Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.08.13. 20:28

@Kontár Béla

Továbbra sem értem ezt az érvelést...

Vidal jövőre 32 éves lesz és lejár a szerződése. Ha itt marad, te mihez kezdtél volna vele ezután? Hagyod inygen elmenni? akkor már nem jobb eladni, úgy hogy még kapsz érte pénzt? Vagy szeződést hasszbítasz vele, egy telített poszton, ahol már messze nem nyújt klasszis teljesítményt?

Azt meg tudomásul kell venni, hogy egy ilyen "setup"-al rendelkező játékosért nem fizetnek többet...ilyenkor nem az számít, hogy milyen címei vannak, meg milyen játékos volt 5-6 éve...
Nézdd meg Martialt...mivel mindenki tudja, hogy jövőre lejár a szerződése, és el akar jönni Manchesterből senki nem töri magát, hogy most megszerezze 70-80 millióért

Azzal meg nehéz mit kezdeni, hogy kitalálod, hogy hát ő lett volna az az ember, aki itt eldönti a fontos meccseket...megvolt rá a lehetősége, de sajnos nem pozitív hanem negatív hős lett belőle...

Ráadásul megint ismétlem, Vidal teljesítménye évről évre romlik...
Egyre kevesebb játékperc, egyre több sérülés, egyre több rossz belépő (sárgalap) és egyre gyengébb a támadásokban..és lehet pirosból egyet kapott, de azt a lehető legrosszabbkor kapta, ráadásul sárgák miatt többször volt eltiltva...és szerinted mikor jönnének neki az ilyen nagyon elkésett belépői? Egy Wolfsburg vagy egy Real/PSG/Juve ellen?

Azt meg tényleg nem tudom, hogy mire alapozod, hogy Tolisso még nem Vidal szint, amikor az összes mutatója jobb nála...
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.14. 07:05

Tolisso még szerintem sincs Vidal szintjén, viszont a tendenciákat is figyelembe kéne venni. Tolisso egyértelműen felfelé ível, Vidal pedig leszállóágban van. A chilei már biztosan nem lesz jobb, sőt, miközben Tolissoban ott a potenciál, mert már nem jár messze attól a szinttől. Csak ehhez játszania kell, különben megreked.
Ugyanez igaz Goretzkára és Sánches-re is. Tehát ha a közeljövőt nézzük, akkor Vidalban semmi lehetőség nincs, a többieknek pedig játszaniuk kéne. Ha James-t esetleg hátrább vontan képzeljük el, box-to-boxot akarunk csinálni belőle, akkor szintén kellenek neki itt a játékpercek, de benne is ott a lehetőség, hogy jó lesz erre a szerepre.

De nézzük akkor a jelent. Béla, abból indulsz ki, hogy Vidal volt az egyik legjobbunk és milyen komoly teljesítményt nyújtott, mert Te ezt láttad. Értem, hogy a statisztikák ezt nem támasztják alá, de mások nem látták ekkora királynak, szóval valamivel alá kéne támasztani.
Én kedvelem Vidalt, elismerem, hogy tényleg küzdött-hajtott, egyfajta motor volt. Csak az a motor egyre jobban röcögött. Nem lógott ki a csapatból, de felfelé sem. Voltak meccsek, ahol igen, de átlagban nem. Ez alapján nem tudom miért pont tőle várnánk, hogy kritikus ponton eldönt egy meccset.
Eleve nem tett túl jót neki a szerepváltás. Vkp-ból áttették b2b-nak, ami több támadószerepet adott neki. Itt sem vallott szégyent, de messze nem klasszisszint. Ő amolyan Gattuso-féle ellentmondást nem tűrő pitbull, akinek rengeteg labdát kell szereznie és 1-1-ben klasszis szervezőket-irányítókat levenni a pályáról. Ezt erős letámadás mellett előrébb is tudja kamatoztatni, de hátrébb még inkább. Egykori védő és vkp szinten imponáló, hogy mennyire veszélyes a kapura, de ha az előéletétől eltekintünk, akkor nem annyira hasznos támadásban.
Oké, 1x kapott pirosat, de mellette baromi sok sárgát beszed. És az a baj, hogy sokszor tök idióta módon, feleslegesen. Ez egy olyan játékosnál, akinek rombolni kéne és megszűrni az ellenfél támadásait, nagyon rizikós. Ha nem is állítják ki, de ha folyton ott lóg a piros a levegőben, akkor már nem tud olyan lendülettel odalépni, egy taktikai faultot se csinálhat.

A pénzről meg annyit, hogy benne van a korban, jövőre lejár a szerződése és már egy ideje nyílt titok, hogy nem akar maradni. Ki akarna egy ilyen játékosért 30-40 millákat fizetni? 35 milla a piaci értéke, eladtuk kb. féláron. Tekintve, hogy jövőre ingyen ment volna, nem olyan rossz üzlet.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.08.14. 08:22

speziale írta:@Kontár Béla

Továbbra sem értem ezt az érvelést...

Vidal jövőre 32 éves lesz és lejár a szerződése. Ha itt marad, te mihez kezdtél volna vele ezután? Hagyod inygen elmenni? akkor már nem jobb eladni, úgy hogy még kapsz érte pénzt? Vagy szeződést hasszbítasz vele, egy telített poszton, ahol már messze nem nyújt klasszis teljesítményt?

Azt meg tudomásul kell venni, hogy egy ilyen "setup"-al rendelkező játékosért nem fizetnek többet...ilyenkor nem az számít, hogy milyen címei vannak, meg milyen játékos volt 5-6 éve...
Nézdd meg Martialt...mivel mindenki tudja, hogy jövőre lejár a szerződése, és el akar jönni Manchesterből senki nem töri magát, hogy most megszerezze 70-80 millióért

Azzal meg nehéz mit kezdeni, hogy kitalálod, hogy hát ő lett volna az az ember, aki itt eldönti a fontos meccseket...megvolt rá a lehetősége, de sajnos nem pozitív hanem negatív hős lett belőle...

Ráadásul megint ismétlem, Vidal teljesítménye évről évre romlik...
Egyre kevesebb játékperc, egyre több sérülés, egyre több rossz belépő (sárgalap) és egyre gyengébb a támadásokban..és lehet pirosból egyet kapott, de azt a lehető legrosszabbkor kapta, ráadásul sárgák miatt többször volt eltiltva...és szerinted mikor jönnének neki az ilyen nagyon elkésett belépői? Egy Wolfsburg vagy egy Real/PSG/Juve ellen?

Azt meg tényleg nem tudom, hogy mire alapozod, hogy Tolisso még nem Vidal szint, amikor az összes mutatója jobb nála...

Nem tudom mit nem lehet érteni az érvelésen, amit leírtam, az egy dolog, hogy másképp látod, de nem érteni... no mindegy.

Egyfolytában ezt kérdezed mit csináltam volna vele jövőre. Megmondom őszintén bármit. Vagy hosszabbítok vele, ha kell, ha túl telített a kp, akkor elengedem, akár most is hosszabbíthattak volna vele egy évet, és akkor kb ezt a pénzt meg is kaptuk volna érte, de ha ingyen elmegy jövőre, és valamennyi része lett volna egy Bl győzelemben, akkor máris jól járunk, vagy ha a fiatalok tanulnak tőle. Ennyi az egész. Nem nagy dolog, azért nem egy 38 évesről van szó. :D Sokan ekkorra érnek be a csúcsaikra. Ha statisztika, akkor egy Ronaldo, Modric...stb vonal is ekkor ért el pár bl címet... persze tudni lehet, hogy más okok is voltak ott, ezt mindig hozzá teszem, de az tény, hogy komoly teljesítményük volt, mindezek ellenére is.

Én nem is értem, hogy 29-30-31 éves játékosokkal mi a gond sokszor, azért onnan még van hátra sőt, ahogy mondtam sokan csúcsokat is akkor járnak. Én, úgy érzem ráadásul Vidalnal pont, hogy meg volt a siker éhség ez fontos pluszban, mert nem nyert igazán nagy címet. Én azt gondolom a tényezőket figyelembe véve nem történt tragédia, de egy nagyon jó "ajánló levelünket" a Bl címre elszórtuk, mert kimaxolhattuk volna jobban, és ráadásul cserébe anyagilag sem jártunk túl jól, meg semmi egyéb szinten sem.

Itt az ár pont nem csupán a címekben mérhető, (mondjuk pont abban is, meg a névben is, mert reklámérték bárhogy is azért van... no nem 100 milliós mezeladás. :D ) hiszen pont erről beszélek egy Xavit sem adtak volna el, vagy 2 éve egy Modricot sem adtak volna csak úgy el(még idősebben is keresni akarnak rajta basszus), ugyanis többet jelent egy bizonyos hozott szint mellett a jelenléte...stb, mint hogy kapjanak érte valami bagó pénzt akár, vagy okosban kell hosszabbítani, ha nem innen akar visszavonulni...stb. Pont a Martial példa teljesen más. A jelent, a jövőt, és a múltat össze kell hangolni.

Én nem kitalálom, hanem ezer plusz egy példa van rá, hogy jó korban lévő, még azért szintet hozó, de sikerre is éhes tapasztalt játékosok milyen átbillenéseket, miket tudnak jelenteni egy szezonban. Az, hogy romló... lehet játszatni másokat, többet pihentetni, kell a rotáció IS.

Az, hogy a Real ellen a bíró volt a legnagyobb gon az nem baj, másodsorban a legjobbak egyike volt, még túl hevült állapotában is, az első gólt is Ő fejelte az odavágón... valóban a büntetőt kihagyta, de azt mondtam, hogy itt sokan sajnos, szóval nem gondolom érvnek ellene.

Oké romlanak a statisztikái, de pont itt jön be, hogy egy Bl meccsen ennek ellenére Ő lehet a plusz a Bundesligaban nem kell, hogy annyira motivált legyen, legyne formába tartva, legyen felélesítve a nagy meccsekre, ahol amiben kell, és számítunk rá, akár egy félidőre, vagy 70 percre tegye oda magát. Ahogy a fiatalnak kell a játék idő neki kevesebb is elég. Optimálisan lettek volna felosztva a feladatok szerintem, és a sérülékenységek miatt is jó lett volna, de mindegy.

Az, hogy még jobb, mint Tolisso nem kérdés, viszont most már csupán abban bízhatunk, hogy Tolisso már idén jobb lesz, mint Ő. Meg lesznek a játék percei, remélem meg hozza az áttörést, de egy fázist kihagytunk itt a fejlődésben így, ami még ennek ellenére jól is elsülhet, de egyenlőre nem vagyok benne biztos, hogy jól fog, és erre, ha már statisztika... valóban kevesebb az esély, hogy jól süljön. Egy Tolisso-Goretzka-R Sanchez... Rudy csere padjával akár -ha nem megy Ő, pedig inkább Ő menjen, mint más. :) - azért elég meredek. Tudom kell biztosítani a játékperceket meg minden, de azért mégi kisebb az esélye egy fejetlenségnek a kőp-n ha lett volna Vidal a keretben.

Most, úgy érzem mondjuk 17-re lapot húzunk 21-be, ha eladjuk thiagot, és Boat, és senki nem jön, akkor 19-re, meg 20 ra utána... a szélső kérdést is figyelembe véve, és akkor csupán nagy teljesítmény áttörések menthetik meg Uliékat a vörös fejtől... persze akkor tapsolnak majd mekkora zsenik voltak, de olyan hibákat követnek el jelenleg keretépítésben, ami nem lenne megengedett. Pedig csupán az az 1-2 jó döntés kéne, hogy kockázat számítást végezve is, biztosabbak legyünk a dolgunkban. 2014 Óta nagyon hullámzó a vezetőség ebbe a kérdésben, és igaz, hogy az addig összehozott baromi jó kerethez is közük volt, de ez nem kéne elrontani, vagy mindig belerondítani így úgy, max 5%-os hiba százalékkal dolgozni. :D Ráadásul még így is tényleg jók voltunk... de az egy más itt más dolgokról beszélek. Legjobb megfogalmazás, ha azt mondom túl sok lutrit enged a vezetőség a keretben.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.08.14. 08:43

Most ne értsetek félre Schweinsteiger, vagy Effenberg nem volt Vidal a szintet mindig meg kell határozni, de amit hozott itt a kp-n akkor is kiemelkedő volt, sokszor báérmilyen poszton... most nem megyek már bele pussyval ilyen olyan vitákba. Szerintem amit előzőleg írtam erre is válasz, ha sikerül valamit belőle megérteni sikerül, ha nem, nem. Nem lehet jobban alátámasztani, amit írtam ugyanis már szájba rágás megy. Még azt is hozzá tettem, hogy a tragédia sem történt, sőt sok érvelést el is fogadok, inkább felerősítem sok más egyéb probléma ponttal, és szofisztikáltabbá teszem- szerintem!- a kérdést. Másrészt meg tartok tőle, hogy itt még sok egyéb más is van... és véletlenül sem akarom a Bayernt Ajaxnak látni. Már a liga is "hollandosul"... persze ez a globális tér negatív hatása, de ameddig más egyéb tényezők nem gondolják másképp, addig a Bayern csupán így harcolhat kicsit olykor kompromisszumosan, de ezzel az elvet védve, mint sem feladva.

A másik meg, hogy a kp összetételén át, az eladási árig, meg a presztízstől Maktól Jeruzsálemig leírtam mindet, amit gondolok. Remélem bejön Tolisso, Sanchez, és Goretzka... akkor semmi baj nem lesz DE már idén kéne. Nem csupán, azért mert jól esne, egy jó Bl szereplés, hanem például Sanchez kapcsán tovább növekedne a bizalmatlanság, ha semmit nem mutat, Tolisso egész jó olykor, de nekem mondjuk a jelenlegi Bayernben a stílusa idegenebb, mint Vidalé volt -sokkal-, Goretzka meg a legnagyobb Német kp tehetség, de akkora floppot látok benne olykor... pedig az interjúi nagyon érettek, de időt adok neki, és átfordul Kimmichbe akor jó, azonban itt nincs sajnos idő. A költéshez nincs szabva a keret, ugyanis, mint mondtam, ha itt be ütnek a dolgok, akkor nem fognak -és a csapat sem lesz olyan vonzó- 300 milliót elkölteni, amivel megint csak nincs baj, de akkor működjünk úgy!
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.14. 08:44

Én egyáltalán nem látom azt Vidalban, hogy ő lehetett volna a nagy meccset eldöntő tényező. Egy játékos volt a sok közül, nemigen volt olyan meccs, ahol pont ő jelentette volna a különbséget. Ettől még persze elképzelhető, hogy pont a következő BL elődöntőben ő lett volna az, de ez elég bátor feltételezés. Nem látom miből következtethetnénk erre. Mert 2 éve lőtt egy gólt a Realnak?
Anno van Buyten is küzdött-hajtott, több BuLi meccsen lett felküldve csatárnak és mentette meg így a seggünket. Volt egy Milan elleni meccs, ahol az ő két góljával lett 2-2 az odavágó. Mégse tartotta senki egy akkora kincsnek. Persze Vidal a maga posztján jobb, mint a belga volt, csak azt akarom ezzel mondani, hogy 1-3 meccs alapján nem lehet levonni a következtetést, hogy ő lehetne a kulcs a sikerhez.

Őszintén szólva, ha egy Vidal hiányán fog múlni a nagy sikerünk, akkor az már régen rossz, mondhatni akkor nagyobb bajaink is vannak. Nálunk alapvetően Neuer, Hummels és Lewa, ha tud játszani, akkor Robben azok, akik reálisan meccsdöntő emberek. Javi, Boa és Müller sajnos már nem igazán ilyen, Thiago lehetne, de nem tudott felnőni a feladathoz.
Kimmich és James jó úton halad efelé, még valamelyik szélsőnket akarjuk ilyenné tenni, Comannak van rá legnagyobb esélye. A középső fiatal trió meg nagy kérdés. Nyilván 1-1 meccsen bki lehet a mérleg nyelve, Vidal is lehetett volna, de ilyen téren nem látom miért kéne rájuk építeni.

Modric vagy Ronaldo meg nem azért nyertek BL címeket ennyi idősen, mert most értek be, hanem a Real érett be akkorra. Vidal messze nem most érik be, pár évvel ezelőtt a posztján a világ egyik legjobbja volt, nem rajta múlott, hogy a Juve nem nyert BL-t. Bár pont azon a döntőn, amin játszott, botrányos volt. Azóta nem javul a teljesítménye, sőt egyre kevésbé tud meghatározó lenni. Ha még ezen a szinten is tud 2-3 évet játszani, akkor sem érem akkora veszteségnek.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Basti » 2018.08.14. 10:11

Vidal még értékes ember volt, ez nem kétség. viszont egyértelműen lefeléágban volt már egy ideje. csak a nagy meccsekre pörgött fel klasszisra és ott iss vétett azért néha hibát.
távozása minőségveszteség, de az időzítése egyzserűen tökéletes volt, főleg h van helyette egy Goretzka. figyeljétek meg, az a srác nagy dobás lesz. Kimmich kategória.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

Kedvenc játékos: Scholl, Deisler, Kimmich

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2018.08.14. 12:30

Inkább eladttam volna Sanchest és Rudyt de Vidalt meghagytam volna, és nem is lett volna a Kp.olyan telitett. Nehogy már egy eddig total csöd R.Sanchesben bizzunk.... kapott lehetöséget.....nem élt vele....
Saknos ha Thiagot is elengedjük akkot nagy blama lesz az idei évünk nemzetközi szinten.....
csuri004

Kedvenc játékos: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.08.14. 14:24

Kicsit a Vidal ügy kapcsán kezd olyna érzésem lenni, hogy bármit tesz a vezetőség, az valamiért ígyis-úgyis le lesz szarozva.

Van egy egyértelmű irányvonal: a keret fiatalítása.
Vidal ebbe a koncepcióba nem illik, és ez volt az utolsó év, hogy pénzt kaphatunk érte. És a teljesítménye sem olyan volt, ami miatt annyira érdemes lett volna itt tartani. Ahogy korábban is írtam, Vidal minden szempontból évről-évre romlott, ez mondjuk nagy különbség Modrichoz képest, aki továbbra is olyan szinten játszik mint 3-4 éve.

És lehet azzal jönni, hogy miért nem adjuk el Sanchez-t...de kinek is? meg miért is? Benne bőven van potenciál és még nagyon sokáig a csapat alapembere lehet, ha beválik. azért rohadtul elfelejtjük, hogy ő 18 évesen került hozzánk és Ancsa totál fogalmatlan volt a fiatalokhoz. Ez nemcsak Sanchez-en, hanem Coman-on is látszott, ő is megrekedett a fejlődésben Ancsa alatt. A Bayernes idényében játszott összesen 900 percet, 25 meccsen. A Swansea-ban meg ennél is kevesebbet...ez messze van attól, hogy megkapta a bizonyítási lehetőséget...

Rudy-t meg még simán eladhatjuk a dolgok jelenlegi állása szerint
speziale

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.08.14. 15:36

Nem lenne itt baj azzal, hogy Vidált eladták, ha valóban a keret fiatalítása lenne a terv! Csak akkor Robbéry minek szenved még itt?? Coman nem tegnap jött láthatjuk mire képes és, hogy mennyire sérült. Ha rá akarunk építeni akkor a BL döntőt majd megint nézhetik otthon a játékosaink!
Rafinha 32 évesen mit bohóckodik még mindig itt? Mikor jöhetne pölö egy Meunier Kimmich meg szépen lassan átvehetné Martinez helyét középen, végszükség esetén meg jobb beknek berakhat!
A vezetőség nem naprakész!
Kozi31

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.08.14. 16:37

Az elmúlt évek igazolása:

Kimmich-Süle-Goretzka-Tolisso-Coman-Gnabry: ők a jövő bayern-jének az alapjai, akik fiatal koruk ellenére már most helytállnak a legmagasabb szinten
Reméljük, hogy a Sanchez-Shabani-Mai-Evina-Zirkzee-Davies vonalból minél többen csatlakoznak majd hozzájuk az elkövetkezendő években...

de most komolyan Rafinha az ellenérv a fiatalításra?
Ő egy hasznos peremember, aki előbb Lahm majd Kimmich mögött elfogadta a helyét. Ráadásul ő azért sokkal inkább hiányposzton játszik, és akár a bal szélen is tud játszani.
A kp-ra viszont az elmúlt 2 évben 4 játékos érkezett (Tolisso-Goretzka-James-Rudy), tökig vagyunk ott. Arról nem is beszélve, hogy Rafinha nem is sérülékeny, és ő legalább konstansan hozza amit tud, amíg Vidal teljesítménye ahogy írtam már drasztikusan romlott az elmúlt években
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb