Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.07.16. 09:50

Airwin8:

Úgy látom, a szavak értelméről sem nagyon fogjuk egymást meggyőzni. Ne haragudj, elég gyerekes vagy demagóg megoldás, hogy minden felvetésre ráhúzod, hogy "akkor lehet az is fikció, bebe", miközben azt hiszem, elég szépen körülhatároltam, hogy az esetedben melyik feltételezésre használtam ezt a kifejezést (arra, miszerint ha klasszis szinten játszott volna Hummels, akkor úgyis ő lett volna mindig a kezdő - na, ennek zéró az alapja, leírtam többször, hogy miért).

De ha ezt követően mindenre ráhúzod, ami nem illik a világodba, s más érvet nem is keresel, akkor valóban nagyon meddő lesz a vita.

A világbajnoksággal kapcsolatos felvetésnél pedig komolyan felmerült bennem, hogy vagy nem is láttad azokat a meccseket, vagy nem emlékszel rájuk, vagy egyáltalán nem értesz a focihoz. Mert ha neked az Elf tavalyi szerepléséről annyi jut az eszedbe, hogy a védelem nem állt a helyzet magaslatán, akkor igencsak messze jársz az igazságtól. Három meccsen rúgtunk konkrétan két gólt, ebből csak az egyiket akcióból, a másikat az utolsó utáni pillanatban pontrúgásból. Ehhez képest kaptunk négyet, ebből kettőt úgy, hogy már amolyan mindegy alapon kitámadtunk, a végén már Neuer is az ellenfél térfeléről futott vissza feleslegesen. Mindehhez járult egy konstans 70+-os labdabirtoklási arány.

Ebből melyik tételt tudod cáfolni? Milyen tényezővel tudod árnyalni?
Ezek után: egy ilyen kiesésből mennyit lehet a védelemre fogni? És mennyit a váltani képtelen edzőre?

Én értem, hogy most jól jön neked az "érveléshez", hogy "de már a vébén is kaptunk gólt" - de egyfelől egyáltalán nem sokat, másfelől nem igazán lehet egyikért sem a védelmet hibáztatni, s nem utolsósorban: a világbajnoki címvédő konkrétan nem bírt senkinek gólt rúgni.

De persze ez is csak fikció, hisz nem voltunk ott, nem látunk bele, nem tudjuk, mi történt valójában. Ezt is lehet mondani, ha épp már nem jut semmi az eszünkbe.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.07.16. 10:02

Atesz12 írta:Gnabry és Coman annyi vagy jobb mint Brandt, de ahova férhet van, Goretzka, Thiago, Tolisso, Müller, nem lehetne stabil kezdő ami szerintem neki igénye. Ezért neki a BVB való annak ellenére hogy nekem is szimpi

Az a kérdés, hogy mi lenne a játékunk - sajnos ez konstans kérdés, amire az elmúlt szezon nemigen tartogat egynél, esetleg kettőnél több választ. (Vagy az a játékunk néhány szokásos letudandó kör - Alaba távoli, felfutó fejelő belső védő stb. - , hogy tartjuk a labdát, hosszan adogatunk középen és a végén a széleken erőltetjük, vagy az, hogy tartjuk a labdát, hosszan adogatunk középen és a széleken erőltetjük-:)

Brandt sokkal jobb Gnabrynál abban, hogy a szélről indulva ne az alapvonalig robogjon le, hanem befelé játsszon, cselezzen, kényszerítőzzön, távolról próbálkozzon. Jóval kombinatívabb játékra lenne képes, amiben partnere lehetne Müller és Lewa is, illetve ha úgy dobja ki a gép, akkor Gnabry is. Sokkal többféle kis támadó variáció beleférne az ő képességeibe, mint a Combry duóba. Tehát szerintem bőven tudna többet adni. Nem mondom, hogy minden meccsre, de nőne a variációk száma. Más kérdés, hogy mindezt James is tudja, s a nagyon jó mutatói dacára ezt sem sikerült tartósan beépíteni, mert erre a jelenlegi taktikai arzenálunkba nem volt szükség...

Ha így nézzük, valóban túlzás lett volna Brandt. De ha így nézzük, bárki túlzás, mert akkor kell valakit szerezni, aki vagy sokkal jobb, vagy sokkal rosszabb mint a Combry, hogy a padozásból ne legyen viszály, tiszta legyen a hierarchia. Kérdés, hogy ez milyen logikai összefüggésben áll Sali keretszűkítés + kombinatívabb igazolások koncepciójával. (Nyilvánvalóan semmilyenben.)

De azért az szerintem fontos gondolat, hogy tkp. az alapjátékunk sem volt meg az idény nagy részében, s nem csak azért, mert Robbéry sérült volt.
Racilaci

HozzászólásSzerző: mpali » 2019.07.16. 13:10

Úgy érzem a vakok a színekről vitáznak.
mpali

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.07.16. 14:34

Vigyázz! Nem minden vak születik vakon ;)
Boscolahm

HozzászólásSzerző: ptg » 2019.07.16. 16:37

Érdekeseket olvasgattam eddig, az utolsó két hsz-hez csatlakozva szeretettel ajánlom a vitázó feleknek Romhányi (Rímhányó) József egyik kis örökértékűjét :
Róka és a holló,
Megírta Aesopus.
Mindannyiunk előtt ismerős ez opus.
Mégis elismétlem e témát pár szóval.

Fenn a hollócsőrben egy szép kicsi kvargli.
Gondolta a róka, jó lesz kicsikarni.
S bár az aesopusi helyzet elétárult,
csak felnézett szótlan, ácsorgott és bámult.
Bámult sóvár szemmel, csendben, pedig tudta,
ravasz hízelgéssel könnyen sajthoz jutna.
A holló csak várt, várt odafenn a harsfán,
szeme kérdőn függött mesebeli társán.
Mért hallgat a holló? Mért nem szól a róka,
holott más a szokás kétezer év óta?
A róka néma volt, a holló meg süket.
- Kérem elnézésüket...
ptg

HozzászólásSzerző: ptg » 2019.07.16. 17:02

Szóval, tekintettel arra, hogy mindannyian csak a klf. szivárogtatásokból próbálunk tőkét kovácsolni az érveinkhez, sajnálnám, ha az igazak bizonygatása ölremenéssel végződne.
Értem én, hogy mindenki jobbító szándékkal próbálja meg kedvenceink eredményét javítani, de ez nem segít semmin sem, mert ők nem értenek magyarul - ha bosnyák(szerb, horvát, orosz) nyelven írtátok volna, talán sali értene valamit, de ez sem biztos.
Javaslom, hogy csak nyugodtan találgasson mindenki tovább, vázoljon taktikai sémákat, dobjon be átigazolandó neveket, de tartsuk tiszteletben mindenki tévedéshez való jogát, nehogy a kis versike utolsó négy sora miatt veszekedésekkel teljen meg ez az oldal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ptg 2019.07.16. 19:23-kor.
ptg

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.07.16. 17:05

ptg írta:Szóval, tekintettel arra, hogy mindannyian csak a klf. szivárgatásokból próbálunk tőkét kovácsolni az érveinkhez, sajnálnám, ha az igazak bizonygatása ölremenéssel végződne.
Értem én, hogy mindenki jobbító szándékkal próbálja meg kedvenceink eredményét javítani, de ez nem segít semmin sem, mert ők nem értenek magyarul - ha bosnyák(szerb, horvát, orosz) nyelven írtátok volna, talán sali értene valamit, de ez sem biztos.
Javaslom, hogy csak nyugodtan találgasson mindenki tovább, vázoljon taktikai sémákat, dobjon be átigazolandó neveket, de tartsuk tiszteletben mindenki tévedéshez való jogát, nehogy a kis versike utolsó négy sora miatt veszekedésekkel teljen meg ez az oldal.

Pacsi :)
Atesz12

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.07.16. 17:05

ptg írta:Szóval, tekintettel arra, hogy mindannyian csak a klf. szivárgatásokból próbálunk tőkét kovácsolni az érveinkhez, sajnálnám, ha az igazak bizonygatása ölremenéssel végződne.

Pacsi :)
Atesz12

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.07.16. 20:23

Akkor ez a buli megdöglött... ;)
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.07.16. 20:55

As és Marca szerint Rocaval megegyeztünk, 40 millió amit próbálunk lejjebb vinni, de ez 99%
Atesz12

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb