Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.05.24. 19:45

Hát nem tudom már pletyka szinten beszállt a United is Lewa ért Chelsea PSG mellé. 100 millió+ FONT ért nem eladni szerintem balgaság. Hát kíváncsi vagyok ebből mi lesz
Atesz12

HozzászólásSzerző: procee » 2018.05.24. 20:11

Mind eközben Vidal-t lencsevégre kapták a Napoli repülőtéren. Hopp, lehet ő lesz Ancelotti első nagy igazolása?
procee

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.24. 20:34

misafeco írta:Thiagót és Lewát nem fogjuk eladni, ezzel felesleges spekulálni. Vidal sorsa a saját kezében van, én nem lepődnék meg, ha menne, és akkor létszámra ugyanott vagyunk, ahol idén. Bernat távozása se lenne nagy meglepetés, a megfelelő pótlással szerintem elengedhető. A további igazolások attól függenek, hogy Kovac milyen hadrendben szeretné játszatni a csapatot.

A 3-5-2 logikus lenne, de akkor kérdés, hogy minek tartottuk meg a túlkoros szélsőinket? Ebben az esetben nyilván belsővédőre van szükségünk, még ha Martinezt hátra is tudnánk vezényelni. A 4-2-3-1-hez még kellene egy jobbszélső, hacsak nem akarjuk megint Müllert ott látni, ha lesérül az összes többi opció.

Szerintem Thiago-t, főleg ha a Barca-ba akarna menni, akkor elengednénk. Ha Kovac jövőre 3 védős rendszert akar, ami 3-5-2-őt, vagy 3-4-3-at jelentene, akkor nagyon sokan lennénk már a kp-ra. FŐleg úgy hogy Can is képben van, ingyen jöhetne, Bayern nevelés, meg jön Goretzka is...így akár Vidal és Thiago távozása is beleférne. Így is maradnának kp-ra a következők: Alaba, kimmich, James, Tolisso, Goretzka, Rudy, Martinez, Müller?, Shabani?, Can?...
de igazából egy 4-3-3-hoz is sokan lennénk a kp-ra
speziale

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.05.24. 21:46

3-5-2-höz ugyanannyi középpályás kell, mint az idei 4-3-3-hoz. Vidal eladása nem lenne ellenemre, Goretzka tudja pótolni, de Thiago típusú középpályásunk nincs még egy. Ráadásul nincs is kifejezett ok az eladására, jó formában van, fiatal még, a szerződéséből bőven van idő.
misafeco

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.24. 22:15

misafeco írta:3-5-2-höz ugyanannyi középpályás kell, mint az idei 4-3-3-hoz. Vidal eladása nem lenne ellenemre, Goretzka tudja pótolni, de Thiago típusú középpályásunk nincs még egy. Ráadásul nincs is kifejezett ok az eladására, jó formában van, fiatal még, a szerződéséből bőven van idő.

Szerintem meg több ok is van rá, hogy eladjuk esetleg:
- Barca nevelésként szívesen visszamenne Iiniste utódnak
- jó pénzt kaszírozhatnánk vele
- nálunk eddig semmi olyat nem mutatott, ami miatt annyira szükségesnek gondolnám a megtartását. A kp-ja támadószekciója így is elég erős lesz: James, Kimmich, Tolisso, Goretzka, Alaba vagy akár Müller
- ellenben vkp poszton sokkal rosszabbul állunk, mert oda tényleg kb. csak Martinez van.
speziale

HozzászólásSzerző: Lucas » 2018.05.25. 00:22

speziale írta:
misafeco írta:3-5-2-höz ugyanannyi középpályás kell, mint az idei 4-3-3-hoz. Vidal eladása nem lenne ellenemre, Goretzka tudja pótolni, de Thiago típusú középpályásunk nincs még egy. Ráadásul nincs is kifejezett ok az eladására, jó formában van, fiatal még, a szerződéséből bőven van idő.

Szerintem meg több ok is van rá, hogy eladjuk esetleg:
- Barca nevelésként szívesen visszamenne Iiniste utódnak
- jó pénzt kaszírozhatnánk vele
- nálunk eddig semmi olyat nem mutatott, ami miatt annyira szükségesnek gondolnám a megtartását. A kp-ja támadószekciója így is elég erős lesz: James, Kimmich, Tolisso, Goretzka, Alaba vagy akár Müller
- ellenben vkp poszton sokkal rosszabbul állunk, mert oda tényleg kb. csak Martinez van.

Igen ebben igazad van, hogy létszámban ott megvagyunk viszont ezek közül akiket mondtál talán James-t tudnám még mondani olyan típusúnak, mert bennük meg vannak az ilyen finom pengés, kreatív latinos megmozdulások, amik bármikor bármilyen meccsen tudnak a játékon lendíteni, csak példának okáért emlékezz vissza James löbbölésére Vidalhoz még a Schalke ellen év elején. Elég ha csak 2-3 meccsenként egy ilyenből mondjuk gól születik. A többi középpályásnak meg inkább másak az erősségeik, ha mondjuk akár Kimmich-et akár Müller-t nézem. Ezért pont jó, hogy megvan ez az összhang, minden fajta stílus megtalálható a pályán akár melyikre is legyen szükség a meccsen.

Én is ezek miatt inkább rosszabb döntésnek tartanám Thiago-t elengedni, de aztán ki tudja mi lesz végül.
Lucas

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.05.25. 02:19

Vidalt már akár kora miatt is érdemes lenne lepasszolni, a fiatalítás címszó nem épp a nevével cseng össze. Én bírtam a csávót, de azért az utóbbi időben lassult és az ő játékstílusához nagyon fontos, hogy ne 1 századmásodperccel később érjen oda, mert akkor sárgalap.

Thiago valóban más tészta. Ő fiatal, energikus és az ő fineszes játéka jól színezi az esetleges sablonos összjátékot. A probléma vele az lehet, hogy Niko ütközősebb, fizikálisabb játékába mennyire van szükség egy ilyen művészre. Bár azért azt láttam rajta, hogy a kezdeti éveihez képest jobban visszazár, szerel, ami nagyon jó, csak kérdés, elég-e. Goretzka a visszavont irányító szerepet remekül játssza és ő fizikálisan jobb, mint Thiago, vagyis, ha a 3-as középpályánk úgy lesz felosztva, hogy 1 vkp (Javi, esetleg Can), 1 visszavont ir(Goretzka, Tolisso). és egy támadó kp/igazi irányító(Müller, James), akkor Thiagonak nehéz lesz a helyét belőni, hiszen az ő erősségei inkább a kötetlenebb kp-ás játékban jönnek ki. Ezért is teljesített Carlo alatt tavaly kimagaslóan, mert annyira minimális volt a játékunk, hogy a játékosoknak egyenileg, fineszből kellett megoldani a feladatot, ő pedig ezt tudja. Viszont Niko elképzeléseit látva, nehezen hiszem, hogy ő a kötetlen kp híve lenne, mert ahhoz nem árt az erős labdabirtokás sem.

Egy szó, mint száz, Thiago sorsa azon múlik, mit akar az új edző. Az tuti, hogy jegelni a padon abszolút blama lenne, akkor inkább engedjük el és kérjünk érte borsos árat, azt pedig egy komoly támadóba fektessük bele, hisz ott sokkal égetőbb hiányosságok vannak. Nálam Coman és Gnabry korukat és sérülékenyégüket ismerve 1 embert tesznek ki. A jobboldalról pedig valaki nagyon hiányzik. Ha Thiago eladásán múlik a jobbszél megerősítése, akkor be kell őt áldozni sajnos, bármekkora spíler is ő szerintem. (Aztán ki tudja mi jár Uliék fejében...)
Thommeyy

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.05.25. 09:33

Jöjjön ez a Pavard gyerek, mellé meg Bailey vagy Thauvin, aztán adjuk el Vidalt és még behúzhatjuk ingyért Can-t. Így lenne kb 30 millió minuszunk. Még akár azt eltudom képzelni, hogy Kovac valamelyik kedvencét áthozzuk frankfurtból Mascarrel vagy Rebic. Ez olyan Hoenesses kör lenne.
szabi90

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.05.25. 09:44

Amúgy valahol megértem ezt a nem igazolunk sztár hozzáállást is. Gnabry,Coman és Goretzka játék időt igényel. Ha ők lesznek a kezdők és mondjuk Martinez, Lewandowski helye még biztos. Akkor ott vagyunk, hogy van egy Müller,Thiago,Robben,Ribery,Rodriguez,Tolisso, akik a középpálya támadószekciójához tartoznak. Ha ide jönne egy sztár igazolás, aki mondjuk az esetek 90%-ban pályán akar lenni, akkor a fiatalok nagyon sok játékidőtől esnek el és nem lett volna értelme mind a két szélsővel hosszabbítani.
Plusz Müller azért mint a csapat német arca szintén fog kapni játékidőt bőven.
szabi90

HozzászólásSzerző: procee » 2018.05.25. 10:35

Azért adott esetben, a két szélsővel történő hosszabbítást, én úgy fognám fel, hogy formalitás, gesztus, semmi több. Mindenki tudja, hogy sem Robben, sem Ribery nem tud már szinte egész meccseket top szinten lehozni, főleg nem a szezonban a keretre váró sorozatos terhelés mellett. Itt vannak nekünk, mint amolyan létszámfeletti plusz, de semmi több. Maximum 30-35 meccs van kettejükben együtt... Egy egy jó félórára még jók lehetnek, esetleg pár Buli meccsen. Gnabry és Coman is bőven játéklehetőséghez tudnak jutni, mert nekik kell játszani! Azonban mindketten inkább baloldalon képesek jól teljesíteni, s ráadásul ők is elég sérülékenyek, az eddig látottak alapján. Így jobb oldalra még mindig csak Robben van. Aki 34 évesen, ha 15 meccset képes a szezonban végigjátszani, már az is csoda lesz... Szóval, mindenféleképpen igazolni kell ide.

Vidalt valóban ésszerű dolognak tűnhet értékesíteni, benne van a korban. Azonban amint nem volt bevethető szezon végén, ki is pukkadtunk. Persze ez nem csak a hiánya miatt volt, sőt, azonban ez is közre játszhatott. Ő az a karakterű játékos, aki összefogja a középpályát. Vele egyensúlyban van a védekezés a támadással, mert mindkét dologból úgy tudja kivenni a részét, hogy pluszot rak az adott szegmenshez. (Már amikor jó napja van :D) Így ez a feladat majd Goretzkára fog hárulni, kulcs ember lesz nálunk e tekintetben, a kérdés, hogy elbírja e majd. Talán még Tolisso tudja ezt a szerepet betölteni képességei alapján, idén azért voltak időszakok, mikor jegeltük, folyamatos játéklehetőség mellett még jobban teljesítene szerintem.

Costa-ért ha jól látom, a Juve kifizette a 40 millát. Csak úgy leírom, anyagilag nem állunk rosszul... :D
procee

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb