Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.05.08. 20:57

Werner nagyon gyors, viszont nem túl kreatív, kombinatív játékos. Emellett egy ideig frászt kaptam az önzőségétől, amiből most kétségtelenül alább hagyott. Kifejezetten nem okos játékos benyomását kelti, ő és az intelligencia kevéssé említhető egy lapon.

Nagyjából úgy nézne ki, ha ő érkezne, hogy nagyon jól elszaladgálnának Gnabryval a két szélen. És ezzel kb. mindent össze is lehet foglalni: ugyancsak leszűkülne a taktikai arzenál ebben az esetben. És hát eddig nem a kontrázásainkról voltunk híresek.
Racilaci

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.05.08. 21:21

Ugyan nem nézek sok Lipcse meccset, de amit láttam az alapján Werner egyértelműen fejlődött játékintelligenciában. Ez abból is látszik, hogy a kanadai pontjain belül az elmúlt 3 évben folyamatosan emelkedett a gólpasszok aránya.

Azt, hogy mennyire eltérő stílusú játékosok én őszitén szólva nehezen tudnám megítélni, főleg, hogy ez attól is, függ, hogya csapatuk milyen típusú játékot játszik. Viszont az tény, hogy a kanadai pontokon belül a gólpasszok aránya megegyezik a 2 játékosnál. Ebből nekem nem az jön le, hogy annyira más lenne a játékuk, vagy, hogy Pepé annyival jobb lenne a kombinatív játékban.

Egyébként meg az igazolásoknál sok kérdés van. Rögtön az mondjuk, hogy 80-90 milliából vegyünk egy darab Pepé-t vagy mondjuk a Werner/Rebic duót. Melyik előnyösebb csapatépítés szempontjából? Vagy, hogy alapozzunk az eddig a francia bajnokságban 1 kifutott idényes játékosra, vagy olyanra aki évek óta bizonyít a Buli-ban.

Egyébként meg mivel Lewa-nak jelenleg semmilyen szinten nincsen helyettese jó volna egy olyan embert hozni aki alkalmas befejező csatárnak...
speziale

HozzászólásSzerző: procee » 2019.05.08. 21:30

Én nem temetném Wernert előre. Meglátjuk mi lesz ebből, már ha itt köt ki. Ugyanis nevetségesen keveset ajánlottunk a Lipcsének érte, ha minden igaz... Másnem, majd jön jövőre ingyen,a hogy szoktuk...

Egyébként Havertzért kellene tényleg harcba szállni nagyon, középen is és szélsőként is nagyon ott van. 19! évesen pedig ilyen mutatókat hozni a Bundesben, úgy, hogy a Leverkusen szezonja szépen szólva is felemás. Hatalmas teljesítmény!
Azonban nekünk is az lenne, ha eltudnánk mozdítani őt onnan, ismervén a Kusent, inkább féláron adja külföldre...
procee

HozzászólásSzerző: procee » 2019.05.08. 21:32

szabi90 írta:
procee írta:Amennyiben Jamest valóban nem vesszük meg, abban az esetben, az ő leigazolására elkülönített pénz felszabadul. Márpedig ha felszabadul még 45 millió, az azt jelenti, hogy még akkor van 165 milliónk, amiket előzetesen befektetésre szántunk. (Pavard ára azt hiszem nem volt benn az előzetes 200 millióban, ha jól emlékszem, de ha igen, akkor is van még 135. ) Szóval, Sanéra mennék rá elsősorban, a Dybala-s híresztelések ellenére is. 100 millió a piaci ára, azonban azért 30 ért vette a City, s nem is a legelégedettebb a helyzetével. Lehet, hogy egy 80-as ajánlaton már elgondolkodnának. Bár a 100 milliót sem sajnálnám érte, megmondom őszintén.

Középen James helyére nem nagyon kéne igazolnunk szerintem, Müller nagyon jó "shadow"ban...
Azonban ha Pavard árát nem számítjuk, akkor még maradna így is 65-85 milliónk, amit igencsak szépen belehet még fektetni. Még arra is lenne lehetőségünk, hogy Dybalat is hozzuk Sane mellé, azt hiszem a Juve egy Boateng+60 millión már igencsak elgondolkodna. Így lenne két igencsak szép fogásunk, melyekre szerintem azért akadna most lehetőség. S ha mindenhol okosan csináljuk, kis kiegészítéssel bár, de tellene egy VKP ra is. Hacsak nem Kimmichet szánjuk e posztra.

Minőségre nagyszerű nevek. Dybalara nem biztos hogy itt szükség van, ugyanaz szinte mint James csak dupla annyiért. Kicsit gyorsabb ami jobban passzol hozzánk, de ha már kiadjuk a nagy pénzt hozzuk át Havertzet. Sané pedig kétségtelenül nagy vétel lenne, bár benne is ott van sajnos az hogy nem a legintelligensebb játékos. Persze ha Dybala,Sané páros lesz egyáltalán nem fogok szomorkodni.

Dybala helyett egyébként én is Havertzet preferálnám. Azért vázoltam fel ezt a dolgot, két nagyobb névvel, hogy éreztessem, azért igencsak vannak (anyagi) lehetőségeink!(Egy Sane-Havertz duó a mindenekfeletti kategória lenne nálam! :D ) A kérdés, mennyire szeretnénk tényleg igazán erős csapatot építeni?...
procee

HozzászólásSzerző: procee » 2019.05.08. 21:41

speziale írta:Ugyan nem nézek sok Lipcse meccset, de amit láttam az alapján Werner egyértelműen fejlődött játékintelligenciában. Ez abból is látszik, hogy a kanadai pontjain belül az elmúlt 3 évben folyamatosan emelkedett a gólpasszok aránya.

Azt, hogy mennyire eltérő stílusú játékosok én őszitén szólva nehezen tudnám megítélni, főleg, hogy ez attól is, függ, hogya csapatuk milyen típusú játékot játszik. Viszont az tény, hogy a kanadai pontokon belül a gólpasszok aránya megegyezik a 2 játékosnál. Ebből nekem nem az jön le, hogy annyira más lenne a játékuk, vagy, hogy Pepé annyival jobb lenne a kombinatív játékban.

Egyébként meg az igazolásoknál sok kérdés van. Rögtön az mondjuk, hogy 80-90 milliából vegyünk egy darab Pepé-t vagy mondjuk a Werner/Rebic duót. Melyik előnyösebb csapatépítés szempontjából? Vagy, hogy alapozzunk az eddig a francia bajnokságban 1 kifutott idényes játékosra, vagy olyanra aki évek óta bizonyít a Buli-ban.

Egyébként meg mivel Lewa-nak jelenleg semmilyen szinten nincsen helyettese jó volna egy olyan embert hozni aki alkalmas befejező csatárnak...

Itt kicsit azért megjegyezném azt is, hogy a csapatépítés és a taktikai repertoár nagyban függ az edző kilététől is, ezt kellene elsősorban letisztázni, s a jövőre nézve a lehető legjobb megoldást választani!

Mióta Lopetegui neve is felmerült, erős aggályaim vannak afelől, hogy Brazzo alkalmas arra a szerepre, hogy értelmes döntéseket hozzon... Remélem hatalmas kacsa ez, egy ilyen semmirekellő, aki a saját válogatottjával kib..szott, szimplán a pénzért... na az ilyen emberek messziről kerüljék el szeretett csapatomat!
procee

HozzászólásSzerző: Basti » 2019.05.08. 22:44

ez a Ziyech egészen jó játékos. nemcsak egy futó- vagy cselbolond, hanem kreatív, okos támadó, jó rúgótechnikával.
nem dőlnék kardomba ha ő (is) jönne
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

Kedvenc játékos: Scholl, Deisler, Kimmich

HozzászólásSzerző: procee » 2019.05.10. 22:34

Nagyon tetszett a szélső kérdéssel foglalkozó cikk a főoldalon!

Egy kicsit azonban, ez a cikk is alátámasztja azt az érzésemet, hogy nem figyelünk oda rendesen mindenkire az átigazolási piacon sajnos... Amikor Robbery utódot keresünk, de, ha bármely top csapat olyan potenciállal rendelkező szélsőt keres, akiből klasszis lehet, szerintem nem szabad olyan játékosokat nem észrevennie, mint Richarlison (bár, tavaly nyáron elvileg őt figyeltük...) vagy Oyarzabal! Mindkét srác fantasztikus szerintem.
procee

HozzászólásSzerző: Basti » 2019.05.11. 12:50

A Bayern sosem mert igazán hozzányúlni a relatíve ismeretlen játékosokhoz, és amikor mégis rávette magát akkor rendre befürödtek velük. Gondoljunk csak az ázsiai csodaigazolásainkra, vagy Brenora stb.
Szerintem ezt a jövőben is meg fogják hagyni az olyan klubokra mint a BVB, Ajax és hasonlók, ők ebben piszok jók és jól fel is tudják építeni a fiatalokat nagy sztárrá. Erre a müncheni környezet valahogy alkalmatlan.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

Kedvenc játékos: Scholl, Deisler, Kimmich

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.05.11. 14:04

Basti írta:A Bayern sosem mert igazán hozzányúlni a relatíve ismeretlen játékosokhoz, és amikor mégis rávette magát akkor rendre befürödtek velük. Gondoljunk csak az ázsiai csodaigazolásainkra, vagy Brenora stb.
Szerintem ezt a jövőben is meg fogják hagyni az olyan klubokra mint a BVB, Ajax és hasonlók, ők ebben piszok jók és jól fel is tudják építeni a fiatalokat nagy sztárrá. Erre a müncheni környezet valahogy alkalmatlan.

Pontosan ezért is bízom benne hogy a 4. szélsőnk nem Hudson-Odoi lesz,újra nagyon felerősödtek a hírek vele kapcsolatban.
szabi90

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.05.14. 15:31

Ha jól értem eldőlt, hogy Jovic megy a Madridba és ha minden igaz Hazard is.
Vagyis Jovic biztosan kiesik a pixisből (nem tudom mennyire volt egyáltalán benne), és Hazard távozásával a chealse-nek elég fontossá válik megtartani Odoi-t. Ami szerintem jó hír, mert nekünk nem rá van szükségünk.
Mivel úgy tűnik, hogy a Madrid nem nagyon számol Neymarral (sőt úgy tűnik, hogy Mbappe-val sem, hanem helyette inkább Sancho és Hazard érkezik majd), ez előre vetítheti, hogy a PSG-nek nem igazán lesz fontos Pepé.

Viszont fél szemünket a Dortmundra vessük. A transfermarkt szerint jó eséllyel megy oda Brandt és T. Hazard is, valamint Schulz-ot is nagyon emlegetik velük kapcsolatban. Szerintem ezek jó erősítések.

Viszont elég érdekes a Mancity helyzete. Szerintem rá lesznek majd kényszerítve játékos értékesítésre, és hát ugye Sané nem túl boldog ott és úgy tűnik, hogy Pep sem rá számít feltétlenül a leginkább...azt olvastam, hogy a City 70-80 körül elengedheti Sanét...
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb