor is ki tudom hozni a minimum nettó 7,2%-os különbséget Jupp javára, ha kell, átváltom a játékosok fogainak a számára, köb-centiméterbe, colba, rőfbe, Fahrenheitbe, kilotonnába, megawattba, kilóbájtba… de ki fog jönni, hogy Jupp a jobb ;)
Boscolahm

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.26. 10:18

Jól van, akkor lefordítom, amit írtál:

tök mindegy, hogy az adatok mit mutatnak, te eldöntötted, hogy Kovac szar, és kész...

Innentől kezdve értelmes vitát folytatni bármiről is, elég reménytelen...
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.26. 10:18

Boscolahm írta:Szia!

Teljesen mindegy, hogy utólag, hogy módosítod az adatokat, hidd el én akkor is ki tudom hozni a minimum nettó 7,2%-os különbséget Jupp javára, ha kell, átváltom a játékosok fogainak a számára, köb-centiméterbe, colba, rőfbe, Fahrenheitbe, kilotonnába, megawattba, kilóbájtba… de ki fog jönni, hogy Jupp a jobb ;)

Jól van, akkor lefordítom, amit írtál:

tök mindegy, hogy az adatok mit mutatnak, te eldöntötted, hogy Kovac szar, és kész...

Innentől kezdve értelmes vitát folytatni bármiről is, elég reménytelen...
speziale

HozzászólásSzerző: ptg » 2019.08.26. 10:43

Az előttem folytatott vitához. A statisztika lehet abszolút pontos, ezek alapján lehet totózni, vagy klf. fogadásokat megnyerve sok pénzhez jutni. De nézni csak a szép játékot érdemes, a rossz fociból elég tudni az eredményt. Itt mindegyikünknek ezzel van a baja, a játékfazont viszont az aktuális edzői stáb szabja - keret, összeállítás, taktika. Ebben valóban nem áll a feladata magaslatán az említett Kovač nevű edzői stábot vezető ember. Hogy emellett néha még nyerni sem sikerül, az meg már egyenesen dühítő, mert akkor se játék, se eredmény. Mostanában pedig egyikkel sem kényeztetett el túlzottan minket.
ptg

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.26. 16:07

Igen, viszont a statisztika időtálló, még ha nem is mutatja tökéletesen a játék képét, viszont torzítás nélkül fennmarad, visszakereshető. Ezzel szemben a "szépség" vagy a "jó" játék egyáltalán nem ilyenek, az ezekhez fűződő emlékek az idő múlásával megkopnak. Ráadásul eleve szubjektív kinek mi a szép.

Most lehet opálos tekintettel a múltba révedni, hogy milyen fantasztikus volt a játékunk Jupp vagy Pep idején, vagy még korábban Hitzfelddel, csak ez eléggé torz értékítéletet fog eredményezni.
Ha ebből akarunk kiindulni, akkor érdemes elővenni a korábbi edzők teljes időszakaiból random 2-3 meccset, leülni és végignézni. Aztán ugyanígy Kovac palettájáról is megtenni ugyanezt.

Én tisztán emlékszem, hogy ugyanezek a diskurzusok folytak itt Pep vagy a Don kapcsán is. Ha "rajtunk" múlott volna, akkor Jupp meg se éri a triplázós évét a kispadon. Ezzel nyilván nem azt akarom mondani, hogy Kovac is tuti BL-t fog nyerni, még mielőtt jönnének a ferdítések.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.27. 09:34

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boscolahm 2019.08.27. 09:35-kor.
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.27. 09:34

pussybuvar írta:Igen, viszont a statisztika időtálló, még ha nem is mutatja tökéletesen a játék képét, viszont torzítás nélkül fennmarad, visszakereshető. Ezzel szemben a "szépség" vagy a "jó" játék egyáltalán nem ilyenek, az ezekhez fűződő emlékek az idő múlásával megkopnak. Ráadásul eleve szubjektív kinek mi a szép.

Most lehet opálos tekintettel a múltba révedni, hogy milyen fantasztikus volt a játékunk Jupp vagy Pep idején, vagy még korábban Hitzfelddel, csak ez eléggé torz értékítéletet fog eredményezni.
Ha ebből akarunk kiindulni, akkor érdemes elővenni a korábbi edzők teljes időszakaiból random 2-3 meccset, leülni és végignézni. Aztán ugyanígy Kovac palettájáról is megtenni ugyanezt.

Én tisztán emlékszem, hogy ugyanezek a diskurzusok folytak itt Pep vagy a Don kapcsán is. Ha "rajtunk" múlott volna, akkor Jupp meg se éri a triplázós évét a kispadon. Ezzel nyilván nem azt akarom mondani, hogy Kovac is tuti BL-t fog nyerni, még mielőtt jönnének a ferdítések.

Szia!

Nem mondom, hogy nincs igazságtartalma annak amit írtál...
Boscolahm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb