Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.17. 15:35

Egyébként azt olvasom, hogy a City állítólag eléggé érdeklődik Everton iránt, és ez nem igazán tetszik Sané-nak (vagy pont Sané esetleges távozása miatt érdeklődnek iránta?), mert így is háttérbe van szorítva a Sterling, Bernardo Silva kettős mögött. És akkor még ott van Gabriel Jesus és Mahrez is meg Marcus Moreno is visszatért kölcsönből
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.07.17. 16:52

Roca-t nem ismerem, nem tudom mennyiért hoznánk ténylegesen, de mondjuk így első hallásra nem vagyok tőle hanyatt esve. Ha normális áron kapjuk, annál jobb, mintha Rodrit hoztuk volna 80-ért, de a minőség és a beilleszkedés kérdéses.
Attól, hogy van itt 2 spanyol, még nem fog automatikusan beválni. Bernattal se mentünk semmire, de Xabival se sokra. Ráadásul én Thiagoval sem vagyok elégedett, Javi pedig a brutális kezdés utáni sérülékenységéből fakadó visszaesése alapján szintén nem egyértelműen volt jó beruházás.

Amúgy nekem ez a Kovac-dolog nem önmagában az edző vagy a vezetés szempontjából nem tetszik, hanem az összhang miatt. El kéne dönteni, hogy bíznak-e Nikoban vagy sem, mert ennek így semmi értelme.
Ha hisznek benne, akkor legalább a kéréseinek a felét legyenek már hajlandóak teljesíteni, mert így elég röhejes elvárni tőle bmit is. Azt nem kapja meg, akit kér, ellenben kap totál más játékosokat. Ha meg nem bíznak benne annyira, hogy az általa kiszemelteket megkeressék, akkor inkább hajtsák el, mert ebből nem fog jó kisülni.

Most nem ezért vagy azért, de egy Davies, Carrasco, Hudson-Odoi, Pepe, Bergwijn, Dembelé stb. nevek mellett egy Rebic vagy Perisic egyáltalán nem lesöprendő az asztalról. Nem azt mondom, hogy vmelyik horváttal elégedett lennék, mint bombaigazolás (mondjuk Sané helyett), de a szélek megerősítésére bőven jó lehetne. Rebic ráadásul csatárt is tud játszani, ismerik is a BuLit, fos csapatban tolják, nem is lennének annyira drágák.
Jovic is tökéletes lehetett volna Lewa mögött/mellett, ha bevállalta volna, de Mandzukic is jó lehet. Bár utóbbinál kétlem, hogy visszajönne ide, miután pont azért ment el, mert alapember akart lenni és nem megharcolni a lengyellel a helyért.
Neuhaus és Vogt esetét megértem, nem lett volna helyük sehol, mert akkora szintet nem ütnek meg, hogy Tolisso, Goretzka vagy Boa, Pavard szintű játékosokat szorítsanak ki. Zakaria-nál már nem vagyok benne biztos, hogy rosszabb, mint Roca.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.17. 17:47

@Pussy

Azért a Bild erősen barokkos túlzásokba esik az átigazolásokkal kapcsolatban. Legalább is Pep annak idején ugyanúgy "le lett ütve" az átigazolások kapcsán.
Ő kiket is akart ide hozni? Neymar, Sané, Gabriel Jesus, Gündogan, deBruyne, illetve Kroos-t sem akarta elengedni

Egyébként meg azért van itt pár összemosás. Sané, Dembele, Pepé és Bergwijn szerintem teljesen más kávéház mint Rebic vagy Perisic.
Carrasco vagy Hudson-Odoi már más kérdés. Csak az a baj, hogy mondjuk Perisic 30 éves, nehezen férne bele a fiatalítás koncepcióba. Szóval ha a 23 éves carrasco és a 30 éves Perisic között kellene választanom akkor nem kérdés, hogy az előbbit választanám, akkor is ha jelenleg minőségben nem is feltétlenül jobb. Rebic meg tavaly alapvetően már a csatárok mögött játszott a 3-4-1-2-es frankfurti rendszerben. De arra a pozícióra nekünk ott van Müller meg Goretzka is.

Viszont nem véletlenül van sportigazgató a klubnál. Az edző megmondja, hogy milyen típusú játékosra lenne szüksége, a sportigazgató meg ajánl neki embereket és intézi az ügyeket.

Egyébként meg azt gondolom, hogy Kovac-nak most már "mernie kéne nagynak lenni", és nem ilyen Vogt-okban meg Neuhaus-okban kellene gondolkodnia.
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.17. 18:07

Egyébként KHR abban az interjúban amiben a védelemről beszélt elejtett még pár érdekességet.

Egyrészt nem érdeklődünk Mandzu iránt:

"Rummenigge also dismissed talk that former Bayern striker Mandzukic could be brought back to the club from Juventus as support for Lewandowski, saying: "Nothing is planned in that direction.'

A másik pedig, hogy úgy tűnik, hogy 1 komoly igazolásra gyúrunk a szélen, legalább is ha az idézet pontos:

""We still need a winger because we lost two with Franck Ribery and Arjen Robben," said Rummenigge"

vagyis "a winger" nem "wingers"!
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.07.17. 19:17

Pepé és Bergwijn egyelőre hatalmas lutrik, akiknek volt 1-1 komolyabb szezonjuk egy nem túl acélos bajnokságban. Ez számomra nem meggyőző, rengeteg hatalmas potenciállal rendelkező fiatal kallódott el az elmúlt években is.
Tavaly pl. ugyanez a hype ment Fekir vagy Thauvin körül, aztán most meg kb. a kutyának nem kellenek. De Lemar is hasonló cipőben jár, ahogyan Depay is. Richarlison is nagyon futott egy időben, azóta csend van róla. Nagyon vigyázni kell az ilyen 1-2-szezonos játékosokkal.

Rebic vagy Perisic sokkal kevésbé zsákbamacska, egyik se a szűk elit tagja, de stabilan tudják hozni a szintet már évek óta. Van BuLi tapasztalatuk, rutinosak, nemzetközileg is annak tekinthetőek. Tény, hogy a kanadai statisztikájuk jóval gyengébb, mint a fentieknek, de a francia vagy holland bajnokság csalóka lehet.
A tavalyelőtti szezonban már kevésbé meggyőzőek, és nem tudom ez a folyamatos fejlődésüket jelenti-e, vagy inkább csak egy kiugró előző szezont takar. De nem azt mondom, hogy tuti beljebb lennénk velük, viszont éppenséggel az egyiknek lehetett volna esélyt adni.
Vagy épp Jovic-nak. A Rebic-Jovic duóból Kovac azért elég szép dolgokat hozott ki. Szóval nem is az a furcsa, hogy nem hoztak ide egy rakat játékost az edző kívánságlistájáról, hanem hogy állítólag senkit. És szerintem érdemben fontolóra sem vették egyiket sem, max. azért boronált össze velük minket a média, mert frankfurtiak és/vagy horvátok.

Sanét eleve ki is emeltem a sorból, hogy egyértelműen jobb, mint a két horvát. Dembelé és Carrasco kapcsán pedig az a helyzet, hogy képességekben legalább egy klasszissal jobbak, mint bmelyik, viszont mentalitásban egyelőre kuka mindkettő.
Ugye Carrascoért sorban állt a fél világ, egy bivaly AtMa alapembere volt, de lelépett bohóckodni Kínába. Ez sokat elmond róla, ráadásul fizikálisan is jó eséllyel rottyon van. Még mindig elég fiatal, de egyelőre térjen vissza vmi európai középcsapatba, ha akar, és bizonyítsa, hogy még tudja hozni a szintet.
Dembelé meg gusztustalan módon távozott Dortmundból, mondván a Barca álmai klubja, de ott se hajlandó edzésre járni, késik, kimaradozik. Ráadásul elég sérülékenynek is tűnik. Meg ugye neki is 1-2 masszívabb szezonja volt, azóta nemigen tudni mire lehet képes.

A Bayern, a vezetőség és az edző filozófiáját tekintve én biztosra veszem, hogy sokkal többre mennénk egy Perisic, Rebic, Jovic típusú játékossal. Nyilván nem őket kell ásznak tekinteni, de Coman és Gnabry törékenyek, Davies-nél egyelőre sokkal jobbak, ahogyan valószínűleg a szélre tolt Müllernél is.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.17. 22:51

Őszintén szólva nem értelek. Jovic ugyanúgy egyidényes játékos, mint Bergwijn és Pepé. Ráadásul ő ugyan mi a péklapátért jött volna hozzánk? Hogy padozzon Lewa mögött, amikor most lehetősége van arra, hogy az újjáalakuló Reál támadósor oszlopos tagja legyen.

Rebic azon posztjára meg ahol a fraknfurtban játszott, ott van nekünk Goretzka és Müller. És egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a szélre kitolva is jobb lenne mint Müller vagy Goretzka.

Perisic már érdekesebb kérdés, csak ő meg 30 éves. Ő már jobb nem lesz. Míg Bergwijn-be vagy Pepé-ben sokkal nagyobb potenciál.
Megjegyzem a Lille támadójátéka idén Pepé-val drasztikusan feljavult. Amíg az elmúlt években rendre kb. 40 gólig jutottak a bajnokságban, messze elmaradva mondjuk a Lyontól, ahol thauvin meg Fekir játszik. Idén viszont 68 gólt rúgtak majdnem annyit mint a lyon. Szóval Pepé igencsak sokat lendített a támadójátékon. Szóval benne én látom a potenciált.
De az is egy érdekes kérdés, hogy egy 100 perc/kanadai pont mutató elérése hol nagyobb teljesítmény? Egy Buliban a Lipcsével (Werner), egy Barcában a Laligában (Dembelé) vagy egy Lille-ben (Pepé)?

De a fő baj az, hogy Perisic vagy Rebic max mélyíti a keretet. Pluszt nem ad hozzá. Márpedig nekünk ha BL-t akarunk nyerni, meg Robbery visszavonulásával ilyenre lenne szükségünk. Ha csak keretmélyítésben gondolkodnánk, akkor inkább T. Hazardot vagy Brandt-ot kellett volna elhozni.
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.07.18. 07:52

Csak annyit mondtam, hogy egy Jovic, Perisic vagy Rebic sem lenne egyértelműen rosszabb, mint a többi szóba kerülő játékos. Nem mondtam, hogy jobbak lettek volna. A lényeg annyi, hogy ha nem lehet egyértelműen különbséget tenni, vagy hasonlót várhatunk X-től, mint Y-tól, akkor jó lenne, ha az is szempont lenne, hogy az edző kit szeretne, kivel dolgozott együtt már korábban stb..
Azt nyilván megértem, hogy egy Sané vagy Werner helyett nem bólintanak rá egy Rebic-re vagy Perisic-re, és ez jól van így. De ha már Pepék meg Hudson-Odoi-ok merülnek fel, akkor már nem értem. Ők se lennének jók arra, hogy minőségi javulás álljon be, velük is "csak" mélyülne a keret. Ami egyébként a széleken elvárható is lenne.

Azt is leírtam, hogy nyilván akkor érdekes a dolog, ha az adott játékos is jönne. Jovic kérdőjeles, pont azért, amit írtál is, de Mandzunál is írtam, hogy nem vszínű, hogy jönne. Itt megint csak annyi a lényeg, hogy tudtommal meg se próbáltunk kopogtatni náluk, rögtön le lettek söpörve az asztalról.
Egyébként azt sem feltételezhetjük, hogy Brandt vagy Hazard szívesebben jött volna hozzánk, vagy hogy a klubjuk elengedte volna ide. Egyébiránt náluk is az a helyzet, hogy nem jobbak egyértelműen az "ic-es" triónál, akkor meg már lehetne olyan nevekben gondolkodni, akikben az edző is teszi. Mondom ezt úgy, hogy ha választhatnék, akkor én is szívesebben látnám itt Brandtot.

Rebic tud a szélen is játszani, ezt már elég sokszor bizonyította, attól nem tartanék. Ráadásul egyszerre kapott volna helyettest Lewa, egy potenciális jelöltet a 2-csatáros játék, és a szélek is jobban fedezve lennének. Ez illene abba a koncepcióba, hogy sokoldalú játékosokat szerezzünk.
Na most persze erre Werner pl. nyilván sokkal jobb lenne, csak egyelőre nincs még itt. Ha azt mondja a vezetőség, hogy nem kell egy Rebic, mert jön egy Werner, akkor oké. Ha azt mondják, hogy fel se merül Rebic, mert inkább Ziyech vagy Bergwijn, akkor megint nem értem igazán.

Az egy érdekes kérdés, hogy milyen csapatban lehet jobban villogni, nem egyértelmű a válasz. Megközelíthetjük arról az oldalról, amire te is utalsz, hogy könnyebb egy nagycsapatban, amely eleve dominál és sok gólt rúg, minőségi társak vannak stb.. Ugyanakkor egy gyengébb csapatból könnyebb kiemelkedni, sokkal nagyobb eséllyel épül vkire a játékuk.
Thauvin egyébként tudtommal a Marseille-ben tolja, nem a Lyonban. Pepével az a bajom, hogy nekem 1-1-ben Malcom-effektus. Aztán belőle se lett semmi. De említettem Lemart, meg igazság szerint Martial se hozta, amit vártak tőle.

De hogy világos legyen, én nem azt akarom bizonygatni, hogy Kovac "liblingjei" jobbak, mint akikkel komolyabban kokettálunk, csak azt, hogy ez fordítva sem egyértelmű minden esetben. Ha pedig bíznak az edzőben, akkor a hasonló kaliberű, vagy ami még fontosabb, magunkat ismerve a hasonló eséllyel beválható spílerek közül választhatnák azt, akit az edző is szeretne vagy kinézett magának. Legalább próba szintjén.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.07.18. 10:38

Erre írtam néhány hete, hogy jó volna már azt olvasni, hogy egy kulcsszerepet betölteni képes játékos az edző kifejezett kérésére kerül ide, s hogy ennek hiányában nem körvonalazódik semmi.

Mert lényegében az egész átigazolási időszakban alig olvasni olyan nevet, akit Kovac akart volna (erre elment a társalgás abba az irányba, hogy megint ellenséges vagyok Kovaccsal szemben, s milyen ellentmondás már, hogy akkor meg miért van szava az edzőnek valakiknek az elküldésében - partvonalra szorításában). Ellenben jól láthatóan nem sikerült hozott anyagból varázslatosat kialakítania az edzőnek - hát hisz egy sor játékost lehetne megnevezni, akiket nem tudott se kiköpni, se lenyelni.

Ehhez képest ugye az a Sané a teljes átigazolási időszakunk egyetlen origója, akiről szintén nem hallani, hogy Kovac a kezét-lábát törné érte, akiről külső szemlélő is láthatja, hogy nem mentes az olyan allűröktől, amiket Kovac nemigen tűrt meg (joggal) és nem is nagyon tudta kezelni Jamesnél sem; ráadásul aki szerintem szintén kevéssé képes arra, ami a leginkább hiányzott tavaly a csapatból: átbillenteni a holtpontra jutott társaságot. Ehhez kifejezetten olyan személyiség kellene, aki élvezi az edző bizalmát, s aki a társai élére is tud állni. Hát ebből a szempontból szerintem - kora ellenére, illetve épp azért - még tán Perisics lenne a legjobb választás.

Már amennyiben tényleg bízna benne Kovac. És ha a vezetőség komolyan számol Kovaccsal, akkor ez kéne, hogy a legfőbb szempont legyen. Egyfelől azért, mert ez egy teljesen természetes feltétel: kulcsjelentőségű az edző ebben az képletben; másfelől mert látható, hogy az edzőnk az átlagosnál jóval bizalmatlanabb, s nehezen tudja kezelni az akár magas játékminőségre képes, de vele nem mindenben egy hullámhosszon lévőket.
Racilaci

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.18. 13:07

Az a baj, hogy szerintem ez a Bild cikk csak mesterséges feszkó keltésre alkalmas, hiszen azzal próbál Kovac ingatag helyzetére utalni, hogy nem olyan játékosok jönnek, akiket ő akar. Bezzeg Pep-nél..

De ez rohadtul nem igaz. Pep ilyen embereket akart: Neymar, deBruyne, Sané, Gündogan, Gabriel Jesus
Viszont nem akarta Vidal-t vagy Costa-t mégis megkapta őket, Kroos-t meg nem akarta elengedni, a vezetőség mégis megtette.
Megjegyzem a Sammer érára igazolási szempontból fátyolos tekintettel emlékszünk, holott ő pont 2012-2016 között volt itt, vagyis Pep-el kb. egy időben.
Szóval úgy is felfoghatjuk, hogy a vezetőség Sammert támogatta az átigazolások terén nem Pep-et.

De megint mondom a sportigazgató elvileg nem dísznek van a csapatnál. Lehet a City-nél, ahol a vezetőség rohadtul nem ért a focihoz elmegy az, hogy Pep összeállít egy videót, aztán utalják is a pénzt...de nálunk ez soha nem így működött...

Nyilván vannak helyzetek, amikor az edző igénye/kérése meg az egyéb irányú dolgok is összepasszolnak. Ezekből születtek az olyan igazolások, mint James, Javi, Kimmich vagy Thiago.

Viszont amíg Pep inkább a "merjünk nagyok lenni" irányba lógott ki, addig Kovac inkább a "merjünk kicsik lenni" irányba lóg ki a klub "filozófiájából"
speziale

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.07.21. 18:39

Tét nélküli meccs meg felkészülési stb DE Fiete szépen befűzte a brazilt (én úgy látom Marcelo az)

https://giphy.com/gifs/Vdc6gVfznJ4oIIzW ... JuKY3rYnFQ

Laposan be kellett volna tolni ezeket remélem tanulja még de így is ígéretes volt
Atesz12

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb