Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.02.05. 19:38

A védelem tipikusan olyan, hogy jól meg kell szervezni, ill. kell hozzá a jó középpályás védekezés, hogy működjön. Ellenkező esetben a belsővédőkre túl nagy nyomás nehezedik (támadásban és védekezésben egyaránt), ami garantáltan hibákhoz fog vezetni.
Én nagyon nem hiszem, hogy itt személyi problémák lennének a Boa-Hummels-Süle trióval. Emlékezzünk vissza, hogy ütős védelmünk tudott lenni egy Dantéval vagy van Buytennel is, pedig azért egyikőjük se volt klasszis. De hogy ne csak saját példákat hozzunk, azt is meg lehet nézni, hogy a nagy Ramos miket tud leművelni a Realban, amikor nem áll össze a csapatvédekezés és/vagy a taktika.Aligha a képességeivel vagy a motivációjával van a baj.

Kellene végre egy ütős vkp., Javi egyedül stabilan ezt már nem tudja hozni. Kimmich-et totál felesleges előrébb tolni, mert ha azon kattogunk, hogy a védelem szélén nem elég jó védekezésben, akkor vkp-nak pláne gyenge lesz, az is. Ráadásul fizikálisan se alkalmas a szerepkörre.
Igazolni kéne már végre egy vérbeli vkp-t, aki képes a jó teljesítményre. Pl. rámehetnénk Weiglre. És el kell felejteni azt, hogy Thiago, Tolisso, Goretzka, James, Kimmich stb. játszanak csak középen, mert nem tudnak értelmesen védekezni. Nem Sülét kell itt előrepakolni, hanem igazolni valakit, aki odavaló.

Vagy, ha ez nem megy, akkor tényleg lehet, hogy el kell gondolkodni az 5 védőn. De nem úgy, ahogyan eddig ment a matek, hanem lényegében a vkp. lenne kiváltva belsővédővel. Egy ilyen szisztémában már a jelenlegi trióból bárki képes lehet arra, hogy támadásépítésben ideiglenesen feljebb lépjen.
Mindenesetre az biztos, hogy a védelem közepének jóval komolyabb támogatásra van szüksége, mint amit jelenleg megkap Thiagoéktól. Ha ez nincs meg, akkor teljesen mindegy kit igazolunk, nem lesz jobb a védelem. Pláne ilyen Pavard, Hernández vagy Upamecano félékkel.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.02.05. 20:46

Olvastam nemrég hogy Süle 195cm, 94kg és 34km/H is tud futni....lehet nem halott ötlet vkp ba, technika nem tudom elég e, de azért volt már szép becsúszas és szerelés tőle bőven. Akkor lehet Pavard, Mai, Boa, Hummels négyes belső védő, de akkor Kimmich marad szélen. Közép pályás védekezés megkoronázva egy ütős VKp val tényleg nagyon kell. Én is úgy gondolom hogy nagyon egyedül maradnak hátul illetve nagyon előre mennek. Klasszis védő páros Bonucci Chiellini ahol az egyik 34 már...
Atesz12

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.02.06. 07:43

Vkp. esetében pont nem az a lényeg, hogy gyorsan tudjon futni. Sőt, ha már sebesség, akkor sokkal jobban járunk, ha a belsővédők között van egy villámléptű. A vkp.-hoz az kell, hogy az átlagnál jobban lásson a pályán, tudjon szervezni minimális szinten legalább, labdabiztos legyen, de a legfontosabb, hogy romboljon, ha kell. Nyilván a védekező skillek kellenek.
Ez alapján még Hummels vagy Boa is alkalmasabb lenne szerintem erre a szerepre, mint Süle. De igazából ez mindegy, mert ne középhátvédet akarjunk már a középpályára tenni, amikor találhatunk oda olyat, akinek eleve az a posztja.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.02.07. 21:58

Arp jön idén de legkésőbb jövőre, én örülök neki de ezen kívül még nagyon kell ember.
Atesz12

HozzászólásSzerző: procee » 2019.02.08. 11:39

VKP-t mindenféleképpen kell igazolnunk, mert Martinez már nem a régi, s nincsen más alternatívánk. A nagy kérdés, hogy ki lenne megfelelő? :)

Ha németet nézünk, talán Arne Maier a Hertha-ból, azonban nálam a favorit talán William Carvalho lenne. S még az olaszoknál ott van Tonali aki ezen a poszton nagy karriert futhat be.
procee

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2019.02.08. 12:29

Sziasztok.
Arpnak milyenek a mutatói? Jól tolja a gyyerek?
csuri004

Kedvenc játékos: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.02.08. 23:42

Tavaly 18 meccsen 850 percet játszva jutott két gólig és 17 lövésig. Mindezt 17-18 évesen egy bűn rossz Hamburgban. Ami aggasztóbb, hogy idén 11 meccsen 330 percen át nem talált be, igaz, egy gólpasszt adott. Tavaly amikor véletlenül Hamburg meccset közvetített az Eurosport, s nem épp valami totál statiszta szerepben kínlódtak, akkor kifigyeltem, hogy ügyes a srác.

Szerintem ez egy kifejezetten jó befektetés.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.02.09. 08:23

Én nem annyira örülök az Arp gyereknek, mert sokkal jobban örültem volna ha "leraboljuk" a Frankfurttól ezt a Jovic gyereket. Borzasztóan jó a srác, és csak 21 éves...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.02.09. 12:34

procee írta:VKP-t mindenféleképpen kell igazolnunk, mert Martinez már nem a régi, s nincsen más alternatívánk. A nagy kérdés, hogy ki lenne megfelelő? :)

Ha német, akkor szerintem Weigl lenne a legalkalmasabb. Ill. nem tudom Can védekezése mennyire javult az évek során, akár őt is meg lehetne kísérelni "hazahozni", a legjobb korban van, és azért pár nagycsapatban már megállta a helyét, ahogyan a BuLi-ban is.

Egyébként Torreia-t és Gbamint dicsérik még nagyon sok helyről. Nem ismerem őket, nem sokszor láttam őket játszani, de lehet bennük potenciál. Esetleg Rice vagy Tousart jöhet még szóba, ha a fiatalok között keresgélünk. William Carvalho se rossz, de nála kicsit zavar, hogy eddig még nem jutott el komolyabb csapathoz, 26 évesen meg aligha fog már érdemben fejlődni.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: procee » 2019.02.09. 12:39

Szerintem Arp leigazolása nem zárja ki Jovic ideigazolásának lehetőségét. (Főleg ha a német csak 2020-ban jön). Azért neki még igencsak fejlődésre, tapasztalásra van szüksége ahhoz hogy Bayern szint legyen. Jovic azonban képes lehet arra, hogy szépen lassan átvegye Lewa-tól a stafétát.

Mindemellett, a Hertha meccs is megmutatta, hogy kell egy igazi karakteres szélső Gnabry és Coman mellé. Nálam Sané lenne az első számú jelölt, kerüljön bármibe. Viszont érdekes lehet Asensio is, ha a Real nem ragaszkodik hozzá. Bár azt hiszem ez az álmodozás kategória.

Érdekes, s reálisabb lehet még számunkra azonban Brandt, Havertz, Werner/Jovic is. Akár ezt a 3-ast is eltudnám képzelni. Én mindenféleképpen leginkább német fiatalokban látnám a Bayern jövőjét.

Tegnap megnéztem a Lever meccsét, Brandt klasszis szintet teljesített, Havertz pedig még mindig csak 19 éves, hihetetlen potenciállal... (Ha Jamest elengedjük, ezt a duót kérem). Werner pedig csatárként és szélsőként is bomba. Ezzel a hármassal igencsak megjönne a kreativitás a támadó szekciónkba.

.
procee

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb