Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.11.12. 22:39

pussybuvar írta:Szerintem tudjuk mit jelent az átigazolási politika, csak én pl. továbbra sem értem mi köze ennek ahhoz, ha egy adott játékos esetleg máshol akar játszani vagy a klubja nem hajlandó a Bayernhez elengedni.

Egyébként a Real már pont nem ezt a modellt követi, évek óta nem. 14-ben volt az utolsó ilyen transzferablakuk James-szel és Kroos-szal. Azóta sokkal inkább fiatal tehetségeket vesznek, illetve próbálnak saját nevelésűeket beépíteni. Én utálom őket, de el kell ismerni, hogy egy sokkal szimpatikusabb vonalra álltak rá.
A City meg a PSG, ill. a MU átvette a Real ezen szerepét, de eddig semmi kiemelkedő eredményt nem tudtak felmutatni. Érdekes módon a galaktikus időszaka a Realnak is elég eredménytelenül telt. A Chelsea még ilyen, az eredményességük ott is kétséges, bár összeraktak egy (mákos) BL-t.

Messi, Ronaldo vagy Neymar soha nem fognak idejönni és a klub profiljába se feltétlenül illenek. Isco, Sané, De Bruyne vagy Griezmann ugyanolyan lutrik voltak anno, mint itt Sánches, Tolisso vagy Coman. Könnyű utólag már bevált neveket előhozni, de ne mondja már nekem senki, hogy egy Götze akkor ne tűnt volna legalább akkora igazolásnak, mint az előbbiek.
Most az ilyen Mbappé, Dembelé vagy Pulisic meg ma ugyanolyan lutrik. Nem kell seggreülni attól, hogy irreálisan magas összegeket adtak ki némelyikért, attól még ugyanúgy csak fiatal tehetségek, még ha bombasztikusak is. De nem merném kijelenteni, hogy ha egy Coman megkapja ugyanazt a lehetőséget Dortmundban, mint Pulisic vagy Dembelé, vagy a Monacoban Mbappé, akkor ne hozta volna azt a szintet. De Tolisso vagy Sánches is kiemelkedtek a csapataikból.

Most az a baj, hogy anno Götze jött Neymar helyett? Ha visszagondolok mi volt akkor, sokkal szívesebben látnám itt én is Götzét. Sőt, még ma is azt mondom, hogy inkább egy Sané vagy Draxler, mint Neymar. Götze meg akkor a világ egyik legnagyobb tehetsége volt.
De Bruyne és Sané kapcsán már leírtam a véleményem. Amúgy könnyű mindig a bevált neveket felhozni, hogy bezzeg mások nem sajnálták a pénzt és milyen zseniálisak voltak. De pl. hogy járt a Real Bale-lel vagy James-szel? A MU Pogbával? Mi lett eddig Martialból? Sterling, Gündogan, Kagawa, Sahin?

Úgy érzem nagyjából egyetértésemet fejezhetem ki, mert jó magam is, ezt mondom. Kiegészítve: A Realnak a nagy alapok is sok 100 millába kerültek. Az eredmények kijöhetnek a PSG...stb többinél is nem egyből jön.

Adott játékost(tehetséget) utólag számon kérni: igen, teljesen felesleges, aki akkor fiatal tehetség volt, ha ide jön Griezmann ki tudja mi lett volna belőle pl.... (ha egyáltalán jött volna). Másrészt tényleg nem tudhatjuk, hogy leigazoljuk xy-t most pl Pulisicet, és beválik-e -még, ha tény is, biztosan nagyobb az esélye, mint hogy Rafinha sztár focista lesz pl-? Harmadrészt a tehetségek ingadoznak nekünk előre Lewa mellé egy stabil fénykorát élő vezér, klasszis kéne, vagy egyből azzá kéne válnia xy-onnak. Amire egyértelműen az a válasz, hogy most rendhagyónak kellene lenni, és meg kéne lépni a nagy igazolást.

Ami még fontos, hogy azóta Sane, Draxler...stb előrébb jár. Azok a klubbok építkezőben voltak akkor, amikor őket vették... nekünk meg most már Ők is jól jönnének, ha már Hazardot nem hozzuk mondjuk -vagy más okból nem jön-.

Egyszerűen a kontextusban kell, és helyén kell kezelni a helyzetet. Megbízható Német alapanyagból IS van elég hátul, és a kp-ra is lehet, hogy jön, a nagy ász hiányzik a képletből igazán, ebben a mai nagyon kiegyenlített foci Világban, ami paradox módon 1. szint ugrás után meg hatalmas szakadék van. :)

Lewat tilos elengedni... de bárki mást is, kizárólag nagyon nagy balhé esetén, és komoly pénz esetén.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.11.13. 07:32

Kontár Béla írta:
pussybuvar írta:Szerintem tudjuk mit jelent az átigazolási politika, csak én pl. továbbra sem értem mi köze ennek ahhoz, ha egy adott játékos esetleg máshol akar játszani vagy a klubja nem hajlandó a Bayernhez elengedni.

Egyébként a Real már pont nem ezt a modellt követi, évek óta nem. 14-ben volt az utolsó ilyen transzferablakuk James-szel és Kroos-szal. Azóta sokkal inkább fiatal tehetségeket vesznek, illetve próbálnak saját nevelésűeket beépíteni. Én utálom őket, de el kell ismerni, hogy egy sokkal szimpatikusabb vonalra álltak rá.
A City meg a PSG, ill. a MU átvette a Real ezen szerepét, de eddig semmi kiemelkedő eredményt nem tudtak felmutatni. Érdekes módon a galaktikus időszaka a Realnak is elég eredménytelenül telt. A Chelsea még ilyen, az eredményességük ott is kétséges, bár összeraktak egy (mákos) BL-t.

Messi, Ronaldo vagy Neymar soha nem fognak idejönni és a klub profiljába se feltétlenül illenek. Isco, Sané, De Bruyne vagy Griezmann ugyanolyan lutrik voltak anno, mint itt Sánches, Tolisso vagy Coman. Könnyű utólag már bevált neveket előhozni, de ne mondja már nekem senki, hogy egy Götze akkor ne tűnt volna legalább akkora igazolásnak, mint az előbbiek.
Most az ilyen Mbappé, Dembelé vagy Pulisic meg ma ugyanolyan lutrik. Nem kell seggreülni attól, hogy irreálisan magas összegeket adtak ki némelyikért, attól még ugyanúgy csak fiatal tehetségek, még ha bombasztikusak is. De nem merném kijelenteni, hogy ha egy Coman megkapja ugyanazt a lehetőséget Dortmundban, mint Pulisic vagy Dembelé, vagy a Monacoban Mbappé, akkor ne hozta volna azt a szintet. De Tolisso vagy Sánches is kiemelkedtek a csapataikból.

Most az a baj, hogy anno Götze jött Neymar helyett? Ha visszagondolok mi volt akkor, sokkal szívesebben látnám itt én is Götzét. Sőt, még ma is azt mondom, hogy inkább egy Sané vagy Draxler, mint Neymar. Götze meg akkor a világ egyik legnagyobb tehetsége volt.
De Bruyne és Sané kapcsán már leírtam a véleményem. Amúgy könnyű mindig a bevált neveket felhozni, hogy bezzeg mások nem sajnálták a pénzt és milyen zseniálisak voltak. De pl. hogy járt a Real Bale-lel vagy James-szel? A MU Pogbával? Mi lett eddig Martialból? Sterling, Gündogan, Kagawa, Sahin?

Úgy érzem nagyjából egyetértésemet fejezhetem ki, mert jó magam is, ezt mondom. Kiegészítve: A Realnak a nagy alapok is sok 100 millába kerültek. Az eredmények kijöhetnek a PSG...stb többinél is nem egyből jön.

Adott játékost(tehetséget) utólag számon kérni: igen, teljesen felesleges, aki akkor fiatal tehetség volt, ha ide jön Griezmann ki tudja mi lett volna belőle pl.... (ha egyáltalán jött volna). Másrészt tényleg nem tudhatjuk, hogy leigazoljuk xy-t most pl Pulisicet, és beválik-e -még, ha tény is, biztosan nagyobb az esélye, mint hogy Rafinha sztár focista lesz pl-? Harmadrészt a tehetségek ingadoznak nekünk előre Lewa mellé egy stabil fénykorát élő vezér, klasszis kéne, vagy egyből azzá kéne válnia xy-onnak. Amire egyértelműen az a válasz, hogy most rendhagyónak kellene lenni, és meg kéne lépni a nagy igazolást.

Ami még fontos, hogy azóta Sane, Draxler...stb előrébb jár. Azok a klubbok építkezőben voltak akkor, amikor őket vették... nekünk meg most már Ők is jól jönnének, ha már Hazardot nem hozzuk mondjuk -vagy más okból nem jön-.

Egyszerűen a kontextusban kell, és helyén kell kezelni a helyzetet. Megbízható Német alapanyagból IS van elég hátul, és a kp-ra is lehet, hogy jön, a nagy ász hiányzik a képletből igazán, ebben a mai nagyon kiegyenlített foci Világban, ami paradox módon 1. szint ugrás után meg hatalmas szakadék van. :)

Lewat tilos elengedni... de bárki mást is, kizárólag nagyon nagy balhé esetén, és komoly pénz esetén.

Gondolom nem nekünk a feladatunk, és felelőségünk itt a Bayern belső ügyeit ismerni.
De az rény, hogy az igazolásaink hagynak kivetni valót maguk után.
Szerintem az sem mindegy, hogy egy fiatal tehetséget melyik bajnokságból hozod.
Lásd Sané, Sanches, esetét.
Szerintem a melléfogásainknak Costa, Sanches, vagy a megfigyelőink a hunyók, bár azt gondolom a több aljalom miatt ez nem fordulhatna elő.
Így Kalléékat teszem felelösé.
Anno Guardiolának hozták Thiagot, Carlonak Jamest, és szerintem a többi döntés az övéké volt, amit az árak alapján néztek csak.
Nem vettünk külföldi sztárokat oké, de a németeket sem !
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2017.11.13. 07:40

Azért azzal a lesajnált Bale-lel a Real 2 BL-t nyert egymás után. és ha jól tudom, alapember volt.
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Gronk » 2017.11.16. 12:17

Ma előkerült, hogy valószínűleg Wagner (idén lesz 30 éves) lesz télen elhozva cserecsatárnak.
Persze egyenlőre pletyka, de igencsak van rá esély.

A Giroud, Dolberg, (Dzeko?) vonalnál egyértelműen rosszabb, de az Ibisevic, Torres, Kissling sornál mindenképpen jobb igazolás lenne.

Ami mellette szól, hogy biztosan tűrné a padot, bármennyi percet kapna, szívből odatenné magát! Szerintem van annyira gólérzékeny, hogy a megfelelő kiszolgálás mellett (itt meg is kapná ha játszik) mindig benne legyen a gól. Német is, és egy igazi erőcsatár. Szóval tőle azért nem dőlnék a kardomba, ha jönne. :)
Persze top klub révén érthető lenne, ha egy sokkal jobb csatár lenne a második számú, aki bármikor bevethető egy BL elődöntőn is, de ez már egy másik story.

Viszont a hamburgi Arp gyereknek mielőbb adjunk egy 5 éves kontraktust !!! aztán mehetne is vissza kölcsönbe. a fiatal német tehetségeket mielőbb bekéne zsebelni, nem csak külföldre kacsingatni.
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.11.16. 15:38

Csodálkozom Wagneren !
Német válogatott lett, harcolhatna a Hofiból a német vb kerettagságért, a Bayernben a padról nehezebb lenne.
A BL-ben játszhatna ?
Igaz nem voltak a főtáblán, csak a selejtezőben.
---------------------------------------------------------------------------

Miért nem Nikolic Nemanja ??? :) :) :) :) :)
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.11.16. 17:25

Gronk írta:Ma előkerült, hogy valószínűleg Wagner (idén lesz 30 éves) lesz télen elhozva cserecsatárnak.
Persze egyenlőre pletyka, de igencsak van rá esély.

A Giroud, Dolberg, (Dzeko?) vonalnál egyértelműen rosszabb, de az Ibisevic, Torres, Kissling sornál mindenképpen jobb igazolás lenne.

Ami mellette szól, hogy biztosan tűrné a padot, bármennyi percet kapna, szívből odatenné magát! Szerintem van annyira gólérzékeny, hogy a megfelelő kiszolgálás mellett (itt meg is kapná ha játszik) mindig benne legyen a gól. Német is, és egy igazi erőcsatár. Szóval tőle azért nem dőlnék a kardomba, ha jönne. :)
Persze top klub révén érthető lenne, ha egy sokkal jobb csatár lenne a második számú, aki bármikor bevethető egy BL elődöntőn is, de ez már egy másik story.

Viszont a hamburgi Arp gyereknek mielőbb adjunk egy 5 éves kontraktust !!! aztán mehetne is vissza kölcsönbe. a fiatal német tehetségeket mielőbb bekéne zsebelni, nem csak külföldre kacsingatni.

Szerintem Wagner a legjobb, reálisan elérhető opció.

Dolberg az Ajaxban nagy király, de láthatjuk az utóbbi időben, hogy mennyit ér a holland bajnokságban királykodni akár csapatként, akár játékosként, akár edzőként.

Giroud szerintem nagyon jól elvan Londonban a francia pajtijaival, fizuban biztosan többet kap, mint amit itt keresne. Egoja is van elég, biztos nem fogadná el, hogy Lewandowski cseréje, ő ha elmegy Londonból, akkor elsőszámúnak akar csak majd elmenni.

Dzeko meg 11 meccsen 7 gólt lőtt idén eddig a Rómában, abszolút elsőszámú csatár, jól állnak a bajnokságban és a BL-ben is. Ezen kívül ő sem hiszem, hogy eljönne Lewa mögé padozni. Az áráról meg ne is beszéljünk.

Az Ibisevic, Torres, Kießling vonaltól a hideg kiráz, aki még érdekes lehet BuLin belül, az Kruse, esetleg Kramaric. Az utóbbitől nem lennék elájulva, az előbbi meg hiába tehetséges, ha fejben gyenge, pályán kívül meg balhés. Szerintem Uliék ezt nem vállalják most be, meg nem is gondolom, hogy egyértelműen jobb lenne Wagnernél.

Wagner ezzel szemben saját nevelés, többször is lenyilatkozta, hogy szíve klubja a Bayern, és a családja is Münchenben él, tehát a hozzáállással biztos nem lenne probléma. Német válogatott jó felépítésű, és nem egy zseni, de alázatos, és nagyon stabil abban az értelemben, hogy általában hozza amit tud. Szerintem ő a legjobb jelenleg is elérhető, reális opció.
jasw

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.11.16. 18:42

Nekem Wagner inkább csalódás lenne. Nézzük a pozitívumokat: igazi müncheni, saját nevelés, hajtós játékos, a legjobb korban van, ismeri a BuLit, jó testfelépítésű, jó formában van és válogatott is. Hátrányok: nincs nemzetközi tapasztalata, nem egy nagy spíler és tudtommal nem játszhat a BL-ben.

Amivel nekem elsősorban bajom van, hogy egyszerűen nemzetközileg nincs azon a szinten. Azt értem, hogy a BuLiban bármikor szívfájdalom nélkül bedobhatjuk és aligha okozna csalódást, de ez Lewa helyettesének kevés.
Tegyük fel, hogy Lewa nem játszhat mondjuk egy Juve, Real vagy PSG szintű ellenféllel szemben. Vajon ki fog bekerülni? Egy Wagner, vagy jön a vészmegoldás és mondjuk előretoljuk Müllert, hogy játszhasson hátrébb pl. egy James vagy Vidal? Valószínűsítem, hogy utóbbi.
Akkor meg már inkább a bajnokságban is alkalmazzuk az adott vészmegoldást azon a pár meccsen, hogy az érintett játékos szokja kicsit azt a szerepet és ott is játékban legyen. Lássuk be, a BuLiban nagy baj nem érhet minket így sem.

Giroud kapcsán teljesen másképp látom a helyzetet. Kiszorult az Arsenalból, ami azért nem az a csapat, aminek a padján szívesen üldögél egy klasszisjátékos. Trófeákat nem nyer és még csak nem is játszik. Lacazette kiszorítására meg semmi esélye nem lesz, akkor már inkább ülne egy Real vagy Bayern padján. Főleg úgy, hogy akár Sánchez és Özil is leléphet nyáron.
Benne pedig megvan minden, ami kell. Azon pl. jóval kevésbé aggódnék, ha egy BL elődöntőben vele végződne a felállás, mintha egy Wagnerrel.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.11.16. 20:16

Wagner szerintem BL érdekelt volt, vagy a playoff nem számít?
Bayern90

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.11.16. 22:39

Bayern90 írta:Wagner szerintem BL érdekelt volt, vagy a playoff nem számít?

A Bild szerint nevezhetnénk.
jasw

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.11.17. 08:53

A BL keretet csak a playoffok után kell kihirdetni, szóval ezzel nem lenne probléma.
misafeco

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb