Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2019.02.02. 23:57

Nem tudom tényleg engem zavar-e egyedül, hogy egyesek nem látják a fától az erdőt, vagy mást is?

Csipkelődést, és viccet félre téve:

1.) Ha Robbery hosszabbításának az az ára, hogy nem hozunk klasszist, aki már több éve el kellett volna ide, akkor megsúgom a megoldást: nem kell hosszabbítani velük, illetve szépen vissza kell vonultatni őket. Ezt mondom évek óta. Ha nem tudják elfogadni az új szerepüket egy élklubnál, akkor másképp kell dönteni. Amúgy is agyvérzést kap az ember, hogy egy 35-36 éves játékos, aki teljesen ide van szokva egy közös kompromisszummal miért nem tudja elfogadni a mentori, időnkénti csere pozíciót, jó rehabilitáció mellett, mindenki mosolyogva nekik is szép évük lehetett volna, mindenkinek. Persze, ha a pályára kerül hajtson, azért akarjon játszani, de nem tudom elhinni, egy ilyen kapcsolat kapcsán ismét, hogy ennyire miért kéne rombolni? Amúgy is fizikai lehetetlenség a pályán lennie egy félidőnél többet mondjuk Riberynek. Az, hogy még mindig többet tud nyújtani, mint akik a csapatban vannak, az azért a csapat, és az igazolások kritikája is, no meg a klasszisát is igazolja, tehát egy félidős klasszisként olykor kisegítve a csapatot bőven jó lenne. Milyen megnyugtató lenne, ha egy kb kipihent Ribery tudná frissíteni az utolsó percekben a csapatot a dribblijeivel. De nem! Nyilván nem látok a kulisszák mögé, de ezt kívülállóként is kb megállapíthatja az ember.

2.) Nem tudom mit szeretnél ezzel kifejezni, de Jamest épp nem megszerezzük 40 misiért (ami inkább 52, de mindegy), hanem elherdáljuk. Persze, ha ennyire oda van a Realért, akkor Én is azt mondom menjen. De, amit mondok még: hogy a nagyon nagy "ügyeskedés" spórolásból megint sikerül(het) elszúrni egy játékost. Ugyanis egyből meg kellett volna venni, Costat meg egyből fizette volna ki a Juve, és magasról teszek rá, hogy szegényeknek épp, ezért vagy azért lehetett, így fizetni. Arról nem beszélve, hogy Costa emberileg bizonyította a Juveban, hogy nem ide való, de mondjuk legalább egy hasonló szintű szélső elfért volna olykor a csapatban, szóval ez az egész transzfer eladás, kölcsönvétel baromi rosszul sült el, posztot tekintve, morált, mindent.

3.) Pavard szerintem is jó vétel, de ennek ellenére mindig ott van még mellette egy kicsi kérdőjel, de remélhetőleg be fog válni, amit kellett leírtam vele kapcsolatban korábban.

4.) A vezetőség valóban nem tud eladni, ha most Boat...stb értékelhető áron adnánk el, és nem 1 kifliért talán nem is aggódnék az igazolások miatt, de ahogy szoktuk eladjuk apróért, és nekünk meg Hernandezért 80-at kell fizetni mondjuk, akkor persze nem marad mondjuk szélsőre pénz, de ezt lehetne cizellálni, és sok példát fel lehetne hozni, annak ellenére, hogy saját magát szorította évről évre ilyen helyzetbe a vezetőség. Goretzka, vagy Lewa ingyen ide csábítása pl nagyon jó húzások voltak, ugyanakkor mindig az arányokról szól az Élet, és arányaiban az utóbbi 2 évben talán leginkább rossz irányba mentek a dolgok, habár elötte is voltak rések a pajzson, de mára eszkalálódtak a gondok. Mindezt annak ellenére írom, hogy nem, nekem sem tetszik, ami folyik a labdarúgás átigazolási piacán, de ezt is sokszor kiveséztem.

5.) Mondjuk rendkívül aranyos Vidalt felhozni, mint "jó eladást", ugyanis azt az aprót, amennyiért eladtuk a mai piaci viszonyok között nevetséges kb. Arról nem beszélve, hogy Goretzka érkezésének egyből nem az Ő távozását kellett volna jelenteni mondjuk. Pl.: továbbra sincs aki összefogja a csapatot, nincs aki védekezzen Javin kívül. De baromi sokra megyünk a 16 millióval, amit kaptunk érte, ugyanis a hiányával ebben az adott évben (habár tudom mit "igazad van" ennyire gyenge edző mellett, láthatjuk lehet itt vb győztes, vagy bárki a csapatban, akkor se lenne sokkal jobb.. ;) ) sok lyuk keletkezett a nem épp racionalizált kp.-n.

6.) Ahogy látod azt a csere csatárt, mármint Sandrot semmi értelme nem volt leigazolni buktunk rajta vagy 10 millát, és semmit nem hozott kb a csapatnak? Szintet nem ütötte meg, szóval lehet jönni "de igazoltunk posztra.." címmel, de jó felesleges igazolás volt az is, már bocsánat, tényleg au U18-as is lehetett volna helyette, vagy Evina. Eklatáns példa a rossz pénzköltésre Sandro esete. Persze ezek után érthető, hogy nem kell pótolni az előbb leírtak miatt. :) Mondjuk lehet eleve olyat kellett volna leigazolni, akivel megyünk is valamire. Morata esete pl egy nagyon jó példa, amit előttem szólok felhoztak. Nem sztárról van szó, habár a csapatnak sztár is kéne, de könyörgöm igazoljunk már olyas valakit, aki ha kell azért illik a rendszerbe, tud egy kicsi váratlant is talán húzni, ha Lewa lerobban, akkor egy jól összerakott támadószekcióba csere emberként valamennyire jól működően szálljon be. Igen ez Salihamidzic feladata lenne a semmi helyett.

7.) Nagyon jók ezek a kanadai pontok, és tehetséges Gnabry, de azért nem valószínű, hogy Robben utód lesz, egy nagyon jó rotációs ember lehetne, és kezdő olykor, de azt hogy az Ő vezérletével nyerne Bl-t a csapat, hogy végig viszi a csapatot egy teljes Bé kieséses szezonon minimuj vagy többön, ha már klasszisról beszélünk, azért az elég kétséges, még ha jó minőség is, és sajnos sérülékeny. Shaqiri féle történetnek látom az Övét, ahogy Shaqiri a 'Poolban működik Salah, Firmonho, Manéval kb neki is, így kéne 1-2 sztárral. Hazard azért a kanadai pon ide, vagy oda húzó ember, még ha egyre kevésbé szimpi nekem is emberileg, pedig itt már vele Bl szerintem zsebbe lett volna az utóbbi 3 évben, de persze ezt most csak feltételezem, de pont egy húzó karakter, egy jól cselező szélső hiányzott nekünk nagyon.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2019.02.03. 01:00

Illetve, annyit nem tettem hozzá, ha Robbery a fordítottja miatt maradt, mármint minden tárgyalás "elment". Akkor, azért a "sóherség" meg jogos kritika is lehetne. Persze mondom nem látok a színfalak mögé, és nyilván lehetett volna még ennél is rosszabbat kihozni a dologból (ami szinte művészi lett volna), de azért lássuk be top klubként, akkor még jobb kilátásokkal, tuti hellyel, Bl kilátásokkal, ha nem tudtunk senkit elhozni a nyáron egy az az egy legalább klasszisnak nevezhető valakit, akkor az rég rossz.

Egyébként még ez az Odoi ügy is zavar. Már lassan hagyján, hogy ilyen drága lett volna, de pont most még "erősítésként" is fel tudtam volna fogni, plusz a szezon milyensége miatt be tudott volna szokni, és nyáron már jobban láttuk volna miért is jött volna ide. Azonban nyáron nagyon csekély lesz, ha Odoira pályázunk azért. Oké elfogadom bele látnak sok mindent, jöjjön, de mellé egy klasszis valamilyen formációra kelleni fog.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.02.03. 10:21

1) Robbery ügy: A vezetőség azt nyilatkozta, hogy a tavaszi teljesítményük alapján dönt a hosszabbításról. Azért tavasszal ha visszaemlékszel rengeteg pletyka volt, hogy kikkel tárgyalunk. Mivel végül hosszbbítottunk Robbery-vel, ez nyilván azt jelenti, hogy a vezetőség "jónak" ítélte a tavaszi teljesítményt.
De így hogy maradt Robbery, itt volt Coman, plusz gnabry is visszatért, minek hoztak volna még embert nyáron? Most értem én, hogy szurolkóként azt akarjuk, hogy legyen 1 posztra 3 klassziksunk...csak ez irrális elvárás...
Ráadásul ezzel a döntéssel egy olyan kapu is kinyílt, hogy ha Combry duó beválik, akkor az az idei szélső keresést is befolyásolja

A sóherség vádja a Robbery ügy kapcsán majd akkor állja meg a helyét, hogy a "spórolunk az idei évre" meg "van pénz költeni" dumák után nyáron tényleg egy Odoi-val "szúrják ki a szemünket". Ez viszont még nem következett be. De már mindneki tényként kezeli, hogy csak egy ilyen igazolásunk lesz nyáron...

2) azt az egyszerű dolgot akarom kifejezni, hogy a vezetőség fikázva van folyamatosan az igazolások miatt. Mégis tudtak kötni, egy olyan dealt-t, hogy egy James kaliberű játékost megszereznek 4X millióért. A mai játékos árak mellett ez szerintem egy igen-igen jó üzletnek mondható.
Most az, hogy végül élünk-e ezzel az opcióval vagy sem, az más tészta...de a lehetőséget megteremtették rá

4) Boa kapcsán pont nem értelek...őt pont azért nem adtuk el, mert a PSG nem adott elég jó árat érte

5) Vidal esetében meg úgy érzem nem érted azt, hogy mi határozza meg egy játékos piaci értékét. 33 éves, 1 év volt hátra a szerződéséből, ráadásul az elmúlt években egyre többet volt sérült. A játékosok értékét nem(csak) a múltbeli érdemeik határozzák meg. Ráadásul a Vidal transzfert a Goretzka transzfer fényében érdemes nézni. Végrehajtottunk egy Vidal--> Goretzka cserét amivel fiatalítottunk, szerintem minőségben is előreléptünk és ráadásul anyagilag pluszban jöttünk ki! Erre azt mondani, hogy rossz deal...szerintem vicces

6) Sandro nem ütötte meg a szintet? a tavaszi szezonban majdnem olyan támadó statja volt mint Lewa-nak...Bundesbe, meg kevésbé komoly BL meccsekre (lásd Galata) tökéletes ember volt Lewa helyettesítésére...hol találsz te ma olyan csatárt, aki tud hozni 90 perc/kanadi pont alatti mutatókat 10 millióért?

7) nézd én nem nagyon nézem a Chelsea meccseit. Így Hazard teljestményéről leginkább a stat-jai alapján tudok nyilatkozni. De mégis mi a franctól lenne ő húzóember, ha 28 évesen eddig a legjobb idényében hozott egy 125/kanadai pont statisztikát? Gnabry meg rögtön egy új csapatban, az ismert nehezítő körülmények mellett rögtön 122 per/kp mutatónál tart. Meg mitől lesz valaki húzóember? Egy támadó esetében pl. attól, hogy fontos helyzetekben tud gólt rúgni/gólpasszt adni. azért Gnabry ahhoz képest mennyi lehetősgéet kapott eddig, már többször is volt a mérleg nyelve.
speziale

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2019.02.04. 00:51

1.) Szó sincs 1 posztra 3 klasszisról. Azért Te is érezheted, amit leírtál belemagyarázás. Arról nem beszélve, hogy már 2 évvel, vagy akár még többel ezelőtt is kellett volna eléjük igazolni nem, hogy most nyáron. Coman, Gnabry sérülékeny. A lényeg: Gyakorlatilag nincs első számú top szélsőnk, ilyen olyan, meg amolyan okból kifolyólag. Azonban, ha egy lenne, vagy 3 támadós játékban lenne még egy klasszisunk, akkor már szinte "bármilyen" rotációt elbírt volna a keret, ehhez kellett volna, hogy Robberyék a jelenlegi helyzetben megfelelően legyenek kezelve, és akkor mindenkinek jut elég idő. Ergo, spórolás volt, Hasan és a többi vezető nem megfelelően mérte fel a szituációt, és így nagy hibát követtek el.

Egyébként meg már jóval előbb, de legkásőbb nyáron kellett volna lépni. Amennyiben Odoival "szúrják ki a szemünk" nyáron, az már minden határon túl megy szerintem, nem a "sóherkedésen". Másrészt, ha egy "instant" klasszis, aki magas minőség, és nem sérülékeny jön a támadószekcióba (nyilván a klubhoz való viszonya a leigazolása miatt evidens), akkor a nap "25." órjában azt mondhatjuk végre... és talán lehetőség lesz nagyobb célokban gondolkozni, illetve egyáltalán top klubbok között fenn tartani a Bayernt, így akkor igazolások kapcsán örülni fogok, de már nagyon "elúsztatták" a történetet, szóval amit leírsz az nagyon félremagyarázás, és arról nem beszélve magunkat hoztuk nehéz helyzetbe.

2.) Nem, nem más. Ugyanis pont a 40 milles transzfer miatt nem lesz meg, mert lehet 60-ért egyből megvehettük volna, vagy tudom is Én, és a kettő összefügg. A többi hibás döntésről, és edzőről már ne is beszéljünk, ezen a szálon, habár Jamest sem akarom védeni, de ha megvettük volna biztosan nem ez lenne a helyzet, ami most, vagy legalábbis mondjuk már csupán "inflációval" nyereséggel túl adhatnánk rajta... és az is más kontextus lenne, mert akkor minden más megvilágításba kerülne.

3.) Sejtettem, hogy ezt fel fogod hozni, de mondjuk egy példa lett volna csupán, hogy mekkora lehet egy kontraszt egy eladás, és egy vétel között, nem Boa személye a lényeg. Szerintem mondjuk jól tették a kitartott árat, bizonyos értelemben, azonban szerintem más dolgok -sok dolog- volt itt a háttérben. Az persze egy vicc, hogy a PSG nem akar 40 felett fizetni egy vb győztes jó korban lévő kh.-ért, de biztosan lett volna más kérő is, és azt gondolom itt más dolgok is voltak a háttérben. Viszont, ha tegyük fel mindenki "10 millióért" akarta Boat, akkor menjenek a francba... és igen jól tettük, ha megtartottuk. Szóval ez is több "dimenzióban"zajló történet.

4.) Úgy látom, Te nem érted meg azt amit írok: 16 millió ERRE AZ ÉVRE Vidalért nekünk nem érte meg, hogy ilyen, amilyen kp-nk legyen védekezéstől mentesen. Inkább ment volna el jövőre ingyen (persze ha elmegy...). Másrészt meg neki neve van. Én a mezeladási bullshittel nem vagyok kibékülve, azonban tényleg van egy bizonyos marketing érték, meg az utóbbi években Ő volt a Bayern középpályása. Itt egy "lelki érték" is van, ami számomra sportszakmaiként manifesztálódik.

Goretzka esete nem teljesen csere szavatos, mert nem tud, úgy védekezni, mint Vidal, és a karizmája sem olyan (még). Másrészt eleve, mást is el lehetett volna adni. Hadd ne soroljam. A posztra, taktikára való racionalizálás nem történt meg.

Arról nem beszélve 32 lesz májusban, de semmi baj, szerintem igenis a kp-n nagyon jól működhetett volna itt, ahol meg volt a szerepe, és Goretzkaval islehettekl volna együtt a pályán akár.

5.) Most ez komoly? Ezzel a kanadai ponttal kicsit tele a padlás. Imádom a statisztikát, de mindig kontextusba, és megfelelő módon kell értelmezni. Sandro esetében ráadásul nincs is nagyon mit magyarázni, habár annyira valóban jó volt, hogy 1-1 gyengébb ellenfél ellen mondjuk regenerálódjon Lewa, és ennyiből Én is pozitívan próbálta szemlélni a történetet, hogy legalább darabra meg vagyunk. Azonban, azért be lehet vallani összességében tényleg nem nyertünk vele valami sokat, sajnos. Pedig egy idősebb tapasztalt támadótól, ezt várnám. Utólag mindenképp kiderült, hogy ez egy felesleges húzás volt. Ha most jönne egy tapasztalt csere ember Lewa mögé, mert így épülne fel a puzzle nyáron, akkor megint tudnám nézni a pozitív oldalát is, de azért ahhoz kéne egy kicsi minőség is.

6.) Azért azt is nézni kell milyen bajnokágban játszik (sajnos tudjuk milyen okoknál fogva, de a PL most erősebb), illetve, hogy leköt mondjuk 2-3 embert. Míg Gnabry közel sem, persze az is fontos mikor szerzi a góljait, gólpasszait. Nekem Hazardnak nem csupán a reklámértéke vonzó. Őszintén gondolom a cselezéseivel, az elindulásaival, a klasszisával, már egészen másképp nézne ki a támadó szekciónk. De, ezt magyaráznom kell? Mondjuk nem tudom Ribery kanadai pontja milyenek voltak a karrierja csúcsán, de abban biztos vagyok, hogy pl Cr-hez képest kevés gólt lőtt, azonban számunkra mégis annyira meghatározó játékos volt, mint a realnal Cr. Gondolom ebben egyetérthetünk. Sőt abban is, hogy Ribery aranylabdás szint volt. Szóval a statisztikát értelmezni kell. Gnabrynak lehet ugyanannyi kanadai pontja, mint Hazardnak is akár, akkor is mondjuk egy Bl győzelemhez jelenleg biztosan Hazard szint kellene. Úgy, hogy Gnabry nagyon jó, fiatal, rendes srác, jó is lehet, lehet kiugró éve is, de egyenlőre nekünk nem Ő lesz a nagy áttörés. Persze 5 év múlva mondjuk lehet olyan fejlődési pálya benne, amit nem látok, mert nem vagyok jós... jelenleg, amit látok Tőle, az a jó első számú kiegészítő, aki sokszor kezdő is egy nagyon jó bal lábbal több pozícióban bevetve. Másrészt nekünk, ahhoz, hogy akár Gnabry is itt maradjon kellenek a jelenben az eredmények, ahhoz meg kell 1-2 jó játékos, aztán később pontosan kiderül mire is lesz jó Gnabry pontosabban.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.02.04. 11:47

Továbbra is azt hiszem, hogy a nyári átigazolás nem volt annyira elcseszve. Akkori fejjel azt láthattuk, hogy:

- van egy összeszokott, sikeres, lassan öregedő, de nem kivénhedt csapat
- a keret számos taktikai variációra nyújtott kellő minőségű focistát
- lesz egy új, ambiciózus edző
- van néhány már kipróbált, csődöt nem mondó szuperfiatal gyerek
- három távozó és két érkező, aminél a mérleg minőségileg pozitívba fordult.

Utólag okoskodva talán Rudyt és Vidalt egyszerre elengedni sok volt, s Bernat is milyen jól bejött a PSG-nek - de ez szerintem utólagos okoskodás. És valójában most sem hiszem, hogy Vidallal vagy Rudyval beljebb lennénk. (Bernat pedig jó eséllyel egy percet sem kapott volna Kovactól, Wagnerhez hasonlóan.)

Az ősszel viszont az történt, hogy Kovac látványosan csődöt mondott:

- még el se kezdődött a bajnokság, már éket vert a védelembe azzal, hogy kinevezte Sülét főnöknek, miközben semmivel sem jobb, mint Hummels és Boa, akik cserébe világbajnokok és igazi világklasszisok. Ezzel ráadásul lemondott arról, hogy esetleg Sülét feltolja vkp-nak, noha onnan ketten is elmentek, s csak Javi maradt.

- lényegében önként lemondott mindenféle taktikai variációról, ugyanakkor egy mechanikus rotálásba fogott. Ezzel bemerevítette a középpályát, egysíkúvá tette a támadásokat, s nem utolsósorban elbizonytalanított / magára haragított mindenkit.

- akit Heynckes már nagyjából bevezetett, de Kovac elfelejtett, azok szintén nem növelik a variációk számát. Minket sokkal jobban sújtanak a sérülések, mert hiába ülteti le a padra Mait, Shabanit vagy Wagnert (Rafival is ez lett volna, ha Ribéryt vagy Robbent engedte volna mankóval játszani az orvosa. Mert abban biztosak lehetünk, hogy Ribéry mankóval is vállalta volna a játékot, s Kovac meg be is tette volna-:))), mivel nem biztosít nekik időt a könnyebb meccseken, ezért persze, hogy nem meri bevetni őket élesben. (Bár nem tudom, hogy mivel jobb Sanchezt beküldeni Rafi helyére, mint mondjuk Mait, de mindegy.)

Alapvetően van tehát egy statikus, unalmas, könnyen kiismerhető játékot játszó csapatunk tele ennél sokkal többre hivatott, épp ezért szépen kiábránduló és a távozáson gondolkodó játékossal, meg néhány a rotálás során minél többet játszani akaró, nem kiugrót mutató, de azért bizalmat élvező (Gnabry, Sanchez, Davies) játékosunk. A csapat meg hol nyer, hol veszít, de többnyire nem mutat magával ragadó játékot.

És akkor sikerült a csodával határos mozdulatlanságban tölteni a téli szezont. De inkább lett volna teljes a mozdulatlanság, mert az egyetlen csatárcserénket azért csak sikerült eladni az utolsó napon, az egy éve befektetett összeg felét jól el is bukva. Hát megáll az ész, komolyan mondom.

Szerintem két út állt a vezetőség előtt:

a., elküldeni a picsába Kovacot
b., megtartani Kovacot, s akkor szép lassan hozni olyanokat, akikkel be tudja bizonyítani, hogy van neki koncepciója, csak az eddig nem látszott.

Nem kérdés, hogy én az a.,-t választottam volna, de hogy ennek a nem létező c.,-nek mi értelme, az rejtély.

Szóval szerintem a nyári átigazolási stratégia még védhető, a téli viszont abszolút nem.
Racilaci

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.02.04. 14:18

Ezt a Boateng és Hummels világbajnok dolgot nem teljesen értem hogy jön ide. 2014-ben volt világbajnok a csapat. 5 éve lassan. Bl győztes a Bayern is mégsem fő BL esélyes. Az hogy mit ért el valaki a múltban az nem predesztinálja arra, hogy most kezdő legyen. Igenis Boateng 2 éve gyenge. Süle jobb szóval az ő betételével semmi gond és Hummels is idén szörnyű volt ki is kerültek a válogatottból. Ezekkel nincs semmi gond.

Azzal van gond, hogy Kovac kidolgoz egy taktikát, amivel általában verünk egy gólt, majd félidő az ellenfél edzője változtat és mi pedig csak nézünk hogy verik a csapatot. Ezt eljátszottuk idén többször és itt jön ki Kovac gyengesége, emiatt nem való ide, ha ő is tudna módosítani és válaszolni simán vezetnék a bajnokságot.

Ha csak az első félidőt nézzük simán vezetnénk a tabellát 20 meccs 13 győzelem 5 döntetlen 2 vereség, 2. félidőre lebontva ugyanez 20 meccs 11 győzelem 5 döntetlen 4 vereség.

Ezen szerintem sok igazolás nem segít csak az edző csere, Pavard nagy előny lett volna, mert a tegnapi meccsen nem Rafinha van akkor a jobb szélen.
szabi90

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.02.04. 14:50

A világbajnok és világklasszis kérdés szerintem úgy jön ide, hogy átgondolatlan és tiszteletlen volt Kovac a nevezett védőkkel. Meghirdette / kiszivárgott, hogy Süle lesz az első védő, miközben egyébként nem ez történt, mert eleinte rotált ott is. Tehát nem az volt, hogy eldöntött valamit és aztán szuper, ahhoz tartja magát akkor is, amikor esetleg legelőször nem össze, hanem tili-tolizott velük. Ez rossz, mert elbizonytalanít mindenkit (azt is, aki világbajnokként úgy érzi, hogy még nem ment el fölötte az idő, de az ellenkezőjét üzenik neki, aztán még is annak is az ellenkezője történik; meg azt is, akit kinevezett főnöknek, s ami nyilván nem maradt mindenféle neheztelés nélkül), s közben még csak nem is tartja magát hozzá.

Raádásul nem értek egyet, szerintem Boáék nemcsak hogy letettek már valamit az asztalra, hanem kellően jók is.

Hogy mihez képest jók: hát mondjuk konkrétan Süléhez képest - aki semmivel nem játszik jobban, mint akármelyikőjük. Lehet, hogy roppant gyorsan tud futni, meg óriási ereje van, de a fordulékonyságban rendre megverik, elhúznak, lemarad stb. A Leverkusen ellen konkrétan ő volt az egyik legrosszabb. Boa és Hummels is nagyjából az egész tavalyi szezont végigcsinálta (Süle ésszel rotálva került be), semmi probléma nem volt a védelemmel. Henyckesnél ugye alap taktikai elem volt, hogy Boa 30 métereseket indít, marha jók is voltak, s nagyon is hiányzott, miután a Real ellen lesérült.

Hummels szerintem máig klasszis szinten játszik, a Leverkusen elleni gólunk előtt parádésat nyújtott. (Igaz, a kezét leszoríthatta volna az első percben...) Az hogy nincs megszervezve normálisan a védelem, s hogy a leggyorsabb sem ér oda, ahová ő már természetesen nem ér oda, az egy adottság. De hát senki nem ér oda sehová a Dortmund vagy Leverkusen ellen, de még a Düsseldorf ellen sem, mert játszi könnyedséggel lekontráznak. Ez meg nem a "bohócék" hibája.

Ezen a lekontrázáson talán lehetne segíteni, ha Javi helyén esetleg kipróbálnák Sülét - hátha ott jobban kijön a testi ereje és gyorsasága (hisz jellemzően nem a felállt védelmünk ellen rúgják nekünk a gólokat).

A többiben egyetértek - teszem hozzá, hogy az első félidős eredményünk (5 döntetlen, de kik ellen?) is fájó, mert ez egy jó csapat.

De valóban: nemcsak hogy nem tud mit lépni, hanem amit lép, inkább azt se tenné meg. A Leverkusen ellen pl. mindhárom csere totálisan érthetetlen volt, a Rafi-Sanchez pedig végképp.
Racilaci

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.02.05. 13:48

Kovac kijelentése idén januárban történt annak is a vége felé addigra 18 fordulón túlvoltunk.
Úgy pedig nehéz azt mondani hogy ez okozta a zavart. Az év elején még mikor egészséges volt Hummels és Boateng játszottak, de nem véletlen kerültek ki a válogatottból sem. Szóval akkor az egész világ tiszteletlen. Bár Hummels teljesítményével az utóbbi időben tényleg nincs gond. Boateng labda eladásai annál problémásabbak. Az már nem fér bele hogy szétesünk taktikailag és még a labdákat is elszorjuk saját térfélen.

Abban egyetértek hogy klasszis képeségekkel rendelkeznek, mind a 3-an és ha összekapják magukat nem kell ide senki, de ha Boateng így folytatja és inkább a saját újság, ruházat és zene a fontos és nem koncentrál.

Akkor nem csak hogy Hernandez alkalmasabb lenne de én még a Lipcsei Upamecanot is elhoznám a helyére, már csak azért is mert Boateng kb azzal egyidőben kezdettel hibázni, ahogy a távozás gondolatával is foglalkozni.

A Dortmund is leváltotta az egykor kiváló Hummels, Subotic és Schmelzer védelmet.
szabi90

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.02.05. 15:17

Rosszul emlékszel, már augusztusban téma lett Süle és a védők helyzete:
https://bayern.blogstar.hu/2018/08/20/a ... tt-/57168/

Ez azért is volt érdekes, mert mi folyton a Robbéry-cseréről agyaltunk, miközben a két öreget Kovac körbeudvarolta, s behozta témaként ezt. Ráadásul ezzel klasszikus hibát vétett, hisz kettőt haragított meg, s csak egynek "kedvezett". De mondom, még ez is nagyjából kezelhető lett volna, ha utána tartja magát ehhez. Ehhez képest a BL-meccseken padoztatta, mint ahogyan a Stuttgart és a BVB ellen is. Ha ránézel hármójuk lejátszott meccsperceire a késő nyári és őszi időszakban, hát nemigen derül ki, hogy valóban Sülét emelte volna ki.

És ez azért fontos, mert:

- ez volt a legelső konfliktus, ami kiszivárgott, minden más (James, Müller stb.) csak később jött
- ez már akkor is szíthatta a kedélyeket, amikor ment a szekér
- azóta is teljesen szét van zilálva a védelmünk.

És nem az ellen vagyok, hogy ne cseréljük le fokozatosan a védelmet, hanem azt látom hibának, ahogy tesszük: Kimmich láthatóan sokkal jobban szeretne középen játszani, de ezt csak számos összetűzés után próbálja ki Kovac, miután az Elfben Löwnek bejött. Kimmich helyén akár Süle is eljátszhatna, vagy épp Mai, aki nagyon megnyugtató teljesítményt mutatott májusban. Sülét fel lehetne tolni vkp-ba, legalább próba szintjén, mert láthatóan a védekező középpályán vagyunk meglőve. Szóval számos variációval lehetett volna Sülét helyzetbe hozni, elfogadva azt, hogy valóban lassan megérik a generációváltás. Ehelyett belepocskolt a védelembe, s kész.

És vlsz. az van, amit Matthäus vagy Kahn mondott (nem emlékszem már, pedig nem mindegy-:), hogy nem tart úgy istenigazából senki Kovac-csal, nincs senki, aki betöltené Lahm vagy Schweini szerepét, s akin keresztül tudna hatni az edző a játékosokra. Ebben persze közrejátszik Neuer személyes sorsa, nevezetesen az, hogy lényegében fél egy újabb sérüléstől, s ezért tudása alatt teljesít. Ha végigvesszük, akkor ilyen vezéralak lehetne még Müller, aki nagyon szerencsétlen helyzetben van, hiszen túlzsúfolt a középpálya, s az ő megingathatatlan helye a kezdőben inkább dühít sokakat, mint megnyugtat - ily módon nem válhat vezérré. Tök ugyanez mondható el Ribbéryről. A másik esélyes Kimmich lehetne, akivel viszont szintén permanens a konfliktusa az edzőnek. Végül talán Thiago lehet ilyen, aki viszont hosszan volt sérült (tegyük hozzá, hogy no name csapattal szemben sérült meg egy olyan kupameccsen, ahol normális edző nem is játszatta volna...).

Marad még Lewa és Süle. Utóbbi vezérségét nem támasztja alá a játéka. Maradna Lewa, akiről nemigen tudom, hogy miért nem tölti be ezt a szerepet - helye a kezdőben megkérdőjelezhetetlen mindenki számára, a játéka is rendben van (mégha nem is kiugró, de hát kié az?).

És akkor abszolút utolsó esélyként ott van egy másik tökéletes jelölt: Hummels. Na hát ővele sikerült már a legelején tök feleslegesen összekülönbözni (amivel Kimmichet is bemerevítette egy számára kevéssé kívánatos pozícióba...).
Racilaci

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.02.05. 17:14

Az hogy mit hoznak le az újságok és mikor vállalja nyiltan az edzőt két dolog. Az ott egy találgatás volt az újság részéről. Amikor ezt nyíltan felvállalta Kovác az idén januárban volt.
szabi90

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb