AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.24. 22:42

Lewának ma minden bejött, hál' istennek. Rászolgált már erre. Aki jó volt még: Coman, Lucas, Alaba. Örülök, hogy visszatért Javi.

És igen, hiányzott Thiago. A középpályánk lényegében nem létezett, s nagyon kíváncsi lettem volna, hogy egy nyílt sisakkal, nagy labdabirtoklással, ám sok hibával, szellősen játszó ellenféllel szemben is megálltak volna-e a Thiagot ért kritikák. Mindenesetre Kimmich hiába védekezik jobban, mint Thiago, ha eggyel feljebb Tolisso teljes homály. Müller pedig elég aktív volt ugyan az első félidőben, de nagyon pontatlanok voltak az átadásai. Megnézném azért egyszer a Müller-Coutinho-Lewa hármast, ha már megismerték egymást és formába lendül a brazil.

Pavard meccsről meccsre egyre nagyobb csalódás, s különösen azért, mert nem ezt láttuk tőle a vb-n. Egyre komolyabban aggódok Kimmichért: hétről hétre szürkébb.

Perisics egyébként rendesen edzésben van / volt, vagy neki is van valami hátránya?

ui.: Hát a bíróra ma, gondolom, nem lehet panaszunk. Perisicsé egyértelmű tizenegyes volt, s nekem még Pavard egyik belépője is gyanús. Pavard kezezése valóban vita tárgya, de hogy nem is kommunikáltak a VAR-szobával, az azért fura.
Racilaci

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2019.08.25. 10:24

Ez nagyon gyenge játék volt, persze az eredmeny ezt nem túkrözi, majd a Lipcse utáni mecsután okosabbak leszúnk.
Nekem személy szerint nézhetetlen foci volt, kivéve Lewa..
Pavard eddig nem tünik jó opcionak Boával illetvrHummelsel szemben.
csuri004

Kedvenc játékos: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.25. 11:05

Na kezdődik már, jól van...

Nem tudom Thiagon mit kellett hiányolni. Én pont azt láttam, hogy abszolút nem hiányzik. Hátra vagy oldalra passzolgatni bárki tud, aki megelégszik ennyivel, a kp. védekezés nem romlott, talán lett volna pár jobb előrefelé megnyújtott labda, ha ő is játszik. De látva sokszor a tanácstalanságot és passzivitást, én pl. sokkal inkább hiányolok egy Goretzkát. Vagy amikor átrohannak rajtunk, akkor egy Javit, mintsem Thiagot.
De persze egy 3-0-ra is rá lehet mondani, hogy mennyire látszott a hiánya, miközben minden rosszat, amit el lehet mondani a meccsről, azt már hónapok óta lehet hallani, amikor ő is alapember, és pontosan tudjuk, hogy semmivel nem jobb a játékunk, ha ő is fent van.

Amúgy én sem estem hasra, nem is volt mitől, de az már röhejes, ami itt megy egyeseknél.
Pl. a tizik kapcsán. Pavard szitujai teljesen egyértelműek, a kezezés vétlen, a belépőjénél pedig a csávó elrúgta a labdát a francba, majd átesett rajta. Esélye sem volt megjátszani a labdát, nem is ez volt a cél. Az ilyenekért nem szoktak fújni. Lucas-nál még csak a keze környékén se volt a labda. Perisic már más tészta, de nehogy már azon kattogjunk, hogy mi lett volna, ha befújják. Semmi, simán vezettünk, max. nem nyerünk annyival.
Meg megy megint a Dortmund felszopása. A Köln is simán megérdemelt volna 1 pontot, de az nyilván csak a Dortmund nagyságát és a taktikai felkészültségüket mutatja, hogy kínszenvedve megfordították a meccset, miközben a Kölnnek is lett volna lehetősége. Ez nem szerencse, ellenben az igen, hogy nyerünk 3-0-ra egy fogalmatlan ellenféllel szemben. Az meg nyilván nem pech, hogy a Hertha 2 lövésből 2 gólt ért el, az egyik egy megpattanó lövés, de a másik sem volt épp hétköznapi.

Pavard játéka engem is aggaszt, mert rendkívül középszerű a srác. Őt meg kéne hagyni cserének középre és a szélre, de miatta senkit nem tennék máshová vagy a padra, az is biztos. Továbbá Müller is megérett már arra egy ideje, hogy hanyagoljuk a kezdőből.
Ha visszatérnek a sérültek, akkor azért lesz itt merítési lehetőség, csak össze kell még szokni, megtalálni a darabkák helyét a mozaikban. Ha rajtam múlna, akkor Pavard, Thiago és Müller ki, Javi, Goretzka és Coutinho be, és mehet a BuLi.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Horten229 » 2019.08.25. 11:23

Hernández érthető mód a biztonságra törekedett, de többet kell majd
annál mutatnia, mint Hummels papa ingyen.
Horten229

HozzászólásSzerző: Gabesz0730 » 2019.08.25. 15:11

Szerintem nem volt ezzel a meccsel semmi gond.
Tolisso tény kicsit szürke a sérülése óta remélem szép lassan megtalálálja önmagát régebben elvállalta a tàvoli bombákat is most kicsit nem érzi a jàtékot de ne vegyük el tőle fél évet hagyott ki és azért egy ilyen sérülés karriereket is romba döntött már.Lewandowskira nincsenek szavak remélem mindig itt marad egy legenda az ember.Az újjak is adhatnak egy lendületet a csapatnak bízzunk benne jó lesz ez
Gabesz0730

Kedvenc játékos: Lewandowski

HozzászólásSzerző: Basti » 2019.08.25. 16:36

Tolisso nekem sosem tűnt Bayern-szintnek. egy jó erős középszer volt még jó formában is. nem kiemelkedő semmiben de nem is olyan megbízható, sok hibával játszik. egyedül gólerősségben volt kicsit kiemelkedő de már azt sem hozza mostanában.

a játék amúgy fájdalmasan rossz volt. töredezett, mint ha először játszottak volna együtt. ezt én a fura középpálya számlájára írtam, meg az új védőkre.
de egy Thiago-Goretzka párossal a középpályán sokkal jobban fest ez amúgy, szóval a drámázásra nincs ok.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

Kedvenc játékos: Scholl, Deisler, Kimmich

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.25. 20:01

Tolisso nincs azon a szinten, hogy egy európai topcsapatban alapember legyen, ez nem vitás. Ő nem Bayern-kezdő szint, egyelőre legalábbis biztosan. Ugyanakkor nem is csak ilyen játékosokra van szükség egy jó kerethez.
Tolisso egy tökéletes kiegészítőember, aki ha visszatér a sérülése előtti formájához, akkor bármikor bátran betehető, hozni fog egy erős átlagot. Ez pedig lássuk be, hogy a német mezőnyben 40 meccsből 36-on elég, de a BL-ben is legalább a meccsek 2/3-án elegendő szint.

Ugyanezt mondom pl. Pavard-ra vagy a jelenlegi Müllerre. Mindenkit a helyén kell kezelni. Ha rájuk akarjuk építeni a csapatot, akkor jó eséllyel csalódnunk kell. Ha rotációs játékosoknak szánjuk őket, stabil kiegészítőembereknek, akkor szép sikereket érhetünk el velük.
Ha már Thiago, vele az a gond, hogy annál azért jobb, hogy így kezeljük. Ahhoz viszont kevés, hogy bármilyen szinten is építsünk rá. Épp ez vele a gond, nincs meg igazán a helye a csapatban. Nem taktikailag vagy a posztját tekintve, hanem szerepkörben, státuszban. Nincs ott, ahol egy Robbéry volt, vagy Lewa, Neuer van, sokkal közelebb áll Tolisso vagy Goretzka szintjéhez. Csak az még az a szint, amire alapozni a középpályát nem érdemes.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.08.25. 22:14

pussybuvar írta:Tolisso nincs azon a szinten, hogy egy európai topcsapatban alapember legyen, ez nem vitás. Ő nem Bayern-kezdő szint, egyelőre legalábbis biztosan. Ugyanakkor nem is csak ilyen játékosokra van szükség egy jó kerethez.
Tolisso egy tökéletes kiegészítőember, aki ha visszatér a sérülése előtti formájához, akkor bármikor bátran betehető, hozni fog egy erős átlagot. Ez pedig lássuk be, hogy a német mezőnyben 40 meccsből 36-on elég, de a BL-ben is legalább a meccsek 2/3-án elegendő szint.

Ugyanezt mondom pl. Pavard-ra vagy a jelenlegi Müllerre. Mindenkit a helyén kell kezelni. Ha rájuk akarjuk építeni a csapatot, akkor jó eséllyel csalódnunk kell. Ha rotációs játékosoknak szánjuk őket, stabil kiegészítőembereknek, akkor szép sikereket érhetünk el velük.
Ha már Thiago, vele az a gond, hogy annál azért jobb, hogy így kezeljük. Ahhoz viszont kevés, hogy bármilyen szinten is építsünk rá. Épp ez vele a gond, nincs meg igazán a helye a csapatban. Nem taktikailag vagy a posztját tekintve, hanem szerepkörben, státuszban. Nincs ott, ahol egy Robbéry volt, vagy Lewa, Neuer van, sokkal közelebb áll Tolisso vagy Goretzka szintjéhez. Csak az még az a szint, amire alapozni a középpályát nem érdemes.

Nem baszogatásból de már-már kissé unalmas szóról-szóra ugyanazt a Thiago fikázást olvasni....
dani15

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.26. 06:43

Hát sajnos ez a helyzet. Majd ha megváltozik a helyzet és elkezd kiegyensúlyozottan érdemi klasszisszinten futballozni, majd nem ezt kell olvasni. ;)

Amúgy a 400 "szarok vagyunk, nincs elképzelés, egy kókler az edző, ostoba a vezetőség, rosszak az igazolásaink, mikórúgjákmánki az aktuális edzőt" hozzászólás között tán elfér pár ilyen is.
Ráadásul nem gondolnám, hogy egy érveléssel alátámasztott vélemény "fikázásnak" tekinthető, még akkor is, ha negatív kritikát fogalmaz meg. Ha többször kerül szóba a téma, és többször ki van fejtve a kritika így vagy úgy, attól sem lesz hirtelen fikázás.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.26. 08:42

Jó, én elfogadom a véleményedet, s azt is javasolnám, hogy álljunk ki Thiago nélkül a Lipcse ellen. Kb. egy olyan szintű meccsen derülne ki, hogy igazad van-e. (Fenntartva a lehetőségét, hogy igen.) Tkp. a tegnapelőtti meccsen az is sokat dobott volna, ha Tolisso helyett más játszik. Mindenesetre Kimmich semmi olyat nem mutatott, amivel "pótolva" lett volna Thiago. És fájdalom, de én ezt azért Goretzkában sem látom egyelőre.
Racilaci

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb