Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.11.12. 11:44

jani23 írta:Kedves Speziale !

Draxlert most akarjuk leigazolni ?
Miért csal most ?......ha igaz a hír ?
Sanéről látni lehetett, hogy nem ügyetlen gyerek.

Az az igazság, hogy kezdem ezt a "van rajta sapka, nincs rajta sapka" dolgot érezni.

ad1) azzal indítottad az egészet, hogy mindig garasoskodunk. Én rámutattam, hogy ez nem igaz.
Hummels, Götze, Javi, Tolisso mind 40 milliós igazolások voltak. Persze nem 80-100, de akkoriban azért még mások voltak az árfolyamok, ráadásul egy kp vagy egy védő mindig sokkal olcsóbb volt, mint a támadók.

ad2) Draxler: olvasd vissza, hogy mi volt a kommentelők véleménye róla, amikor korábban felmerült a neve: "ügyes de semmi különös", "kevés ő ide", nem WK" stb...
Most meg hirtelen, miért nem hoztuk őt előbb ide?? Draxler 24 éves ha most elhozzuk, akkor a pályafutása zenitjét itt töltheti...

ad3) Sané: Coman talán ügyetlen??? Viszont nem hiszem, hogy Sane lett volna a legnagyobb erősség, mivel csereként állt be. De Coman juve elleni hosszabbításban lőtt gólját már biztosan elfelejtetted. Azt elismerem, hogy jelenleg Sane előrébb tart. De ez annak köszönhető, hogy a Schalke-ban folyamatosan játszhatott, illetve Ancsa 1,5 éves edzősködése Coman fejlődéséből kiesett idő volt. De ez már nem az igazolási politikánk hibája.

jani23 írta:De Bruynével megegyeztünk kétévvel ezelőtt, csak a Wolfival nemtudtunk egy anyagi vita miatt. Mi 50 milliót kínáltunk, a farkasok 72 kaptak a Citytől.

De Bruyne-t én is sajnálom. DE!! Ő nem szélső mint Costa/Coman, a középpályán meg jellemzően mindig megvolt a létszám. A másik pozi ahol meg jól tud játszani, az árnyékék, de oda nekünk volt egy Müllerünk.
És 72 millió 2015-ben egy kp-ért, irtózatosan sok volt. Egyértelmű volt, hogy a wolfi a max zsetont le akarja róla gombolni. És nekünk arra a posztra nem ért meg ennyit.

jani23 írta:Anno Guardiola is Neymart akarta, csak Hoeness Götzével oldotta meg.
Az eredményt tudjuk.
Guardiola most is itt lenne, ha Kalléék teljesítették volna egy két kérését.

Nem hullajtok könnyeket Pep-ért. De ha te Neymar-okat akarsz látni a kedvenc csapatodban, akkor valszeg neked nem a Bayern-ek kellene szurkolnod. Sose volt jellemző a csapatra, hogy az éppen aktuális szupersztár nálunk játszott volna. Pep meg elment a City-hez, vitt oda egy félcsapatnyi új embert...majd meglátjuk mire megy a BL-ben.

jani23 írta:Szeretném megkérdezni tőkrd, hogy az elmúlt éveknen a Top 3-ból hova jutottunk ???
Miközben a riválisok erősödnek !

Hova jutottunk?? Egy tök impotens edző alatt még tavaly is mi voltunk azok, akik a legjobban megszorongattuk a BL győztest. A Barca-t tükörsimán verte ki az a Juve, akit mi az elmúlt években mindig megvertünk. És az idén hogyan is szerepel akár a Real, Barca vagy az ATMA?

jani23 írta:Neymar, és hasonló focisták sem garanciák a sikerhez, de legalább a klubbjaik hozzáállásán nem múlik.

Megont mondom: ha neked az a hozzáállás tetszik, hogy 100 milliókat dobáljunk ki játékosokért, akkor a Bayern nem a te klubbod...ez sose volt jellemző a csapatra...

jani23 írta:Arra alapozni, hogy mindenki egészséges, ha meg nem, akkor fogjunk ki egy jó napot, a legjobb négyben egy két meccses elődöntőn, szinte lehetetlen.

nézdd már meg, hogy a Real hogyan teljesítene C. nélkül! Vagy hogyan megy nekik idén, amikor C formán kívül van!! Vagy milyen hullámvölgyben volt a Barca pár éve, amikor Messinek nem ment...

Mi meg Lewa nélkül is majdnem kivertük azt a Real-t aki rajtunk kívül mindenkit tükörsimán vert...
speziale

HozzászólásSzerző: rogozsin » 2017.11.12. 12:28

"Megont mondom: ha neked az a hozzáállás tetszik, hogy 100 milliókat dobáljunk ki játékosokért, akkor a Bayern nem a te klubbod...ez sose volt jellemző a csapatra..."

Sanchez,Tolisso,Coman..kb 100 millát vertek el erre a 3 szerencsétlenre.
Ahelyett, hogy Griezmann, De Bruyne, Goretzka, Sané és a többi szintet vettek volna.
Inkább 1 Griezmann, mint 3 ilyen töketlen senki.

Sőt, De Bruyne és Goretzka kijött volna 100ból.

Dilettáns a vezetőség sajnos.
Én úgy látom, hogy megint a 2004es szintre süllyed vissza a csapat.
rogozsin

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.11.12. 12:48

Még a nyáron voltak hirek Bale-ről, most hogy komoly gondjai vannak a Real-ban és Isco, valamint Asensio is a nyakára nőtt, nyáron megpróbálhatnánk belőle egy 2. Robbent csinálni ,mellé egy Goretzka és egy csere csatár és én boldog lennék.
szabi90

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.11.12. 13:56

rogozsin írta:"Megont mondom: ha neked az a hozzáállás tetszik, hogy 100 milliókat dobáljunk ki játékosokért, akkor a Bayern nem a te klubbod...ez sose volt jellemző a csapatra..."

Sanchez,Tolisso,Coman..kb 100 millát vertek el erre a 3 szerencsétlenre.
Ahelyett, hogy Griezmann, De Bruyne, Goretzka, Sané és a többi szintet vettek volna.
Inkább 1 Griezmann, mint 3 ilyen töketlen senki.

Sőt, De Bruyne és Goretzka kijött volna 100ból.

Dilettáns a vezetőség sajnos.
Én úgy látom, hogy megint a 2004es szintre süllyed vissza a csapat.

aham...

ad1) Coman-t semmiféleképpen nem venném a szerencsétlen kategóriába, főleg a Jupp alatt látott fejlődését látva. Úgyhogy ha más szemüvegen keresztül nézem, akkor meg vettünk egy Sane szintű játékost 25 millióért 50 millió helyett. ha megint másként nézem, akkor a Real kiadott 200 milliót a CR+Bale párosért. Hozzánk hasonló időben érkezett a Robben+Lewa duó. Mennyiért is? kb. 25 millió?
ad2) más 3 emberre kiadni ennyi pénzt, mert ha sérülések vannak, akkor is ki kell állnia valahogy a csapatnak. Ráadásul Tolisso-t elég rövid ideje ráadásul elég viharos időket élve van nálunk. És már rúgott fontos gólokat nálunk.
a3) meg kellene már érteni, hogy az, hogy valaki ide igazol-e az nemcsak tőlünk függ. Lásd Alexis idei vagy Dembele tavalyi esetét.
ad4) a Goretzkás dolgot nem is értem. Ő most 22 éves, gyakorlatilag tavaly robbant be a köztudatba. Most rajta vagyunk a témán. De mégis mikor kellett volna őt elhozni?? Ráadásul most éppen Goretzka és Sane a felkapott nevek. Pár éve meg a fórumon azon pörgött mindenki, hogy miért nem hozzuk el Reus-t. vagy éppen Götzét.
speziale

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.11.12. 15:15

Kedves Speziale !

Bayern drukker vagyok, és nem Ronaldo, Messi, és Neymarok miatt.
A vezetőség felelősége nem csak a triplázós év érdeme, hanem a sikerteleneké is.
Ezzel a kerettel Bundesligát nem nyerni, szégyen lenne, mégha minden meccset hozni is kell a cél érdekében.
Ide Lewa, Hummels sem a Bundes trófeáért jött, mert ezt már Dortmundosként is megnyerték, ők BL serlegért jöttek.
2017 van, az átigazolási díjak, értékek, megváltoztak, nekem sem tetszik ami mostanság van.
De.
Ha komoly céljaink vannak európában, úgy is kell hozzáállnunk.
Nem állhatsz a rajtnál a forma 1-ben sem 40 lóerővel kevesebbel, ha vb cím álmaid vannak.
Pénzt kell JÓL befektetni, pláne ha VAN !!!
Mi nem ezt csináljuk pár éve.
Évekig nem volt sportigazgatonk, a mostanit meg hadjuk.
Lewa az egyetlen csatáruk, a Celtic ellen nem volt 9 esünk, egy Dortmundféle csoportban elvéreztünk volna.
Csak a sorsolásnak köszönhetjük, nem az igazoláspolitikánknak !
Azt, hogy kikre mennyit költöttünk, azt mások is már írták, nem ismétlem.
Szóval ha olvasod Lewa nyilatkozatait, hasonlókat nyilatkozik ő is a sajtóban !
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.11.12. 16:36

Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett. Az elmúlt évek átigazolási politikája finoman szólva sem volt a legjobb, ez tény. (2015-től nézem)
A védelem és a középpálya még úgy-ahogy elmegy, Kimmich szerencsére bevált, Hummels nagy fogás volt középre, Vidalon lehet vitatkozni, de szerintem bőven megérte az árát. Süle és Rudy kiváló kiegészítő emberek, akiket simán be lehet dobni a mélyvízbe komolyabb csapatok ellen is, ha úgy adódik. Viszont: A jobboldali cserehátvéd évek óta nem megoldott, Rafinha egyszerűen nem az a szint, aki eltiltás/sérülés esetén megbízhatóan hozza a posztot. Sanches bukta, és Tolisso se váltotta meg eddig a világot.
Az óriási gond a támadószekcióval van, ebben szerintem egyetérthetünk. Már a mostani nyár is utolsó pillanat volt Ribery/Robben pótlására, James ugye nem az a poszt, és Lewa cseréjét se oldottuk meg. Ha a Tolissóra elszórt pénzhez hozzátettünk volna még egyszer annyit, akkor bejelentkezhettünk volna egy klasszis szélsőért. Most télen vagy kapkodva hozunk gyorsan valakit, vagy imádkozhatunk, hogy ne legyenek kulcsfontosságú pillanatban sérülések. Egyik sem ideális.
Szerintem ki kell lépnünk a komfortzónánkból, és jövő nyáron egy bombaigazolással (100+ millió) kell jeleznünk, hogy komolyan gondoljuk a "cél a BL győzelem" szlogent. Nyugodtan kiadhatunk ennyit egy játékosra, mert más nagyobb összegű igazolásra nem lesz szükségünk. Goretzka/Brandt ha jönnek, nem kerülnek szinte semmibe, én még Rafit pótolnám valakivel, ezeket a Vidalért is kapott pénzből bőven lehetne fedezni. Ribery fizetése felszabadulna, ha visszavonul, tehát a sztárgázsi sem okozna problémát.
A 100 millió az új 50 millió, a 2012-es Martinezért ma jó eséllyel 80-at kellene lerakni.
misafeco

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.11.12. 17:05

misafeco írta:Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett. Az elmúlt évek átigazolási politikája finoman szólva sem volt a legjobb, ez tény. (2015-től nézem)
A védelem és a középpálya még úgy-ahogy elmegy, Kimmich szerencsére bevált, Hummels nagy fogás volt középre, Vidalon lehet vitatkozni, de szerintem bőven megérte az árát. Süle és Rudy kiváló kiegészítő emberek, akiket simán be lehet dobni a mélyvízbe komolyabb csapatok ellen is, ha úgy adódik. Viszont: A jobboldali cserehátvéd évek óta nem megoldott, Rafinha egyszerűen nem az a szint, aki eltiltás/sérülés esetén megbízhatóan hozza a posztot. Sanches bukta, és Tolisso se váltotta meg eddig a világot.
Az óriási gond a támadószekcióval van, ebben szerintem egyetérthetünk. Már a mostani nyár is utolsó pillanat volt Ribery/Robben pótlására, James ugye nem az a poszt, és Lewa cseréjét se oldottuk meg. Ha a Tolissóra elszórt pénzhez hozzátettünk volna még egyszer annyit, akkor bejelentkezhettünk volna egy klasszis szélsőért. Most télen vagy kapkodva hozunk gyorsan valakit, vagy imádkozhatunk, hogy ne legyenek kulcsfontosságú pillanatban sérülések. Egyik sem ideális.
Szerintem ki kell lépnünk a komfortzónánkból, és jövő nyáron egy bombaigazolással (100+ millió) kell jeleznünk, hogy komolyan gondoljuk a "cél a BL győzelem" szlogent. Nyugodtan kiadhatunk ennyit egy játékosra, mert más nagyobb összegű igazolásra nem lesz szükségünk. Goretzka/Brandt ha jönnek, nem kerülnek szinte semmibe, én még Rafit pótolnám valakivel, ezeket a Vidalért is kapott pénzből bőven lehetne fedezni. Ribery fizetése felszabadulna, ha visszavonul, tehát a sztárgázsi sem okozna problémát.
A 100 millió az új 50 millió, a 2012-es Martinezért ma jó eséllyel 80-at kellene lerakni.

Nagyon örülök, hogy van aki érti is a magyarnyelvet.
Tehát változtatni kell az eddigi felfogásunkat az átigazolásokkal kapcsolatban.
Köszönöm neked !
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: arnoldkina » 2017.11.12. 21:57

Nem tudom mekkora a valosäg alapja,de megjelent egy hir miszerint nyäron hajlandoak vagyunk Lewandowskit elengedni kb 80 misiert. Erre mit lehet mondani?
arnoldkina

HozzászólásSzerző: arnoldkina » 2017.11.12. 22:04

arnoldkina

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.11.12. 22:28

Ezt több ízben cáfolták korábban. Azonban, ha mégis megtörténik, akkor ismét egy nagy baklövés lesz... számomra 2014-től megkérdőjelezhető leginkább összességében az igazolás politikánk. Minimum ambivalens évek voltak... Ancelotti első éve előtt nagyon elégedett voltam 2013-ban is, de a többiben van azóta bőven lyuk. Főleg, ha top csapatként maradás a cél, és top csapatként aposztrofáljuk magunkat. Ugyanis a lehetőségekhez képest a 2000 évek közepén is voltak bajok, de mondjuk az elején meg a végén kevésbé. De akkor még nem közvetlen él csapat voltunk Európában, hanem inkább a tipikus 2. vonal, akinek ki is jöhetett volna jobban a lépés ( pl 2007, 2008 (El), 2005(? mondjuk akkor a Chelsea,tényleg jobb volt összességében, azért a kérdőjel) 2004 is akár.
Kontár Béla

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb