Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.16. 22:40

Azért számomra elég nagy kérdés, hogy egyesek otthon a fotelből ülve miért gondolják, hogy jobban értenek a focihoz, az átigazolási piachoz meg a bayern pénzügyeihez, mint Uli, KHR és Brazzo együttvéve. végül is a KHR+Uli tandem vezetése alatt csak egy, még BAYERNES MÉRCÉVEL IS kiugróan sikeres évtizedet tudhat maga mögött a csapat.

És most hirtelen a védelmünk is csúcsszuper lett, mert hát nehogy már el kelljen ismerni, hogy a vezetőink nem tök hülyék, hogy leigazolnak 2 világbajnokot.
Hirtelen az évek óta a tudása alatt játszó Boa WK szint lett, meg hirtelen már az ifiből felhozandó Mai is kellő erősítés lenne. Azért nagyon kíváncsi lennék azokra a kommentekre, ha Boa mégis távozna, és Mai-val helyetesítenénk, vagy ha Zirkzee-t hoznánk fel Lewa mögé backup-nak...micsoda anyázás meg "spúr-zás" indulna itt be.
És hát végül is minek megerősíteni a védelmet?
1) azért az Occan borotvája elv alapján ha megnézem a Buliban és a BL csoportkörben rúgott/kapott góljaink számát, akkor az utóbbival lógunk kifele az előző évek mutatóiból...
2) volt egy helyzet, hogy mindkét szélső hátvéd posztra Rafi volt a csere. Ez önmagánam nem szerencsés, mert ha Kimmich és Alaba egyszerre esik ki, akkor kampó. Viszont az ő szerződése idén lejárt, és azt már tavaly is tudni lehetett, hogy nem hosszabbítanak vele. Szóval mit lehet tenni? Megpróbálhastsz hozni egy mindkét szélen bevethető védőt, de azzal a csapatszervezési problémát nem oldod meg. Ráadásul olyan játékos NINCS a piacon, aki 1)mindkét szélen bevethető,, 2) legalább olyan jó, mint Pavard/Lucas hasonló pozícióban, 3) mozdítható, 4) hajlandó padozni Alaba/Kimmich mögött. Szóval maradt az, hogy CB/WB poszton bevethető emberek kellenek. És voilá..ez is történt...nem olyan k*rva bonyolult ez...és emiatt nem lett volna jó se Mai se DeLigt nekünk....(egyébként Lucas nem generálisan sérülékeny...a mostani térdsérülése előtt csak 1-2 heteket hagyott ki sérülések miatt)

ja, és Pavard/Lucasra a védelem koncepciója miatt volt szükség, ehhez igazából semmi közze Kovac-nak (max annyi, hogy ő is maradt a 4 védős rendszernél)

Persze ez a védelem Hummels-el jobb lenne mint Boa-val, de arról nem Kovac vagy a vezetés tehet, hog hummles berottyantott egy kis konkurenciától. De KHR-nek igaza van, hogy a jelenlegi 6 védős keretünk a minőségét és variálhatóságát figyelembe véve az egyik legjobb lesz Európában.
Hummles ügy kapcsán: most tényleg azt hiszi valaki, hogy majd Hummels azt nyilatkozza majd, hogy a konkurencia miatt megy máshova? Boa sem a gigantikus sportemberi mivolta miatt nyilatkozta azt, miután Uli kvázi utilaput kötött a lábára, hogy "el tudja képzelni a jövőjét a Bayernben és kész harcolni a helyéért". Persze mert komoly klubbok, ahol címeket nyerhet és kereshet annyit mint itt..na olyan nem érdeklődött iránta...
Vagy tényleg bárki azt gondolja, hogy Kovac azt mondta hummelsnek bayern nevelésként, hogy : "Figyelj Mats, igaz, hogy nagyon jó voltál tavasszal, dehát megvettük ezt a Lucas gyereket, aki ugyan sérült és még nem is edzettem vele, de én őt fogom preferálni"

Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogyha ezt az átigazolási idényt a Lucas/Pavard/Roca/Sané (Dembelé) 4-esl zárjuk mit fognak mondani a fanyalgók...azért egy ilyan 4-esre azt mondani, hogy szar igazolások...háát...
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.16. 23:00

A bayern vonzerejéről:
azért jó látni, hogy egyes szurkoló társak mennyire becsülik azokat az értékeket, amiket a klub megtestesít...
de nézzünk már kicsit körül a top klubok háza táján...mondjak ha már szemezünk Dembelé-val meg Sané-val, nézzük már meg, hogy a Barca/MC miért is annyir vonzó nekik?

Barca:
itt, ha Kovac-ot bénának meg töketlennek gondoljuk, akkor nem tudom milyen szó illik Valverde-re. Ráadásul Messinek a Barca-ban kb. nagyobb szava van, mint az edzőnek. Ha nem vagy jóban _Messivel akkor kb. b*szhatod. Lásd még Coutinho esete, akit kifejezetten Valverde akart, aztán alig játszott...És ha érkezik Neymar és Griezman szerintetek mennyi játékidő jut majd Dembelé-nek? Mennyit fog ő ott számítani?

Mc:
Sané jelenleg heti 65ezer fontot keres, Sterling 170ezret (plusz komoly bónuszok), Agüero meg 220ezret. Sanét egy dupla ekkora, vagyis 130ezres heti fizetéssel (plusz bónuzsok) csábítja a City...na szerintetek ki a preferált játékos ott ezek alapján? Megjegyzem a heti 130ezer font kb.7,5 millió EUR. Ennél szerintem mi érdemben több fizut tudunk ajánlani Sané-nak.

A keret szűkítésről:

most tetszik vagy sem, a Bayern-nél nincs olajpénz és/vagy gigatntikus TV-s bevétel. Szinte csoda, hogy így is kb. TOP 5-ben van a klub a bevételek tekintetébe. Viszont van FFP meg fizetési sapka.
A vezetőség most abba az irányba megy, hogy legyen szűkebb a keret, de legyen jól variálható és csupa minőségi játékos (ne legyenek Rafinhák, Bernat-ok vagy Dante-k a csapatban). Viszont őket megszerezni (részben) a fizuval lehet. Sóval van ez az út. Vagy van az, hogy bővebb a kereted, de akkor "hígabb lesz a mezőny" (lesznek Rafinhák, Bernat-ok vagy Dante-k a csapatban, és akkor ha éppen az elsődleges ember a poszton kiesik egy fontos BL meccs előtt, akkor baj lesz), mivel akkor nem tudsz egy játékosnak annyit fizetni. Vagy lehet bővebb a keret, meg jól meg is fizetheted őket, csak akkor meg az igazolásokra nem fog maradni pénz...
speziale

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.07.17. 07:02

speziale írta:Azért számomra elég nagy kérdés, hogy egyesek otthon a fotelből ülve miért gondolják, hogy jobban értenek a focihoz, az átigazolási piachoz meg a bayern pénzügyeihez, mint Uli, KHR és Brazzo együttvéve. végül is a KHR+Uli tandem vezetése alatt csak egy, még BAYERNES MÉRCÉVEL IS kiugróan sikeres évtizedet tudhat maga mögött a csapat.

És most hirtelen a védelmünk is csúcsszuper lett, mert hát nehogy már el kelljen ismerni, hogy a vezetőink nem tök hülyék, hogy leigazolnak 2 világbajnokot.
Hirtelen az évek óta a tudása alatt játszó Boa WK szint lett, meg hirtelen már az ifiből felhozandó Mai is kellő erősítés lenne. Azért nagyon kíváncsi lennék azokra a kommentekre, ha Boa mégis távozna, és Mai-val helyetesítenénk, vagy ha Zirkzee-t hoznánk fel Lewa mögé backup-nak...micsoda anyázás meg "spúr-zás" indulna itt be.
És hát végül is minek megerősíteni a védelmet?
1) azért az Occan borotvája elv alapján ha megnézem a Buliban és a BL csoportkörben rúgott/kapott góljaink számát, akkor az utóbbival lógunk kifele az előző évek mutatóiból...
2) volt egy helyzet, hogy mindkét szélső hátvéd posztra Rafi volt a csere. Ez önmagánam nem szerencsés, mert ha Kimmich és Alaba egyszerre esik ki, akkor kampó. Viszont az ő szerződése idén lejárt, és azt már tavaly is tudni lehetett, hogy nem hosszabbítanak vele. Szóval mit lehet tenni? Megpróbálhastsz hozni egy mindkét szélen bevethető védőt, de azzal a csapatszervezési problémát nem oldod meg. Ráadásul olyan játékos NINCS a piacon, aki 1)mindkét szélen bevethető,, 2) legalább olyan jó, mint Pavard/Lucas hasonló pozícióban, 3) mozdítható, 4) hajlandó padozni Alaba/Kimmich mögött. Szóval maradt az, hogy CB/WB poszton bevethető emberek kellenek. És voilá..ez is történt...nem olyan k*rva bonyolult ez...és emiatt nem lett volna jó se Mai se DeLigt nekünk....(egyébként Lucas nem generálisan sérülékeny...a mostani térdsérülése előtt csak 1-2 heteket hagyott ki sérülések miatt)

ja, és Pavard/Lucasra a védelem koncepciója miatt volt szükség, ehhez igazából semmi közze Kovac-nak (max annyi, hogy ő is maradt a 4 védős rendszernél)

Persze ez a védelem Hummels-el jobb lenne mint Boa-val, de arról nem Kovac vagy a vezetés tehet, hog hummles berottyantott egy kis konkurenciától. De KHR-nek igaza van, hogy a jelenlegi 6 védős keretünk a minőségét és variálhatóságát figyelembe véve az egyik legjobb lesz Európában.
Hummles ügy kapcsán: most tényleg azt hiszi valaki, hogy majd Hummels azt nyilatkozza majd, hogy a konkurencia miatt megy máshova? Boa sem a gigantikus sportemberi mivolta miatt nyilatkozta azt, miután Uli kvázi utilaput kötött a lábára, hogy "el tudja képzelni a jövőjét a Bayernben és kész harcolni a helyéért". Persze mert komoly klubbok, ahol címeket nyerhet és kereshet annyit mint itt..na olyan nem érdeklődött iránta...
Vagy tényleg bárki azt gondolja, hogy Kovac azt mondta hummelsnek bayern nevelésként, hogy : "Figyelj Mats, igaz, hogy nagyon jó voltál tavasszal, dehát megvettük ezt a Lucas gyereket, aki ugyan sérült és még nem is edzettem vele, de én őt fogom preferálni"

Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogyha ezt az átigazolási idényt a Lucas/Pavard/Roca/Sané (Dembelé) 4-esl zárjuk mit fognak mondani a fanyalgók...azért egy ilyan 4-esre azt mondani, hogy szar igazolások...háát...

Ezt adom telibe. Feljebb írtam én is hogy szuper a Dortmund 35 fős kerete de 11 fér fel a pályára és ebből vannak fix helyek. Illetve a Dortmund igazolásai szuperek - - > a Dortmundnak

Ha Roca jön az már egy nagy lépés előre a két francia mellett
Atesz12

HozzászólásSzerző: airwin8 » 2019.07.17. 07:25

Minden szavaddal egyetértek.
Speziale te érted azt amiert itt harcolok már hetek óta.
Örülök hogy nem csak én látom így.
Szerintem a védelem rendben van. Ha jön ez a Roca gyerek, az szuper. Fiatal, gyors, ügyes, a bal lába pedig kiváló, beilleszkedéssel nem lesz gond, Thiago meg Javi segít neki. Kiváló vétel lenne. Pár évig meg is lenne oldva a vkp poszt ha beválik.Az érte adott pénz sem durva, manapság pláne.
Még egy szélső kellene.
Sane szerintem nem fog jönni, sem Odoi.
Talán ha ez a Neymar sztori befut akkor ott mozdítható egy jó játékos.
Arra már gondolt valaki hogy nem Dembele jönne hanem Coutinho? Ő vajon mennyire illene ide. Dembele szerintem igen, ha nem lenne rossz fiú és megfegyelmeznék.kb talán egy áron vannak.
És ha még jönne Mandzu, akkor teljesen elégedett lennék.
Szuper hogy Lewa szinte mindig van, de egyszer beut a baj, ez akkor szopi lesz. Tavaly Lewa mondta hogy néha jo lenne egy kis pihi.
Azon gondolkoztam hogy vajon Mullernek hol lesz a helye?
Szerintetek hogy alakul az ő sorsa, pozíciója idén? Mert ha játszunk egy
Neuer
Kimmich Süle Lucas Alaba
Roca
Goretzka Thiago
Coman Dembele
Lewa
felállásban..... Akkor ő hova fér be?
És akkor ez csak egy példa és persze variálható, mert ugye Gnabry, Tolisso,Pavard, Stb.... De Müller ki helyett és hol kaphat szerepet ? Talán Lewa mögött a Goretzka helyett?
airwin8

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.17. 08:29

Szerintem 4-2-3-1-ben a 3 kp-jés poszt (ideértve a támadó kp-jás posztot is) kb ilyen párokban nézhetne ki:

Martinez/Roca
Thiago/Tolisso/Goretzka
Müller/Goretzka

de igazából sokszor láttuk, hogy Kovac a vkp Martinez helyett Gortezkat hozta be ha támadóbb akart lenni. Szóval simán lehet a kp-jánk 4-3-3 szerű, Thiago-val, Tolisso-val, Goretzka-val, vagy a legtámadóbb verzióban Goretzka box-to-box helyett támadó kp lenne
speziale

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.07.17. 12:59

A SportBild szerint Kovác az alábbi 4 nevet javasolta amelyet megvétózott a vezetőség.

Rebic,Perisic,Neuhaus,Zakaria.

Nem is feltétlen baj: Mondjuk Zakaria szerintem nem rosszabb opció mint Roca csak mást képvisel.
szabi90

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.07.17. 13:05

speziale írta:

Ezzel maximum annyi bajom lenne, hogy szerintem 2 szélső kell hogy igazán jók legyünk. Davies még nem áll készen szerintem és a válogatottban is balhátvédként játszott most ha jól emlékszem, ő neki Alabat kéne váltogatnia. Aztán ha sok a sérült felmenni szélre.

Szóval a fenti sorral és boldog lennék, de ha ez kiegészülne egy Bergwijnel akkor lenne nagyon erős.
szabi90

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.07.17. 13:48

A magam részéről jelen helyzetben egy Pavard-Lucas-Roca-Sané négyessel elégedett lennék, amennyiben az további elvándorlással már nem párosulna. (Dembele leigazolását elhibázott lépésnek tartanám.)
Racilaci

HozzászólásSzerző: airwin8 » 2019.07.17. 14:24

Dembele kiváló játékos, nála inkább talán azzal lehet baj, hogy éjjel meddig nyomja a játékot.... Kicsit olyan mint anno Ribery, ő sem volt egy szent tehén de "megtért " és láttuk mi lett belőle. Kérdés persze hogy akar e megterni.
Szerintem anno Costa sem volt ügyetlen, csak a hozzáállás volt kritikán aluli nála.
Roca -ról már írtam mi a véleményem, ügyes, gyors, fiatal, viszonylag olcsó, mai viszonylatban, a bal lába kiváló.
Egy Sane/Dembele kellene. Valamelyik. Vagy az a brazil gyerek, Everton vagy ki fene. Az is nagyon ügyes. Bár őt vhol olvastam hogy megy vhova.... Pedig lehet nem került volna 100millioba...
Mandzu /Perisic.... Tőlem jöhetne mindkettő, lehetne mélység a keretben.
Aztán kuzdjenek....
Azt viszont én sem bánnám ha 4szelsonk lenne(Bergwijn)....ő állítólag még akar is ide jönni. Vagy lehet Müller a "4". "szélső "....kiderül hamar.
airwin8

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.07.17. 15:12

Sané megszerzése szerintem nem rajtunk múlik.
Pep állítólag megadta a zöld utat neki, ha menni szeretne. És ha Sané igent mond, akkor szerintem a vezetőség el fogja hozni. Ez szerintem csak Sané-n múlik, hogy akar-e idejönni.

A támadósor kérdése érdekes még. Kérdés mennyire ragaszkodnánk a 4-2-3-1-es alapjátékhoz. Mert ha mondjuk Lewa lesérülne, vagy pihentetni kéne, akkor Gnabry vagy Sané egy 4-3-3-as rendszerben simán betolható lenne középre. (vagy akár egy 4-4-2/4-3-1-2-es rendszer sem lenne elképzelhetetlen, ha mondjuk Lewa és Coman egyszerre dőlne ki)
A másik fő kérdés, hogy mihez akarunk kezdeni Davies-el. Mert ha hosszabb távon számolnánk vele, akkor el kezdene őt felépíteni (kéne neki játékidő), vagyis akkor szerintem 1 szélsőt kellene hozni, de az legyen WK szint. Akkor a támadósorban bevethető lenne Gnabry/Coman/Lewa/Müller/Davies/Sané (Dembele). Ez 3 posztra 6 játékos. Annak elégnek kell lennie. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy daviest kölcsönadjuk, és akkor jönne Bergwijn is.
De ha esetleg ragaszkodánk a középcsatáros játékhoz és jönne Mandzu, akkor tuti, hogy csak 1 szélső fog érkezni.
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb