Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.23. 11:12

@Bosco

Itt valami súlyos félreértés van. A zárójeles értékek a JUPP időszak értékei. Bár igaz, most látom, hogy Müllernél rosszul írtam, ott Jupp évében volt 95 perces a mutató, és Kovac alatt 130.

vagyis Jupp alatt a 6-ból 2 ember rosszabbul (Ribery, Coman), 2 ember ugyanúgy (Robben, Lewa), 2 ember pedig rosszabbul teljesített (James, Müller).
De véleményem szerint mivel nem robotokról beszélünk, ezért néhány %-os eltérés azért bőven benne van a pakliban.
Igazából ha objektíven állunk a dologhoz, és nem mindenáron az igazad akarod igazolni, akkor annyi megállapítás tehető, hogy a 6-ból 5 támadót Kovac lényegében ugyanolyan hatékonyan használt mint Jupp. Müller nem illeszkedett annyira a rendszerbe, viszont cserébe elég eredményesen integrálta Gnabry-t.

De ha nagyon leegyszerűsítem: JUPP alatt a 6 támadó átlagosan 122 perc/kanadai pontot produkált. Kovac alatt a 7 támadónk átlagosan 123 perc/kanadai pontot produkált. De nézhetem azt is, hogy Jupp alatt a 3 legerősebb támadónk átlagosan 100 perc/kanadai pont, Kovac alatt pedig 102 perc/kanadai pontot produkált. Azt hiszem itt egyik esetben sem beszélhetünk statisztikailag szignifikáns eltérésről
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.23. 11:15

procee írta:Sanches távozik. 20 millió, plusz bónuszok. Ma vesz részt az orvosin a Lille-nél.

Én erre már semmmit sem mondok. A Karma mindenkit utolér Herr Kovac!

És ez akkor most baj, hgy elmegy egy olyan játékos aki sokat nem nyújtott itt, ellenben annál többet hisztizett?
speziale

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.08.23. 11:56

Akkor várjuk Roca-t
Atesz12

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.23. 12:15

speziale írta:
procee írta:Sanches távozik. 20 millió, plusz bónuszok. Ma vesz részt az orvosin a Lille-nél.

Én erre már semmmit sem mondok. A Karma mindenkit utolér Herr Kovac!

És ez akkor most baj, hgy elmegy egy olyan játékos aki sokat nem nyújtott itt, ellenben annál többet hisztizett?

Én nem bánom Sanchez távozását, mert tényleg nem vált be, de:

1. ha már edzői hozzáadott értéken tanakodunk, akkor az is lehetne egy fokmérő - többek között -, hogy mennyire sikerül megőrizni egy játékos értékét, mit tesz ahhoz, hogy legalább nullszaldóval lehessen eladni. Pláne egy olyan idényben, amikor folyamatosan a keret szűksége, a sok sérült, eltiltás miatt ment a hiszti (nem a játékos részéről), s elvileg ott volt egy olyan 21 éves játékos, aki mindössze 10 napot volt sérült a bajnokság ideje alatt, s akit kifejezetten az edző kérésére tartottak Münchenben. Hát ehhez képest a 35 millióért vett csodaifjú ráfizetéses üzlet lesz, ha igazak a 20 milliós hírek...

2. olyan faszányosan sikerül ez az átigazolási szezon - tudom, szeptember 2-ig nyitva az ablak -, hogy holnap kb. ugyanolyan variábilis lesz a kispadunk, mint a múlt héten. Javi, Leon (meg a fiatal Cuisance és Arp) sérült, Coutinho még nem edzett eleget, szóval annyira komplett a keretünk, hogy az intergalaktikus átigazolási szezonunk hajrájában megint ott ül majd a kispadon két tapasztalt védő (aki közül az egyiknek megküldtük a selyemzsinórt), meg a támadáshoz hozzászagolni tudó Perisics / Coman / Müller.

De a keretünk komplett, menjen nyugodtan, aki nem bírja, hogy csak 7 percre cserélgeti be az edző egy izzadságszagú meccsen. A fiatalítás jegyében persze. Szerintem valóban nyugodtan gondolkodhatunk Thiago eladásán.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.23. 12:19

speziale írta:@Bosco

Itt valami súlyos félreértés van. A zárójeles értékek a JUPP időszak értékei. Bár igaz, most látom, hogy Müllernél rosszul írtam, ott Jupp évében volt 95 perces a mutató, és Kovac alatt 130.

vagyis Jupp alatt a 6-ból 2 ember rosszabbul (Ribery, Coman), 2 ember ugyanúgy (Robben, Lewa), 2 ember pedig rosszabbul teljesített (James, Müller).
De véleményem szerint mivel nem robotokról beszélünk, ezért néhány %-os eltérés azért bőven benne van a pakliban.
Igazából ha objektíven állunk a dologhoz, és nem mindenáron az igazad akarod igazolni, akkor annyi megállapítás tehető, hogy a 6-ból 5 támadót Kovac lényegében ugyanolyan hatékonyan használt mint Jupp. Müller nem illeszkedett annyira a rendszerbe, viszont cserébe elég eredményesen integrálta Gnabry-t.

De ha nagyon leegyszerűsítem: JUPP alatt a 6 támadó átlagosan 122 perc/kanadai pontot produkált. Kovac alatt a 7 támadónk átlagosan 123 perc/kanadai pontot produkált. De nézhetem azt is, hogy Jupp alatt a 3 legerősebb támadónk átlagosan 100 perc/kanadai pont, Kovac alatt pedig 102 perc/kanadai pontot produkált. Azt hiszem itt egyik esetben sem beszélhetünk statisztikailag szignifikáns eltérésről

Kissé torzít a számításod Jupp rovására, hisz gondolom, beleszámoltad az ő idényébe Ancelotti szezonkezdeti homályát is. (Ha nem, akkor bocsánat.)

Viszont ha így van, ha nem, akkor is elgondolkodtató, hogy az ezek szerint Niko idején látványosan feljavuló Jamesnek nem sikerült megtalálni a helyét, s ha ez a csodás, komplett keret a tervek szerint lesz elég mély, akkor néhány hét múlva épp Müller lesz a következő, aki kiszorul a kezdőből.
Racilaci

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.23. 13:01

Nézd kötözködni a végtelenségig lehet. Nyilván nem szedtem ki a tavaly előtti évből azt a rövid Ancsa-s időszakot, mert nekem sincs végtelen mennyiségű időm.

Ahelyett, hogy esetleg elfogadnánk azt, hogy egy tök szar edző nem hozza le minden idők 2. legjobb tavaszi idényét, de ha az őszi Düsseldorf elleni meccs utáni 21 fordulót néztem, akkor Kovac mindössze 1 ponttal gyűjött kevesebbett mint JUPP a TRIPLÁZÓS évünkben.

Viszont Ancsa alatt játszottunk összesen 10 tétmeccset (6 Buli, 2 BL, 1 kupa, 1 szuperkupa). Ezeken összesen rúgtunk 25 gólt, vagyis 2,5 meccs/gól. A szezon egészében meg 2,55-ös statot hoztunk. Tehát aligha jelent óriási torzítást az Ancsa időszak benne hagyása
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.23. 16:08

Azért megint előjön a sapka esete.

Én is sajnálom kicsit Sánches távozását, mert nagy potenciál volt benne, kár hogy ebből itt szinte semmit nem mutatott meg. Azt, hogy csak mi nem tudtuk-e jól használni, vagy tényleg összeesett a csávó, majd csak az idő mutathatja meg. Bár az sem teljesen, mert ha máshol magára is talál, még mindig kérdés, hogy a német közeg és a BuLi volt-e a fő ok az itteni kudarcának, vagy a Bayern.
Ugyanakkor azt azért tegyük hozzá, hogy 3 éve igazoltuk a srácot, ebből 1 évet kölcsönben volt a Swansea-ban. Egyrészt, onnan sem emelkedett ki, legalábbis játékban nem, arcban igen, e kettő tényezőért utálták ki onnan. Másrészt, lehet számolni hány edzőnél nem kapott itt elég lehetőséget, csak még mielőtt ez is teljesen Kovac nyakába lenne varrva. Harmadrészt, elgondolkodtató, hogy ezt a csiszolatlan gyémántot semmi komolyabb klub nem akarta eddig elvinni, most is egy Lille csap le rá.

Én ezt próbálom úgy felfogni, hogy jött egy fiatalabb srác, akinek van BuLi tapasztalata, anno egy Gladbach-ban tudott jól játszani. Ez előrevetíti, hogy neki a közeggel aligha lesz baja.
A posztjuk nagyrészt ugyanaz, Cuisance kicsit védekezőbb, Sánches inkább támadóbb felfogású volt, de most nekünk úgyis inkább előbbire van szükség.
Ha így nézem, akkor ez már egy jó csere. Egyikük sem német vagy kötődik a klubhoz, szóval érzelmi alapon se lehet kattogni. Ráadásul kifejezetten szkeptikus vagyok annak kapcsán, hogy egy olyan játékossal lehetett volna-e egy eléggé zsúfolt poszton mit kezdeni, aki minden egyes alkalommal, amikor nem, vagy nem eleget játszik, akkor nyíltan hisztizik az öltözőből kifelé.

És ebbe még bele se vettem azt, hogy ennek apropóján jöhet egy Roca, aki személyében megint csak kapunk vkit, aki nem idősebb Renatonál, de sokkal inkább tud vkp-t játszani, amiből nálunk hiány van ugye. Én ugyan nem vagyok tőle elájulva, de ha megvesszük, remélem ő lesz a 2. Javi, csak sérülések nélkül.
Mindenesetre kíváncsian várom milyen károgást lehet majd leművelni arra, hogy összejön egy olyan deal, aminek keretében egy Renato Sánches helyett lett egy Cuisance-Roca duónk. De biztos találnak rajta fogást.

Én egyébként anyagilag sem problémáznék. 35-ért vettük, ami baromi nagy üzlet volt, elvégre akkortájt a világ egyik legnagyobb tehetsége volt. Meg lehet nézni mennyiért váltottak klubot a hasonló kategóriájú spílerek.
Most pedig el tudjuk passzolni úgy 20 körül, hogy az elmúlt években teljesen leépítette magát. Még a TM is csak 18-ra taksálja, de abban szerintem nincsenek benne olyan faktorok, hogy nyíltan le akar lépni innen. Őszintén szólva, nem gondoltam, hogy jelenleg 15-nél többet bárkiből ki tudunk csiholni érte.
Valószínűleg ezért is akartuk csak kölcsönadni, hátha felmegy az értéke. Vagy ha annyit javul, akkor nekünk is jó lehet. De ha alsóhangon 20-at kínálnak érte, akkor az jó lesz. Egy ekkora mellényúláson 15-öt bukni szerintem a "bőven megérte a próbát" kategória. Az mai viszonyok mellett aprópénz, de még az sem.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.23. 18:05

Sőt, talán a Swansea is fizetett valamennyit a kölcsönért. Szóval igazad van.

(Azért tavaly bőven volt olyan időszak, amikor egyáltalán nem volt zsúfolt a középpálya. Akkor is 20 perceket kapott. Mondom, engem is csak igen ritkán győzött meg, de ez megint az a kérdés, hogy ha egy-két kivételtől eltekintve mindenki alulteljesít - s még arra is rásül ez a bélyeg, akinek jobbak a statisztikái, mint egy évvel korábban - akkor mi is történik a csapat körül?)
Racilaci

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2019.08.23. 18:21

Én anno nagyon bíztam Sanchesben és díjaztam az elhozatalát, viszont azzal, hogy 3 éve alatt semmit sem tudott mutatni, végleg lemondtam róla. Jó döntésnek tartom az eladását, igazából mindegy mennyiért. Nem is értem minek szenvedtük vele végig a nyarat, mikor látszik rajta, hogy nagyon elkívánkozik. Így, hogy itt van Cuisance és várhatóan Roca is érkezik strapabíróbbnak gondolom a középpályánkat. Már csak Javit kéne összedrótozni és Tolissonak kéne formába lendülni aztán lenne itt merítési lehetőség. Aki meg nem bírja majd a konkurenciát az nyomhat egy Hummelst a szezon végén.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.24. 15:09

A legfrissebb hírek szerint úgy tűnik, hogy lemondtunk Rocáról. Én annyira nem is bánom. Érdekes, mert a posztja és a fizikuma merült fel, de ezek eddig is ismert infók voltak. Szerintem inkább arról van szó, hogy sokalljuk az árát.

Ami érdekes még, hogy nem az a mondás, hogy már nem kell senki, vagy vkp.,hanem hogy egy erősebb fizikumú játékost akarnak oda. Ez annyiból pozitív lehet, hogy akarnak még hozni vkit. Kíváncsi leszek ki merül még fel, ha lesz ilyen egyáltalán.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb