Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.05.31. 09:23

Kontár Béla írta:Én alapvetően az összeszokottság híve vagyok. Tehát még, ha húzom a szájamat is, ha Lewa marad nem sírok, ha megy akkor sem.

De most ügye Lewa távozásáról van szó.

Én 120 millió euróért eladnám -ez a minimum az állítólagos legjobbunkért...-

Nekem nagy álmom lett volna Hazard, de Coman, és Gnabry is jobb a baloldalon. Werner meg Német. Griezmann sem rossz, Werner helyett, de összességében:

Lewa elmegy, és Werner, és Morata jönne, akkor komoly sebesség fiatalság, technika, és éhség lenne a támadó szekcióban, és ráadásul le lenne minden poszt fedve ott.

Ribery/Coman Gnabry---------Morata/Werner/ Wagner--------Werner/Robben

2 csatárosba:

Morata/Werner/Müller/ Wagner/Gnabry

Én Kovaccal 5-2-3-at vagyis 3-4-3-at játszanék, és így bőven kielégítő lenne a támadó szekció a jövőre nézve is! Eladhatunk kp-t is, mondjuk JELENLEG a Rudy, R. Sanches vonaltól vennék könnyes búcsút, második körben a Vidal, Thiago lenne, de töreklednék a megtartásukra, ha mennének akkor is lennének terveim. :)

Hátul:

Hummels, Boateng tengelyt nem adnám fel... szerintem Boa magához fog térni, de persze itt is, ha váltás kell, akkor kell Boa árából tudunk vásárolni!

Szóval most jó döntéseket kell meghozni a vezetőségnek.

Pl a támadó részlegnél a Werner, Morata duó Lewahoz képest ahogy írtam fiatalos lendületes technikás, éhes lenne, és jóval fiatalabbak! Ilyesmiben gondolkoznék hátul is a kp kb kész lenne -habár olykor van hiányérzetem a sok játékos ellenére is, de a taktika ezt bőven tudná ellensúlyozni no meg Goretzkatól várok előre lépést-!

Vélemény?

Maga az elképzelés nem rossz, de Morata sosem volt több mint egy jó csere, a Juveban is kiszorult, Realban esélye sem volt, a Chelsea-ben kezdett az elején majd összekapart 31 meccsen 11 gólt. Úgy hogy itt is elkezdett kiszorulni. Ő abban nagyon jó és ezt mindenhol bizonyította ha be kell szálni 30-40 percre akkor gólerős, de az idei éve olyan kevés, hogy a VB-re se megy. Nála azért több kell szerintem.
szabi90

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.05.31. 11:25

misafeco írta:Lewa azért nem mutat semmit a BL-ben, mert az egész támadószekció nudli. A triplázós csapatban az ellenfeleknek duplázniuk kellett Riberyt és Robbent, amit Müller és Mandzu ki is tudott használni. Amióta a szélsőink visszaestek, látványosan nem megy a többi támadónknak se. Véletlen lenne? Nem hiszem.

Le merem fogadni, hogy a Poolban a Salah-Mané páros mellett óriási király lenne. Elengedhetjük, de hogy jobbat nem fogunk találni, abban majdnem biztos vagyok. Nem baj, majd lehet más csatárt szidni legalább helyette.

Lewa a Bundesligába sem mutat semmit nem csak a BL-ben....Wagner 100x jobban focizott (8 meccsen ahol kezdett 7 gólt lőtt) mikor játszott és bár technikailag közelébe sincs legalább akar látszik rajta hogy ultra motivált ha itt van egész évben ezt a 29 gólt ő is meglövi . És ezzel nem felmenteni akarom a támadó szekciónkat , mert jelenleg Coman aki bomba formában volt de megsérült és James volt akinél lehetett várni valamit támadásban .

Hosszasan kellene keresnem kulcsfontosságú góljait azt hogy 6 gólos meg 4 gólos meccseken beböffen egyet más csatár is megteszi. Lehet itt picsogni , hogy BL-t akar nyerni (és ezt most nem egy ember nyakába akarom varrni mert ezt az egész csapat baltázta el) , de mint felelős személy simán elő lehetne venni Lewandowskit ha annyit hibázik Ulreich az első meccsen mint amennyit Lewandowski akkor már az első meccs után nem lett volna értelme beszélni továbbjutás lehetőségéről. Szálljon le a földre , mert egyenlőre picit olyan mint Verstappen a Forma 1-ben megvan benne minden lehetőség , de az arc jelenleg picit nagyobb mint mögötte a teljesítmény......

Ilyen mentalitással mehet amerre lát ha kifizetik az árát . De ha még egy évet itt húz le pénzt alig kapunk érte + még egy évet elbukik a csapatnak. Mbappére bármikor elcserélném még egy 10 millás ráfizetéssel is úgy is ingyen jött.

egy:

-------------Neuer--------------
Kimmich,Süle,Hummels,Alaba
--------------JM----------------
-------Goretzka----James------
Gnabry------------------Coman
--------Werner/Mbappé--------

Csapattal több mint elégedett lennék pláne ha jön még egy szélső.
szprajtboy

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.05.31. 12:43

tényleg van olyan Bayern szurkoló aki komolyan gondolja, hogy mBappe a Bayernben fog kikötni? vagy hogy egyáltalán valaki felhozza őt mint lehetséges célpontot.... vicc
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Von Grünigan » 2018.05.31. 12:56

-------------Neuer--------------

Mbappé sosem jönne a Bundesligába -még a Bayern kedvéért sem- sajnos, viszont Werner tényleg passzolna nekünk, és a szélső akiről még beszélsz az meg Forsberg lehetne. Sokan írták is okosan h az RB-t le lehetne most rabolni, és le is kell, mert ha nem mi, akkor majd más...
Lewát most kell eladni: ingyen jött; nem német; gyengülő teljesítmény; idén még sok pénzt kaphatnánk érte; már csak egyéni céljai vannak
Béla meg Márti nem hozzánk valók és iszonyatosan drágák.
Von Grünigan

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.05.31. 14:21

Von Grünigan írta:-------------Neuer--------------

Mbappé sosem jönne a Bundesligába -még a Bayern kedvéért sem- sajnos, viszont Werner tényleg passzolna nekünk, és a szélső akiről még beszélsz az meg Forsberg lehetne. Sokan írták is okosan h az RB-t le lehetne most rabolni, és le is kell, mert ha nem mi, akkor majd más...
Lewát most kell eladni: ingyen jött; nem német; gyengülő teljesítmény; idén még sok pénzt kaphatnánk érte; már csak egyéni céljai vannak
Béla meg Márti nem hozzánk valók és iszonyatosan drágák.

Forsberg mi alapján kellene nekünk? Maximum egy Schalkénak lehet erősítés. Totál bundes átlag idénye volt az idei 26 évesen. 5 gól 4 gólpassz 33 meccsen. 2016/7-es szezonban 31 meccsen 8 gól 22 gólpassz na akkor lett volna indokolt nem a mostani után.
szabi90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.05.31. 19:07

Misafeco hozzászólásán azért mindenképp érdemes kicsit elgondolkodni. Amikor anno átálltunk az egycsatáros játékra, akkor Gomez, Mandzu, Pizza mind képesek voltak jó teljesítményt nyújtani. Abban azért azt hiszem megegyezhetünk, hogy Lewa bőven megüti a szintjüket. Valamiért mégse tudta a komolyabb meccseken hozni azt a teljesítményt, ennek pedig oka kell legyen.
Nem hinném, hogy kisebb csapatok ellen jobban tudná magát motiválni, mint a nagyok esetében. Sokkal inkább az lehet az ok, hogy a támadójátékunk összességében nem elég ütős. Mégpedig azért, mert a széleken visszaestünk. A csúcsformában lévő Robbéry-hez képest évek óta messze járunk.

Sok rosszat el lehet mondani Lewára, de ha reálisan nézzük a dolgokat, akkor képességek tekintetében nála nemigen találnánk jobb játékost a posztra. És kétségeim vannak afelől, hogy önmagában az megoldaná a problémákat, hogy jön helyette egy Werner, Cavani, Agüero vagy bárki.
Ezért kellene a széleket masszívan erősíteni, hogy újra megüssük a világelit szintjét. Ha ehhez az kell, hogy Lewa menjen, akkor felőlem legyen, de nem is annyira az a kulcs ki jön helyette. Hozzuk Wernert és simán elég lehet, ha anno egy Mandzu vagy Gomez is jó volt. Ami fontos, hogy a szélre jöjjön egy Bale vagy Hazard kaliberű ember.

Anno középen játszottak a legnagyobb ászok, aztán egy ideje már a széleken dől el a legtöbb minden. Nézzük meg, hogy mi is Robbéry-vel nyertünk. De CR és Messi is ott robbant be, ahogyan Neymar, Hazard, Bale, Griezmann vagy Di María is. Salah egyedül mekkorát lendített a Liverpoolon vagy pár éve Alexis az Arsenalon, Mahrez Leicesterben stb.. A mai futballban kiemelkedő klasszis szélsők nélkül nincs esély az átütő sikerre.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.31. 21:32

pussybuvar írta:Misafeco hozzászólásán azért mindenképp érdemes kicsit elgondolkodni. Amikor anno átálltunk az egycsatáros játékra, akkor Gomez, Mandzu, Pizza mind képesek voltak jó teljesítményt nyújtani. Abban azért azt hiszem megegyezhetünk, hogy Lewa bőven megüti a szintjüket. Valamiért mégse tudta a komolyabb meccseken hozni azt a teljesítményt, ennek pedig oka kell legyen.
Nem hinném, hogy kisebb csapatok ellen jobban tudná magát motiválni, mint a nagyok esetében. Sokkal inkább az lehet az ok, hogy a támadójátékunk összességében nem elég ütős. Mégpedig azért, mert a széleken visszaestünk. A csúcsformában lévő Robbéry-hez képest évek óta messze járunk.

Sok rosszat el lehet mondani Lewára, de ha reálisan nézzük a dolgokat, akkor képességek tekintetében nála nemigen találnánk jobb játékost a posztra. És kétségeim vannak afelől, hogy önmagában az megoldaná a problémákat, hogy jön helyette egy Werner, Cavani, Agüero vagy bárki.
Ezért kellene a széleket masszívan erősíteni, hogy újra megüssük a világelit szintjét. Ha ehhez az kell, hogy Lewa menjen, akkor felőlem legyen, de nem is annyira az a kulcs ki jön helyette. Hozzuk Wernert és simán elég lehet, ha anno egy Mandzu vagy Gomez is jó volt. Ami fontos, hogy a szélre jöjjön egy Bale vagy Hazard kaliberű ember.

Anno középen játszottak a legnagyobb ászok, aztán egy ideje már a széleken dől el a legtöbb minden. Nézzük meg, hogy mi is Robbéry-vel nyertünk. De CR és Messi is ott robbant be, ahogyan Neymar, Hazard, Bale, Griezmann vagy Di María is. Salah egyedül mekkorát lendített a Liverpoolon vagy pár éve Alexis az Arsenalon, Mahrez Leicesterben stb.. A mai futballban kiemelkedő klasszis szélsők nélkül nincs esély az átütő sikerre.

Nem értek egyet ezzel.
Lewa-nak volt 2 100%-os ziccere a Real elleni párharcban...ha ebből 1-et berúg, akkor mi jutunk tovább...szerintem egy elvileg top3-as csatártól ez nem egy óriási elvárás...
Egyébként Lewa-val nem is ez az igazán nagy baj...hanem az, hogy nincsenek igazán klasszis, váratlan megoldásai...ő mikor ollózott olyan gólt mint Mandzu tavaly a BL döntőn vagy Bale a mostanin?
Mikor lesipuskázott össze olyan gólokat mint Banzema ellenünk vagy a Pool ellen?
Mikor csinált utoljára egy fineszes cselt, vagy adott valami fineszes passzt? Mikor volt utoljára olyan, hogy a csapatnak rohadtul nem ment, de egy klasszis mozdulattal eldöntötte volna a meccset? Hányszor lőtt gólt mostanában 13 méternél távolabbról, ami nem szabadrúgás volt?
Szerintem tőle az érkezése előtt pont ezt vártuk volna...hogy ne Gomez féle, belebotlok a labdába a kapu előtt és valahogy bepattan típusú játékos legyen...de most jelenleg ő ezt nyújtja...
mondjuk Werner-től pont azt várnám, hogy ne ilyen "várok a beadásra" típusú játékos legyen, hanem olyan aki mondjuk képes végigvinni egy kontrát, és ahelyett, hogy a 16-osnál még egy cselbe bonyolódna inkább kilövi 16-ról az egyik sarkot...
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.31. 21:33

Egyébként Lewa távozása szerintem olyan szempontból is kapóra jöhetne, hogy kicsit tartok tőle, hogy a vezetőség Gnabry visszahozatalával és Robbery hosszabbításával letudottnak érzi a támadószekciót...
Így legalább kénytelenek lennének lépni valamit...
speziale

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.05.31. 22:00

Továbbra is kitartok azon véleményem mellett, hogy nem Lewa a csapat kerékkötője, annak ellenére, hogy gyengén teljesített az idény legfontosabb meccsein. Nem sírnék utána, ha eladnánk, de vannak sokkal nagyobb problémái a csapatnak, mint az ő személye. A Real ellen a középpályánk+Kimmich alakította ki a helyzeteket, Lewa, Müller, Ribery meg elpuskázta őket. Kimmich rúgott kettőt hátvéd létére, meg James egyet. A Sevilla ellen ugyanolyan nullák voltak a támadóink. Azt ne mondjátok, hogy Lewa távozásával ez gyökeresen változni fog. Coman és Gnabry még rettentően fiatalok, mellettük a két öreg, ez baromira szűk lesz így jövőre is. Miközben máshol Bale a padon üldögél.
Szerk.: Nagyon negatívak az utóbbi időben a megnyilvánulásaim, de ne értsétek félre. Én akkor is a Bayernnek fogok drukkolni, ha a BL-be se jutunk be. Én leszek az első, aki bevallja, hogy tévedett, amennyiben jövőre összeáll egy szuper csapat, de egyelőre inkább borúlátó vagyok. Meglátjuk mi lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára misafeco 2018.05.31. 22:03-kor.
misafeco

HozzászólásSzerző: Gronk » 2018.05.31. 22:03

Közben napvilágot látott egy Fekir (Lyon) hír.
Nem tudom mennyi valóságalapja lehet, de ő szerintem pont azt a területet játssza be, mint Müller. Ezek után nem tudom mennyire lehetne komolyan venni a hírt.

Vagy tényleg a 2 csatáros játék is benne lesz a kalapban, és oda is terveznek embert.
Esetleges Lewa pótlásnak nem tudom elképzelni, ő nem tipikus 9-es, mégha gólerősnek is mondható.
Mia san mia !!
Gronk

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb