Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.05.31. 23:33

Amúgy Én is fázok kicsit a 2 csatáros játéktól bevallom őszintén, ha azt is játsszuk, akkor is a korábban említett 3-4-1-2-ben jobban hinnék a védők lekötése miatt. Másrészt az általam feldobott 3-4-3 az ambivalenciára épít egyszerre tudjuk szűkíteni, s szét húzni a területet. Tudunk kicsi területen játszani, és váltani egy hosszú indítással terület nyitással...stb. De, ez az Én felfogásom.

A csapat szempontjából, ami a legfontosabb Kovac mit akar. Egyrészt, amit akar ahhoz kell igazolni. Nekem persze van koncepcióm, és "irányítanám" Kovacot, hogy tartsuk meg a mostani játékot erősítsük meg a széleket, egy kicsit erősítsük a kontrázó, és levegőbeli "képességeket". De, ha basszameg a Kovac 3-5-2-ben képzeli el a csapatot, akkor inkább az legyen, mint egy Uli-Kovac féle maszlag, aminek a végén bukta van.

Szóval az átigazolásoknál ez az első. Pl.: nem lenne rossz, ha Kovac annyit nyilatkozna, hogy szereti a szélsőket, vagy kizárólag ezt vagy azt szereti kicsit potyogtatna, elhihetitek, ez maximum nekünk segítene a tisztán látásban, az ellenfél nem eből tudná meg a taktikát. :D

Lewa eladása sok mindenben kulcs kérdés. Egyrészt misafeco mostani észrevétele egyrészt jogos, másrészt logikus(ettől még nem mentjük fel Lewat az idei teljesítményéért). DE:

1.) Amennyiben eladjuk, és nem hozunk helyette más potens játékost, akkor a hajam kitépem!

2.) Amennyiben eladjuk, és nem kapunk 120 millió +t érte a hajam kiitépem!

3.) Amennyiben eladjuk, és nem hozunk mást IS -ahogy írtam ilyen vagy olyan okból, és pozícióba a támadó részlegnél)- akkor a hajam kitépem!

4.) Amennyiben nem értjük meg, hogy Müller nem fog működni a klasszisok nélkül akkor a hajam kitépem!

5.) Amennyiben nem értjük meg, hogy a "tacskók" (Coman, Gnabry), sem Élet biztosítás mindig, a két nagy ászunk meg már megkopott, akkor a hajam kitépem!

6.) Ergo, bármi is lesz Lewaval, ha nem vesszük észre, hogy most kell, így vagy úgy 1-2 extra klasszis, vagy nagyon potens játékos, akkor a hajam kitépem!

:) :D
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018.06.01. 01:10

Megadom a fodrász ismerősöm telefonszámát. Ennyi hajtepes után szükséged lesz rá. :)
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.06.01. 08:57

Szerintem a helyzetkihasználás miatt nem érdemes ilyen szinten kritizálni Lewát. A csatárok élete ilyen. Persze, mondhatjuk, hogy megvoltak a helyzetei, csak be kellett volna rúgni, de ez mindenkire igaz. Ki az, aki jobb lenne nála e téren?

A legnagyobb csatárok is egy rahedli ziccert tudnak rontani. Benzemán röhögött a fél világ, mert vagy egy tucat meccse ment el rajta a Realnak emiatt. Suárez is vagy fél évig még az üres kapunak is mellé tudta lőni, ahogy anno Torres is ilyen volt a Chelsea-ben. Higuaint nem kell emlegetni, ugyanez.
Anno mi is úgy buktuk el a Chelsea elleni döntőt, hogy mindent kihagytunk. A Real ellen Müller is hagyott ki helyzeteket. A helyzetkihasználás egy általános probléma, világszerte és nálunk is, már hosszú évek óta. Ezért önmagában Lewát előszedni nem fair.

Egyébként értem én, hogy a lengyel most kegyvesztett lett, de ha már így szidjuk, összevethetjük más játékosok teljesítményével is az övét. Müller pl. mit csinál, amikor levenni se tudja a labdát meg kihagyja a helyzeteket? Vagy Thiago, amikor több labdát ad el, mint az Adidas és lassabban fordul, mint egy combino? Vagy Ribéry, aki mindenkibe belevezeti a labdát? De Hummels, Boa, Robben vagy Alaba is hol vannak a régi formájukhoz képest?
Annyi a lényeg, hogy ha kritikusak vagyunk, akkor legyünk mindenkivel azok. Akár a szezont, akár a Real elleni párharcokat nézem, nem gondolnám, hogy Lewa kilógott volna a csapatból. Ahogyan azt sem, hogy bármiféle előrelépést lehetne várni önmagában attól, hogy őt lecseréljük bárkire.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.06.01. 09:19

Másért nem pedzegetik a 100m+ eur-t. Ha akarják vigyék, ennyiért oda kell adni, de kevesebbért semmiképp.

Kritika illet több játékost is. De Lewa menni akar elvileg és egy Werner se lenne rosszabb (sőt - vélemény), mert mint említette más is, az egész támadó szekció saras kell a frissítés. Szerintem egy két szezont be lehet áldozni (Bundesliga top 3, BL top 16/8) hogy lássuk a fiatalokat és hogy fejlődjenek. Szélre kell ember, klasszis méghozzá nem kérdés. Jöjjön Lewa helyett a lehető legjobb elérhető a piacon, ha tényleg megy/menni akar.

Én kitenném Thiago-t, Lewa-t, Rudy-t, Bernat,. Hoznék két támadót, egy cserel bekket, illetve Boa nagy kérdés nekem. Lehet őt is elengedném és jöhetne egy Vog felőlem. Süle Hummels megoldják, Vogt bundesbe jó, ha kell Martinez is ott van, Mai is mehet a mélyvízbe, végső esetben pár meccsre Kimmich.
Atesz12

HozzászólásSzerző: mpali » 2018.06.01. 10:12

pussybuvar írta:Szerintem a helyzetkihasználás miatt nem érdemes ilyen szinten kritizálni Lewát. A csatárok élete ilyen. Persze, mondhatjuk, hogy megvoltak a helyzetei, csak be kellett volna rúgni, de ez mindenkire igaz. Ki az, aki jobb lenne nála e téren?

A legnagyobb csatárok is egy rahedli ziccert tudnak rontani. Benzemán röhögött a fél világ, mert vagy egy tucat meccse ment el rajta a Realnak emiatt. Suárez is vagy fél évig még az üres kapunak is mellé tudta lőni, ahogy anno Torres is ilyen volt a Chelsea-ben. Higuaint nem kell emlegetni, ugyanez.
Anno mi is úgy buktuk el a Chelsea elleni döntőt, hogy mindent kihagytunk. A Real ellen Müller is hagyott ki helyzeteket. A helyzetkihasználás egy általános probléma, világszerte és nálunk is, már hosszú évek óta. Ezért önmagában Lewát előszedni nem fair.

Egyébként értem én, hogy a lengyel most kegyvesztett lett, de ha már így szidjuk, összevethetjük más játékosok teljesítményével is az övét. Müller pl. mit csinál, amikor levenni se tudja a labdát meg kihagyja a helyzeteket? Vagy Thiago, amikor több labdát ad el, mint az Adidas és lassabban fordul, mint egy combino? Vagy Ribéry, aki mindenkibe belevezeti a labdát? De Hummels, Boa, Robben vagy Alaba is hol vannak a régi formájukhoz képest?
Annyi a lényeg, hogy ha kritikusak vagyunk, akkor legyünk mindenkivel azok. Akár a szezont, akár a Real elleni párharcokat nézem, nem gondolnám, hogy Lewa kilógott volna a csapatból. Ahogyan azt sem, hogy bármiféle előrelépést lehetne várni önmagában attól, hogy őt lecseréljük bárkire.

A helyzet kihasználásán kivül a hozzáállásával van bajom. Nagyon leszarom módon játszott ebben a szezonban. Mintha a tavaly elveszett gólkirályi címe miatt duzzogott volna egész évben.
Ezzel egyenes arányban romlott a helyzet kihasználása.
Nézd meg Madzu-t a juvéban. Olyan elsöprő lendülettel érkezett a kapu elé hogy lehetett látni, gólt akar szerezni. Ehhez képest Lewa tingli tangli mozgása a kapu előtt.... (Egy nagy szar volt)
Nem volt lendület, dinamika (akarat) a játékában.
Valószínűleg Hummels sem véletlenül szólt neki az edzésen.
mpali

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.06.01. 10:28

pussybuvar írta:Szerintem a helyzetkihasználás miatt nem érdemes ilyen szinten kritizálni Lewát. A csatárok élete ilyen. Persze, mondhatjuk, hogy megvoltak a helyzetei, csak be kellett volna rúgni, de ez mindenkire igaz. Ki az, aki jobb lenne nála e téren?

Nálam Lewával kapcsolatban nem a Real ellen kihagyott helyzetei miatt telt be a pohár...hanem a hozzáállásával van a gondom, ami abból fakad, hogy sokkal nagyobb sztárnak gondolja magát, mint amennyit a pályán bizonyít....és a csapatból szerintem ő az akit leginkább csak az egyéni céljai vezérelnek...
Korábban már írtam valahol, de a hozzáállásban lévő változás meg a csapathoz való viszonyulása szerintem elég jól látszik azon, hogy a kanadai pontokon belül hogyan esett vissza a gólpasszok aránya....

És én azt gondolom, hogy a csapat, jelenleg jobban járna egy Werner típusú, sokkal agilisabb támadóval...nőne a támadószekcióban a variációs lehetőség...
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.06.01. 10:58

A hozzáállás már egy jogosabb érv. Ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy Lewa az egyetlen csatárunk. Anno sokat lépett vissza, illetve ki a szélre, több szerepe volt az összjátékokban. Engem sokszor viszont pont ez irritált, hogy egyetlen csatárunk van, ő is hátrébb meg a széleken bóklászik. És akkor ki van elöl? Sokszor senki nem volt, így csak ment a labdajáratás, de nem kerültünk a kapu közelébe.

Egyre inkább azt a tendenciát látom, hogy az egycsatáros játék kezd egyre kevésbé működni. Ha nincs megfelelő támogatás, akkor a center megfullad, simán leveszik a pályáról. Mikor láttunk utoljára olyat, hogy az ék egymaga eldöntött meccset, megoldott szituációt?
Hogy egy Higuain, Benzema, Morata, Lukaku, Cavani, de még akár egy Suárez is középen egyedül megoldja a szitut? A sokat emlegetett Mandzu is inkább a szélen játszik a Juvéban. Sokkal inkább az az irány, hogy mozgékony támadók vannak, akik közösen mozgatják ki a védelmet és alakítanak ki helyzeteket.

Emiatt én elmozdulnék egy kétcsatáros játék felé. Főleg, hogy Jamest eléggé visszavontuk, lényegében már nem irányítót, hanem belső középpályást játszott, ahogyan Thiago, Tolisso, Vidal, Sánches vagy Goretzka is tökéletes erre a szerepre.
Előre mehetne egy Müller-Werner duó, de két csatárral akár Coman vagy Gnabry is beadható. Ha nem Werner, akkor lehet Dybala, Griezmann, Agüero, de akár Firmino vagy Icardi is. De ha úgy alakul, Lewa maradásával is megoldható lenne a dolog.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.06.01. 12:21

Közben a Bildre hivatkozva lehozta a Sky hogy Thiago ért 50m került szóba a Barcanál. Nem kevés?!
Atesz12

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.06.01. 12:27

majd a vezetőség lenyilatkozza, hogy rekord összegért eladták, és mindenki boldog lesz.
az ne zavarjon senkit, hogy akármelyik 20 éves taknyosért aki 2x eltalálja a labdát egymás után, más csapatok alapból 80at kérnek.
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.06.01. 12:51

Egyébként ettől az esetleges 3-5-2-es Kovac féle megoldástól én azért is fázok kicsit, mert a korábbi 4-2-3-1-es felállásban volt 4 echte támadó+1 irányító/szervező kp. A 4-3-3ban volt 3 echte támadó+2 irányító/szervező kp. A 3-5-2-ben pedig vkp-val lenne 2 echte támadó+2 irányító/szervező. A 2 szélső kp-ás, alaba és kimmich szerepe szerintem olyan szempontból nem sokat változna, hogy ők most is bejátszák az egész pályát. Szóval a támadó szekció ilyen értelemben gyengülne. És a vkp-s felállásból nekem amolyan kis csapatos taktika jut eszembe, hogy a térfelünk közepénél húznánk egy "retesz" zónát a 3 védő+1 vkp+visszazáró Alaba/Kimmich-el, és az itt megszerzett labdákat gyorsan átrugdalva a kp-án tolnánk ki a 2 támadóhoz...szóval amolyan kontra taktika szerűség lenne....
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb