Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: jasw » 2018.05.11. 18:03

Ugyan a lényegi kérdések eldőlni látszanak, de játék szintjén azért felvetem, mit csinálnék én idén nyáron.

Így állunk most:

GK: Neuer, Ulreich, Früchtl, Starke
RB: Kimmich, Rafinha
CB: Boateng, Hummels, Süle, (Götze, Mai)
LB: Alaba, Bernat
CM: Martinez, Rudy, Thiago, Tolisso, Sanches, Vidal
AM/W: Robben, Ribéry, Müller, Coman (Benko, Evina)
ST: Lewandowski, Wagner

Nyári aktivitás:

Távozók:
- A fiatalok kölcsönbe
- Bernat 10 misi – köszönjük, de ebből itt több nem lesz
- Thiago 60 misi – Nagy meccseken rendre eltűnik, ő sem valószínű, hogy itt meg tudná ugrani a következő szintet. Guardiola, vagy a Barca reális vevő lehet
- Sanches 10 misi – veszteségminimalizálás on
- Rudy 10 misi– Sok játéklehetőséget nem fog kapni, ráadásul nincs igazán szükségünk ilyen stílusú játékosra
- James – Bár nem rossz spíler, de túl sokan lennénk vele a középpályán
- Lewandowski 80-90 misi – nem részletezem, még most kéne bekasszírozni rajta. Motiválatlan, lezser, nagyképű, nagy meccseken eltűnik.
- Összesen 170-180 misi

Érkezők:
- Emre Can ingyen – Martinez helyére alternatíva, tud belső védőt is, Bayern nevelés, válogatott peremember
- Goretzka ingyen – nagy fogás
- Söyüncü 10 misi – kell egy negyedik belsővédő, pletykálták hozzánk, nem lenne ellenemre olcsóért
- Max 15 misi – válogatott peremember, csak Löw nem veszi észre, Bernat pótlék
- Martial 65 misi – nagy vágyálmom, balon, jobbon és középen előretolva-visszavontan is tud játszani, ráadásul most reális esély is lenne rá, nem kéne kihagyni
- Werner 80 misi – Lewa pótlék, hadd szóljon. Ha a Lipcse nem jut be sehova meg lehetne próbálni.
- Összesen: 170 misi

Ezzel lenne egy ilyen, optimális életkorú keretünk (zárójelben az életkorok)

GK: Neuer (32), Ulreich (30), Starke (37)
RB: Kimmich (23), Rafinha (33)
CB: Boateng (29), Hummels (29), Süle (23), Söyüncü (22)
LB: Alaba (26), Max (25)
CM: Martinez (30), Can (24), Goretzka (23), Tolisso (24), Vidal (31)
AM/W: Müller (29), Robben (34), Ribéry (35), Martial (23), Gnabry (23), Coman (22)
ST: Werner (22), Wagner (31)

Ez a keret rugalmasan tudna játszani 4-3-3-at, 4-2-3-1-et, sőt, akár 3-5-2-t is el tudná vinni.

Meglenne a generációváltás nagyja, elől motivált, szemtelen, félelmérzet nélküli fiatalokkal, védekezésben pedig rutinosabb, tapasztaltabb rókákkal, de mellettük tehetséges, már válogatott játékosokkal.

Kép

Kép

Kép

Szép álom, kiveszem a biliből a kezem :)
jasw

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.06.28. 16:25

Lewa, Müller, Thiago, Rudy, Bernat mehet!

Előre Mbappé/ Agüero/ Cavani/ Mandzukic
Valaki a jobb hátvéd pozícióba, Kimmich a helyére.
Brandt Müller helyett!
És egy bal bekk Alaba helyettesének!
Kozi31

HozzászólásSzerző: arnoldkina » 2018.07.01. 17:24

Szerintem Boatenget is ide vehetjük. Ö is teljesen el van magätol äjulva. Az utobbi 2 eve nulla.
Ö is nyugodtan mehet.
arnoldkina

HozzászólásSzerző: procee » 2018.07.01. 20:01

Jobb hátvédnek Pavard!
Kimmichet pedig építsük be középre, ott az ő helye! 10 évig a középpálya motorja lenne! S ezzel együtt Vidal és Rudy mehetne is.
Bernat mehet, helyére érkezzen Max, Ő igazán versenyre késztetné Alaba-t végre!
S akkor már csak szélre kelleme Brandt vagy Martial, vagy bárki, akiben ott a potenciál.

S ha Lewa és Boa tényleg menni akarnak, akkor nekik kell megfelelő helyettest találni. (De Ligt, Söyüncü; Werner/Icardi/Belotti/Aguero...)
procee

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.01. 20:22

Na igen, rakjuk ki a fél csapatot, beleértve annak gerincét, aztán variáljunk. Jöjjön egy colos belsővédő a jobbszélre, mert volt pár értelmesebb meccse ezen a poszton kényszerből. Ennek örömére pedig a a tavalyi év legjobb jobbhátvédjét toljuk vissza a középpálya közepére, ahol fosásig vagyunk játékosokkal. Egyre jobb ötletek merülnek fel.

Értem én, hogy csalódottak vagyunk, de szerintem nem ártana reálisabban és higgadtabban gondolkodni. Ha anno Jupp ezüstjei után is ilyen irányba mozdultunk volna, akkor aligha nyertünk volna BL-t. De a Real se védett volna címet 2x is az elmúlt években.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.07.01. 21:15

Mondjuk szerintem is többet érnénk el, ha Kimmichet a középpályára építenénk be, mert az most is látszik, hogy az ő erényei a támadás építésében nyilvánulnak meg már most is, és nem pedig a védőmunkájában. És mondjuk egy szélsővédőnek inkább a védekezés lenne az elsődleges teendője, nem pedig a támadás. Pavard meg szerintem is fasza játékos. a jövőben egy Goretzka-Kimmich középpálya nem hangzana rosszul, főleg ha Kimichet ugyanazzal a minőséggel tudnánk pótolni hátul. És hiszem, hogy amit tud Thiago középen, azt Kimmich is simán tudná. Martinez maradhatna. Vidal meg Rudy pedig mehetnének pénzért. Sanchezzel én egyellőre nem számolok.
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.07.01. 21:46

Neuer
Pavard Süle Hummels Alaba
Goretzka Kimmich
Müller/új szélső James Coman
Werner
Hmmm. Nem rossz.

Thiago, Boa, Rudy, Lewa, 200 felett out.
Atesz12

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.07.02. 12:47

Pozitívum, hogy Werner nem növelte az árát a VB-n. Viszont szerintem megint bizonyította, hogy nem képes ellátni egyelőre első számú csatárként egy ekkora klubban a feladatait. Sokkal inkább hoznám Rebicet egyelőre Lewa mögé. Ő olcsóbb is (Bár a VB után nem biztos) és jobban tűrné a padot. (Jobb szélen is megállja a helyét.) Ott legalább biztos lenne az összhang Kovaccal. Pavard pedig az egekbe vitta az árát így már nekünk nem fog kelleni.
szabi90

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.07.02. 14:36

Hosszú idő után nem értek egyet sarkalatosan pussybuvarral.

Én egyáltalán nem vetném el a Kimmichet a kp-ra dolgot, sőt erről írtam egy hosszabb lélegzet vételnyi kommentet is korábban. Nagyon "tű fokon" járunk a kérdésben ugyanis komplexitásában kell megadni a választ, erre a kérdésre, és a vehemens kezdő mondatom mellett még, így is kijöhet egy olyan képlet, amiben maradhat szélső védő, de a kérdés jobban járunk-e úgy? Másik kérdés, mire van lehetőségünk? Harmadik kérdés mit akar Niko(és azzal jól járunk-e egyáltalán... nyilván az edzőnek kell adni a játékost a keze alá a taktikájához..stb, tehát ez egy bonyolult kérdés, de mindig azt mondom legyen az edző felelőssége jobban a bukás, vagy a siker, mintsem, hogy Uliék túlságosan beleokoskodjanak, és egy nem megfelelő rossz fajta vegyes felvágott TÚL kompromisszumos döntés hozatalból legyen egy se füle se farka történet, még ha az adott edző pl tudja is, hogy mit vállal, ha itt dolgozik ennek tükrében.)

Pavard kérdésben azonban egyet értek. Nem biztos, hogy most egyből Ő kéne nekünk ide jobb szélre (nyilván komplex válasz esetén lehet így is kifizetődőbb lenne, ha Kimmich kpra menne, de ezt most még nem tudhatjuk teljesen megválaszolni, nem körvonalazódott még a puzzle, és sok a "fehér folt"). Önmagában nem gondolom, hogy ez a Pavard akkora húzás lenne szélső védőnek, mivel eddig elég sokat hibázott, amikor láttam ott játszani, még ha kompenzálta is. De meglátjuk!

Ami nekem a hipotézisem lenne, hogy kurtítsuk meg a kp-t és töltsük fel a többi posztot, így jobban. A stratégiai elképzelésemimet leírtam korábban a lényeg, hogy, amit Niko kitalál legyen megtöltve tartalmmal, még ha nem is fogok vele egyetérteni vagy csupán méltányolom vagy nem. De lássam a logikát a célokat, a koherenciát elsősorban! Aztán majd úgyis lesz mindenről véleményem! :D
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.02. 14:36

Ha Lewa tényleg lép, akkor jöjjön Werner és álljunk át kétcsatáros játékra. Müllerrel megoldhatnák a feladatokat, hátha Thomasunk is kicsit magára találna már végre a kapu előtt.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb