Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.08.14. 16:40

Kozi31 írta:Nem lenne itt baj azzal, hogy Vidált eladták, ha valóban a keret fiatalítása lenne a terv! Csak akkor Robbéry minek szenved még itt?? Coman nem tegnap jött láthatjuk mire képes és, hogy mennyire sérült. Ha rá akarunk építeni akkor a BL döntőt majd megint nézhetik otthon a játékosaink!
Rafinha 32 évesen mit bohóckodik még mindig itt? Mikor jöhetne pölö egy Meunier Kimmich meg szépen lassan átvehetné Martinez helyét középen, végszükség esetén meg jobb beknek berakhat!
A vezetőség nem naprakész!

32 évesen csere teljesen normális a 34-35 éves kezdő kevésbé. Kimmich elmozdítása hatalmas butaság lenne messze legjobb jobbhátvéd jelenleg. Meunier kb Bernat szint. Kimmichnél jobb jobbhátvédet nem találunk, mert jelenleg nincsen. A labdáinak/beadásainak szó szerint szeme van. Középre 10 jó középpályást lehet igazolni van bőven játékos oda ...... jobbhátvédnek semmi. Elől megértem problémák vannak az öregek miatt. De hátul ? Neuer-Alaba,Hummels,Süle/Boateng,Kimmich tengelynél van jelenleg jobb minőséggel rendelkező Európában ?
Martinez-Thiago,James 3-asnál van olyan csapat akinek egyértelműen jobb a középpályája? Egyedül a szélsőink nem elitek (már).
De komolyan Vidal nem fér bele a kezdőbe jelenleg és akkor olyan tehetséges játékosok mint Tolisso,Goretzka csak padozik és még ott van Sanchez is.
Itt egyedül a szélsőkön fog múlni a dolog. És nem azon hogy elment egy mostanra jócskán középszerű agresszív kismalac. (Én is Vidal és Rudytól váltam volna meg no meg Ribérytől) .
Csóri Rafinhanak mikor volt utoljára olyan nagyonnagyon szar meccse ? De lemerem fogadni meccs se ment el rajta.Persze lehet bűnbak akibe belerúghatunk továbbra is tartom Bernat és Rafinha közel sem olyan rossz mint amennyire itt tartják egyesek. Tovább megyek szerintem nincs még egy olyan elit csapat akinek ilyen jó hátvédei vannak cserepadon.

City: Danilo az az ember egy vak.....
MU: Valencia/Darmian hahaha még Rafinha is vállalható hozzájuk képest.
Barcelona: Semedo (?) és más cseréjük nincs is Sergi Roberto a jobbhátvédjük.....
Real: Coentrao

Sok csapatnak 1 szélső hátvédje van cserének nekünk kettő is.
Én csak nem értem miért azokat cseszegetjük akik amúgy nem szolgáltak rá. Félre értés ne essék nem azt mondom klasszisok. De mégis ment el valami rajtuk valaha ?

Ellenben az impotens támadóinkon.....Müller ha csak annyira játszana rosszul mint amennyire Rafinha már jó lenne.
szprajtboy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.14. 16:55

Robbéry esetében alighanem arról van szó, hogy ők maradni szeretnének, a klub pedig ezt lehetővé teszi. Ha meg már maradnak, akkor nincs sok értelme konkrétan eléjük igazolni másokat, hiszen ha van 5-6 szélső, akkor valójában úgyse lesz nekik tér. Szóval el kell dönteni, hogy akarunk-e számítani rájuk vagy sem. Ha nem, akkor mondjunk köszönetet és távozzanak, ha viszont igen, akkor tényleg számításba is kell venni őket a keretben.
Nem azt mondom, lehetnénk néha szigorúbbak, mert tényleg nem szeretetszolgálat a klub. Ugyanakkor ez a hozzáállás is a része annak a szellemiségnek, ami meghatározza a Bayernt. A Real pl. kikúrta Casillas-t, Raúlt stb., ezt az irányt sem szeretném. "Sajnos" Robbéry nem vágyik vmi pénzes bohócligába levezetni, mert ez lehetne még annak a módja, hpgy tisztességgel megváljunk tőlük.
Igazából az lenne a legjobb, ha ők maguk látnák be, hogy ezt már nem feltétlenül kéne erőltetni. Szóval ez kicsit patthelyzet. Mert ha ők maradnának, akkor vagy kidobjuk őket, vagy maradhatnak, de csak koloncnak, vagy tényleg számítunk is rájuk. Mindegyiknek megvannak a maga buktatói.

Egyébként van 4 szélsőnk és támadóbb felállás esetében Müller is simán jó szélső csatárnak. Pontosabban mostanság sehol nem jó, de ez megint más kérdés. Mivel Coman és Gnabry is jó csatárnak a szélre, így tulajdonképpen 5 emberünk van, akiket taktikától függően lehet mozgatni a szélekre.
Ebből Müller egyáltalán nem sérülékeny. Formába kéne hozni és akkor nincs itt se semmi baj. És itt megint visszakanyarodhatunk oda, hogy vele is kezdeni kell vmit. Ha adunk neki még esélyt, akkor meg kell kapja a megfelelő játékperceket, ha csetlik-botlik, akkor is. Ha meg ez nem tetszik, akkor el kell adni, de dönteni kell vmit.
Szóval az nem működik, hogy itt van Müller, Robben és Ribéry, de ne vegyünk róluk tudomást, mert öregek/sérülékenyek/formán kívül vannak, hasonlók. A vezetőség amellett tette le a voksát, hogy maradhatnak. Ez egy döntés, amivel lehet egyetérteni vagy ellenezni, de számomra a koncepció egyértelműen látszik benne.

Kimmich kapcsán meg végre leírhatná már nekem valaki értelmesen, hogy mi a francnak kéne ennyire a középpályára tenni. Meg kéne érteni végre, hogy vkp-nak nem jó, mert alacsony és a testfelépítése sincs meg hozzá. Esély sincs arra, hogy Javi helyett használjuk.
Ráadásul a védőmunkája az, amin még többet kelleni csiszolni, nem tehetjük be vkp-nak. A mai futballban sok esetben ezen a poszton többet számítanak a védekezési képességek, mint a védelem szélén.
Ha az irányítási készségét és a "szemét", a játékintelligenciáját akarjuk jobban kiaknázni, akkor mélységi irányító vagy b2b lehet belőle. Csak akkor ne Javinál keressük a helyét, hanem a Tolisso-Goretzka-Sánches-Thiago vonalon. Csak itt meg vagyunk rogyásig, főleg, hogy James is sokszor hátrébb játszik.
Most arról nem is beszélve, hogy akkor egy hatalmas lyuk keletkezik a védelem szélén. Ezekre a posztokra messze a legnehezebb igazi klasszist hozni, sokszor még ők is kilógnak védekezésben (pl. Marcelo, Florenzi, Alba) vagy támadásban (pl. Carvajal, Walker, Pavard). Kimmich így is a legjobbak között van ezen a poszton.
Meunier tök jó lehetne, csak ne gondoljuk már komolyan, hogy pont a PSG el fogja engedni, amikor nagyítóval kell keresni a minőséget a posztján. Ráadásul Dani Alves gyakorlatilag kiöregedett, szóval ha a belgát elengednék, akkor rögtön kettőt is kéne igazolniuk egy lehetetlen posztra.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: procee » 2018.08.14. 18:27

Nekem semmi problémám Vidal elengedésével így, hogy érkezett Goretzka, sőt! Ennél jobban, hatékonyabban ergo optimálisabban poszton generációváltást csinálni nem is lehetne, szerintem ez szép munka! (Goretzka nagyon jól szállt be a szuperkupa döntőbe is, nem mozgott idegen testként, sőt balhátvédként is jól muzsikált, az hogy ennyire sokoldalú a srác, szinte megfizethetetlen lesz a szezonon belül. Persze ez csak pár perc, a szezon hosszú, de jó lesz ő itt, ebben biztos vagyok!)

Más kérdés, hogy hasonló generációváltást igényeltünk volna a szélső posztokon is. Azonban ne szaladjunk el az mellett, hogy a Robbery duo emblematikus figurái a Bayernnek (Vidal sosem volt és nem is lett volna az...) Az is tény, hogy voltak erre is próbálkozásai a vezetőségnek, ám itt nem találták meg az optimális megoldást. (Bár, érzésem szerint soha nemis akarták...)Jelenleg itt van Coman és Gnabry, plusz a két veterán, itt tartunk, kár a múlton megfeszülni. Remélem a két fiatallal, megtámogatva a két veteránunkkal, esetlegesen Müllerrel és Jamessel sikeres szezont tudunk futni! (Kovac nagy hangsúlyt fektet a széljátékra ez tuti, a szuperkupa döntő legalábbis ezt mutatta. Rengetegszer alakítottunk ki 3 a 2-es szituációt mindkét oldalon. )

Kimmich pedig eszméletlen volt, ahogyan jobb hátvédként játékot szervezett a Frankfurt ellen. Ilyet senki nem tud a világon szerintem ezen a poszton.

Thiagot pedig mindenképpen itt kell tartani. Ez sem kérdés.
procee

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.08.14. 20:35

A Vidal témához és a fiatalok helyzetéről nekem annyi a véleményem hogy nekem az nem fáj hogy ment, az szúrja a szemem kicsit hogy csak ennyiért, 18 milliónál többet ér ha egy éve is van hátra. Ezen túl lépek de nekem ezzel a transzferrel csak ennyi bajom van.

A fiatalokról annyit hogy én nem bánom ha bundás ezüst vagy bronz lesz BL meg legjobb 16 DE nyomassuk a fiatalokat és lássuk mit tudnak kapjanak perceket, mindneki amennyit csak lehet.

És egy támadót kérek (szélsőt)

Ennyi ;)
Atesz12

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.08.16. 15:55

Na jövőre lesz állítólag zsebbe nyúlás, megint.... Hiszi a piszi...
Atesz12

HozzászólásSzerző: procee » 2018.08.16. 21:43

Atesz12 írta:Na jövőre lesz állítólag zsebbe nyúlás, megint.... Hiszi a piszi...

Kifizetjük Jamest! :D 8-) 8-) 8-) :lol: :lol:
procee

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.08.16. 23:46

procee írta:
Atesz12 írta:Na jövőre lesz állítólag zsebbe nyúlás, megint.... Hiszi a piszi...

Kifizetjük Jamest! :D 8-) 8-) 8-) :lol: :lol:

Ezt akartam írni én is :D emlékszem egyik téli szezon beharangozták, hogy egy "hatalmas igazolás" lesz. bejelentés ekkor meg akkor. Erre 12-essel bejelentették a szurkolókat , mert ők a legfontosabbak :D Ilyen téren mindig is trollok voltak. Vagy a szupercsatár igazolás = Mandzukic :D
szprajtboy

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.08.17. 08:34

James 42 millió végülis ismét liga és klub rekord lenne, pipa.
Atesz12

HozzászólásSzerző: Horten229 » 2018.08.17. 17:24

... és Javin kívűl lesz hatos a csapatban ???
Horten229

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.08.17. 20:43

Kovac szerint jó oda Thiago (!?) Tolisso, szerintem Tolisso inkább.Szerintem Javi helyett Tolisso jó oda illetve kényszer megoldás lehet Rafi jobb bekk és Kimmich. Tolisso masszív szerintem ő jó lenne minél több percet kapna, szerintem harcias is tud lenni. Sokadjára meg egy szélsőt kérnek! Please
Atesz12

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb