Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.08.12. 21:04

procee írta:
szabi90 írta:Na a PSG elviszi Kehrert a Schalkeból 37 millióért, így Boatengre kétlem hogy szükségük van. Meglepne ha ezután még kellene valahova. Mostmár csak Thiagot el ne adjuk és rendben leszünk. Azt nehezen érteném meg hogy marad Rudy, Sanschez, de Thiagot elküldjük mert túl sokan vagyunk. Szerintem el kell fogadni lassan, hogy nem lesz változás.

Kehrer távozásának nagyon nem örülök. Megint egy tehetséges fiatal hagyja el a ligát, mely szörnyen gyengül, be kell látni. Ráadásul BL-ben induló csapattól viszik el. Szörnyű, hogy semmi ereje nincs a Bundesnek lassan.
A Schalke kezdett összerázódni, erre 3 alapemberét is elveszíti nyáron (Meyer, Goretzka, Kehrer) s érdemleges igazolást nem is tudnak felmutatni. Így nem csoda ha beleszürkülünk a ligába, s nemzetközi szinten meg csak a fejünket kapkodjuk...

Igen meglehet nézni milyen játékosokat igazol egy West ham, Roma, Valencia, vagy akár egy Milan. Hozzáteszem, a Dortmund úgy nem vesz csatárt, hogy az elmúlt években több 100 millió pluszt hozott össze az átigazolási szezonokban, de a Schalke sem hiszem hogy visszaforgatja ezt a 37 milliót akár egy Rebicbe.
szabi90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.13. 08:08

El kéne hozni Wernert. A szélen is jól tud játszani, de csatárként is bevethető. Jó fedezet lenne a szélre a cserék miatt, Lewának meg egyszerre lenne partner és konkurencia is, meg persze fedezet.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.08.13. 13:24

Véder Nagyúr írta:Azért ez már csak spekuláció... főleg, hogy Vidal a sorsdöntő pillanatban amikor BL döntőbe juttathatta volna a csapatot, csődöt mondott. Szóval nem hiszem hogy pont ő lenne a sorsdöntő különbség. Lehetséges, nem azt mondom hogy nem. de te úgy beszélsz, mintha elfelejtetted volna Vidal kihagyott büntetőjét és a kiállítását...

Amit levezettem az tényeken alapuló forgató könyv. Nyilván minden hipotetikus dolog "spekuláció", ráadásul, ezt sosem tudjuk meg maximum, úgy hogy a Barcában, hogy szerepel, de az sem teljesen releváns, erre a példára. DE a lényege annak, amit felvázoltam:

1.) Az utóbbi években a legjobb középpályásunk Vidal volt szinte. A motor Ő volt. Ez tény, aki nem nézte a meccseinket arról nem tehetek. Ergo, ennek alapján egy pozitív forgató könyv az Ő játéktudásával sokkal inkább valószínűsíthető, mintsem a negatív.

2.) Itt mindenki a pirossal jön nála! Egy az az EGY pirosat kapott itt, azt hiszem. Szóval akkor mi van ezzel a narancssárga meg minden ilyen butasággal? Semmi nyugodjunk meg.

3.) Alkohol problémái. Teljesen mindegy, hogy hallottam-e róla vagy nem, a lényeg amit hozott szintet az jó volt, ennek ellenére. Ha a Real elleni meccset nézzük, hogy Ő az alkohol miatt "késett el" néha, vagy bármely más meccsen, akkor a többiek mit mondjanak alkohol nélkül? Jó persze egy sportember alapvetően ne igyon, és ha jobb tud lenni ital nélkül -ami nyilván így van- akkor törekedni kéne rá, de ez már más dimenzió, és más kérdéseket nyit meg, amiről most csupán érintőlegesen beszélünk.

4.) Megéreztük a Real elleni meccsen a hiányát most tavasszal( az alkohol problémáinak nem tudhatjuk mennyi köze lehet egy sérüléséhez, ez már inkább a rovásán, van, mert a teljesítményén kevésbé látszott.. nyilván van olyan is aki orrba szájba iszik, és nem azon múlik a sérülése, még, ha az is vagy amit megeszel, nylván fontos, de egyéni hajlam genetika is van ebben). Ancelottinál, is túl sok felelősséget kellett vállalnia. A kiállítása JOGTALAN VOLT. Az meg, hogy kihagyott ki itt büntetőt... meg annyian, és a tovább jutások sokkal inkább azokon a meccseken sorsdöntőek voltak, hiszen pl.: Müller az Atletico elleni 2. meccsen hibázott Vidal az első meccsen.

5.) Ergo, az Én spekulációm a valóságból indul ki. pontosan pont arra nagyobb az esély, hogy az Ő fejes góljával nyerjünk egy komoly meccset, minthogy rajta menjen el. A Real elleni meccsek a bírón mentek el. A második egzaktabbul.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: lahm » 2018.08.13. 13:46

Hoztak egy német válogatott,fiatal tehetséget,akit a Barca is szeretett volna. Tovább passzoltunk egy balhésabb,idősebb,sérülékeny játékost a Barcának. Az ő játék perceit megkapja a fiataljaink,vagy bármelyik kp-nk. Nálam nem ennyire bonyolult ez a Vidal kérdés.
Martinez-Thiago-Tollisso-Groetzka-James-Rudy-Sanchez,de még jó lenne,ha ugye Kimmich is tolódna középre. Tehát. Van egy Martinez-Thiago-James kezdőnk. Mögöttük egy Groetzka-Tollisso-Rudynk. Alaba és Kimmich is biztosan tud kp-t játszani. Tehát szerintem nem Vidal a legfőbb probléma,a helyére érkező Groetzka meg elméletben gerince lesz a jövő Bayernjének meg a Nationalelfnek,akkor hogy van itt a hiba?
MAN!That ain't you!You Better than that.
lahm

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.08.13. 14:13

pussybuvar írta:Vidal kapcsán:
Persze, ha meg pont rajta menne el egy nagy siker, akkor meg ingyen is jó lett volna, csak szabaduljunk tőle. Tekintve, hogy legtöbbször eleve egy fél sárgával lépett pályára, amiből hamar félig narancs lett, ill. a bírók is utaztak rá, inkább ez valószínű forgatókönyv.
Már részletesebben kifejtettem a véleményem, nem gondolnám, hogy akkora baj lenne a távozása, illetve az ő esetében a kapott pénzt sem érzem feltétlenül aránytalannak.

Boa kapcsán:
Szintén leírtam már korábban, szerintem bődületes hiba lenne elengedni. Az persze más kérdés, ha ő is menni akar, bár szerintem meg lehetne győzni. De ha nagyon távozni akar, akkor nincs mit tenni, akkor jó választás lehet a PSG.
Egyszer már visszadobtuk őket, hogy keveset ajánlanak, nekik a pénz nem számít, adnak többet is. Pl. egy MU Mina-ra nem fizetett 30-at, így inkább ment az Evertonba, de Maguire kapcsán sem tudtak megegyezni.
Másrészt a PSG egy összevásárolt csapat, amely eddig nem tud eredményt felmutatni. Sokkal kevésbé tartok tőlük, mint más csapatoktól, ráadásul a belsővédő nem hiányposzt náluk. Ilyen téren egy adott meccsre nem lesznek erősebbek Boával, mert Thiago Silva vagy Marquinhos helyett fog játszani, de Kimpembe is nagy tehetség.
Az ár már más kérdés, az a baj, hogy Boa se túl fiatal és nincs is jó formában, a VB-je is fos volt. Az igaz, hogy nem kéne bagóért elengedni, és az értékét tekintve gyakorlatilag 50 milla alatt erről lenne szó. Viszont ha ő maga menni akar, akkor nem tudom mennyi értelme van erőszakkal itt tartani. Ha nem hajt rendesen, pillanatok alatt a töredékére esik vissza az értéke, mi meg adhatjuk neki a fizut a semmire.
Bár ennél talán korrektebb figura. A lényeg, hogy jó lenne meggyőzni a maradásról. Ha pedig megy, minőségi pótlást kell hozni a helyére. Ami persze nem lenne egyszerű, főleg, hogy Angliából már gyakorlatilag lehetetlen klasszist mozdítani. Amúgy akár egy cserebiznisz is szóba jöhetne a PSG-vel.

1.) Csak hogy ez nem így van Vidal kapcsán, ugyanis a másik olvtársnak, már leírtam miért. A másik meg, bárkin elmehet meccs, elég Ulreichre, Rafinhara, vagy Tolissora gondolni az utóbbi elődöntőben Lewa helyzet kihasználásával megspékelve. Szóval gondolom mind mehet ingyen. És még ezer +1 példát lehetne mondani. Vidal kapcsán a teljesítménye alapján a pozitív forgató könyv sokkal reálisabb, mint bármi más, főleg, hogy a kp-n az egyik legjobbunk volt. mondom, ezt annak ellenére, hogy egy másik szinten a Kroos, Schweinsteiger elengedése által ütött rést, gyakorlatilag először vele sikerült valamelyest helyre tenni, és mondjuk az igaz, hogy ahhoz képest nem volt tökéletes, de nyilván a jelenlegi keretben meg azóta, ahogy beilleszkedett már jobb a helyzet, az egyik legjobbunk volt.

Összességében tehát ez volt az egyik fontos része a mondani valómnak, hogy ebben ezért téves, amit levezetsz, másrészt meg a 18 millió, miért irtó kevés érte. Egyébként nekem is a legnagyobb fájdalmam az alacsony összeg, és az emellett, vagy részben ebből fakadó (ami igaz is meg nem is) költés hiánya a keretre. Tehát anyagilag, ha jövőre ingyen megy el innen, akkor sem járunk rosszabbul a fizetése ellenére sem, sőt valószínűbb lett volna egy jobb szereplés vele, mint nélküle, ugyanis Martinez extra sérülékeny Rudy nem szint, ahogy jelenlegi állapotában Sanchez sem, Thiago fél lábbal eligazolóban, Tolisso, Goretzka meg simán lehet betli is vagy nagy ász, potenciál van bennük, de ettől még nem biztos, hogy idén lesz a nagy áttörésük, és egyfajta harmóniáról is beszéltem. James meg habár nagyon jó tud lenni, de azért Ő már inkább Müllerrel a támadás részében a jobbak, még akkor is, ha egy megfelelő összeállításban James is tud box to box lenni. Szóval, ezek sem mindegyek.

2.) Szerintem a PSG is rivális , és az összevásároltság, addig van amíg össze nem szoknak, vagy nincs pl egy olyan edzőjük, mint Tuchel, aki mondjuk koncepciózusan össze is tudja rakni őket, tehát idő kérdése is tud lenni, nyilván lehet még így is bukás nekik, de látjuk, és MINDIG látjuk, hogy előbb vagy utóbb azért az összevásárlások amik felborítanak mindent, azoknak lesz eredménye, hiszen egyszerű matematika, mivel Angliába megy pl az összes jó játékos, nem véletlen, hogy egyre erősebbek a csapatok, és az összes szakértelem is ott van már. Ahogy volt ez a Realnal, Barcanal, Milannal, Olaszoknál '90-es években 2000 es évek második fele az angoloknál. Az, hogy vannak olyan csapatok, mint a Bayern az nagyon jó, és szeretem is a csapatot ezért, nyilván most egy kicsit több nyitottságra lenne szükségünk, de láthatjuk többnyire eredményt hoz sajnos amikor nagyon felborítják a piacot. Ez szerintem morálisan erkölcsileg sportszakmailag is támadható(tehát ennek ellenére nem ők csinálják jól, meg a végső sikerhez -én egy általános sikerességről beszéltem- megint több kell nyilván, szóval a szinteket értsük jól). Ezért is mondom szeretem a Bayernt, de a küzdelem nem csupán itt van, de ezt már sokszor leírtam nem folytatom, meg nem ismétlem.

A lényeg, hogy a PSG is rivális, az meg hogy lesz 4 nagyon jó belső védőjük, az nem, hogy nem hátrány nekik, hanem nagyon is jó lehet.. Ne beszéljünk butaságokat.

3.) Az ára egyértelműen a mostani piaci árak mellett minimum 50-80 milla, főleg egy PSG-nek. Ebben a sérülékenysége, és minden benne van, így mondom mindezt, mert ha nem lenne "sérülékeny", meg nem esett volna egy kicsit vissza a formája, akkor 100-120 milliót mondanék. Persze akkor lehet fel sem merülne az eladása, no de még így is a Világ egyik legjobbja. Az erőszakkal itt tartás mindig egy érdekes kérdés... sokakat itt tartottak erőszakkal is akár gondoljunk Riberyre, aztán jól teljesített. Tehát nehéz, ezt eldönteni, hol van az a határ -főleg külső szemmel- amikor valakit érdemes itt tartani erőszakkal vagy sem. Alapesetben Kroost is itt kellett volna tartani, de aztán amiket nyilatkozott az felháborító volt, ahogy Vidal nyilatkozata is egyébként a fent leírtak ellenére, de ahogy Kroos elengedése is fájdalmas volt bizonyos okok miatt, úgy a többieké is, és Boaé is az lenne. Tehát itt tartanám. Amit látok, és amilyen infók birtokában vagyok alapesetben itt kell tartani Boat, mert egyrészt Ő ide már beilleszkedett nemzetközi szinten is komoly játékos, nehéz lenne pótolni, nem utolsó sorban jó korban is van. Szóval ebben egyetértünk tulajdonképpen. De ami lényeg, hogyha el is megy: akkor az ár vásárlásnál nekünk meg magas lesz, és ahogy írtad nehéz lesz pótolni.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.08.13. 14:16

Thiagot is sajnálnám, mondjuk, ha tényleg képes elmenni a Realba Barca nevelésként, akkor ilyen téren nagyon nem sajnálom, ha elmegy. De alapesetben meg kéne tartani nagyon már Őt, mert tényleg elmegy a csapat erős része, nagyon ki leszünk szolgáltatva.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.08.13. 14:25

lahm írta:Hoztak egy német válogatott,fiatal tehetséget,akit a Barca is szeretett volna. Tovább passzoltunk egy balhésabb,idősebb,sérülékeny játékost a Barcának. Az ő játék perceit megkapja a fiataljaink,vagy bármelyik kp-nk. Nálam nem ennyire bonyolult ez a Vidal kérdés.
Martinez-Thiago-Tollisso-Groetzka-James-Rudy-Sanchez,de még jó lenne,ha ugye Kimmich is tolódna középre. Tehát. Van egy Martinez-Thiago-James kezdőnk. Mögöttük egy Groetzka-Tollisso-Rudynk. Alaba és Kimmich is biztosan tud kp-t játszani. Tehát szerintem nem Vidal a legfőbb probléma,a helyére érkező Groetzka meg elméletben gerince lesz a jövő Bayernjének meg a Nationalelfnek,akkor hogy van itt a hiba?

Ott a hiba, amit leírtam, nem teszem még egyszer, ha nem sikerült megérteni, amit írok, azt sajnálom. Teljesen kihagytad az összes többi tényezőt, amit Én számba vettem.

Az meg ám nem 1000%, hogy Goretzka be is válik(szerintem ettől még jó, hogy leigazoltuk sőt nagyon jó, de nem erről beszélte. persze potens, jó is, hogy itt van, de egyrészt most is kéne, ahogy minden évben a jó Bl szereplés. De nem folytatom leírtam.

Ami még plusz: Thiago fél lábbal eligazolóban, Martinez extra sérülékeny, Tolisso-Goretzka fiatal, potens, de még nem Bl-t eldöntő játékosok -persze lehetnek még azok, sőt minél előbb annál jobban örülök, csupán az szokott lenni, hogy nagyon jók a fiatalok, de amikor túl esünk egy szinten, akkor, ha bármi van nem tudunk jó eredményt elérni-, Rudy nem egy komoly szinte, ha valakinek neki kéne menni, nyilván jók a vízhordók, és nem csupán sztráok kellenek a csapatba, de most ilyesmi pozícióra itt vannak a fiataljaink ne Ő vegye el a játék percet, ha már Vidalt eladtuk. James meg még nem a miénk, és vannak félelmeim, de ezt is leírtam már meg a pozícióját.

No meg a védekezésről megint nem beszéltünk kp szinten.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.08.13. 16:28

@Kontár Béla

Totál nem értem ezen a Vidal ügyön való rugózást...

jövőre amikor lejár a szerződése 32 éves lesz. Te mégis mihez kezdenél vele akkor? Vagy ingyen megy, vagy még hosszabítasz vele egy olyan poszton ahova egy csomó más/jobb ember is lenne?

Másrészt Vidal teljesítményét eléggé furcsán nézed. A hasonló poszton játszó Tolisso az első Bayern-es idényében jobb támadóstatisztikát produkált mint Vidal BÁRMELYIK Juve-s vagy Bayernes évében. Vidal az első félévében totál idegen test volt a csapatban, annyival lassabb és körülményesebb volt a játéka.
Vidal durvaságáról meg annyit, hogy teljes pályafutása alatt (Lever+Juve+Bayern) átlagosan 247 percenként kapott sárgát. Tolissonál ez az érték (Lyon+Bayern) 1080 perc. Ráadásul a nálunk töltött éveiben egyre romlott Vidal mutatója: 355-247-207 percenként kapott sárgát az egyes években. Miközben a támadó mutatói egyre romlottak: 168-227-285 perc/kanadai pont.
A csapatépítés koncepciójába sem illet. Kimmich-Süle-Goretzka-Tolisso-Sanchez??-Gnabry-Coman jelentik majd a jövő Bayern-jének az alapját. Miközben Alaba-James-Thiago-Boa-Hummels, a csereemberek közül pedig Bernat és Rudy is a legjobb korban van. Jövőre ha Robbery kiesik kell egy szélső, és kb. 2 év múlva meg Lewa utódjáról kell majd gondoskodni.
speziale

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.08.13. 17:52

Vidal elengedése szerintem sem volt hiba. A megtartása se lett volna az. Lényegében teljesen mindegy volt az ő helyzete nálunk erre a szezonra tekintettel, azonban, ha Vidalt tényleg fiatalítás gyanánt adtuk el, akkor az egy ésszerű döntés.
A vízválasztó a jövő nyár lesz. Idén igazából lényeges változás nem történt a keretben, a mag megmaradt. Robbery valószínű távozásval órási űr marad majd és azért nem biztos, hogy Lewa, Thiago, James stb. közül valaki nem lesz eladva.
Aki számomra jelenleg hatalmas kérdőjel: Müller
A tegnapi meccs nagyjából előrevetíti mit várhatunk tőle. Jelentősen meg kell emberelnie magát, mert visszatér James, beindul Gnabry-Coman, illetve akár Thiago és Goretzka is tud támadóbb pozícióban játszani. Müller gyengébb teljesítménnyel ott lesz, hogy minden általa kedvelt pozícióban csak 2. vagy 3. számú játékos lesz. Már a VB alatt is nagyon le volt eresztve és bár sokan Özilt szapulták, de Müller legalább olyan 0 teljesítményt nyújtott. Ahhoz képest, hogy a keret egyik legjobban kereső figurája, kicsit luxus. Remélem összeszedi magát, ellenkező esetben én komolyan gondolkodnék rajta. (szeretem Müllert, ahogy Robberyt is, de ez nem szeretotthon)
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.08.13. 19:44

Speziale!

Akkor tisztázom először is a rugózásom.

Lehet nem elég egyértelműen írtam, de ha önmagában Vidal lesz eladva, önmagában az eladási oldalon és más meghatározó játékos nem, és esetleg igazolunk egy szélsőt, akkor minden kritikám ellenére nem fogom a vezetőséget szapulni. Ezen kívül nevetséges az az ár, amit érte kaptunk bárhonnan is nézem(bármit is lehet mondani itt Ő amióta ide jött motor volt, szerintem 1-2-3 évre a Barcában is erősítés lesz, és lehet egy jó puzzle darabot adtunk nekik nagyon olcsón.

ETTŐL FÜGGETLENÜL:

Azt amit leírtam korábban azt továbbra is tartom, mind a védekező részlegből, mind tapasztalt klasszisként hiányozhat a csapatból. Ugyanis lehet jönni a kanadai pontokkal, ettől még pirosat egyszer kapott itt, és meghatározó játékos volt. Én imádom a statisztikát, de rengeteg elemet nem tartalmaz, amiben EBBEN az egy évben profitáltunk volna Vidalból. A jelenléte a tapasztalata, a siker éhsége, a bátorsága... és összességében a harcossága is, még ha sárgát olykor kapott is. Tolisso egy potens játékos, de nem Vidal szint még. Meg a statisztikában nincs benne, ki mikor milyen fontos szituban mit csinált. Az is árnyalná a képet. Fontos a statisztika, de és vannak "egzakt" statisztikák, meg van sok ami sokkal inkább kontextus függő, vagy csupán irány mutató. Amikor valaki próbálja megmagyarázni, hogy statisztikailag mekkora ász Hazardhoz képest Draxler vagy xy. azért egyből látjuk, hogy egy kicsit gondolkozni is kell, és összeségében értékelni a játékost. Itt a statisztika nem mást mutat, mint hogy Tolisso egy potens játékos. Vidal sem rossz statisztikailag, de összességében látjuk még jobb különböző okok miatt Tolissonál pl.

Azt, amit leírtam a kp-val kapcsolatban továbbra is tartom, most már csupán bízhatom abban, hogy Thiago marad, és a fiatalok jók lesznek, de ennél biztosabb lett volna Vidal maradása.

Amit a kifutásról írtam ebben a szezonban pozitív szemléletű forgató könyvel szerintem értelmezhető.

Így ezáltal:

1.) Nem nincs csomó jobb játékos nála jelenlegi keretbe

2.) Bele illett a csapat építésbe

3.) Az első szezonjában nagyon is illett ebbe a csapatba vagy ha Ő nem, akkor Tolissoval viccelsz? Már mint idegen test.
Kontár Béla

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb