AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: stevee » 2019.09.17. 18:06

Boscolahm írta:Sziasztok!

Stevee:

A Pool kb. 13 Bl meccsen (melybe voltak komolyabb ellenfelek is), tudta hozni ezt a statisztikát (fentebb beillesztve).
.
.
.
.

Ehhez csak annyit, hogy statisztika ide, statisztika oda, a Pool tavaly cumizott a csoportkörben Párizsban, Belgrádban és Nápolyban is, a hazai meccseik mentették meg őket a kieséstől. Emlékszem, a Napoli ellen úgy nyertek 1:0-ra, hogy a 90. percben ziccert hibázott valamelyik nápolyi játékos, ha azt beveri, akkor ott kizúgnak az angolok. Egy tizenegyesgóljuk volt idegenben, amúgy nullák voltak ezeken a meccseken, a belgrádi meccsükön például elképesztően kilátástalanul játszottak. Meggyőződésem, ha nem a gyenge Kovac által vezetett, és Kimmich és Müller eltiltása, illetve Coman szokásos sérülése miatt meggyengült Bayernnel kerülnek össze a 16 között, már ott kiestek volna. Utólag a győzelem megszépíti az emlékeket.
stevee

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.09.17. 18:59

Szia! Ajax ellen mi is makoltunk rendesen...
Amikor kellett ott voltak, lasd Barca ellen, ellenunk, lehet magyarazni hogy ha ez meg az nem eltiltott meg serult, de a Barca ellen ok is sok kulcsjatekost nelkuloztek. Lehet mondani, hogy benak voltak ellenunk, megis rugtak itthon nekunk harmat. Miert? ... Bajnoksagban is szinte taroltak...
BL gyoztes evunkben mis kikaptunk Lyonban... Mi utana ott voltunk...
99 bennilyen csoportban voltunk, Barca, Mu, Rosenborg. Asszem Rosenborg. Elso meccsen kikaptunk rogton toluk... Neztem is, hogy mi lesz itt... Dontoztunk...
BL egy hosszu torna... Jo lonak is eleg a Derby napjan jol futnia... Mi a BL ben tavaly sehogy sem futottunk... Tudom tudom... csoport elsok lettunk... Pool meg nem...
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.09.17. 19:01

Bocs.. egyben igazad van. Ha nem Kovac lenne itt, klasszisokkal jobb lenne ez a csapat es a Pool ellen is fifty fifty lennenek az eselyek. Tavaly nem igy lehetett erezni... sajnos...
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.09.17. 21:01

Bár még nagyon korai, mert tényleg nagyon az elején vagyunk, de ez a Lipcse meccs finoman szólva sem oszlatta el a Hernandez megvásárlásával kapcsolatos aggályaimat. Ugye konkrétan egy műtétre váró bekkért adtunk ki ligarekordnyi összeget, mondván hogy tud majd Alaba helyettese is lenni. Én végig azon voltam, hogy nem kéne szétzilálni a védelmet, s igenis kell a rutin a védelem tengelyébe. Ehhez képest Hummels elment, Boát lényegében elengedtük (csak vagy nem kellett a kutyának sem, vagy nem fizettek neki annyit, mint itt) - miközben köhög a gépezet. Hernandez 80 milliója helyett házon belül oldottam volna meg az Alaba-helyettesítést, abból az egyszerű képletből kiindulva, hogy a meccseink túlnyomó többségén (mármint amikor hiányzik Alaba) egyszerűen megoldható ez a kérdés - akár valamelyik belső védő (leginkább Boateng) kitolásával, akár Davies betanításával (utóbbival legalább enyhítettünk volna a középpályás tumultuson).

Annál is inkább, mivel a meccseink túlnyomó többségén abszolút részletkérdés a balbekk személye, Alaba felfutásainak a nélkülözésére pedig a támadó szekciót lehet átvariálni.

Ezzel szemben minden meccsünkön abszolút kulcskérdés a vkp. és a ráépülő támadásszervezés rendbe tétele. S mivel erre se Lucas, se Pavard nem jó, kettejük együttes érkezése túlzás. Pénzben is, a dominóhatásban is, s a megoldatlanul maradó kérdések tekintetében is.

És nagyjából tökmindegy, hogy milyen fasza bekk Hernández, mert sem a francia válogatott, sem az Atletico távolról sem azt játssza, amit a Bayern szokott rendre, s pláne nem azt, amit Kovac szeretne.

Így viszont sikerült kialakítani egy olyan keretet, amelynek lényegében minden elemében mindenki fog játszani mindenféle poszton kétszer-háromszor, majd utána nyilván pihen is a rotáció jegyében, miközben senki nem szűr igazán.

stevee írta:Ez inkább átigazolási topic, de mivel szorosan a meccshez is kapcsolódik, ezért inkább ide írom. Thiagoval nem lenne ennyi gond, ha nem hatosban játszana, hanem 8-asban. A nyáron Sané mellett a legfőbb cél egy vkp leigazolása volt (Kovac többször is hangsúlyozta), ám Rodri a Cityt választotta, és amikor az a hajó elment, akkor nagyjából széttárták a kezüket a klubnál, és megint pótcselekvésbe fogtak. Elhozták a szintén 8-as Cüzanszt, aki nem vkp, hanem sokkal inkább Thiago-féle playmaker (egyébként amit láttam tőle eddig, az alapján nagyon tehetségesnek tűnik), és ezt úgy próbálta Brazzo eladni mintha a vkp-problémát ezzel megoldották volna. Borítékolható, hogy a francia alig fog majd játszani, mert sokadik a rangsorban, ami biztos jó lesz majd, főleg mert a Gladbachban is az volt a baja, hogy alig kapott lehetőséget. Szóval a 6-os kérdés megoldása megint szépen elhalasztásra került, pedig a BL-ben addig nem lesz semmi esélyünk, amíg nem találunk klasszis szűrőt a kp-ra. Mert sem Goretzka, sem Coco, sem Kimmich, sem Thiago (sem Cüzansz) nem szűrő, tehát akárhogy teszi fel őket Kovac, ezzel a középpálya stabilitását nem fogja tudni megoldani.

Javival nem tudom mi van, rég nem láttam játszani, de tartok tőle, hogy nem véletlen az, hogy szinte teljesen elfelejtette őt az edző erre a szezonra. Pedig nagyon kéne most a csapatnak egy fénykorabeli JM, mint egy falat kenyér.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.09.18. 21:48

Ezt nem fogja birni eronlettel a Vezda...
Megszorjuk oket a masodikban...
Boscolahm

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.09.19. 08:18

Az átütő erő még nagyon hiányzik, de a helyzetek megvannak. Thiagot pedig ha eddig bíráltuk a tegnapiért meglehet dícsérni, a gólpassza is zseniális volt. Illetve volt eladott labdája de most utána ment és vissza is szerezte.
szabi90

HozzászólásSzerző: procee » 2019.09.19. 11:29

Első meccs a BL-ben, kötelező győzelem volt az elvárás. Hoztuk! Bravó! Meg kell ezt becsülni, mert láthatjuk, már most sok csapatnak nem sikerült ez sem, voltak meglepetések bőven.

Mindenki akart, odatette, még nem vagyunk toppon, ez látszódik azért. Viszont azért a keretünk erős, hisz ma egy Martinez/Müller/Gnabry 3-as ugrott be a padról, azért ez elég jó, ami a minőséget illeti.

Gratulálok a fiúknak!

Nagyon örülök, hogy végre Martinezt is láttuk, illetve, hogy azt veszem észre, Coutinho szépen lassan kezd magára találni. Sokat próbálkozott, cselezett, lőtt. Sokszor veszített azért még labdát, de minél jobb lesz a forma, annál hatékonyabb lesz. Mindig kereste a lehetőséget. Öszességében mindenki rendben volt. Thiagonak is jár a pacsi, nagyon jól tette most a dolgát.

Amiben javulnunk kell még az az élesség, hatékonyság. Valamint a párharcok aggasztanak kissé.
Főként ami Kimmichet illeti, mint szélső védő. Párharcokban gyenge, ebben nagyon fel kell javulnia. Na és a keresztlabdák. (Thiago pl. egyetlen keresztlabdával sem próbálkozott, azért ez is érdekes számomra, lehet edzői utasítás?). Míg Kimmich próbálkozott szép számmal, de egy sem volt jó. Itt javulni kell.
Bal oldalról jobb felé több jó kereszt volt.
procee

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.09.23. 06:35

Az optimista légkörben azért hagy legyek én a szkeptikus.
3 meccset láttam egy hét alatt és abszolút látszott a csapaton,hogy semmilyen ellenállást nem fejt ki ,ha az ellenfél a védekezésbol támadásba való átmeneti fázist át tudja passzolni(ott ez működik, de ilyen szempontból különösen jó, hogy Kovac Coutinhot valasztotta,ugyanis ő abszolút nem tud letámadni ,így Kovac megmutathatja majd ,hogy tudja tartani a szintet minusz egy emberrel,vagyis milyen edző) .
Szóval a középpályás védekezés gyenge Kimmichhel,Thiagoval ,Tolissoval.
Olyan ellenfeleket láttunk egymás után, akik teljesen eltérő taktikával szerettek volna érvényesülni a Bayern ellen. A Lipcse második felidei játéka volt a legtanulsagosabb,Kovac edző érdemben nem tudott reagálni egy szerkezetváltásra.A Köln az első félidő második felét azzal,hogy nyomást helyezett a Bayernre taktikailag megnyerte,egyszerűen az volt a különbség a Bayern javára, hogy nem volt olyan kölni csatár, aki ezt a kialakított helyzeti előnyt gólra váltsa. Határozottan azt érzem, hogy a csapat ráállt erre a vonalra,az egyéni megoldásokban bízik, illetve Lewandowski bombaformajaban,a lengyelt Pep alatt láttam utoljára ilyen hatékonynak. Ezzel az a gond,hogy a napi forma ,meg az egyéni kvalitasok addig hoznak győzelmeket, amig nem jön szembe olyan csapat,akinek a jatekosallomanya hasonló a Bayernehez.Onnantól a megspórolt taktikai munka hiányozni fog.
Kimmich hatos pozíciója miatt adja magával Pavard jobb bekkent jatszatasa. A szélsővédők konzervativabb játéka (Hernandez szintén szélsővédőt játszik) határozott taktikai visszalepes a múltba. Nem váltja ki a mozgásukat visszazárással (nyilván hiszen Tolisso és Coutinho is alkalmatlan erre),hanem csak limitálva engedi fel őket, elsősorban Pavard-t.Ezt egy olyan edző, akinek jobbfajta keret áll a rendelkezésére meg fogja büntetni,a pálya közepét át fogja venni és azt fogjuk nézni,ahogy Kimmich majd egymaga próbál labdát szerezni az eleve 4 a 3-ban lévő ellenféllel.
Sajnos ez a középszerűség addig nem zökken ki a kerékvágásból,amig a Bundesliga magától értetődő terep marad a Bayernnek,amig a csapat megengedheti magának, hogy 4 kvázi csatárt toljon rá egy Kölnre(igen ,voltak pillanatok,amikor 4-2-4 -et játszottunk)büntetlenül addig a történet megreked azon a szinten,hogy szoritsunk együtt Coutinhonak ,hogy jól érezze magát. Ez egy olyan klubnál ,ahol az elmúlt évtized az edzői innovációról szólt nagyon szegényes bizonyítvány.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.09.23. 08:39

Némileg vitatkoznék. (A Zvezda meccset nem láttam, mert nincs Spílerem, s a meccs alapadatait látva nem éreztem semmilyen ingert az utólagos megtekintésre. A Kicker tán nem is adott senkinek 3-asnál jobb osztályzatot tőlünk, szóval biztosan brillíroztunk...)

Abban látom másként, hogy én nagyon örülök, hogy kijöttünk a Lipcse és a Köln ellen ebből a 16-osának szegezzük az ellenfelet jellegű, nemcsak nézhetetlen, de alapvetően nagyon kis hatékonyságú játékból. Azt gondolom, hogy egy nyitottabb, az ellenfelet is több játékra sarkalló felfogás során hamarabb kiütköznek azok a hibák, amelyeket kiszűrve talán eredményesebb játékot játszhatunk az európai porondon. A Lipcse ellen még lehetett mondani (joggal), hogy az ellenfél kényszerített minket egy elnyúlóbb, mélyebb támadásépítésre, a Köln ellen viszont nem tudom, minek köszönhető ez a változás. Csak remélni tudom, hogy Flick hatása, mert abban nem tudok bízni, hogy Kovac ötlete volt (ugye a Kovac-klasszikus félidőt dicsérte az RB ellen, s a Zvezdát is kapujukhoz szegeztük).

Mindenesetre amellett, hogy megint látványosan játszottunk, kijöttek ám a hibák, aminek mondom, elsődlegesen örülök. (Aztán ha két hónap múlva is ezeket látom, akkor az már más lesz.) Ilyen klasszikus hibáknak látom:

- nincs, aki szűrjön. Tudom, mondtuk, mondtam már ezerszer. De akkor is. Tolisso 25%-os párharcmutatóját Cuisance arra a néhány percre feljavította 33%-ra... Egyedül Kimmich tud ebben (is) értékelhetőt adni, s ez gáz, mert Kimmichre máshol is szükség lenne.

- igen, az elég feltűnő, hogy Alaba kiesésével lényegében megszűnt a balszél támadni, amit Lucas itt produkál, az kevés. De hogy Pavard-t is jól visszavonja egy Köln ellen, az nagyon fura. Az eredmény pedig zéró, hisz 14-szer jutottak kapu elé a kölniek, Pavard-nak meg még így visszavontan is 50%-os a párharcmutatója. (Ennyit Kimmich úgy produkál egy ilyen szintű ellenfél ellen, hogy közben vitatkozik a pálya szélén álló edzővel, mert két másodperccel később indult vissza az ellenfél 16-osától-:) Hernández legalább megnyerte a küzdelmeit, mégha ez kicsit luxus is 80 misiért.)

- támadásaink érdemben kizárólag a Kimmich-Cutinho-Lewandovski tengelyen folytak. Perisic észrevétlen volt a kiállításig, illetve amíg le nem cserélték róla Kainzot (a kettő összefüggött egymással). Gnabryról pedig szót ejteni is nehéz.

Én nem bánom, ha ez a mostani meccs egy koncepció része: próbáljuk ki egy gyenge ellenféllel szemben, hogy mi van, ha a csapatnak van egy középső tengelye, aztán majd variálhatjuk mindezt a széleken folyó támadásokkal. Ha ez a koncepció, akkor bravó. Akkor ez olyan innováció, amire én személy szerint nagyon vártam, vágytam. És ha ehhez be tudják a szélek is gyakorolni az asszisztenciát (Perisicben megvan a lehetőség, Hernándeznek és Gnabrynak viszont teljesen újra kellene szabni egy ilyen felállásban a napi feladatát), akkor oké. Teszem hozzá, ez még inkább indokolttá tenné, hogy ne Lewa legyen az egyetlen csatár (mert oké, most jól mutat, hogy más is lőtt gólt, de Coutinho elfutásából úgy lett 11-es, hogy ha nincs, akkor a végén Lewát kereste volna a labdával).

Viszont szerintem aggasztó Pavard játéka, s talán abszolút vitán felül áll, hogy aggasztó a 6-os poszt megoldatlansága, illetve Tolisso teljesen értelmetlen jelenléte. Cserélni pedig továbbra sem lenne szabad a mi mesterünknek.
Racilaci

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.09.23. 10:33

Ez a narrativa jól is nézne ki,viszont kb.ugyanezt az elsővonalas leolvadást hoztuk ,amit a Köln ellen is,a mainzi meccs első 30 percében. Annyira,hogy ott a Mainz vezetést is szerzett(tehát vagy nagyon hisz a stáb a koncepcióban és akkor bravo vagy időről- időre leáll a presszing valami okból és a kijövö kiscsapatok meg tudnak hátul zavarni így is.Ráadásul ott nem is ült az adok-kapok,(nyilván a mainzi gól átalakította a viszonyokat,próbálták a vezetést tartani) ,hanem egyéni villanások kellettek.
A 2 védő kritikája teljesen jogos,a hatos helye pedig lyukas jó lesz majd látni, hogy néz ez ki ,ha legalább Lipcse szintű ellenfelek jönnek majd szembe sorban(mert valljuk be a Hertha,Mainz ,Köln trió nem mondható tényezőnek,a Schalke meg kb.el.csoportkor szinten mozog).
sandorbayern

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb