Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.29. 08:41

Sziasztok!

Olvasom megy a pro és kontra Kovacrol és munkásságáról. Amúgy kíváncsi lennék, hogy kinek tetszik ez a játék, amit Kovac bemutat hétről, hétre, és van e egyáltalán olyan, aki úgy ül le a tévé elé, hogy már alig várja, hogy láthassa ezt a sziporkázó, lendületes, gyors és kreatív játékot.
De komolyra fordítva a szót, van e valaki, akinek tényleg bejön a mutatott játék és szimpatizál Nikoval?
Kíváncsi lennék egy „mini közvélemény kutatás” keretében (már ha lehet így nevezni), hogy kinek mi a véleménye:

Akinek tetszik maga játék képe és elégedett a mostani helyzettel az a fórumon csak írjon be egy ’1’-est.

Akinek nem tetszik a játék képe, de elégedett az eredményekkel, az a fórumon csak írjon be egy ’2’-est.

Akinek sem a mutatott játék, sem maga Kovac „munkássága” nem tetszik, az a fórumon csak írjon be egy ’3’-ast.

Persze ha valaki szeretné nyugodtan indokolhatja is a döntését.

Szerintem aki, rendszeresen olvassa a véleményem, az tudja, hogy én egy 4-est nyomok (ez az über alles csomag), mert golyónyalogató Salit sem kedvelem túlságosan…
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.29. 08:41

4
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.29. 08:58

Sziasztok!

Amúgy hétről hétre többen bíráljuk, szidjuk, fikázzuk (ki ki vérmérséklete szerint), Kovacot, Salit, Ulit… Persze többen védik is őket és a munkásságukat. De érdekes, hogy első körben a játékosok közül is sokan bírálták, szóváltásba keveredtek az edzőjükkel stb., többen szót emeltek az átigazolási politika miatt a vezetőségnek címezve stb.
Majd most a vezetésben is van rés, és ahogy olvasom itt, elég keményen betámadták Ulit, aki le is mond a vezetői posztjáról, valamint Salinak is vannak ellenlábasai és nem 100%-osan automatikus lesz ez a szerződéshosszabbítás, már ha lesz hosszabbítás (főleg ha dobbant Uli, a „gazdi”). Tehát azért ott klubon belül is érződik, hogy nem mindenki elégedett, sőt, lehet többen vannak azon a véleményen, hogy valami félrecsúszik vagy félre is csúszott a tervekben és nem kerek egész, ami mostanság itt zajlik a klubunk táján és nem a megfelelő mederben terelgették a klubot. És ezt annyira sikerült nyomatékosítaniuk, hogy nem elégedettek az irányítással, hogy a véleménynyilvánításukkal a klub első emberét sikerül/sikerült eltávolítaniuk. Ez azért elég kemény, ha belegondolunk…
Szóval érkezik valaki Uli helyére, akit rebesgetnek is, hogy ki lesz, itt azért elég kemény változásokra lehet számítani, ami szerintem be is fog következni, mert senki ne higgye, hogy az „új jelölttel” nem egyeztettek már a „támogatói” a háttérben, hogy mik is lesznek a tervei. Szóval szerintem hamarosan nagy változások elébe nézünk…
Szóval akik itt bírálták a vezetést és egyéb beosztottakat, szerintem nem biztos hogy nagyon félrebeszéltek, sőt…
Boscolahm

HozzászólásSzerző: klockfeco » 2019.08.29. 11:31

5 - vagyis én nem mostanra szeretnék sziporkázó és 5-6 gólos meccseket
Nekem bőven elég ha februártól indul be a gépezet, mikor a fontosabb BL, kupa és bajnoki meccsek lesznek majd

Egyébként nézz meg 1-2 Barca/Reál/PSG/Liverpool meccset/eredményt ...
nem mondanám, h bármelyik csapat is sziporkázna így szezon elején,ráadásul náluk talán nem is van/volt akkora átalakulás a keretben

Türelem ;)
klockfeco

Kedvenc játékos: Ribery

HozzászólásSzerző: ptg » 2019.08.29. 15:07

Boscolahm » Ma, 08:41 - 4
Ehhez azonban lenne némi magyarázatom és némi hozzáfűznivalóm az itt egyre jobban elharapódzó, egymást is kikezdő véleménynyilvánításokkal kapcsolatban is.
Ez egy baráti blogként funkcionáló valami volt még nemrégiben is, itt azok cseréltek véleményt, akik kedvenc csapatuknak tartják az FC Hollywood-ot. Mostanában egyre többször fordul elő, hogy az ellenvéleményen lévőt alpári szavakkal illetitek. Ez moderációért kiált, szeretném ha ez megszünne, vagy a moderátor betöltené a szerepét, és az ilyen postokat a gazdájukkal együtt törölné, illetve megbüntetné az elkövetőt - tekintet nélkül a tagsági idejére, vagy szereplési számaira.
Nekem egyáltalán nem tetszik a statisztikának játszás, a statisztika nem megy ki a stadionba, nem fizet a jegyéért, nem veszi meg az épp esedékes reklám kollekciót... szóval aki a statisztikával kíván házaséletet élni, az ezeket a számait egy statisztikával foglalkozó blogban tüntesse fel, és ott keressen magának társakat.
Én a játék szépségét, a formás támadásokat, a jó szereléseket stb, a futball savát-borsát adó gólokat és győzelmeket keresem, statisztikából elég, amit naponta hallok a tv-ben, olvasok az újságokban.
És ugyanígy elegem van a klf. telefon és házszámok alapján megpróbált összeállításokhoz neveket keresésből is.
Futball kell, olyan vezetőség, edzői stáb és játékoskeret, amelyik a futballtól általam elvárt élményt nyújtani képes.
A többi bohóckodás meg hidegen hagy.
ptg

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.29. 15:20

A 08.23-i hozzászólásodban írtad - és bocs, valóban nem Gorával, hanem Cuisance-szal kötötted össze. Amiben persze szintén volt egy kis csavar, hisz a Sanchez után kapott pénzhez még egy "kevéskét" hozzá kellett volna csapni. És igen, a károgást általában, általánosítva, máris megelőlegezve használtad. (De a magam részéről abbahagyom, baráti jobbot nyújtva nem gondolom, hogy szándékosan hazudtam volna egy ordas nagyot, s nem gondolom azt sem, hogy szándékosan akartál megsérteni vele.)

"És ebbe még bele se vettem azt, hogy ennek apropóján jöhet egy Roca, aki személyében megint csak kapunk vkit, aki nem idősebb Renatonál, de sokkal inkább tud vkp-t játszani, amiből nálunk hiány van ugye. Én ugyan nem vagyok tőle elájulva, de ha megvesszük, remélem ő lesz a 2. Javi, csak sérülések nélkül.
Mindenesetre kíváncsian várom milyen károgást lehet majd leművelni arra, hogy összejön egy olyan deal, aminek keretében egy Renato Sánches helyett lett egy Cuisance-Roca duónk. De biztos találnak rajta fogást."
Racilaci

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.29. 15:48

Boscolahmnak:

Azt hiszem, ideje észrevennünk, hogy Uli gyakorlatilag megbukott. Ez nem jelenti azt, hogy 30 év tiszteletre méltó munkája kuka, s hogy ne ismerné el mindenki azt, amit a klubért letett. Sőt! De eljárt felette az idő, elképzelései sokszor ütik egymást. Kovac kapcsán kifejezetten büszkén emlegeti, hogy bizony egy kisebb démonjával küzd, hisz Juppot fiatalon egyszer kirakta - s hogy most ő egy új Kloppot akar még búcsúzólag felemelni, kinevelni.

Ezek abszolút normális jelenségek: idősödő, nyugalomba vonulásának idejét még nem eldöntött vezetőknél gyakori a még egy nagy történelmi tettre törekvés, s annak érdekében az összes élettapasztalatát valami más számára kibogozhatatlanul kusza módon összeszervezni. Ilyenkor magától értetődő, hogy egyre bizonytalanabb lesz körülötte a közeg, s így még inkább olyanokkal veszi körül magát, akikben azok érdemeitől függetlenül is megbízik. Általában ezt a búcsúvárási folyamatot a romló eredmények szokták hirtelen felgyorsítani.

A Bayern szerencséje, hogy van egy másik kakas is a dombon, akivel egyébként sem egyeznek mindenben régóta. A másik az, hogy van egy ilyen fura kibeszélő, ha tetszik, demokratikus hangulata a klubnak, aminek nyomán többen vannak azok a kulcsjátékosok, akik kifejtették az elégedetlenségüket valamivel szemben, mint akik nem. S akkor még idevehetjük az egykori Bayerneseket, a szakértőket, Lahmot, Kahnt, Matthäust stb.

Hogy mivel voltak elégedetlenek:
- a játék képével
- a BL-eredménytelenséggel (most itt hiába bizonygatjuk, hogy az Ajax is milyen messzire eljutott, mi tényleg szenvedtünk velük. S ezek szerint nem véletlen, hogy nem mi jutottunk olyan messzire, hanem az Ajax. Ami ha jól emlékszem, cseppecskével értéktelenebb együttes a miénktől. Nagyjából az a helyzet, hogy baromi jó felmentést adhat Kovacnak, meg a rózsaszín szemüveget hordóknak, hogy két ilyen csapattal szenvedtünk meg, de valójában az volt, hogy az előző évek elődöntőihez képest teljesen reális, hogy nem kerültünk a nyolcba. Tehát ezt nyugodtan tekinthetjük súlyos kudarcnak, akkor is, ha esetleg tévednék, s nem volt megalázó a kiesés.)
- az edző látványos koncepciótlanságával (konkrétan abból élt, amit Jupptól hajlandó volt átvenni, más minden balul sült el)
- az edző körül a csapaton kialakult durva bizalmatlansággal, s amit ezzel a klubvezetés művelt (azóta nem tudom, hányszor jártak Kalléék Canossát az ominózus sajtótájékoztató miatt - az megint tipikus jele volt Uli világmegváltó kapuzárásának)
- a téli, majd pedig most a nyári átigazolási szezon miatt (egyre inkább tűzoltásként értékelem, hogy már kora tavasszal leszerződtettek az egyébként elég komplett védelem helyére két belső védőt, az egyiket ligarekordért a kórházi műtőből igazolva, s hogy hányszor megszellőztették pl. Hudson-Odoit, meg Uli nyilatkozatát a "ha tudnák, kikkel egyeztünk meg"-ről).

És mindezt körbelengte az állandó kiszivárogtatások és keresztbe nyilatkozgatások diszkrét bája.

Eddig még nem írtam le azt a nevet, hogy Sané. Mert az külön történet.

A fentiek ugyanis abszolút nem a normál üzemmenet részei. Hiába mondjátok, hogy de a Neymar-saga is ilyen. Persze, van a piacon 10-12 erősen túlárazott ripacs, akiknek a megmozdítása iszonyú nehéz,. Egyfelől mert túl vannak árazva, másfelől mert klasszikus ripacsok, harmadrészt mert kb. 5-6 klub tud értük pénzt kiadni, ezért a piac iszonyúan be van szűkülve. Ezért valóban hónapokig elhúzódhat egy Neymar, Dembele stb. igazolás. Az ő esetükben szokványos, hogy hetekig-hónapokig üzengetnek a sajtón keresztül a felek egymásnak, s egymással tökéletesen ellentmondó híresztelések kelnek életre. Sané körül is ez volt, s ez nagyjából elfogadható is - már amennyiben valamiért ehhez az 5-6 csapatos körhöz szeretnénk tartozni. (Százszor kifejtették, hogy nem, mi mások vagyunk, de valamiért Sanéval nagyon akartunk erőlködni. Én ezt egyszer sem bíráltam, mivel olyan szempont lehet a háttérben, amit nem feltétlenül ismerek - vagy ami nagyon is összefüggésben áll Uli világmegváltó kapuzárási ambícióival.)

A Sanéval való tökölés azonban nem egészen egyenszilárdságú azzal, amit Hudson-Odoi-val, meg Rocával, Ziyech-hel vagy Wernerrel leműveltünk. Nem arról van szó, hogy minden szerződést két perc alatt nyélbe lehet ütni, de általában finomabb eszközök szoktak eredményre vezetni. Érdekes módon, a Perisic-Coutinho-Cuisance vonalon ez sikerült is. Ja, hogy jórészt nem Brazzonak? Hát igen.

Nagyon úgy tűnik, hogy Uli utolsó éveiben kiemelt védencei nagyjából alkalmatlanok erre a szintre.

A legnagyobb tisztelettel minden érintett irányába.
Racilaci

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.29. 15:52

Köszi az idézetet, nem volt időm/kedvem visszakeresni pontosan. ;)

Azért ebből szerintem eléggé kiviláglik, hogy nem azt írtam, amit belegondoltál, vagy amit később ennek kapcsán a "tollamba" adtál. És nem az a lényegi különbség, hogy Cuisance vagy Goretzka.
Roca kapcsán általánosságban itt is kifejeztem kétségeim, ill. a reményemet is, hogy ha őt választjuk, akkor hátha úgy beválik, mint Javi. Anno nem fogadtam nagy lelkesedéssel, hogy Javiért kiadtunk klubrekordot jelentő 40 misit, mert ugyanolyan fenntartásaim voltak vele, mint most Rocával.
Tehát az a nagy örömujjongás mindössze annyi volt részemről vele kapcsolatban, hogy noha nem tartom sokra, de hátha mégis tök jól sül el a leigazolása. Az összes többi felvetésnél egyértelmű, hogy relatív volt az értékelése, a viszonyítási alap pedig Renato volt.
És ha ezt a relatív vonalat beleveszem, akkor Renato helyett lett volna egy Cuisance-Roca duó, ami szerintem tagadhatatlanul előrelépés lett volna. Ráadásul a sokak által vágyott vkp. poszt is erősítve lett volna. Ez nem azt jelenti, hogy seggre ültem volna örömömben, ha jön Roca, hanem azt, hogy a keret erősödött volna, ráadásul fontos poszton.

A károgásról pedig annyit, hogy általánosan használtam, de a tevékenységre utaltam, nem személyeskedtem vele. Írhattam volna pl. olyat is, hogy majd jönnek a "szokásos károgók okoskodni", de direkt nem írtam ilyet. ;)
A hazugság helyett valóban szerencsésebb azt használni, hogy szembemenni a tényekkel vagy valósággal, valótlant állítani, mert ebben az is benne van, hogy nem kell szándékosnak lennie. Szerintem itt van a félreértés, hogy esetleg bkit is azzal vádoltam volna, hogy szándékosan nem mond igazat.
De erről szó sincs, nem feltételezek ilyesmit senkiről. Egyszerűen az elfogultság miatt is lehet ilyen téves következtetéseket levonni. Vagy akkora volt anno a csalódottság és keserűség, hogy ennyire negatívan csapódott le az egész, így maradt meg az emlékezetetekben. ;)
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.29. 16:49

Tényleg nem bántásként, de annyira érdekelne, ha szerinted a vezetőség ilyen béna, akkor te mégis hogyan oldottad volna meg azokat a kihívásokat ami előtt a klub áll?

Nevezetesen, már tavaly nyáron tudni lehetett, hogy Robben, Ribery és Rafinha szerződése idén lejár, és velük már nem hosszabbítunk. Szóval:

- mit csináltál/kit igazoltál volna a védelembe, tudván, hogy az az ember, aki mindkét szélre a cserénk volt távozik. emellett pedig Boa rúdja is nagyon kifele állt a csapatból.

- kit hoztál volna Robbery utódjának?
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.29. 16:52

A félreértések elkerülése végett a fenti hsz @Racilacinak szólt
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb