Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.10.04. 18:49

Véder Nagyúr írta:Ha kitomboltad magad, akkor mostmár beveheted a gyógyszereidet

Nem ez itt a baj, csak már a tököm tele van azzal, hogy egy csomó "szurkoló" sopánkodik meg felvágott nyelvvel ekézi a klub vezetőit, játékosait, edzőjét meg úgy mindenki mást, mert volt pár gyengébb meccs. Most hirtelen minden sz@r és mindenki hülye.
Érdekes módon pár hete még az ment, hogy Kovac milyen jól használja a keretet, nem is gyengültünk annyit, sőt erősödtünk, tök jók vagyunk, a bajnokság el is dőlt stb.. Most meg megy a folyamatos rinyálás és gyalázkodás, mert nem jött be az utsó pár meccs.
Na és akkor mi van? Október eleje van, a trófeákat nem most osztják. Anno Peppel pogácsára vertünk mindenkit tavaszig, aztán utána elfogytunk.

És nem azt várom el, hogy örömködés legyen, vagy zengjünk dicshimnuszokat, mert nem kaptunk ki egy Augsburgtól vagy Ajaxtól. Igenis lehet kritizálni, lehet látni a problémákat, de ésszel és méltósággal. Egy szurker ne kezdjen már el mocskolódni és rögtön mindenféle baromnak lehordani a szeretett klubjának embereit, mert hullámvölgy van.
Ilyenkor az a dolgunk, hogy kiálljunk a csapat mellett és újabb esélyt adjunk a megbotlottaknak. Igen, most vannak bajok és nem biztatóak a jelek, először a szezonban hullámvölgy van. Nem az a normális reakció, hogy Uli, Rumenigge, Kovac, Brazzo, Boateng, Ribéry, Robben, Müller, Lewa stb. égetni való szemét és takarodjanak.
Legszívesebben visszadobnám az ilyen embereket 12-15 évvel ezelőttre, amikor a BuLi se volt meg sokszor, a BL-ben meg örültünk 1-1 bravúreredménynek. Most meg azon kattogunk, hogy 5 éve nyertünk BL-t.

A másik dühítő dolog, hogy ez a rosszmájú mentalitás az ellendrukkereknél szokott előjönni. Botladozik a Barca és a Real, a MU nemcsak idén, de SAF távozása óta folyton csak alulmúlja magát, az olasz csapatok a béka ülepe alatt.
Ilyen jóízűen egymás kínján szoktak élcelődni, pl. a Barcások élvezik, ahogy szop a Real, meg fordítva. Nekünk meg nem elég, hogy vannak ellendrukkerek szép számmal, még a saját szurkolótársaktól is azt kell hallgatni, hogy a klub milyen fos.
Legalább annyit várjunk már meg, amíg tényleg beégünk és futunk egy trágya szezont és akkor ítélkezzünk. Attól úgyse lesz eredményesebb a klub, hogy a szurkolók ekézik. Nem nekünk kell időben ébredni és rendet tenni, hanem a vezetőknek. Mi semmit nem bukunk vele, ha kivárjuk mi lesz.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: ptg » 2018.10.04. 19:24

pussybuvar írta:Nem ez itt a baj, csak már a tököm tele van azzal, hogy egy csomó "szurkoló" sopánkodik ...

Csak nem túl jó a sok felületet ismétléssel pocsékolni.
A lényegre.
Nem vagyunk sopánkák, ami szar, azt nevezzük szarnak és inkább mi, szurkolói a csapatnak, mint az ellenfelek drukkerei - rajtunk röhögve. És ha valami nem tetszik, akkor inkább mi mondjuk - ami egyébként ugyanúgy nem oszt, nem szoroz, mintha az ellenfelekéi tennék - de talán nekünk is van rá több lehetőségünk/talán még jogunk is.
A játékosok formáját nekünk könnyű megítélni, mert mi csak látjuk a rossz focit és egyesek rossz hozzáállását, nem tehetünk a "sopánkodáson" kívül semmit - ha csak ki nem írjuk magunkból a javító szándékú ötleteinket.
És ha amennyiben nem te vagy az oldal fenntartója, amíg a szabályzatba nem ütköző módon tesszük ezt, minket légyszi ne nevezz semminek, egyszerűen írd ki magadból, hogy ezzel+ezzel - nevesíthetsz is minket, ha akarod - az emberrel/szurkolóval/sopánkával ezért+ezért+...+++++ stb. nem értek egyet.
ptg

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.10.04. 19:45

A lényegen nem változtat egyik komment sem mégpedig hogy tény nem fogunk igazolni ide nagy nevet. Ami megintcsak nem baj de akkor mondjuk ezt, ne azt hogy majd jövőre mert most spórolni kell, meg hogy meglesz a szélső csere amit már kb 3 éve kellett volna kezdeni alaposan átgondolva és kidolgozott terv alapján.
Atesz12

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.10.04. 20:03

A klub szeretett, nem a vezetőség. :roll:
argo001

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.10.04. 20:05

argo001 írta:A klub szeretett, nem a vezetőség. :roll:

Meg nem az edző, meg nem a játékosok (többsége), meg nem a filozófia, meg nem a szellemiség. Adódik a kérdés, hogy akkor mi határozza meg a klubot? A címer és a mez?
pussybuvar

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.10.04. 20:21

Ki beszélt itt az edzőről, a játékosokról, a filozófiáról, a szellemiségről? :) Attól még, hogy leírjuk például (tömören megfogalmazva), hogy Boateng szar, nem jelenti azt, hogy utáljuk a klubot.

A jelenlegi folyamatot figyelemmel kísérve viszont jobban örülnék, ha más állna a Bayern élén.

Nem kellene belemagyarázni a kritikába, hogy utáljuk a klubot. :)
argo001

HozzászólásSzerző: ptg » 2018.10.04. 20:33

pussybuvar írta:
argo001 írta:A klub szeretett, nem a vezetőség. :roll:

Meg nem az edző, meg nem a játékosok (többsége), meg nem a filozófia, meg nem a szellemiség. Adódik a kérdés, hogy akkor mi határozza meg a klubot? A címer és a mez?

Az alapszabály, az alapító okirat.
ptg

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.10.04. 22:41

Pussy-nak szerintem sok minden igaza van.

Egy klubot hosszú távon jól és sikeresen vezetni elég nehéz. Az élet nem egy FIFA manager.
Nézzünk csak egy kicsit szét a nemzetközi porondon:
- MU-> SAF távozása óta totál kuka
- Chelsea -> a 12-es BL győzelem óta hova is jutottak el nemzetközi szinten
- City -> ők mit is értek el eddig?
- PSG -> dettó
- Barca -> a 2015-ös BL győzelem előtt az elődöntőkben, azóta meg a 8 között búcsúznak
- Dortmund -> mi is lett a Dortmunddal a BL döntő óta? Pedig minden esélye megvolt, hogy az Atletihez hasonlóan a szűk elit tagjává váljon...

Szerintem amikor a vezetőség munkájáról gondolkodunk nem ártana ezt szem előtt tartani...miközben levezénylődött egy fél generációváltás...mert Kimmich-Süle-Tolisso-Sanchez-Goretzka-Coman-Gnabry már a jövő Bayern-jének az alapjai

És az, hogy egy hullámvölgy miatt hirtelen mindneki totál szar lett, az kicsit vicces...
Kovác az első 7 tétmeccsét ha jól számoltam 19-2-es gólkülönbséggel hozta le..pedig azért olyan csapatokkal játszottunk mint a Lever, a hofi, a Schalke..és a Benfica sem gyengébb csapat ennél az Ajaxnál...az a Frankfurt meg akit mi 5-0-ra elvertünk éppen 3-1-re veri a Laziót, és vezeti a nem éppen annyira könnyű csoportját az EL-ben...
A Real az utolsó 3 meccsén konkrétan nem rúgott gólt..akkor ott is szar a vezetőség meg a keret?

Nálunk azért noncsen tragédia...kicsit szerencsétlen módon kikaptunk a Hertha-tól meg játszottunk két 1-1-wa döntetlent..értem, hogy az elmúlt évek elkényeztettek minket és nem ehhez szoktunk...de azért ez messze van a válságtól...
speziale

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.10.05. 00:08

Én abban nem tudok igazságot tenni, hogy pl pár hete mindenki azzal jött-e, hogy itt minden jó, és Kovac milyen jól használja a keretet, de az biztos, hogy nem Én voltam, és szerintem nem is igaz az állítás. :)

Egyébként pont Én azért írom a kritikát, mert nem szeretnék 12-15 évvel ezelőtti eredményeket, ha mód van rá... és nem azért, mert bizonyos eredményeket nem becsülnék meg. Itt az arány tévesztésekről van szó, amit nem vesz észre az 2ajnározó" tömeg, meg a túl negatív sem. Ilyen kérdésekben szerintem nagyon nem fekete, fehér a Világ, azonban most már az utóbbi éveket nézve leginkább 2,5 évet, hogy rossz útra ment a vezetőség, és bármennyire is elismerem az előtte lévő munkájukat (most persze nem egy vallásról, vagy egyébről beszélünk lehetne demagóg módon azzal is jönni, hogy miért nem korábban jött a siker, de most ezt hagyjuk :D ) most egyértelműen vakvágányon vagyunk. Attól még, hogy valaki sokat tesz nem kell mindent elnézni főleg, hogy nem az apám pl. :D vagy nem feltétlen az a helyzet áll elő, hogy más sokkal rosszabbul csinálná, de ez megint csupán szubjektív gondolat (ugyanis honnan tudom, hogy mennyire rosszul csinálná "más", ha nem csinálhatja, azonban Én abból indulok ki, hogy senki nem lehet annyira béna már ilyen szinten, hogy Kovac az elsőszámú edző, és Brazzo a sportigazgató... de ezzel inkább a mostani hibák mélységét akarom kiemelni... inkább abban vagyok bizonytalan, hogy más ekkora hülyeségeket tudna-e kompenzálni, nos Uli tud, kérdés akar , vagy túl idős-e a hozzá...stb.)

Ami még fontos, hogy nem tudom mire a kiakadás. Eddig semmi olyan játékot nem láttam, amitől ennyire hasra kéne esni... átlagos vagy az alatti csapatok ellen hoztunk egy szinte minimumot, amikor megbillentek a dolgok jött is a betli szintén nem túl nagy meccseken, és teljes homály. Akkor miért is kéne itt hozsonnáznom? Meg mire is kéne várnom? Nyilván, ha tavasszal triplázunk (ami akár benne is lehetne a keretben szerencsével... hozzáértéssel, ami vagy nincs vagy marhára nem látunk bocs nem vagyok látnok) akkor szíves örömest írom le, hogy tévedtem, no persze, ha az összkép is ezt mutatja. ugyanis lehet ám sokféleképpen nyerni még Bl-t is, ahogy írod... és pont ez a baj, hogy egy mondhatni aljas banda miatt, pont nekünk kéne okosabbnak lenni igazolásokban pl, hogy Bl-t nyerjünk mert nekünk most van lehetőségünk... remélem később is lesz, de az biztos, hogy az elmúlt 5 évben nagy pillanatokat szalasztottunk el, illetve szerintem is hozzátéve bizonyos körök, tévedések sokat is vettek el... de ez korábban is így volt, sajnos a +5% nálunk +10%-nak kell lenni egyenlőre, amíg nem sikerül diplomáciai áttörést elérni, de ez már túl messzire vezet, és elsősorban magunkkal akarok foglalkozni.

Én legbelül bízom a csapatban, és és abban is, hogy a körülmények is jobban fognak alakulni, de ha egyre több és több hiba, és hiányosság bújik elő, és még laikus szemmel is látható hibák, akkor nem tudok pozitív lenni. Szerencsére valóban minden hiba ellenére, ez a keret még bármire is képes lehet, csupán egyre kisebb az esélye, ahogy írtam... pedig ez racionálisan orvosolható lett volna. Az egy másik problémám, hogy itt a nagy fiatalításba, amit nem említettünk sikerült szinte kizárólag Kimmich, és mondhatni Sülen kívül olyan játékosokat, akik valójában a sérülékenységük miatt inkább jó cserék lehetnének (nem a képességük hijján, de Robbery szinen nincsenek, a többihez meg túl sokat sérültek) . De nagyon jó lesz tapsikolni a fiatalításnak, amikor mindegyik sérült lesz. :) Ergo, nagyon nem mondanám, hogy itt nagyon kész a jövő csapat abszolút gerince, inkább a meglévőekkel nem vagyunk a szakadék szélén a folyamatnak.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: procee » 2018.10.05. 11:43

Egyes lapok oldalain megjelent, hogy Hummels elégedetlenségének adott hangot, s megmondom őszintén, ezt el is hiszem.
Mikor egy bohóckodó Boateng van a védelemben, s úgy alakul a rotálás, hogy pont helyette, az nekem is bökné a csőrömet a helyében....
Nálam Boateng bejátszotta magát a 3. számú védő posztra, s ennek megfelelően is kéne játszatni. Kicsit azt érzem neki savanyú a szőlő, s jelenleg csak bomlasztó erő a csapatban, s ez nagyon nem jó.

Kovacnak most meg kéne mutatnia, ki a főnök, hogy igazi erős kezű edző, mert nem lesz jó vége a dolognak. Bár ha taktikailag középcsapatok edzői lemeccselik, hogy mutatná meg, ki a vezér? ...:/
Kíváncsi vagyok, mi fog történni. (Egyetlen dolog nyugtat, ha minden balul sülne el jelenleg, mégpedig, hogy Ralph Hasenhüttl szabad státuszban van.... Ő lehet rutinosabban, eredményesebben alakítaná a játékunkat a fiatalokra, stb. Még Bayernes múltja is van..:D Legalább van egy opciónk... Írhatnám Zidane-t is, de ő biztosan nem jönne ide.)
procee

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb