Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: procee » 2017.11.10. 20:46

Tolissoról és Comanról én még nem mondanék le, semmiképpen sem. Coman egyre jobb, míg a másik franica még csak nemrég érkezett, ne ítéljük még el...
Sanches nehéz téma, kölcsönadtuk, lesérült, így nem vagyunk előrébb atekintetben, hogy mi is rejtőzhet benne. Gnabry szintén lesérült, így lehet neki is kell majd még egy év kölcsön, ezt még nehéz megállapítani. Egyébként a kölcsön opció, lehet Tolissonak is jól jönne, számításba venném, mint lehetséges opciót.

Amennyiben érkezik Goretzka Vidal mehet felőlem, itt van Rudy, Martinez Thiago is, plsuz ha jön Goretzka akkor igencsak megvagyunk. Rudy azért is jelenthet pluszt, mert ha Rafinha esetleg távzona, adott meccseken tudná simán pótolni Kimmichet jobb védőben.

Csatár posztra elkezdték rebesgetni Icardi nevét, na az nem lenne semmi ha jönne, még a BL-ben is játszhatna, s nem kispályás a srác. Azonben nehezen képzelem el, hogy ő beállna másodhegedűsnek, de támogatnám ezt a transzfert... (nálam még mindig Giroud és Lavezzi lenne a célpont e téren...)

Szélre pedig Brandt és Sané lenne a prioritás, bár ha esetleg Draxler érkezne sem dőlnék a kardomba. Brandt mellett szól az a dolog, hogy most télen is mozdítható lenne, s játszhatna a Bl ben....
procee

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.11.10. 21:26

procee írta:Tolissoról és Comanról én még nem mondanék le, semmiképpen sem. Coman egyre jobb, míg a másik franica még csak nemrég érkezett, ne ítéljük még el...
Sanches nehéz téma, kölcsönadtuk, lesérült, így nem vagyunk előrébb atekintetben, hogy mi is rejtőzhet benne. Gnabry szintén lesérült, így lehet neki is kell majd még egy év kölcsön, ezt még nehéz megállapítani. Egyébként a kölcsön opció, lehet Tolissonak is jól jönne, számításba venném, mint lehetséges opciót.

Amennyiben érkezik Goretzka Vidal mehet felőlem, itt van Rudy, Martinez Thiago is, plsuz ha jön Goretzka akkor igencsak megvagyunk. Rudy azért is jelenthet pluszt, mert ha Rafinha esetleg távzona, adott meccseken tudná simán pótolni Kimmichet jobb védőben.

Csatár posztra elkezdték rebesgetni Icardi nevét, na az nem lenne semmi ha jönne, még a BL-ben is játszhatna, s nem kispályás a srác. Azonben nehezen képzelem el, hogy ő beállna másodhegedűsnek, de támogatnám ezt a transzfert... (nálam még mindig Giroud és Lavezzi lenne a célpont e téren...)

Szélre pedig Brandt és Sané lenne a prioritás, bár ha esetleg Draxler érkezne sem dőlnék a kardomba. Brandt mellett szól az a dolog, hogy most télen is mozdítható lenne, s játszhatna a Bl ben....

Goretzka egyre közelebb a Barcához.
Sané alapembere Guardiolának, szóval kipipálhatjuk.
A Lever meg anno Vidalt sem atta nekünk, Völler most sem gondolom, hogy Brandt miatt megváltozna.
Icardi meg nem gondolom, hogy padozna nálunk, inkáb odaviszik Vidált mögé !

Nekünk a filozófiánkon kellene változtatni, és aztán igazolni.
Valjuk be Sanches, Tolisso, Coman, kiegészítő emberek csak, egy Realban a padon sem üllhetnének !
Amíg ez nem változik, addig minden csak álom !
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.11.11. 00:05

A jelenlegi Realban Coman lenne az ász a szélen.
misafeco

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.11.11. 07:42

Mert nyilván, ha változtatnánk az igazolási politikánkon, akkor hirtelen Goretzka mégis inkább ide szeretne jönni, nem pedig a Barcához, Sanét mégis elengedné a City, a 'kusen meg átengedné Brandtot... Ja és Icardi is sokkal szívesebben jönne padozni.

A felsoroltak nálunk is kiegészítőemberek. Sánches az volt, most kölcsön is adtuk. Tolisso posztján van a legnagyobb rotáció, Coman pedig most csak azért lett alapember, mert sérülések vannak. Amúgy érdemes azért szétnézni pl. a Real padján, mert már messze nem az a helyzet, mint tavaly. A kiegészítők között ott se hemzsegnek ám a nagyobb nevek.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.11.11. 10:31

pussybuvar írta:Mert nyilván, ha változtatnánk az igazolási politikánkon, akkor hirtelen Goretzka mégis inkább ide szeretne jönni, nem pedig a Barcához, Sanét mégis elengedné a City, a 'kusen meg átengedné Brandtot... Ja és Icardi is sokkal szívesebben jönne padozni.

A felsoroltak nálunk is kiegészítőemberek. Sánches az volt, most kölcsön is adtuk. Tolisso posztján van a legnagyobb rotáció, Coman pedig most csak azért lett alapember, mert sérülések vannak. Amúgy érdemes azért szétnézni pl. a Real padján, mert már messze nem az a helyzet, mint tavaly. A kiegészítők között ott se hemzsegnek ám a nagyobb nevek.

Azért szerintem egyelőre "ne adjuk már" oda Goretzkát a Barca-nak. Szerintem a Jupp alatt látott jelenlegi formajavulás igencsak mellettünk szól+őt én olyan játékosnak érzem, akiben van "Buli hűség", így ha Ulliék komolyan gondolják, akkor szerintem előnyben vagyunk a Barca-val szemben.

A brand-t dolgot meg nem is értem. Nem úgy volt, hogy vele kötöttünk valami előszerződést?
Egyébkánt meg Völler is elgondolkodhat azon, hogy Brandt vagy elmegy ingyé' vagy csinál belőle pénzt.
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.11.11. 11:50

Én csak arra akartam rávilágítani, hogy ezek a tényezők teljesen függetlenek az átigazolási politikánktól.

Sajnos a Goretzka-ügyletben nagyon nem segít, hogy most igazoltuk Tolissot és Rudy-t, ill. Sánches is kölcsönben van. Ráadásul Javi visszakerült a középpályára, ahol feltűnően jobban is teljesít. És akkor még itt van Thiago és Vidal.
Ez nagy tumultus, van köztük képességeiket, sérülékenységüket, nemzetiségüket, stílusukat, sokoldalúságukat, korukat tekintve is különböző játékos, nehéz átlátni hol és milyen szerep jutna itt az emberfiának.

A széleken annyiból sokkal jobb helyzetben vagyunk, hogy messziről kitűnik mennyire hiányposzt. Ribéry kérdés, hogy egyáltalán visszatér-e érdemben, Robben is kifutóban. Van még egy James kölcsönben, aki tud ott játszani, meg egy fiatal Coman. A háttérben is "csak" egy Gnabry.
Egy Draxler, Sané, Brandt, Carrasco stb. szintű játékos joggal reménykedhet benne, hogy már rövidtávon is alapemberré válhat, ha jól teljesít, akkor pedig hosszútávon építeni fognak rá.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.11.11. 19:34

Azért látom a magyar nyelv értése nem mindenkinél alap.
Az igazolási politika, az megmutatja, hogyan igazol, azaz gondolkodik egy klub az erősítésekkor.
A Realét tudjuk, vedd meg az aktuális legjobbat, mindegy mennyiért, legyen a pad is jó.
(Talán idén gyengébbek egy kicsivel)
Ezt a Real filozófiát követik már többen is már.
(City, PSG.....)
A Reálnak bejött az elmúlt években ez tény, lehet Kassaizni persze, de a lesgóloknál akkor is tudta Ronaldo, hogy hol a helye.
Rummenigge szerint a pénz nem lő gólt.
Ez igaz.
De a jó pénzért vásárolt játékos igen !
(Messi, Ronaldo, Neymar, Isco, Sané, De Bruyne, Mbappé, Cavani, Griezmann........)
Mi egy Alexist, Draxlert, Dembelét, Pulisicet, sem tudunk megvenni, csak Tolissokat, Comanokat, Gnabrykat, Rudikat, csak mert olcsók !
Közben fogalmunk sincs kifogja Robbent pótolni ha lerúgják, és egy Ribérýt, aki egy éve formán kívül van , mint ha itt sem lenne.
Kiváncsi vagyok meddig bírja ezt még Lewa, Hummels, akik még nem nyertek BL-t !!!
Na ezen a gondolkodáson kellene változtatni, kedves barátaim.
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.11.11. 21:25

jani23 írta:Azért látom a magyar nyelv értése nem mindenkinél alap.
Az igazolási politika, az megmutatja, hogyan igazol, azaz gondolkodik egy klub az erősítésekkor.
A Realét tudjuk, vedd meg az aktuális legjobbat, mindegy mennyiért, legyen a pad is jó.
(City, PSG.....)
A Reálnak bejött az elmúlt években ez tény, lehet Kassaizni persze, de a lesgóloknál akkor is tudta Ronaldo, hogy hol a helye.
Rummenigge szerint a pénz nem lő gólt.
Ez igaz.
De a jó pénzért vásárolt játékos igen !
(Messi, Ronaldo, Neymar, Isco, Sané, De Bruyne, Mbappé, Cavani, Griezmann........)
Mi egy Alexist, Draxlert, Dembelét, Pulisicet, sem tudunk megvenni, csak Tolissokat, Comanokat, Gnabrykat, Rudikat, csak mert olcsók !
Közben fogalmunk sincs kifogja Robbent pótolni ha lerúgják, és egy Ribérýt, aki egy éve formán kívül van , mint ha itt sem lenne.
Kiváncsi vagyok meddig bírja ezt még Lewa, Hummels, akik még nem nyertek BL-t !!!
Na ezen a gondolkodáson kellene változtatni, kedves barátaim.

Tökre nincs igazad. Mióta "újra van" edzőnk a játékunk látványosan feljavult, annak ellenére, hogy igazán nehéz időszakban vette át a stafétát Jupp. Mégis megdöbbentő a különbség.

jani23 írta:Mi egy Alexist, Draxlert, Dembelét, Pulisicet, sem tudunk megvenni, csak Tolissokat, Comanokat, Gnabrykat, Rudikat, csak mert olcsók !

itt azért rendesen keverednek a dolgok:
1) draxlert épp most akarjuk leigazolni
2) Dembele-t apróért hozta a Dortmund, és mi is el akartuk őt hozni, de nem akart hozzánk jönni. Ráadásul ő valszeg tőlünk is lelépett volna a Barca-ba
3) Götze, Hummels, illetve az akkori árakon a posztján Vidal sem volt éppen olcsó
4) Tolisso-ra és Sanchez-re sok mindent lehet mondani, de azt hogy olcsók lettek volna, azt nemigazán.

jani23 írta:A Realét tudjuk, vedd meg az aktuális legjobbat, mindegy mennyiért, legyen a pad is jó.
(City, PSG.....)

A Real 2002 után mikor is nyert BL-t??? Pedig közben ott volt a galaktikus csapat. Ronaldo mióta is van Realban?
A PSG-ban évek óta ott van DiMaria, Cavani, Verrati meg ott volt Ibra....meddig is jutottak? A City dettó...

jani23 írta:De a jó pénzért vásárolt játékos igen !

Messi saját nevelés volt
Isco-t 30 millióért vette a Real
Sane-hoz meg annyit, hogy ő egyidős Coman-al. 2015-ben amikor megvettük coman-t akkor ő egy éve volt a Juve-nál, Sané meg 1 éve a Schalke-nél. Szerintem ugyanakkora lutri lett volna őt akkor megvenni, mint Coman-t. Azóta való igaz, hogy Sané előrébb tart de ez részben azért van, mert az utolsó évében mér Pep is inkább már próbált a biztosra menni a robbery párossal, Ancsa meg tök fogalmatlan volt a fiatalokhoz.
Griezman nem akar eljönni a Tico-ból
Alexis-ra rámentünk a nyáron. Sok pletyka van arról, hogy miért nem jött össze, de nem azért mert nem akartuk kifizetni a 65 milliós árát
Cavani mégis miért jönne ide? Ő ugyanúgy csak középcsatérként játszatható mint Lewa. Amíg 4231-es rendszerben játszunk, addig olyan emberben kell gondolkozunk, aki szélen is bevethető, vagy pedig feltörekvő fiatalban, akit egyelőre Buli szinten tudunk bevetni Lewa tehermentesítésére
speziale

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.11.12. 09:48

Kedves Speziale !

Draxlert most akarjuk leigazolni ?
Miért csal most ?......ha igaz a hír ?
Sanéről látni lehetett, hogy nem ügyetlen gyerek.
Anno a Realt majdnem kiejtették az ő vezérteljesítményének is köszönhetően, ja és Madridban.
De Bruynével megegyeztünk kétévvel ezelőtt, csak a Wolfival nemtudtunk egy anyagi vita miatt. Mi 50 milliót kínáltunk, a farkasok 72 kaptak a Citytől.
(Sanches 35, Costa 25, Coman 25,)
Matekozhatsz, hogy melyik verzió lett volna jobb ????
Sammer volt az utolsó akinek a reformokhoz agya volt, szerintem a Kalle-Hoenessel való háború ment az agyára.
Anno Guardiola is Neymart akarta, csak Hoeness Götzével oldotta meg.
Az eredményt tudjuk.
Guardiola most is itt lenne, ha Kalléék teljesítették volna egy két kérését.

Szeretném megkérdezni tőkrd, hogy az elmúlt éveknen a Top 3-ból hova jutottunk ???
Miközben a riválisok erősödnek !

Neymar, és hasonló focisták sem garanciák a sikerhez, de legalább a klubbjaik hozzáállásán nem múlik.

Arra alapozni, hogy mindenki egészséges, ha meg nem, akkor fogjunk ki egy jó napot, a legjobb négyben egy két meccses elődöntőn, szinte lehetetlen.
Na ezen kéne változtatni !!!!!!!!!
Pénz lenne, ez nem kérdés, csak a szándék nincs.
Minden évben gazdasági rekordokat döntünk, Kallééknek egyre több az osztaléka, én nem vagyok a vezetőségben, én szúrkoló vagyok, engem a pályán elért eredmények érdekelnek, nem pedig a tőzsdei !!!!

És a Mikulás sem létezik !!!!!!
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.11.12. 10:38

Szerintem tudjuk mit jelent az átigazolási politika, csak én pl. továbbra sem értem mi köze ennek ahhoz, ha egy adott játékos esetleg máshol akar játszani vagy a klubja nem hajlandó a Bayernhez elengedni.

Egyébként a Real már pont nem ezt a modellt követi, évek óta nem. 14-ben volt az utolsó ilyen transzferablakuk James-szel és Kroos-szal. Azóta sokkal inkább fiatal tehetségeket vesznek, illetve próbálnak saját nevelésűeket beépíteni. Én utálom őket, de el kell ismerni, hogy egy sokkal szimpatikusabb vonalra álltak rá.
A City meg a PSG, ill. a MU átvette a Real ezen szerepét, de eddig semmi kiemelkedő eredményt nem tudtak felmutatni. Érdekes módon a galaktikus időszaka a Realnak is elég eredménytelenül telt. A Chelsea még ilyen, az eredményességük ott is kétséges, bár összeraktak egy (mákos) BL-t.

Messi, Ronaldo vagy Neymar soha nem fognak idejönni és a klub profiljába se feltétlenül illenek. Isco, Sané, De Bruyne vagy Griezmann ugyanolyan lutrik voltak anno, mint itt Sánches, Tolisso vagy Coman. Könnyű utólag már bevált neveket előhozni, de ne mondja már nekem senki, hogy egy Götze akkor ne tűnt volna legalább akkora igazolásnak, mint az előbbiek.
Most az ilyen Mbappé, Dembelé vagy Pulisic meg ma ugyanolyan lutrik. Nem kell seggreülni attól, hogy irreálisan magas összegeket adtak ki némelyikért, attól még ugyanúgy csak fiatal tehetségek, még ha bombasztikusak is. De nem merném kijelenteni, hogy ha egy Coman megkapja ugyanazt a lehetőséget Dortmundban, mint Pulisic vagy Dembelé, vagy a Monacoban Mbappé, akkor ne hozta volna azt a szintet. De Tolisso vagy Sánches is kiemelkedtek a csapataikból.

Most az a baj, hogy anno Götze jött Neymar helyett? Ha visszagondolok mi volt akkor, sokkal szívesebben látnám itt én is Götzét. Sőt, még ma is azt mondom, hogy inkább egy Sané vagy Draxler, mint Neymar. Götze meg akkor a világ egyik legnagyobb tehetsége volt.
De Bruyne és Sané kapcsán már leírtam a véleményem. Amúgy könnyű mindig a bevált neveket felhozni, hogy bezzeg mások nem sajnálták a pénzt és milyen zseniálisak voltak. De pl. hogy járt a Real Bale-lel vagy James-szel? A MU Pogbával? Mi lett eddig Martialból? Sterling, Gündogan, Kagawa, Sahin?
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb