Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.08.05. 03:01

Véder Nagyúr írta:Értem én a gondolatmenetet, félreértés ne essék, de azért Vidalt nem hiszem hogy egy kalap alatt lehet említeni Robberyvel

Természetesen Robbery klublegendák, Vidal meg nem. De azért valljuk be, melyikük tudna jelenleg többet hozzátenni a játékhoz? Franck 31 évesen még nagyon ment, hátmég Arjen, de ebben és az előző átigazolási szezonban már tényleg visszahúzzák a csapatot az előrelépéstől. Én se akarom őket szemét módra kidobni a csapatból, de azért ez mégiscsak egy competitív élklub. Robberytől is elvárnám, hogy ezt belássák és ezzel együtt ne erőltessék rá magukat a csapatra. Felőlem maradhatnak, de fogadják el, hogy nem lesznek elsőszámú játékosok már. Ezt egyébként már korábban is hangoztattuk, de pl Carlo elküldése azért mégis jelezte, hogy ők ebbe nem szívesen akarnak belemenni és ezért érzem azt, hogy komolyabb támadót is miattuk nem igazolunk ezen a nyáron.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.05. 09:08

Én baromira csíptem Vidalt, már akkor a leigazolásáról "álmodoztam", amikor még balhátvéd volt Leverkusenben. A Juvéban abszolút klasszisszinten tolta, bár már ott is sokszor a tűzzel játszott. Örültem, amikor leigazoltuk, de összességében elég ellentmondásos, amit itt mutatott.
Azt el kell ismerni, hogy nagyokat küzdött, hajtott, rendkívül hasznos játékos. Azt gondolom, hogy minden csapatba kellenek "verőemberek", kell egy olyan bulldog, aki tapad az ellenfélre, ellentmondást nem tűrően letámad, mindig ott van, akiben ott az a néha tahóságba átcsapó csibészség.
És azt is lássuk be, hogy teljesen más minőségi kategória a chilei, mint volt mondjuk van Bommel. Vidal ilyen téren nagyon fog hiányozni, mert jelenleg nincs ilyen játékosunk, max. Javi, a potenciál is Tolissoban, esetleg Sánchesben van meg erre.

Ugyanakkor a nagy akarás egyre többször csapott át fékevesztett játékba. Egy időzített bomba volt a pályán, akinek bármikor repülhetett a piros, márpedig egy ilyen játékosban nem lehet megbízni, nem lehet rá építeni.
És ahogy halad a korral, lassul, veszít a lendületéből és állóképességéből, annál többször lesznek elkésett belépők, rossz szerelési kísérletek. Márpedig ez akkora lelkesedés, lendület és agresszió mellett minimum instant sárga, főképp, hogy a bírók külön utaznak is rá.
Arról nem is beszélve, hogy az alkoholproblémák mellett nem lehet csak úgy szó nélkül elmenni. Egy profi klubban manapság ez már megengedhetetlen. Iszonyatosan bomlasztó tud lenni, illetve a jövőre nézve is baljós.

És ugye már Vidalnál is jöttek ki sérülések. Szóval ezeket átgondolva, látva mennyire telített a középpálya, szerintem érthető az eladása. Jobb már biztos nem lesz, miközben itt egy Goretzka-Tolisso-Sánches fogat hihetetlen potenciállal, játéklehetőségre szomjazva egy Thiago-Javi-James trió mellett.
Az alap, hogy Vidal többet ér ennél a 18 millánál, de 1 év volt hátra a szerződéséből, már nem fiatal, ráadásul pedzették a távozását. Amikor egy Interrel, Milannal vagy MU-del számol egy játékos, és beesik egy Barca, akkor azért erősen elkezd viszketni a valaga, főleg ha tudja, hogy ez az utsó esélye egy nagy dobásra. Semmi kétségem nincs afelől, hogy Vidal jövőre ingyen távozott volna, így nézve nem vészes a 18 milla.

Robbéry-t meg azért ne hozzuk már ide, mert teljesen más szitu. Eleve várjuk ki milyen szerepben számolunk velük. Simán lehet, hogy a maradásuk mögött nemcsak az áll, hogy a vezetőség nem meri/akarja kidobni őket, hanem hogy a Coman-Gnabry duónak meg akarják adni a lehetőséget.
Ha valamelyik rendesen beválik, akkor nyertünk. De ha nem annyira, akkor is legalább kiderült milyen szinten lehet rá számítani. Pl. hogy cserének vagy rotációs embernek mennyire jó. Erre most jó lehetőség van, hiszen kiegészítésnek még itt van Robbéry, jövőre viszont már muszáj lépni a széleken. Csak nem mindegy milyen szerepre kell majd embert hozni.
Arról nem is beszélve, hogy ők klublegendák, Vidal meg messze nem volt az. És anno pl. baromi jól tudtunk használni egy már "öreg" Schollt vagy Pizzarot is. De akár van Buytent is említhetném. Amíg fennáll annak a lehetősége, hogy Robbéry-t is helyén kezeli a csapat, addig ne károgjunk előre.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Horten229 » 2018.08.06. 17:46

Én 19 milliót olvastam, meg hogy a spanyol(nem a katalán) lapok dicshimnuszokat
zengenek, mertt Hispániába érkezik a harcos !!!
Igaz, a fél piros gyakran benne volt, de egy Tolisso, az eddigi teljesítményével,
még Arturo zoknijáig sem ér fel. Ja, és VB-n is Fosch volt ...
Horten229

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.08.06. 20:32

Mi az a teljesítmény amiért Vidal miatt kivannak egyesek ?
Már Guardiola alatt is képes volt olyan mészárlást rendezni első félidőbe lehozta nehogy kiállítsák. A pálya közepére egy vezér kell aki higgadt,nem borul el az agya és kemény. És lehet nyektetni van Bommel képességeit mennyivel elmaradottak szerintem mint csapatkapitány ő volt az egyik ha nem a legtökösebb és intelligenciája is magasabb volt jóval mint Vidalnak... Jelenlegi középpályán én is őt raktam volna ki és Rudyt,
szprajtboy

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.08.07. 07:34

Különben meg nem tökmindegy, hogy mennyiért adjuk el a játékosokat, ha úgysem veszünk értelmes játékost a bejövő pénzekből?
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.08.07. 07:36

Mellesleg az is elég érdekes, hogy eladunk egy játékost 20 millióért, aztán a barca meg 300 milliós kivásárlási árat tesz a szerződésébe...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.08.07. 09:52

Véder Nagyúr írta:Mellesleg az is elég érdekes, hogy eladunk egy játékost 20 millióért, aztán a barca meg 300 milliós kivásárlási árat tesz a szerződésébe...

Ez csak azért van, mert a spanyol csapatoknak kötelező kivásárlási árat tenni a szerződésekbe. Ezért akit nem akarnak eladni, annak irreálisan magas kivásárlási árat határoznak meg.
misafeco

HozzászólásSzerző: akos89 » 2018.08.07. 21:58

Pár oldalon lehozták most, hogy 25 milliót ajánlott állítólag az MU Boatengért. :DDDD

Szerintem látva a zseniális eladásainkat, ezután mindig ilyen kabaréba illő ajánlatokkal jönnek majd. És még lesz is amit elfogadunk...
akos89

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.08.08. 14:21

A Real edzője akarja Thiagot! Na akkor már csak az a kérdés mint Barca nevelés bevállalja-e ezt, és akkor Kimmich mehetne vissza a helyére a spanyolért kapott pénzből meg igazolni kell egy jobb szélső hátvédet!
Kozi31

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.08.09. 08:32

akos89 írta:Pár oldalon lehozták most, hogy 25 milliót ajánlott állítólag az MU Boatengért. :DDDD

Szerintem látva a zseniális eladásainkat, ezután mindig ilyen kabaréba illő ajánlatokkal jönnek majd. És még lesz is amit elfogadunk...

Most bocsánat, de nem igazán értem ezt a "zseniális" eladásainkat.
Costa-t pl. 35-ért vettük és 40 vagy 45-ért adtuk el, úgy hogy a vége felé már alig játszott nálunk.
Vidal esetében meg azt kell megérteni, hogy egy 31 éves zenitjén túllévő és lejáró szerződésű játékosért nem fizetnek többet. Ha nem adjuk el most jövőre mihez kezdtünk volna vele?
Götze esetében meg ahogy visszaesett a teljesítménye/folyamatosan sérült volt csoda, hogy csak 15 milliót buktunk rajta
BS31 eladását meg szerintem ne vegyük ide, ott igazából a vezetőség egy "emberi gesztust" gyakorolt felé, hogy bagóért elengedte, mert Basti szerette volna még máshol is kipróbálni magát

Másrészről viszont azt is figyelembe kell venni, hogy azokat a játékosokat akiket meg akarunk tartani, akikért az igazán durva pénzeket kaszálhatnánk, azokat megtartjuk
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb