Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.05.30. 15:59

Schweinsteiger ilyen szempontból (is) kirívó eset volt. A klub nagy ikonja, természetes, hogy teljesítettük ezt a kérését.

Lewánál semmi ilyen nem játszik szerepet.
argo001

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.30. 17:30

Ha Madridból megy Bale és CR is, akkor oda 2 támadó kell. Ebből egyik tuti Neymar lesz. Így éppenséggel Lewa a Real-ba is beférne. Bale szerintem visszamegy Angliába. A kérdés hova? Az MC-t nem hozták vele hírbe, sőt Pep állítólag Mahrezt akarja. Chelsea? nem indulnak a BL-ben...United? Mou-hoz? hát nem tudom...Pool? ők nem fognak 100 millióért vásárolni, hacsaknem Salah megy a Real-ba. Tottenham? Ott esetleg Kane-t lehetne bevonni az üzletbe...

Viszont szerintem egyáltalán nem lesz olyan könnyű Lewa-t elpattintani. Barca-ba nem kell. Realba valszeg Neymar+Kane/Salah megy...ha CR megy a PSG-be (bár én el tudom képzelni, hogy a tengerentúlra megy majd), akkor ott már 2 center lesz (Cavani+CR)..nem kell 3.
A pool szerintem nem fogja leigazolni...és nem hiszem hogy Lewa oda szívesen menne...MC felejtős...marad kb. a MU...

egyébként szerintem ha valóban átállunk a 2 csatáros rendszerre, akkor a Müller-Wagner-Gnabry-Coman+egy Werner/Martial típusú játékos keret jobban illene, mint a mostani keretünk...
speziale

HozzászólásSzerző: Wolf » 2018.05.30. 19:31

Lewa jó volt a Bundesligában, a DFB kupában, és ennyi. A Bajnokok Ligájában nem tudott, vagy inkább nem tudta hozni azt a szintet, amire mindenki predesztinálta Őt. Nagyon jó csatárnak tartom, hiszen a darazsaknál nemzetközi szinten is klasszis teljesítményekre volt képes. Nálunk nem jött össze. Nem tartanám itt. A vezetőség nem gondolja jól, hogy erőből meglehet mutatni, hogy a klub az Úr!

Nem hiszem, hogy a "kiégett" jól lakott, elkényelmesedett sztárokat újra fellehet pörgetni arra a szintre, amit Uli szeretne.

A Bayern támadójátékát éveken keresztül két világklasszisunk vitte a vállán, Robben, és Ribéry.
Ők kiöregedtek ebből. Voltak, és még biztos, hogy lesznek is a jövő szezonban nagyon jó teljesítményeik, de új fiatal, és éhes játékosokra van szükség. Az utánpótlás Müllerék óta nem mutatott semmit. Maradtak az igazolások egyenlőre.

Csatárok közül Timo Wernert nem kell bemutatni senkinek. őt mindenképpen meg kellene szerezni, mielőtt más teszi.
Wolf

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.05.30. 20:41

Lewa azért nem mutat semmit a BL-ben, mert az egész támadószekció nudli. A triplázós csapatban az ellenfeleknek duplázniuk kellett Riberyt és Robbent, amit Müller és Mandzu ki is tudott használni. Amióta a szélsőink visszaestek, látványosan nem megy a többi támadónknak se. Véletlen lenne? Nem hiszem.

Le merem fogadni, hogy a Poolban a Salah-Mané páros mellett óriási király lenne. Elengedhetjük, de hogy jobbat nem fogunk találni, abban majdnem biztos vagyok. Nem baj, majd lehet más csatárt szidni legalább helyette.
misafeco

HozzászólásSzerző: Gronk » 2018.05.30. 21:00

Tudom sokat hangoztatom, mert régi álmom is, de az egészben az a poén, ha esetleg lépne Lewa, és Griezmannt hoznánk a helyére, még +ban is jönnénk ki az üzletből!
Mert ha mégis elengedjük Lewyt, ostobaság lenne 100 millió alatt megtenni.

Persze ennek érdekében magát a játékost kéne meggyőzni, legalábbis megpróbálni MIELŐBB, hogy ne a Barcába menjen... (az Atleti biztos ezt támogatná, bár nekik nincs beleszólásuk sajnos)

Szerintem ezzel mindenki elégedett lenne! És még simán lenne pénz szélsőre is, amit amúgyis megkéne lépni idén!
Tudom, szép álom! :)
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.30. 21:40

misafeco írta:Lewa azért nem mutat semmit a BL-ben, mert az egész támadószekció nudli. A triplázós csapatban az ellenfeleknek duplázniuk kellett Riberyt és Robbent, amit Müller és Mandzu ki is tudott használni. Amióta a szélsőink visszaestek, látványosan nem megy a többi támadónknak se. Véletlen lenne? Nem hiszem.

Le merem fogadni, hogy a Poolban a Salah-Mané páros mellett óriási király lenne. Elengedhetjük, de hogy jobbat nem fogunk találni, abban majdnem biztos vagyok. Nem baj, majd lehet más csatárt szidni legalább helyette.

Ezzel nem értek egyet...
A Buliban pl. annak ellenére, hogy milyen szarul keztdük az évet csak 6-al kevesebb gólt rúgtunk, mint a triplázós évünkben. Pep első évében még rúgtunk ennyit mint idén, de azóta sose...
És Real ellen sem azért estünk ki, mert nem lettek volna helyzeteink...kb. 5 db. tényleg 100%-os helyzetet hagytunk ki...ebből 2-őt Lewa...ha 13 méterről nem találja el a kaput azzal nehéz mit kezdeni....
ezen kívül ő miért nem tud olyan gólokat összehozni, mint Benzema? Értem, hogy irtó mákja volt...de ott volt!!!
Ráadásul mostanában teljesen kezd "egyérintős" csatárrá válni...gyakorlatilag nem képes egy cselt megcsinálni, vagy egy 10 méternél hosszabb passzt adni...a támadószekciónak ő is a része, és kicsit többet kellene tennie annál, mint várja, hogy majd az egyik beadás jó lesz neki...
speziale

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.05.30. 21:42

Én alapvetően az összeszokottság híve vagyok. Tehát még, ha húzom a szájamat is, ha Lewa marad nem sírok, ha megy akkor sem.

De most ügye Lewa távozásáról van szó.

Én 120 millió euróért eladnám -ez a minimum az állítólagos legjobbunkért...-

Nekem nagy álmom lett volna Hazard, de Coman, és Gnabry is jobb a baloldalon. Werner meg Német. Griezmann sem rossz, Werner helyett, de összességében:

Lewa elmegy, és Werner, és Morata jönne, akkor komoly sebesség fiatalság, technika, és éhség lenne a támadó szekcióban, és ráadásul le lenne minden poszt fedve ott.

Ribery/Coman Gnabry---------Morata/Werner/ Wagner--------Werner/Robben

2 csatárosba:

Morata/Werner/Müller/ Wagner/Gnabry

Én Kovaccal 5-2-3-at vagyis 3-4-3-at játszanék, és így bőven kielégítő lenne a támadó szekció a jövőre nézve is! Eladhatunk kp-t is, mondjuk JELENLEG a Rudy, R. Sanches vonaltól vennék könnyes búcsút, második körben a Vidal, Thiago lenne, de töreklednék a megtartásukra, ha mennének akkor is lennének terveim. :)

Hátul:

Hummels, Boateng tengelyt nem adnám fel... szerintem Boa magához fog térni, de persze itt is, ha váltás kell, akkor kell Boa árából tudunk vásárolni!

Szóval most jó döntéseket kell meghozni a vezetőségnek.

Pl a támadó részlegnél a Werner, Morata duó Lewahoz képest ahogy írtam fiatalos lendületes technikás, éhes lenne, és jóval fiatalabbak! Ilyesmiben gondolkoznék hátul is a kp kb kész lenne -habár olykor van hiányérzetem a sok játékos ellenére is, de a taktika ezt bőven tudná ellensúlyozni no meg Goretzkatól várok előre lépést-!

Vélemény?
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: stevee » 2018.05.30. 22:12

misafeco írta:Lewa azért nem mutat semmit a BL-ben, mert az egész támadószekció nudli. A triplázós csapatban az ellenfeleknek duplázniuk kellett Riberyt és Robbent, amit Müller és Mandzu ki is tudott használni. Amióta a szélsőink visszaestek, látványosan nem megy a többi támadónknak se. Véletlen lenne? Nem hiszem.

Így is meg lehet közelíteni, meg úgy is, hogy a Sevilla és a Real elleni összesen négy meccsen képtelen volt gólt lőni. Volt kb. 5 helyzete ezeken a meccseken, nagyobb is, kisebb is, ő meg nulla gólt szerzett belőle. Persze, nyilván jobb lenne, ha futószalagon termelnénk a helyzeteket a fénykorában lévő Robbéryvel, csak az igazság az, hogy a Realnak semmivel sem volt több helyzete, sőt. Ehhez képest az agyonszidott Benzema lőtt egy duplát nekünk. Szóval Lewa balfasz volt a kapu előtt, nem élt a lehetőségekkel. A Besiktas ellen 3:0-nál lőtt két üres kapus gólt az utolsó kb. 10 percben. Ennyi a BL-mérlege az egyenes kieséses szakaszban.

Sokkal többre mennénk egy olyan csatárral, aki esetleg a Buliban nem hoz 29, hanem csak mondjuk 19 gólt, de cserébe a BL-ben is hozza a fontos meccseket. Mint pl. legutoljára Mandzukic.
stevee

HozzászólásSzerző: stevee » 2018.05.30. 22:14

speziale írta:
Ezzel nem értek egyet...

100 %-osan egyetértek az okfejtés minden pontjával. Lásd fentebb.
stevee

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.31. 09:16

Kontár Béla írta:Én alapvetően az összeszokottság híve vagyok. Tehát még, ha húzom a szájamat is, ha Lewa marad nem sírok, ha megy akkor sem.

De most ügye Lewa távozásáról van szó.

Én 120 millió euróért eladnám -ez a minimum az állítólagos legjobbunkért...-

Nekem nagy álmom lett volna Hazard, de Coman, és Gnabry is jobb a baloldalon. Werner meg Német. Griezmann sem rossz, Werner helyett, de összességében:

Lewa elmegy, és Werner, és Morata jönne, akkor komoly sebesség fiatalság, technika, és éhség lenne a támadó szekcióban, és ráadásul le lenne minden poszt fedve ott.

Ribery/Coman Gnabry---------Morata/Werner/ Wagner--------Werner/Robben

2 csatárosba:

Morata/Werner/Müller/ Wagner/Gnabry

Én Kovaccal 5-2-3-at vagyis 3-4-3-at játszanék, és így bőven kielégítő lenne a támadó szekció a jövőre nézve is! Eladhatunk kp-t is, mondjuk JELENLEG a Rudy, R. Sanches vonaltól vennék könnyes búcsút, második körben a Vidal, Thiago lenne, de töreklednék a megtartásukra, ha mennének akkor is lennének terveim. :)

Hátul:

Hummels, Boateng tengelyt nem adnám fel... szerintem Boa magához fog térni, de persze itt is, ha váltás kell, akkor kell Boa árából tudunk vásárolni!

Szóval most jó döntéseket kell meghozni a vezetőségnek.

Pl a támadó részlegnél a Werner, Morata duó Lewahoz képest ahogy írtam fiatalos lendületes technikás, éhes lenne, és jóval fiatalabbak! Ilyesmiben gondolkoznék hátul is a kp kb kész lenne -habár olykor van hiányérzetem a sok játékos ellenére is, de a taktika ezt bőven tudná ellensúlyozni no meg Goretzkatól várok előre lépést-!

Vélemény?

Szerintem nyáron max 1 támadó érkezik, abban az esetben is ha Lewa távozna. Az érkező legnagyobb valószínűség szerint a Bailey/Werner/Martial/Thauvin vonalból fog kikerülni. Bale-re kevés esélyt látok, és nem is biztos, hogy rá lenne szükségünk...

Viszont én eléggé félek attól, ha Kovac valóban a 3-5-2-őt akarja majd játszatni...valahogy nem érzem hozzá megfelelőnek a keretet...
Az egyik gond az, hogy ebben a rendszerben hol a helye Robbery-nek? Coman elég jó tudna lenni csatár poszton? Lehet akkor már inkább comant kellene eladni és hozni Wernert...már amennyiben marad Lewa...mert akkor egy Wagner/Lewa-Gnabry/Werner támadószekció lenne...

Ha távozna Thiago és Vidal, akkor középpályára sem igazán lennénk meg...az alap a kimmich-James-Martinez-Goretzka-alaba lenne...de ki lenne a cseresor? Tolisso, Rudy, Rafi, shabani?...belőlük egyedül tolisso az, akit egy komolyabb BL meccsen beállítanék....
hol fog játszani Müller? őt leginkább úgy tudnám elképzelni, ha a 3-5-2-ből valamiféle 3-4-1-2 lenne....de akkor nincs vkp
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb