Interjúk és nyilatkozatok

Kane: Tuchel szenvedélyt hoz az öltözőbe, Lewandowskinak előkelő státusza van



Harry Kane a Kickernek adott egy tartalmas interjút.

Összesen 22 mérkőzés a Bundesligában és a Bajnokok Ligájában, ezeken 26 gól és 8 gólpassz. Ennél jobb kezdést el sem lehet képzelni, pláne nem egy olyan klubnál, mint a Bayern München. Harry Kane lenyűgöző startja folyamatosan a média kereszttüzében tartja őt, úgyhogy számára mindennaposnak mondhatók az interjúk.

Azért az már nem olyan biztos, hogy minden nap leül ilyen hosszan beszélgetni. A Kicker újságíróival, Mario Krischellel és Georg Holznerrel folytatott interjúja során szó esett a németországi körülményekről, a nyelvről, Thomas Tuchelről, David Beckhamről és természetesen Robert Lewandowski gólrekordjáról is.



Standout facts from a standout game between Bayern and Leverkusen

A Kusen ellen gólt szerzett szeptemberben, erre számítunk február 10-én is!

A szezon első feléről: Azt kell hogy mondjam, elég boldog vagyok. Ez volt az első átigazolásom a Tottenhamnél töltött hosszú időszakom után, szóval nem igazán tudtam, mire számítsak. Hittem magamban és a képességeimben. Azt tudtam, hogy egy nagyszerű csapathoz igazolok, de arról fogalmam se volt, mi vár rám és hogyan fognak alakulni a dolgok. A hotelben töltött hónapjaim remekül teltek, mindenki nagyon kedvesen bánt velem. A szurkolók is óriási mértékben támogattak.

A bajnoki versenyfutásról: Az lenne az ideális helyzet, ha mi állnánk az élen. De a Bayer Leverkusen erősen kezdte a szezont. Mindenesetre ha valaki azt mondja nekem nyáron, hogy karácsonyig már több mint 20 bajnoki gólnál fogok járni, elfogadtam volna az ajánlatát. Egy hullámhosszon vagyok a csapattársaimmal és szerintem még ennél is van feljebb. Ha így folytatjuk, egyre erősebbek lehetünk. Remélhetőleg tovább fejlődöm. De nem csak én, hanem a körülöttem lévők, Leroy Sané, Jamal Musiala, Kingsley Coman és Serge Gnabry is, amikor visszatér.

A pályafutása első téli szünetéről: Nagyon kellemes volt a családommal tölteni. Hozzászoktam, hogy focizok a téli szünetben, de ezúttal teljes nyugalomban tudtam követni a Premier League meccseit. Jól szórakoztam és kiváló lehetőség volt arra, hogy több időt töltsek a feleségemmel és a gyerekeimmel, akikkel kevésszer találkoztam az elmúlt négy hónapban.

A Bundesliga és a Premier League különbségéről: A Bundesliga csapatai inkább hátulról kezdik el építeni a támadásaikat, sokkal többet támadnak le és többször fordul elő, hogy egy az egyben kerül össze két játékos. Ezáltal a területek is nagyobbak, így sebességet tudunk vinni a játékunkba. A Premier League egy kicsit rendszerszerűbb. Több csapat védekezik blokkokban. Ami a meccshangulatot illeti, az fantasztikus itt Németországban. Teljesen más, mint a Premier League-ben.



Tuchel naredio, Kane 'završio' - Zvijezda Tottenhama dogovorila sve sa Bayernom - SportSport.ba

„Tuchel szenvedélyt hoz az öltözőbe.”

A német nyelvről: Lassacskán haladok vele. Nagyon nehéz. Heti kétszer van németórám. Arra is szoktam figyelni, amikor körülöttem beszélik a nyelvet. Kell még idő.

Arról, hogy mi hiányzik neki Angliából: Jó kérdés. Nem vagyok olyan típus, akinek egy csomó dolog szokott hiányozni. Inkább a jövő felé, mintsem a múltba tekintek. Élvezek itt lenni. Szerencsére mindenki beszél angolul, ami sokat segít. Van egy munkám és egy családom, amit el kellett tartanom, erről szól az élet.

Arról, hogy tavaly nyáron több angol klub is érdeklődött iránta: Sosem mondhatod, hogy soha, hiszen a fociban gyorsan változnak a dolgok. A Tottenham-karrierem az életem egyik nagy része volt. Emlékezetes pillanatokat éltünk át. De a Bayern München egy remek opcióként merült fel. Valami újra vágytam, illetve még jobban meg akartam ismerni az európai futballt.

Thomas Tuchel befolyásáról az átigazolásában: Ismertette velem az elvárásait és azt, hogy pontosan hol is lesz a helyem a csapatban és miként tudom segíteni azt. Rengeteget adott bele abba, hogy létrejöjjön az átigazolás.

Arról, hogy miben más Tuchel a korábbi edzőihez képest: Minden tréner más. Thomasnak kitűnő taktikai elképzelései vannak és tudja, miként akarja játszatni a csapatát. Szenvedélyt hoz az öltözőbe. Szeretem hallgatni őt és amúgy is nagyon sokat beszélünk a fociról. De természetesen a meccseinkről is, illetve arról, hogy mire van szüksége tőlem. Ugyanazok a céljaink, nevezetesen a bajnokság és a Bajnokok Ligája megnyerése. Minél többet beszélünk és próbáljuk segíteni egymást, annál nagyobb az esélye annak, hogy elérjük ezeket a célokat.



England captain Harry Kane 'buzzing' after Bayern Munich move in pursuit of trophies – KGET 17

„Sztárság”.

David Beckhamről: Nagyon felnéztem rá gyerekkoromban. Anglia csapatkapitánya volt és olyan akartam lenni, mint ő. Tartjuk a kapcsolatot és sokszor találkoztunk már. Gratulált akkor is, amikor a Bayernbe szerződtem. Remélhetőleg egyszer eljön egy müncheni meccsre is. Szuper lenne.

Arról, hogy miként kezeli az őt körülvevő sztárságot: Nem hagyom, hogy befolyásolja a munkám. Tudom, hogy mi a dolgom. Bízom magamban és csakis magamra fókuszálok. A nagy átigazolások esetében gyakran előfordul, hogy egy játékos mindent megtesz a berobbanásért, aztán megsérül. Én próbálok nyugodt maradni, odafigyelni az edzéseken és jól regenerálódni.

Arról, hogy hol látja magát tíz év múlva: Akkor már 40 leszek. Ki tudja… Focizni addig szeretnék, amíg a testem és a lelkem bírja. Most nagyon élvezem és nem akarom abbahagyni. Talán még 40 évesen is menni fog. Szeretem az Egyesült Államokat, sok időt töltök el ott. Gondolkodtam azon is, hogy az NFL-ben folytatom. Meglátjuk. Edzőként nem szeretnék dolgozni, még ha sokan, akik játékosként így gondolkodnak, mégis edzői karriert kezdenek, miután visszavonulnak.

A német válogatottról: Erősek lesznek az Európa-bajnokságon. Tudom, hogy sokat beszélnek a csapatról, a szurkolók pedig aggódnak, de szerintem remek együttesről beszélünk. Angolként mondom, hogy sosem szabad alábecsülni Németországot. Főleg úgy, hogy hazai pályán játszanak és vissza akarnak adni valamit a drukkereknek.

Az angol válogatottról: Jó esélyünk van, az elmúlt években volt egy pár jó élményünk. A legutóbbi EB-n eljutottunk a döntőig. Úgy érzem, ezen a tornán is fontos szerepet tudok játszani. Anglia régóta nem nyert trófeát. Ezt a tényt nekünk, játékosoknak kell megváltoztatnunk. Az, hogy most Németországban focizom, remek tapasztalat, amit remélem, hogy magammal tudok vinni a nemzeti csapatba is. Példát akarok mutatni a pályán, az edzéseken és a meccseken.



Gareth Southgate puts Harry Kane on a par with Robert Lewandowski - NinetyMinutesOnline.com

Abban a szezonban, amikor ez a két spíler a BL-ben találkozott, megnyerte a trófeát a Bayern.

Robert Lewandowski Bundesliga-rekordjáról (41 gól egy szezonban): Már találkoztam vele egy párszor. Egyszer közösen forgattunk egy reklámfilmet, egyszer pedig összefutottunk a repülőtéren. Nagyon sokat tett ezért a klubért. De Lewakdowskitól függetlenül, akárki állított be előtted rekordokat a klubnál, a célodnak mindig annak kell lennie, hogy a lehető legjobbat hozd ki magadból és megdöntsd őket. Mindezek ellenére nem gondolkodom most ezen, csak focizni akarok. A média és a szurkolók beszélhetnek bármiről. Robert előkelő státusszal rendelkezik a Bayernnél, magasra tette a lécet. Jól kezdtem és remélhetőleg mire márciusba, áprilisba érünk, egy kicsit közelebb kerülök a rekordjaihoz.

Alan Shearer Premier League-csúcsáról (260 gól): Nagyon büszke vagyok a Premier League-ben szerzett góljaimra (213), de őszintén, ennek a rekordnak a megdöntése sosem szerepelt az igazi céljaim közt. Persze minél közelebb kerültem hozzá, annál többet beszéltem róla én is. Most a Bayern labdarúgója vagyok, aláírtam egy négyéves szerződést és jelenleg Münchenre koncentrálok.

A Bayern Bajnokok Ligája-esélyéről: Szerintem ha megnézzük a Bajnokok Ligája-mezőnyt, a Bayern a három legesélyesebb csapat közt van. Viszont ahogy azt láthattuk az előző években, nem mindig a legjobbak nyernek. Sok mindentől függ egy ilyen siker. Mindig abban reménykedik az ember, hogy egy jó menetelést produkál a BL-ben. Én is azért szorítok, hogy ez a menetelés a Lazio ellen kezdődjön el.

Arról, hogy hallott-e a Finale dahoam kifejezéről: Nem.

Arról, hogy ez azt jelenti, hogy hazai pályán játsszák a döntőt és hogy ez számára a 2024-es londonit vagy a 2025-ös münchenit jelenti-e: Bármelyiket elfogadom, sőt, mindkettőt! Nem számít, hogy a Wembley Stadion vagy az Allianz Arena a helyszín, hiszen nekem mindkettő az otthonom.

Kane: Tuchel szenvedélyt hoz az öltözőbe, Lewandowskinak előkelő státusza van
Hozzászólnék

Szólj hozzá!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

To Top