Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2019.03.19. 20:32

A mai hírek kapcsán:

1.) Voltak olyan hírek, amikben felsoroltak egy rakás 18-19 éves noname gyereket 40 milliókért. Egyrészt, mint sokszor most is leszögezem: bármelyikből lehet még bármi, DE az nem jelenti azt, hogy nekünk most le kellett volna igazolni. Sőt NEM ők a megoldások, el kell felejteni őket, túl drágák, túl kockázatosak, se jelenbe se jövőbe tekintve nekünk Ők nem lehetnek alternatívák szerintem.

Ugyanis kockázatot tekintve a legnagyobbal bírnak véleményem szerint. Akkor már az is jobb politika, amikor 200 ért veszik Mbappet. De komolyan. Pedig nagy kritikusa vagyok az összevásárlásnak, és ezeknek a folyamatoknak. Szóval lássuk:
-Leigazoljuk nagyon drágán, ez az összeg már olyan, ami más honnan hiányozhat,
-Nagyon sanszos, hogy nem válik be, a sok éves tapasztalat, ezt mutatja, főleg nagyobb elvárások alatt,
-Az oka többek között ennek az, hogy a jelenlegi klub állapot SZERENCSÉRE, ezt természetéből fakadóan nem engedi meg, ha megengedné, akkor nagyon szomorú lennék, mert az egy jelentős szint visszaesést jelentene,
-Szerencsére itt nem lehet 2-3-4 évet ellőni egy új csapat felépítésére, ilyen formán, ugyanis sem gazdaságilag, sem egyéb tekintetben még ki sem fizetődő. Másrészt ami a lényeg: 4 év múlva sem lesz ám biztosíték arra, hogy ezek a lutri srácok tényleg ütőképesek lesznek, szóval hatalmas gazdasági bukta, felesleges kockázat vállalás,

2.) Amennyiben utánpótlásból, vagy fiatalokból akar a vezetőség ütőképes csapatot, az sem kicsi idő, de már instant eredmények mellett is lehet effajta építkezést tenni. Ezt, akkor felülről kezdve kell részben megtenni. Másrészről inverz módon alulról, ügye mire kijön egy olyan csapat, az akkor kicsit más lesz, de a "felülről" résznek annyi a lényege, hogy a.) kellene fentre egy jó elképzelésekkel operáló hosszabb távon, de jelenben is jól működő edző, aki mostani gerinchez is igazítva egy jó, de modern taktikát tol. Én ilyen esetben a Tean Haag, Van Bommel, holland iskolát, a némettel keverve Lahm esetleges professzionalizmusával megspékelve tudom elképzelni ideális esetben. Ehhez kell az utánpótlásba is egy jó edző, és még korábban onnan építgetni a játékosokat, és egy jó rendszerbe illesztve felépíteni őket, annyival kiegészítve felületesen, hogy azért egyes egyéni képességeket jobban kibontakozva, mert azért az tényleg benne van, hogy "ne teljesen" nyomjuk el az über tehetségeket. Ami jogos kritika és arányaiban egy ilyen rendszerben is lehet javítani.

3,) Jeong pl, az ilyen játékosok helyett bőven jó, és Wriedt is! Ha már fiatalokról van szó.

4.) Bale-t már nem kell megszerezni. Jól lakott, angol, sérülékeny drága, és nem kell.

5.) N. Pepe. Őszintén szólva kicsit sokallom az árát, és vele szemben akkor már Odoi lehet jobb opció 40 millával, ilyen esetben. Ügye az edző elképzelése a csapat felállás mindenképp fontos, akárhogy is lesz a 40 millás játékos mellé jó lenne egy igazán nagy név, aki húzó erő, és a 40 millás játékos Coman "helyett"/mellett jönne leginkább.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Bazsinho » 2019.03.20. 22:16

Állítólag kifizetett a Bayern 80m€-t Hernandezert az Atleticonak, és még nyáron majd további 40-t.
Ez így elég durván hangzik 120 összesen egy vedoert....
Bazsinho

HozzászólásSzerző: szokedawg » 2019.03.20. 23:10

40+40 lesz az. De én örülnék neki. És akkor még előre hiányzik egy vagy két ember.
szokedawg

HozzászólásSzerző: procee » 2019.03.21. 11:55

Nos, akkor eddig meg van Pavard, s a hírek szerint Lucas Hernandez is, akinek a 80 milliós árából a felét már kifizettük. Alakul ez. Hátul, így a két franciával lehet meg is vagyunk, attól függően, milyen poszton számítunk rájuk.

James sorsa Kovac kezében van, rá félre van téve a pénz, Zidane Madridi visszatérésével pedig szerintem sanszos, hogy marad nálunk egyik oldalról. Másrészről azért Havertz még mindig téma, érdekes lesz ez a dolog.

Szélső poszton állítólag egy 80-as ajánlattal a Lille-t megygőztük Pepe-ről. Azonban erről azóta sincsen semmi hír.
Odoi felől pedig az az újabb hír, hogy a BVB is beszállt a pókerbe. Egyik klubnak sem lesz itt könnyű dolga, mivel a Chelsea-t kizárták a piacról, így szerintem nem fog játékosokat elengedni egykönnyen.

Támadó poszton viszont Werner tűnik befutónak, őt akarja a vezetőség, bár Kovac Jovic-ot preferálná, akiért nagy erőket mozgat meg a Barcelona is.
procee

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.03.21. 18:31

Nem igazán értem mit akarunk ennyi franciával, miért pont őket hajszoljuk ennyire. Még ha Varane vagy Mbappe szintű világklasszisokról lenne szó, akkor megérteném, de szerintem Hernández, Pavard vagy Pepe (tudom, elsősorban elefántcsontparti) tipikusan olyan másodvonalas spílerek, akik ugyan nagyon tehetségesek, de olcsóbban vagy talán kisebb kockázattal tudnánk akár németeket is hozni.

Azt sem értem miért erőltetjük a belsővédő posztot. Nem azt mondom, hogy minden oké ott, de meggyőződésem, hogy a Süle-Hummels-Boa triónál nem a képességekkel van a gond. Mi garantálja, hogy egy Pavard vagy Hernandez jobbak lesznek, miközben eltapsolunk rájuk ~120 millát.
Nem örülnék neki, ha azért menne el egy Hummels vagy Boa, hogy nekik hely legyen. Akkor jöjjön Varane, van Dijk, Umtiti, vagy ha már fiatal bombát akarunk, akkor De Ligt. De a francia duó engem eddig abszolút nem győzött meg arról, hogy építhetnénk rá.
Ami még elképzelhető, hogy csak erőltetni akarjuk ezt az 5 védős marhaságot, és ehhez építik a keretet. Ez működhetett is volna, ha Robbéry-t nem pótolják, de itt van a Coman-Gnabry-Davies fogat, közben szó van Pepéről. Na most Alaba vagy Kimmich a széleken támadni nem tudnak, az előbb felsorolt szélsők meg védekezni. Szóval megintcsak nem áll össze sehogyan se.
Aztán ugye Lucas jó balra, Pavard pedig jobbra is, csak ott az Alaba-Kimmich duó. Őket megint nem tenném félre a franciák miatt, viszont padra ennyiért igencsak drágák.

A fentiek miatt nem értem Odoi-t se. Az angol fiatalok az elmúlt évtizedekben vagy ki sem tették a lábukat a szigetországból, vagy megbuktak máshol. Most van egyetlen Sancho pozitív példának, erre rögtön felmerül hatalmas vagyonokért vki, aki alig játszott felnőtt meccset.
Vigye inkább a Dortmund, mi meg pengessünk ki dupla annyit Sancho-ért. Ő már sokkal nagyobb eséllyel lehet siker, hiszen nemcsak a tehetségét bizonyította, de azt is, hogy remekül tud teljesíteni a BuLi-ban.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.03.21. 21:04

Pavard és Hernandez együttes érkezése 2 dolgot jelenthet:
- vagy megpróbálkozunk egy 3 védős rendszerrel. ebben az esetben Kimmich-alaba fellépne a kp-ra.
- viszont valószínűbb, hogy Rafi mellett még távozik valaki a Boa-Hummels duóból. Hernandezre meg azért van szükség, mert Rafi visszavonulásával Alaba backup nélkül maradna. De ebben az esetben is nagy kérdés, hogy mi lenne a Pavard-Kimmich közötti leosztás? Kimmich alapból fellépne a kp-ra, és szükség esetén lenne visszarakva jobb bekknek?

Előre ahogy látom a Pepé-Werner-Brandt-Odoi négeyesből kerülne ki Robbery utódja...(nagyon remélem ezt az Odoi gyereket gyorsan elfelejtjük, 0 értelme lenne egy újabb 19 éves idehozatalának, amikor a Combry duó is csak 23 éves)
Mondjuk az, hogy Kovac Jovic-ot szeretné számomra arra utal, hogy ő 2 csatáros rendszerben gondolkodik...ami a Frankfurti múltja alapján egy 3-4-1-2-es felállást jelentene...ebben az esetben egyébként szerintem nem lenne szükség több igazolásra előre, mert a Gnabry-Jovic-Lewa 3-as csatárpozira elég lenne..mögéjük én leginkább Müller-t vagy Goretzkát tudnám elképzelni...

Viszont ha 2 olyan ember jön aki tud szélsőt játszani, akkor ebből max egy 3-4-3 lesz, de sanszosabb, hogy marad valamilyen 4-3-3 származék rendszer

A nagy kérdés, hogy mi lesz James-el
Sancho meg megy vissza Angilába, állítólag a MU 110-120 misit fizetne érte (állítólag ő is menni akar)
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.03.21. 22:02

A 3(5) védős rendszer olyan csapatoknál működhet, ahol a szélsők be tudják játszani a teljes széleket, egyaránt tudnak védekezni és támadni is. Na most nálunk ilyenből egyetlen sincs, talán Alaba még elmegy egynek, de Coman, Gnabry, Davies (és Müller) nem tudnak védekezni, Kimmich meg a szélen támadásban kevés. De igazából már Alaba is.
A másik gond, hogy amikor előrébb középre olyan kínálat adódik, mint nálunk, akkor luxus 3 védővel felállni. Az nyilván tetszetős, hogy balra és jobbra olyan alternatívák vannak Alaba és Kimmich mögé, mint Lucas és Pavard. Főképp úgy, hogy középre is jók, ha épp úgy hozza a szükség.
Csak itt jön képbe az, hogy két baromi ütős kiegészítőemberért érdemes-e kiadni ~120 millát, miközben Lewa-nak nincs cseréje, Robbéry pótlása meg egyelőre erős fenntartásokkal van megoldva. Igazából nincs megoldva. Még ha Hoeneß 200 milláját vesszük, akkor is több, mint a felét kiszórjuk két védőre? És ne legyenek illúzióink, ahogy cseszekszünk pl. Boaval, nem fogunk érte túl sokat kapni, akkor se, ha eladjuk.

Persze, nem tudni mi lesz James-szel, de ha nincs ellenére a maradás, akkor inkább érte fizessük ki a maradék összeget, mint másért 60-80 millákat. Azért a mai piaci körülmények között egy hozzá hasonló szintű játékos minimum ennyi lenne.
Nem tudok a fejével gondolkodni, de sok oka nincs a távozásra. Nyilván a Realba visszamenni nagyon vonzó opció lett volna, főképp, hogy most ott azért van/lehet átszerveződés. De Zidane-nal ez a vonal elvágva. Na most Angliába kevés lenne szerintem fizikálisan, meg nem is igen érdeklődnek iránta onnan. A PSG se, Barca se opció. Marad max. a Juve, vagy egyértelműen olyan csapathoz mehet, amely nálunk jóval kisebb eséllyel száll versenybe komoly kupáért.

Pepe-Werner-Brandt-Odoi? Furcsa fogat. Pepe nekem egy hatalmas lutri, nem feltétlenül állnék bele. Malcom vagy Dembelé is igencsak félrementek. Valahogy Thauvint se nagyon meri elvinni senki. Pepe szépen érik, évről évre javuló tendenciát mutat, idén nagyon jó, de nem szívesen tenném be se Gnabry, se Coman helyére. Kiegészítőnek persze jó, csak megint az a baj, hogy ahhoz nem olcsó.
Odoi-ra egyértelműen azt mondom, hogy nem kell. Ő még inkább kérdéses minőségben, mint Pepe, még olcsóbb se lenne. Hasznunk meg akkor lehet belőle, ha sok lehetőséget kap, nemigen fog összejönni. Davies-szel se tudom mi lesz, én legszívesebben kölcsönadnám, mint anno Alabát.
Brandt és Werner faszák lennének, bár nagyon más típusú játékosok. Brandt jó a balon, jobbon, illetve irányítani is tud, középpályás. Werner meg leginkább csatár, aki a szélen is tud játszani. Irányítóposzton és csatárposzton is jelenleg 1-1 spílerünk van James és Lewa személyében. Brandt előbbi, Werner utóbbi fedezete lehetne.

Ha James megy, akkor át lehetne állni akár a kétcsatáros játékra is. Lewa alkalmas rá. Mellette, picit mögötte Müller is remekelhetne, Werner is jó lenne. Jovic is adná, de őt nagyon akarja a Barca. Akkor meg már inkább Werner, minthogy beleálljunk a szerbért egy nagy licitbe. Wernert szívesen látta volna a Real, de most ez elhalt, ill. a Pool is. Most szerintem lecsaphatunk rá egész korrekt áron. Jovic értéke meg most az egekben.
Egy 4-4-2/4-2-4 azért is lehet jó, ha James-t kivesszük, mert akkor igazából csak Javi marad, mint vkp, mindenki más tipikus belső középpályás, se nem CDM, se nem CAM. Annyi, hogy akkor arra a két posztra lenne Thiago, Tolisso, Sánches és Goretzka. Mondjuk ez nem is hangzik rosszul, Javi és James kérdéses itt, de velük akár egy gyémánt is összerakható 4-1-2-1-2-ben. Bár nyilván 2 posztra 6 ilyen játékos azért nem túl jó, az jobban kijön 3 pozira.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.03.22. 08:54

Na ha igaz a hír akkor De Light kiadta az ügynökének, hogy a Barcába akar igazolni, a pénz nem érdekli...
Azért ez is érdekes, hogy a barca egy "sima" évben meg tud venni két ilyen játékos mint De Jong és De Light kb 150 millióért összesen, addig mi a "bazi nagy fiatalítás és soha nem látott költekezés" évében ilyen Odoikat, meg Pépéket akarunk hozni... nagyon pesszimista vagyok a Bayern közeljövőjét illetően...

És addig amíg el nem törlik a bundesben az 50+1-es szabályt, és a többi bundes csapat nem kapja össze magát, addig nekünk nem sok babér fog teremni nemzetközi szinten. mert egyszerűen ez a gyenge buli, nem tudja arra kényszeríteni a Bayernt, hogy komolyabb szinten javuljon...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.03.22. 09:51

Azért várjunk még ezzel, mert sok fiatalnál jött már elő, hogy nem tudják beváltani a hozzájuk fűzött reményeket. De Jong semmivel nem nagyobb tehetség, mint Sánches volt, láttuk mi lett belőle. De Ligt már nagyobb reménységnek tűnik, de azért ő sem jobb jelenleg, mint mondjuk Süle, Pavard vagy Lucas Hernandez. Aztán arról meg ugye megint sejtelmesen hallgatunk, hogy őket meg mi szereztük meg.

Az meg, hogy a Barca meg tudja szerezni őket. Hát istenem, pont oda akarnak igazolni, ez van. Volt már ilyen a futballtörténelemben, hogy adott játékosok egy adott klubba vágyjanak, ezzel megkönnyítve a biznisz létrejöttét. Ezt pont mi is ki szoktuk használni a németközeli játékosoknál, a Barca-nál is van ilyen.
Anno Götze vagy Lewa is így került hozzánk, ahogyan Süle, Kimmich vagy Goretzka is. Utóbbit pont a katalánokkal szemben szereztük meg. Nem várhatjuk el, hogy mindig minden játékos álma a Bayern legyen, a világ nem így működik.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.03.22. 10:06

Nem erre akartam kihegyezni a dolgot. mert minden amit mondtál igaz. az egésznek csak annyi lett volna a mondanivalója, hogy míg nálunk a valaha volt legnagyobb befektetést tervezik, az egy másik topklubnál egy sima évnek felel meg. jelenleg ennyivel le vagyunk maradva, és nem tudom hogy mi az ami minket innen vissza tudna vezetni mondjuk a top 3ba, vagy presztizsben egy olyan helyre, hogy a De Light félék hozzánk akarjonak jönni mindenáron, mint anno 2013 után amikor leigazoltuk Guardiolát, és kb mindenki vele akart dolgozni
Véder Nagyúr

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb